CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_iddine

Balik Kampung Tapi Tidur di Hotel

Close [Copy link]
jamban mmg kt luar......
bilik mandi & tmpt amik wuduk kt dlm rumah.....sb itu FIL x nk jamban kt dlm sb takot kotor bila amik wuduk....
mixed Post at 24-8-2011 14:26

owh gitu...aku ingat jamban sekali dgn bilik mandi......

Reply 139# ruffleen

jamban di kg laki ku mmg sebijik cam dlm ceta hantu kak limah (abu tgh memerut kan)

Reply  ruffleen
    jamban di kg laki ku mmg sebijik cam dlm ceta hantu kak limah (abu tgh memerut) ...
mixed Post at 24-8-2011 14:30

gila sengal punya scene...hahhahaa

abi....nape senyap ni...sembelit keeeeee?

Reply 139# ruffleen

ala..jangan nanges....takmo sedih2, kan nak ghaya... saya takde motip apa pun...
tapi, jamban rupe itu, memang ada kat kampung2 jek..kat bandaran takde,kan..?

tu, yang saya ingat awak tak pernah nampak jamban legend macam tu sebab tak pernah dok kampung...

p/s: OT jap..tibe2 teringat kat kawan saya, orang bandaran, panggil lembu sebagai KUDA...
       tak pernah dok kampung, tak pernah nampak lembu, tu yang dia panggil lembu tu: KUDA

p/s lagi: saya pun tengah membayangkan jamban Abu Hurairah dan Kak Limah..., lawak betul..
             ntah2 kampung Cik Mamat Kalid tu, jamban dia rupe itu..

Reply  ruffleen
ala..jangan nanges....takmo sedih2, kan nak ghaya... saya takde motip apa pun...
tapi, jamban rupe itu, memang ada kat kampung2 jek..kat bandaran takde,kan..?
tu, yang saya ingat awak tak pernah nampak jamban legend macam tu sebab tak pernah dok kampung...

p/s: OT jap..tibe2 teringat kat kawan saya, orang bandaran, panggil lembu sebagai KUDA...
       tak pernah dok kampung, tak pernah nampak lembu, tu yang dia panggil lembu tu: KUDA

p/s lagi: saya pun tengah membayangkan jamban Abu Hurairah dan Kak Limah..., lawak betul..
             ntah2 kampung Cik Mamat Kalid tu, jamban dia rupe itu..
Nurul8001 Post at 24-8-2011 14:40

hehehe ni style berporem, bukan nak nanges sgt tapi saja2 gatal nak tekan icon tu

kat bandaran ni.....jamban camtu mungkin ada kat kawasan setinggan atau penempatan pendatang. kat bandaran masalah lain pulak nurul..jamban terlalu canggih sampai takde paip (macam kat KLCC) so terpaksalah pakai tisu je ye

gila weh scene tu...entah camnelah kak limah bleh duduk atas kepala abu

ehh motip cerita jamban...marah mod parin kang

oitt lembu dgn kuda sampai takleh beza tu memang peliklah..kang disuruh sembelih lembu,disembelihnya kuda pulak

Reply 140# mixed

cian dia dpt bau-bauan aku rasain lorrrr

hahaha...jamban rumah arwah atuk saya dulu, gini jugak...ciann kat mak..beliyaulah yang teman saya beyak..
masa tu, saya belum tawen lagi...

agaknya sebab tak tahan bau-bauan tulah...mak paksa abah buat jamban dalam rumah (kat rumah sendirilah..)
senang, tak payah teman2kan anak..tak tahan bau kalu...sembur pewangi banyak2 kat dinding..

Follow Us
Reply 145# ruffleen

ehh motip cerita jamban...marah mod parin kang  

hahaha..bek tu topik plissss..

tapi, kan..alkisah jamban ni mungkin menjadi salah satu faktor bagi sesetengah org memilih untuk tdo hotel..
(ayat skema...ni, nak bagi tau mod yang kita tak OT sangat..supaya dia tak marah...)

Reply  ruffleen
tapi, kan..alkisah jamban ni mungkin menjadi salah satu faktor bagi sesetengah org memilih untuk tdo hotel..
(ayat skema...ni, nak bagi tau mod yang kita tak OT sangat..supaya dia tak marah...)
Nurul8001 Post at 24-8-2011 14:55

jamban tetap jamban walaupun diperbuat dpd emas

Reply  ruffleen

hahaha..bek tu topik plissss..

tapi, kan..alkisah jamban ni mun ...
Nurul8001 Post at 24-8-2011 14:55

mod parin suka jerk topic jamban bergerak nehh kalo boleh semua benda dia umpamakan as jamban

kalo boleh semua benda dia umpamakan as jamban
IceCream_Soda Post at 24-8-2011 15:03

pasangan anda adalah jamban...muahahahahahaaaa

aku nat wat camtu walaupun pompuan. ko nak mengumpat satu kampung, mampus ko lah. yang pen ...
gticute Post at 24-8-2011 13:21

ishh..beraninya ko nie..

