CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

aku rasa cam aku ada affair ngan opismate aku..

tapi, pendapaat dia dpt kacang. betul la tu pendapat dia.  

aku tak emo sebabnya a ...
Hana Post at 10-8-2010 16:54

tulah heran tol apsal parin kasik dia tacang.. means parin agreed ler ngan opinion dia.. bekap sesama jantan ler tu

haku  takdelah emo giler tapi terasa gak skit coz aku tau ramai bini yg jadik babu kat umah then laki dok cari pompuan lain ngan alasan bini tak layan.

haku dr mula kawen mmg takde tunjuk jadi bini yg baik cuma masa lom ada anak n anak tecik ada gak ler masak tu laki.. now dah dekat sethn aku tak masak. nasibler laki aku sendiri ckp tak yah masak coz anak sker dok dapo time aku masak. takut kena benda bahaya kat dapo.

yg best tapi pagi tadi laki aku bgn 4 pagi goreng ayam, masak nasik n panaskan lauk sahur yg mak aku kasik. kul 5 dia kejut aku tuk mkn   n bkn takat rini sajer.. keje hb aku sepanjang bulan puasa

Hang berbual dengan kain yang dibasuh kah?
manakautau Post at 11-8-2010 09:22

aku bercakap dgn pinggan2..

Wahai pinggan2..kenapa ko tak basuh diri sendiri?kenapa kena aku jugakk?

yela kot..patut la lama ekk..

Kalau hang tak kerja...suami jerk yang kerja...boleh jatuh miskin kah hang sekeluarga?
manakautau Post at 11-8-2010 09:24

maybe kena duduk dgn mertua selama lamanya. takmau aku pegang jawatan tetap - membasuh pinggan.

aku bercakap dgn pinggan2..

Wahai pinggan2..kenapa ko tak basuh diri sendiri?kenapa ken ...
Hana Post at 11-8-2010 09:31

Kalau nak buat kerja amal bual dgn pinggan seperti nih kena tunggu suami takdok rumah......kerana jika dia ada di rumah dan hang masih buat benda nih...mungkin itu satu istyarat bagi dia untuk mencari kan hang teman untuk berbual...........hence pasang lagi satu.......suami yang sayang bini nih banyak cara tau Hana.....

maybe kena duduk dgn mertua selama lamanya. takmau aku pegang jawatan tetap - membasuh pin ...
Hana Post at 11-8-2010 09:32

Like I said......there are always disposable cutleries......BUT then again Manak percaya..semalas malas hang pun tentu tak mahu makan atas paper plates all the time kan?

Reply 109# Nash^Roy

ko ajak bini ko kuar weekday ke weekend. dah dia sibuk ko tlg sama keje umah. kalu takat dok 3 beranak aku takdelah menyapu/mop umah tiap hari. anak ko dah berapa bulan.. kekadang bkn penat wat keje tapi melayan karenah anak.  aku kalu hb ajak jln anytime ok jek.. umah sepah ker pedulik apa

hb aku dulu masa still keje kat kilang kalu kena shift malam diner kami dia yg masakkan.. mendobi baju sehingga kutip di ampaian mmg keje tetap dia.

kita dah kawen kena lah bantu membantu

Follow Us
Kalau nak buat kerja amal bual dgn pinggan seperti nih kena tunggu suami takdok rumah......keran ...
manakautau Post at 11-8-2010 09:36

ko nie sebok suh org lain berpoligami. kenapa ko yang tak kawen2 lagi? kawen lah dulu seblum sebok nak menasihati orang lain pasal situasi umahtangga.

Like I said......there are always disposable cutleries......BUT then again Manak percaya..sema ...
manakautau Post at 11-8-2010 09:38

boleh makan kat luar apa.
orang lain masak.
orang lain basuh pinggan.
hulur duit ajer lah.

sebab itu aku kena keja.sebab aku nak jimat tenaga aku dari segi memasak2 & membasuh2 pinggan yang banyak buang masa dlm umahtangga.

baik masa yang ada tu lepak2 dgn laki kat ruang tv. or, gurau2 senda kat ruang tv, or main2 dgn anak, or tgk anak main.

kenapa asyik bini ajer kena abiskan masa nya kat dapur?
hilang masa dgn laki & anak.
buat penat tenaga.

ko nie sebok suh org lain berpoligami. kenapa ko yang tak kawen2 lagi? kawen lah dulu sebl ...
Hana Post at 11-8-2010 09:47

Kadang kadang HANA...isteri yang kasi laluan untuk suami pasang lagi satu.....dengan sikap depa sendiri..tapi itulah hang mana boleh kena tegur sikit......kan?

boleh makan kat luar apa.
orang lain masak.
orang lain basuh pinggan.
hulur duit ajer lah.
...
Hana Post at 11-8-2010 09:49

Kalau suami suruh hang berhenti kerja tumpukan perhatian pada anak......tak payah masak.......hang memang sanggup lihat day in day out somi hang makan atas paper plates walaupun dia jenis tak cerewet kah?

