CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cendawan^Stylo

FILEM KONGSI - LU LANGSI LU MATI

kalo farid kamil yg buat cete mmg tunggang langgang~ x tau ujung pangkal cete…farid kamil xde talent jd pengarah….ulang kesilapan cete dulu…jalan cerita tah pape terabur….sam pengaut cerita ni….kredit lebih pada sam.,,,to farid…jgn terlalu dok pikir pasal untung….pakai sam komfem2 bley tarik org dtg tgk….tp kene ingt! org nak tgk kualiti..bak kate subjek aku belajar semalam…focused on the quality bukan short term profit…bile da ade kualiti..insyaAllah cerita budget below 10k pun d abley pecah panggung

AKU TENGOK CITE NI SMALAM MEMANG STRESS GILE. APE MOTIF TEMULAK DATANG KL.? NAPE DIE KENA JADI BUNUH UPAHAN..? TAKKAN SEBAB KALAH TOMOI NGN FIZO DIE KENE JADI PEMBUNUH UPAHAN.? APE MOTIF DIE BUNUH INDIA DEPAN UMAH TU..? BYK SANGAT PART YANG TAKDE MOTIF. LAWAK DAH LA BODOH2KAN PENONTON, JATUH KERUSI LA, JATUH TEGOLEKK LANGGAR BATU LA.. LAWAK KLISE.PASTU HEBOH NGAN AYAH LONG ABANG LONG.BUDAK2 YG TENGOK KAT PANGGUNG SMALAM TERKEBIL2 TAKFAHAM.. SAM MEMANG THE BEST TAPI PLOT N ENDING CITE NI SANGAT LAH MEMBODOHKAN PENONTON.

menyesal je tgk…dh abes cite, korang knfem pndng org seblah kiri kanan…xde motif lngsung!apsal dia dtg KL? tetiba nk bunuh org suka suki nape?ape kes dia kene keje dgn BRONT smpai mati? dia dndam ngan FIZO sbb kalah tomoi tu je? gaya flashback mcm kenal sgt si SAM tu?mana dia dpt kete drift tu tah?pastu polis dok lnggar2 kete tu pehal? sah2 mmg dia dh terkepung..nk tunjuk cane FK jahanamkan kete waja tu ke?
skrip polis sesama sndiri mmg lawak! be real la weyy.

Hmm..trailer mmg hebat..rasa nak tgk tu membuak2..
sbbnyer SAM yg berlakon..
tp dah agak dah kalo farid kamil yg direct, jalan citer msti hampeh…filem first dia tu V3, toksah ckpla, hampas tul..tp takpela, first attempt..kira redho jelaa..nmpknye ni pun sama….

Hmm..trailer mmg hebat..rasa nak tgk tu membuak2..
sbbnyer SAM yg berlakon..
tp dah agak dah kalo  ...
cariforumer Post at 19-5-2011 19:50

Nampak sgt ko sungguh kuciwa.....naseb baek aku enjoy jer

kan dia kalah taruh dgn fizo, jadi kena jadi hamba kempedu laa
-dia bunuh india tu sebab nak huru harakan kongsi gelap kl, dah nama cerita tajuk pun kongsi

Follow Us
review filem kongsi : tak best pun
mesti potoong stim yang belum tengok cerita ni kan bila aku cakap tak best...aku actually baru balik dari tengok cerita ni dengan adik aku dan geng2 abg sedare aku..

org thailand memang pakai pedang samurai ker?? aku ingat jepun jer pakai pedang samurai kalau bergadoh.
thailand kan dah ade tomoi = ='

cerita ni dari awal sampai habis macam straight jer...serius aku tak taw part mana konfliks, part mana aku nak klimaks, part mana ending, then last sekali ending dye, boleh pula aku cakap "lar.. ni ke ending dye?" cerita tak sempat nk klimaks dah ending...potong stim betol lar..

biar aku cerita kt korang dari awal sampai habis lar cerita dia, untuk mengelakkan pembaziran rm12 inggit korang..hahaha..

permulaan cerita temulak(sam) yang datang dari thailand turun ke kl datang tibe2 jer nak bunuh semua gengster kat kl, (aku tak paham ape motip dye nk bunuh, maybe nak tunjuk hebat kot), pastu berlaku lar adegen gaduh-gaduh + lawak oleh sam dan azad + tensen-tensen + ko pukul aku, aku pukul ko + tetibe pula fizo omar dan sam ni ada kena mengena pula + (aku ngantuk,tido dalam panggung jap) + tbe2 sam ni kena kejar dengan polis + pastu kena tangkap= the end

ok...cam tu jer cerita dye..mesti tak puas hati aku review macam ni..hahaha..jadah pula aku nak tulis panjang2 dari awal sampai habis,sekali skrip..mamtik lar aku....

