CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: chiKenliTeL

mcmana nak suruh pasangan anda pakai tudung ?

Reply #159 guynextdoor's post

haha..saya ada jer cuma bertapa di gua la en guy..huhu..

Originally posted by Lady_On_Earth at 16-12-2006 03:57 PM
tgu seru un seru jugak....
banyak org bagi alasan nak tunggu seru sdgkan dah tahu hukum hakam....heran jugak....

itulah, seru dari sape pulak ye? kalau dari Tuhan, dah terang-terang dinyatakan.

setuju sangat...............!!~~

sañgat bersetuju lahhh~~

ermmm hubby ada gak suh pakai tudung
tp so far dia lom memaksa lagik
ermmmm.. bila nak dtg seru ek atau kita kene seru sendirik

Reply #165 errynn's post

banyak org tak pakai tudung bagi alasan nak tunggu seru...kononnya kalau pakai bukan dgn keikhlasan pun tak guna jugak kata dorang ....

frankly speaking...i pakai tudung dulu bukan sbb seru tapi sbb ustaz kat skolah yg suruh...memula mmg tak selesa....tapi tiap kali time makan die akan datang duduk kat sblh i n beg me to waer tudung n i dont know y....

then the next day i waer tudung...mmg la tak selesa memula...tapi lama kelamaan...i rasa suka....n i rasa tenang in fact i tanya kat diri sdiri...knp la dari dulu i tak pakai...nak tunggu org suruh baru nak pakai....

skrg pun i rasa selesa bertudung...malah rasa lebih bergaya n elegant bila bertudung....

lagipun wat pe nak tayang aurat kan...hukum menutup aurat dah lama kita tahu...tinggal nak ngan tak nak jer....ada jugak org yg tak tutup aurat smp ke tua...smp mati pun....nak salahkan seru jugak ke? takkan smp mati seru tak smp2 hehehe....seru tu ada cuma may be kita yg tak realize kot...hehe

even i bertudung....i menjaga rambut jugak...kalau rasa nak wat rebonding ke...color ke...perm ke...untuk mencantikkan rambut i buat jer...bukan untuk tayang kat sape...kecuali kat suami la bile dah kawin nanti...
but for the time being i do it for my own satisfaction....not to please other ppl....

Follow Us
xboss penah ckp dulu pompuan yang tak  pakai tudung nnt suami dia tak leh jd imam sembahyang...

Originally posted by errynn at 19-12-2006 10:04 AM
ermmm hubby ada gak suh pakai tudung
tp so far dia lom memaksa lagik
ermmmm.. bila nak dtg seru ek atau kita kene seru sendirik

erryn

awak tanamkan dalam hati yg awak nak pakai tudung kerana Allah..demi menunaikan tuntutan agama kita..dgn cara itu,hati awak mesti meronta2 nak pakai tudung..doa minta Tuhan kuatkan hari awak utk istiqamah..

tentu husband awak senang hati coz kecantikan awak hanya utk dia kan ..

wpun awak bertudung,awak masih boleh bergaya mengikut batas2 yg telah ditetapkan..Islam kan sukakan kecantikan..

Reply #168 chemist_UTM's post

betul kata chemist n lady..kdg kdg kita sendiri yg kena mulakan dulu..even tanpa apa apa kehendak or paksaan dr sesiapa..cuba try pakai, and fikir kenapa bertudung and menutup aurat di suruh oleh tuhan..tentu ada perkara yg tuhan nak beritahu pd kita tp tidak secara terang terangan..sbg hambaNya, kitalah yg perlu berfikir kenapa setiap perkara tue tuhan tak beritahu direct..

Papalanjiut This user has been deleted
terlalu banyak persoalan Dexa nih ..even some of the forumer dah bagi tau apa yang dah tertulis and wat`s their opinion pun, still banyak lagi soalan ..
first skali, aku puji Dexa sebab dia nih at least die mencari jawapan dan bertanya soalan ( dari berdiam diri dan hanya mengikut org lain ) ... still mencari mencari jawapan yg Dexa rasa sesuai dengannya ... but in fact Dexa, jawapan terang terang dah tulis kata Tudung itu wajib. But stilll kalau ade lagi soalan, baiklah kalau Dexa p carik org yang arif, orang yg sesuai yg boleh Dexa denga ( sebab bagi aku, even ustat atau sesapa pun , cara penyampaian atau kata kata mereka sangat penting supaya telinga aku tak masuk kanan keluar telinga kiri ) ..so dexa pilihlah ... sekiranya dexa berusaha mencari jawapan ..dah tentu tuhan suka ...dan bila dexa dah bertemu jawapan dexa ..mesti SEMUA suka

mintak maaf kalau ada buat silap....