Reply 148# Hana

aku setuju.. keje sebab tanak wat semua keje umah.. penat siot. tak kisahlah kalu ada yg ckp aku bini PEMALAS.. mmg malas pong

aku neh opis ngan umah dekat jek.. pas keje g amik anak kat umah mak then balik umah. bleh sampai umah around 5.45pm. kalu memasak amik masa dekat sejam.. itu ini pas kul 8 baru bleh rehat. takde masa nak main2 or layan anak kalu balik terus nak memasak.. kul 9 plak nak tgk tv citer2 yg aku minat sambil2 borak n manja ngan hb bila dia takde janji nak jumpa customer sambil tu tepuk2 anak tdo

Reply 141# MMISS

owh bertuahnya bdn...
alhamdulillah...

kaddang kaddang ajek suami yg rajin buat mcm tuh...
yg lain yg pandai bg arahan. x pun berleter. nolongnya tidak....

Reply  Hana

aku setuju.. keje sebab tanak wat semua keje umah.. penat siot. tak kisahlah kalu ad ...
MMISS Post at 11-8-2010 10:11

Kalau sebelum kawen malas, dah kawen terbawak jugak sikap malas itu...apa kah erti sebuah ikatan perkahwinan itu dalam konteks pengertian yang disebut oleh agama bahawa pernikahan itu completes you?

Reply 152# afja

tulah.. syukur sgt.. kami berdua masing ada kekurang so give n take ler.. walaupun tak kaya tapi syukur ngan kehidupan yg ada. hb plak mau gak usaha cari duit lebih

Reply  afja

tulah.. syukur sgt.. kami berdua masing ada kekurang so give n take ler.. walaupun t ...
MMISS Post at 11-8-2010 10:19

Kekurangan yang tiada langsung usaha untuk diperbaiki? Just because pasangan supposedly to tolerate and accept?

Reply 153# manakautau

mslhnya isteri ajek yg nk mengcompletekan suami - dlm kes TT ni haa... housecore
tp suami tadeknya nk completekan ke apa - komplen ada lah

dah tau bini jd maid kat rumah..... bukan nk dibelai2....diucap terima kasih ke... diurut2 bdn ke... (diajak keluar dh ajak kan) dan etc tp dirobek pulak kepercayaannya (skendel rindu2an dgn ina)

so terpakai ke x .... "u complete me' tuh?

patut bini bz jd maid - kena hulur duit pi spa. urut2 bdn yg penat/stress tuh ===> ni baru 'u complete me, me complete u' (eh ade ke? )

atau cth lain : u basuh pinggan, i lap piggan
                    u sidai baju, i lipat baju

together2 kan seronot.... sambil tu leh jeling2 manja ke... raba2 ke kan...
(aku yg berangan terlebih)

Reply 153# manakautau

aku sblm kawen nak kata malas sgt pong tak.. sedang2 jek.. tlg2 gak mak wat keje kat umah

apa.. kalu dah kawen semua keje bini kena buat.. dah ler gaji bini kena tolong suami pastu semua keje lambakkan kan kat bini. ko sendiri pong taukan bkn keje bini siapkan semua keje umah

pas kawen aku mmg takde merajinkan diri buat semua keje umah.. tak larat nak buat semua keje umah lepas seharian penat kat opis. hb aku pong tau aku yg banyak support dia masa susah senang so dia pong tak berkira nak nolong aku wat wat keje2 umah

tulah heran tol apsal parin kasik dia tacang.. means parin agreed ler ngan opinion dia.. bekap s ...
MMISS Post at 11-8-2010 09:27

aik, ada bukti ke aku neh jejantzzz?

memang betul pon, istri2 neh sumtime overlook keperluan somi.. keperluan somi utk istri nampak "cantik" dimata dan dihati.. bila istri penat wat keja umah dan turned out to be sememeh.. sedangkan berhias utk somi lebih penting above all.. haaa jap lagi ada la kasi alasan. "takleh dijadikan sebab utk curang".. samada kita suka atau tak, itu pon antara penyebab utama..

somi2 yg nak tengok istri2 cantik neh takde lak menyumbang kearah meringankan keja istri.. ni pon satu isu gak.. nak bini berhias2 cantik, kena ringankan tugas istri supaya istri ada masa ke arah itteww. yg ni aku pon setuju..

dan lagi, hati somi neh tak dijadikan sama mcm pompuan.. korang duk wondering nape somi takleh setia pada satu, nape nak bercintan cintun walhal dah ada bini.. sebab korang ngan kitorang dijadikan TAK SAMA.. somi masih boleh mengisi hati dgn rasa sayang dan kasih pada orang lain dan menghalalkannya dengan poli.. org pompuan tak macam tu.. kalo yg tu dia sayang, yang tu jah yg ada dipikiran, tak nampak orang lain dah..

aku memang dah nak tutup thread neh sebab rasanya dah selesai.. takpe takpe.. kasi korang panas dulu ekk..

Reply 155# manakautau

perlu ker aku bgtau ko ader ker tak cuba perbaiki kekurangan masing2.. kalu aku bleh tolerate n accept laki aku naper dia tak bleh wat benda yg sama pada aku.. dr mula aku kenal dia aku takde sembunyikan apa2.. dia terima aku seadanya sebagaimana aku terima dia so tak timbul masalah pada kami. kalu ada apa yg dia/aku wat n masing2 tak sker bleh jek bgtau direct

Reply  manakautau

perlu ker aku bgtau ko ader ker tak cuba perbaiki kekurangan masing2.. kalu ak ...
MMISS Post at 11-8-2010 10:40

Bab mana tang ayat WAJIB bagi seorang isteri mentaati suami selagi suami tidak menyuruhnya melakukan sesuatu kemungkaran dan yang diluar batas agama, yang hang tak paham? Ada ketidak adilan dalam kalam ALLAH ini kah?