cerita ni biasa-biasa jer, kalau tak dek sam dengan azad tu serius cerita ni kaku.

ha lepas tu watak olla(yana kot nama dia,ala yang jadi wawa dalam adnan smpit tu) dalam cerita ni macam tak menjadi betul lar..macam kaku betol aku tengok dia jadi pegawai polis, aku rasa amek abby abadi lagi bagus..erkkkk...(sesuka ati aku pula nk arrange pelakon)

dari 5 bintang aku bagi tahi bintang , eh..tak dek lar aku tak kejam sangat ni bukan cerita 2 alam.. = =' ,
okey lar dapat 2 bintang kot .. part skrip cerita ni pun, macam tak berapa sangat lar. aisssshhhh..dah lar kunx tulis panjang2, aku tekutuk pula. = =' ke aku memang tengak kutuk sekarang??? bukan-bukan abang farid kamil (tetibe abg pula) jangan marah yerr, ni pendapat saya, next time nak buat filem saya tunggu cetak rompak jer lar cerita abg erk.erkkkkk = =

korang nak tengok, pergi lar tengok, tak dek sape halang, jangan menyesal pula, aku dah review cerita tu tak best,hahaha...kalau korang nak tunggu cerita tu boleh download kat internet pun tak dek hal..wahhh...jaat gilo aku ni..

kite kite sial la luuu gua gua jadah lerrr
-lu gua lerrr wehh erkkkkk biase biase potong stim tul laaa
wak wak, dye dyer wer lerrrrrrrrrrrr

-loghat kl mcm ni lah yg diperli dlm filem Kongsi

Review Kongsi; Farid Kamil Sila Pulangkan Duit Kami
May 13th, 2011 Sarang Jerung

Siyes Nyesal Tengok Kongsi Kat Pawagam ..Hahaha

yo yo wassup korang da tengok filem Kongsi yang memang sedang hangat di pasaran tu?

sebelum tu, bagi sedikit sinopsis pasal citer Kongsi ni dulu. watak hero-jahatnya di pegang oleh Shaheizy Sam sebagai Tumulak, dan yang lain watak-wataknya hanyalah dilakonkan oleh pelakon-pelakon yang tak perlu ada @ sampah @ penyemak filem @ perosak filem. Tumulak ni dia dari Thailand, hendak ke KL untuk memporak-porandakan gangster-gangster di KL agar mereka ni berpecah-belah. ok so dia berjaya la bunuh beberapa orang gangster yang agak penting, tapi tak penting mana la. pastu ketua-ketua gangster ni pun cam bersatu la, nak perangi mamat ni. last-last polis kejar punya kejar, dapat la tangkap mamat ni. tapi ending cam taik je, bila si Yana tu cakap “lu langsi, lu mati” ..aiyark, sangat bangang punya ending. bossangggg gilerrrr ..

..citer ni memang indah khabar dari rupa. sangat-sangat menyakitkan hati.

review filem kongsi ;

Semua berebut nak tonton kan.

Tapi adakah ceritanya menarik? NOPE! Berbaloi? NOPE!

Let me tell you what you should know about this film.
Super Tergantung Sampai Mati
First, filem ni amat tergantung. Super duper tergantung. Tergantung macam "Eh, apa point dia buat macam tu? Kenapa dia nak bunuh orang tu? Mana dia dapat kereta yang dah modified tu? Kenapa orang tu pergi India? Kenapa dia pergi Jepun. Apasal Thailand? Kemana dieorang lari? Kenapa kaki boss dia sakit? Apa sebenarnya plot cerita tu?" Seriousnya, ianya tergantung gila. Ending dia? Ending dia? Ending dia langsung tak menarik. Aku kecewa habis. Aku tak tahu nak ceritakan macam mana ending dia. Yang aku tahu, ending dia Sam tak leh lari, so dia terjun jambatan then terlekat dalam selut. Then bila di tarik dan di angkat, dia tunjukkan duit beberapa ringgit untuk bribe polis. And then, habis. Oh my God. Cara aku cerita pun nampak menarik je. Tapi the fact is, ternganga kot aku tengok ending dia. Nak buat synopsis pun tak reti. Serious bodoh ending dia.

Dan kalau korang nak tahu, ada dalam babak Sam melompat dari bangunan menuju je bawah dan ianya nampak AMAT-AMAT kaku. Super duper kaku.