pasangan anda adalah jamban...muahahahahahaaaa
ruffleen Post at 24-8-2011 15:07

adoii laa.... mod parin, kalo bini mu tau mau ko xbleh online porem 7hari 7mlm dlm byk2 perumpamaan, first time aku dengar yg mcm ni karam singh walia pun nanges dengar

dlm byk2 perumpamaan, first time aku dengar yg mcm ni karam singh walia pun nanges dengar
IceCream_Soda Post at 24-8-2011 15:10

khennn...nanges sgt

Reply 125# Hana

My mom klu ktorg pegi beraya rumah sedara mara, pastu diorg hidangkan nasi lauk pauk, mesti kitorg yg kena g hidangkan sendiri and basuh pinggan mangkuk kasi licin semua kat dapur tu..klu tak kne cobit..

tapi, yg i heran...bila time sedara mara dtg rumah and weolls hidangkan makan, takde pulak diorg sume tolong basuh pinggan..paling kurang tolong kemas pas mkn tu cukup la..tlg bwk pinggan mangkuk p sinki...nih pas makan, basuh tangan..terus berlonggok makan kuih raya...pstu kang nk kena hidang air pulak..tension betullll

ishh..beraninya ko nie..
Hana Post at 24-8-2011 15:09

Aku berani buat coz sekali orang tak suka kat aku, sepuluh kali aku tak suka kat dia. so watpe nak tunjuk baik sangat. ada aku kesah? bila makan aku basuh semua pnggan yang ader kat dalam sink sekali pinggan aku, kalu ader lg lepas tu nasiblah, bukan urusan aku. aku tak kuasa nak memasak rumah orang. lagipun balik sekadar 2 hari, penat berjam2 dalam keta pun tak hilang. kalu tak masak, apa kisah, aku ajak hubby gi makan kedai. aku pernah buat. sikit aku tak heran nak masak ke tidak. orng layan tak semenggah, wat pe susahkan diri.

aii..tak sangka ler pulak ada orang hobinya membasuh pinggan.
agaknya dlm keluarga auntie ...
Hana Post at 24-8-2011 09:32

Keluarga perfect tak wujud dlm dunia yg fana ini, tak pernah auntie jumpa keluarga yg sempurna dlm jangkahayat auntie yg panjang ni... Keluarga yg dah matang dan terpaksa menerima kelebihan & kekurangan ahli keluarga, itupun amat susah dicari. I'm only human. Yg perfect cuma Allah swt.

Anyway, Hana mmg betul pun dlm pembahagian kerja di rumah ibubapa auntie:
- Along => Basuh pinggan (kegemarannya) + beli brg dapur.
- Angah => cacat so dikecualikan drp tugas harian - tukang memeriahkan suasana jer & tlg ambikkan brg jer.
- Alang => Masak boleh tapi tak sesedap Ateh, mengemas boleh tapi tak sebersih Uda, basuh pinggan boleh tapi tak sesuka Along.
- Ateh => Masak.
- Uda => Mengemas + ikut Along gi beli brg dapur.
- Busu => Sbb dia lelaki seorg jer & klrga auntie ni tradisional, dia buat bodoh jer... Semua disediakan oleh kakak2x.

Ok tak? Ibubapa auntie ni hidup zaman British, jadi dia praktik cara hidup " divide & rule". Boleh gitu, cik Hana sayang...

umah bakal in law aku jmban kat luar...ingt lg, dulu, umah atok aku belah bapak n eh belah mak jgk jamban kat luar...mg aku snggup lg tahan berak...kecuali cirit la, n kalu nk keluar sgt aku paksa ayah aku bwk aku g petronas..melabur kat sana

ni kang aku kawen kang, harus aku paksa laki aku gitu jgk..tk besa la weh..pastu kat umah in law aku ni aku ada isu kebersihan sikit...pinggan kalu ak nk mkn mesti aku basuh dulu.aku nk duduk kat mana2 aku lapik dl...harus la terasa org tua tu

tumpang baca jah. beradik ai muda lg lom kawen.
sronok baca cite korg nih. owh..cmtu ekk

motip cakap camtu  i orang kampung gaks, tapi rumah opah i dah ada 2 bilik air dlm rumah, 1 kat ...
ruffleen Post at 24-8-2011 14:27

rufleen tumpang bertanya skit. dari ciri-ciri u citekan mengenai kedudukan jamban di rumah opah u itu , kebetulan lebih kurang sama position jamban tersebut di rumah opah ku jua....kang terkantoi bersepupu plak !!~  jap aku ngah pk ada ke aku kazen wanita single mingle...mike kg mane ?

Beraya di kampung suasana lebih meriah berbanding di bandar.

]tapi sekarang ni macam ada trend p ...
cmf_iddine Post at 21-8-2011 09:29

lama dah jd perkara ni...my ex boss jenis yg mcmni...isteri dia sendiri yg cerita...setiap kali blk raya akan tido kat hotel...yg utama mmg la keselesaan sbb umah makayah/mentua tak dpt nak tampung ramai2 sgt....mmg isteri ex bos tu pernah gak bersunggut..sbbnya masa mlm raya tulah sllnya nak berkumpul reramai n nk tgk mcm2 kerenah anak2 sedara n ipar duai...mmg tak meriah katanya....

pendapatku kata mmg rasa tak berapa nak suka la jenis camni....takper la sempit2 sikit n rebut2 nak mandi or aper pun...sbb bukan hari2...kalo time kenuri kenara tu rasanya takper la sgt nak tido otel...tp kalo time raya ni rasa mcm...hmmmmm......