soalan ka, musykil ka? tapi tang ni aku setuju sangat ~~~

Reply #6 dexa's post

errr rasa mcm nak bagi idealah sikit. tapi aku tak pandai sangat.
based on what aku baca, dexa jgn mare ye, aku mostly setuju dgn
forumer sini suh bini yg tak bertudung pakai tudung.
mcm kawan aku, memang bini dia tak bertudung sejak doulu2 lagi, then masa pi
kenduri kawen dia, mostly kawan2 belah lelaki terperanjat, haaa bini dia tk pakai tudung.

kawn aku ni, warak jugaklah...mengaji boleh kata hari2 dah housemate masa  dulu2.
tapi bini dia yg jenis tak bertudung..apa hal plak ni. Tapi kawan aku ni cuma jawab. Sudah takdir
dia dapat pompuan mcm tu. Apa yg tak eloknya dia tgk bini dia tu? baik, beradab dan mmg sesuaibuat bini.
Takkan nak tinggalkan pompuan tu mcm tu, hanya kerana dia tak bertudung.

oklah, memang sudah takdir. Then, bila dah beranak pinak sekarang, dia pun mulalah cucuk jarum
bini dia utk bertudung. Bila dia suh bertudung, of course bini dia taklah berapa mau, yelah tetiba aje kan
nak suh pakai tudung. Tapi kawan aku ni, takdelah marah, sebab dia kata, utk menjaga amanya rumah
tangga bukanlah paksaan jalannya.
sambil2 tu dia bykan beli buku agama, bini dia bukanlah tak berapa dlm agama, tp mungkin dlm kes tudung
aje belum terbuka. Beli buku2 aje..then dia ajaklah bini dia baca sekali..baca2 ttg hukum sket2.
Bini dia tak kisahlah, mmg kawan aku tu pun perangai suka membaca.
Time keluo shopping mesti kawan aku ckp kat bini dia, ehh lawa juga fesyen mcm ni ye? tak pun dia ckp
tudung tu klu kena cara pakai mesti lawa...

dua tiga tahun lepas anak ke tiga klu tak silap aku,  jumpa dia orang dgn bini bertudung.
so kesimpulan aku
1) nak suh bini bertudung jgn gelojoh paksa. Guna akal dan kebijaksanaan
2) usaha nak ubah sesuatu mestilah beterusan dan kepelbagaian
    tak semstinya suh hari ni, esok terus kena pakai. Bila aku baca posting dexa, seolah2nya mcm tu, jangka pendek

sorrylah aku tak pandai cerita

[ Last edited by  gitu2 at 29-3-2007 11:28 PM ]

Papalanjiut This user has been deleted

Reply #172 gitu2's post

mmg betul... slow slow pun ape ade hal ..janji ada niat kearah kebaikan dan akhirnya mengamalkan ... biasala manusia ... bila kita nak buat baik biasanya kiri kanan depan blakang " musuh " kita dok talu.

entah la labu ~~~ tepuk dada tanyalah nak pakai bila.
no more arguments needed~:@

sampai seru???? tak sampai seru lagi??? ingat zaman batu ker tak sampai seru...zaman kuno dulu boleh laa....Islam tak sampai lagi..sekarang ni nak kata tak sampai seru lagi??? ishkkk..jangan macam tu..sia-sia Ustaz/ustazah atau parents kita duk ajar pasal hukum hakam islam kat kita dari semenjak kita kecil lagi...dah tak nak pakai cakap ajer tak nak pakai..bukan sebab tak sampai seru...

yg dh besar panjang/baligh wajib la bertudung...
x bleh berdalih2 lg atas sbb apa sekali pun. Ni undang2 dr Allah. Undang2 yg manusia buat kita ikut pulak kan .

Tuhan dh bagi kita mcm2.. kesihatan yg baik, rezeki yg byk, negara yg aman, kuarga yg harmoni, dll... pendek kata dpt mcm2 free dr Allah. Tugas kita cuma buat apa yg disuruh, tinggal apa yg dilarang. Itu je point dia .

sory, jd ustazah sat .

ada budak2 muda dok ckp, "kalu aku pakai tudung pun, tp still dok pegang2 peluk2 ngan bf, x elok jugak. sooo lebih baik x bertudung kalu mcm tu".

laaa.. dh tahu pegang2 & peluk2 bf x elok, buat apa pi buat. Mcm pompuan murah la kalu senang2 je bg lelaki pegang

aala, ko print je gambar ni kat dia ~~~

huk alohs...

apa lg..sepak trajang ajer...

Originally posted by chiKenliTeL at 15-6-2008 04:35 PM
huk alohs...

Apa motif ko angkat balik thread lama ni wei?