Aksi = 5/10
Aksi dia terlampau obvious. Bila bergaduh, nampak sangat pihak lawan nak kalahkan diri. Bertumbuk tak real. (Aku rasa isu ni tak akan ada pada filem KL Gangster)

Plot dan jalan cerita = 4/10
Plot dia sucks. Pengenalan Hero tak memuaskan. Watak terlampau banyak dan tak ada fokus. Leader-leader berkumpul tapi tak tau apa penyudahnya. Boss-boss dalam cerita ni macam tak ada kaitan langsung dengan isu yang sedang berlangsung dalam movie. Seolah-oleh big boss dan kisah Shehaizy Sam tu adalah dua filem berbeza. Dan serious banyak sangat benda tergantung. Ending langsung tak puaskan hati.

Well, korang mungkin kata "Kita patut support filem nasional dan filem buatan Malaysia." tapi seriously, define 'support'. Yeah, I dont give a shit. Pengarah main buat filem cincai-cincai, then semua pakat tonton atas nama support? Peh-lis. Sampai bila-bila lah filem Malaysia tak maju-maju. Aku tak akan support filem Malaysia kalau ianya teruk.

review: Scene Lawan Kongsi Adakalanya Terlalu Meleret

Sekali Imbas:
Menonton filem ini dari empat puluh minit pertama pasti akan membuat penonton ternanti-nantikan apakah mesej dan rungkaian daripada babak sebelumnya kerana komedi dan aksi yang ditonjolkan sangat menarik. Namun, ia terjadi sebaliknya serta menghampakan kerana tidak banyak yang boleh penonton harapkan daripada jalan ceritanya kerana filem Kongsi hanya menumpukan scene dari aksi berlawan yang terlalu lama dan meleret.

Selain itu, terdapat juga aksi stunt yang nampak tidak real terutama sekali ketika Shaheizy dan Yana Shamsuddin jatuh dari banggunan sambil bergayut di tali Tanglong. Mereka nampak seperti tergantung dan tidak jatuh secara semula jadi.

Apa yang pasti, plot penceritaan yang hendak disampikan oleh Farid Kamil dan penulis skripnya juga agak kabur dan tidak jelas. Terlalu tertumpu kepada aksi dan stunt membuat jalan ceritanya seperti tiada kesudahan dan mesej yang hendak disampiakn juga kurang jelas.Plot penceritaannya seperti kurang lengkap dan tiada penutup atau kesimpulan.

Dalam pada itu, penulis juga berasa agak hampa apabila ada beberapa babak gambarnya kelihatan sangat kabur tanpa ada apa-apa tujuan pengambaran. Kekaburan yang berlaku secara tidak langsung telah mengganggu mood penulis untuk menonton. Penulis difahamkan terdapat kesilapan teknikal ketika pengambaran yang telah mengakibatkan gambar itu menajdi kabur. Apa-apa pun penulis tetap rasakan ianya tidak patut berlaku.

Kutipan Filem Kongsi RM7 Juta Dalam Masa 7 Hari

Hebat. Itu sahaja yang mampu Abang Nara katakan apabila mendengar jumlah kutipan filem Kongsi selepas 7 hari ditayangkan. RM7 juta tue beb. Kiranya sehari lebih kurang RM1 juta jugaklah kutipan filem Kongsi ini.

Walaupun mendapat review yang agak tidak bagus terutama daripada Abang Nara (sumpah tak faham jalan cerita dia), tetapi nampaknya faktor Shaheizy Sam menyebabkan kutipan filem Kongsi ini meletup-letup. Dengar ceritanya penggambaran filem Kongsi 2 akan bermula selepas hari raya nanti. Sama-sama kita nantikan macam mana pulak hasilnya.

Apa pun tahniah kepada David Teo atas hasil kutipan yang memberangsangkan ini. Dan tahniah juga kepada anda yang telah pergi menonton sekaligus menyokong industri perfileman tempatan. Jangan lupa pergi tengok Nur Kasih The Movie yang dibuka untuk tayangan hari ini.

mungkin cariforumer nak samalan citer ni ngan setem...setem tentu lebih baik jalan citer nyer yer tak...

kaya la farid kusut pasni.. leh la cepat kawen ngan diana dabiol..

cariforumer ni kena bayar ke apa ni?

Review Kongsi; Farid Kamil Sila Pulangkan Duit Kami
May 13th, 2011 Sarang Jerung

Siyes Nyesal Tengok Kongsi Kat Pawagam ..Hahaha

yo yo wassup korang da tengok filem Kongsi yang memang sedang hangat di pasaran tu?

sebelum tu, bagi sedikit sinopsis pasal citer Kongsi ni dulu. watak hero-jahatnya di pegang oleh Shaheizy Sam sebagai Tumulak, dan yang lain watak-wataknya hanyalah dilakonkan oleh pelakon-pelakon yang tak perlu ada @ sampah @ penyemak filem @ perosak filem. Tumulak ni dia dari Thailand, hendak ke KL untuk memporak-porandakan gangster-gangster di KL agar mereka ni berpecah-belah. ok so dia berjaya la bunuh beberapa orang gangster yang agak penting, tapi tak penting mana la. pastu ketua-ketua gangster ni pun cam bersatu la, nak perangi mamat ni. last-last polis kejar punya kejar, dapat la tangkap mamat ni. tapi ending cam taik je, bila si Yana tu cakap “lu langsi, lu mati” ..aiyark, sangat bangang punya ending. bossangggg gilerrrr ..

..citer ni memang indah khabar dari rupa. sangat-sangat menyakitkan hati.

review filem kongsi : tak best pun
mesti potoong stim yang belum tengok cerita ni kan bila aku cakap tak best...aku actually baru balik dari tengok cerita ni dengan adik aku dan geng2 abg sedare aku..

org thailand memang pakai pedang samurai ker?? aku ingat jepun jer pakai pedang samurai kalau bergadoh.
thailand kan dah ade tomoi = ='

cerita ni dari awal sampai habis macam straight jer...serius aku tak taw part mana konfliks, part mana aku nak klimaks, part mana ending, then last sekali ending dye, boleh pula aku cakap "lar.. ni ke ending dye?" cerita tak sempat nk klimaks dah ending...potong stim betol lar..

biar aku cerita kt korang dari awal sampai habis lar cerita dia, untuk mengelakkan pembaziran rm12 inggit korang..hahaha..

permulaan cerita temulak(sam) yang datang dari thailand turun ke kl datang tibe2 jer nak bunuh semua gengster kat kl, (aku tak paham ape motip dye nk bunuh, maybe nak tunjuk hebat kot), pastu berlaku lar adegen gaduh-gaduh + lawak oleh sam dan azad + tensen-tensen + ko pukul aku, aku pukul ko + tetibe pula fizo omar dan sam ni ada kena mengena pula + (aku ngantuk,tido dalam panggung jap) + tbe2 sam ni kena kejar dengan polis + pastu kena tangkap= the end

ok...cam tu jer cerita dye..mesti tak puas hati aku review macam ni..hahaha..jadah pula aku nak tulis panjang2 dari awal sampai habis,sekali skrip..mamtik lar aku....

cerita ni biasa-biasa jer, kalau tak dek sam dengan azad tu serius cerita ni kaku.

ha lepas tu watak olla(yana kot nama dia,ala yang jadi wawa dalam adnan smpit tu) dalam cerita ni macam tak menjadi betul lar..macam kaku betol aku tengok dia jadi pegawai polis, aku rasa amek abby abadi lagi bagus..erkkkk...(sesuka ati aku pula nk arrange pelakon)

dari 5 bintang aku bagi tahi bintang , eh..tak dek lar aku tak kejam sangat ni bukan cerita 2 alam.. = =' ,
okey lar dapat 2 bintang kot .. part skrip cerita ni pun, macam tak berapa sangat lar. aisssshhhh..dah lar kunx tulis panjang2, aku tekutuk pula. = =' ke aku memang tengak kutuk sekarang??? bukan-bukan abang farid kamil (tetibe abg pula) jangan marah yerr, ni pendapat saya, next time nak buat filem saya tunggu cetak rompak jer lar cerita abg erk.erkkkkk = =

korang nak tengok, pergi lar tengok, tak dek sape halang, jangan menyesal pula, aku dah review cerita tu tak best,hahaha...kalau korang nak tunggu cerita tu boleh download kat internet pun tak dek hal..wahhh...jaat gilo aku ni..

aiyohhhhhhhhh  register semata2 nak meroyan citer nih tak best.  baik uols beritaw david teoh jer

menyesal je tgk…dh abes cite, korang knfem pndng org seblah kiri kanan…xde motif lngsung!apsal dia ...
cariforumer Post at 19-5-2011 19:48

biasalah pengarah baru nak mengarah. tapi kena rajin juga fikir bro. jgn malas sgt. xkan nak suma sebab nak disuapkan kepada penonton mcm anak burung menunggu untuk disuapkan. mmg aku akui thrill sbbnya itu takde. itu sbbnya plot citer tu mcm mendatar jer. xde ape2. just komedi dan beberapa aksi yg dipersembahkan oleh FK kpd penonton.

dunia samseng apa jugalah sbbnya yg nak digembar gemburkan. rebut kawasan. balas dendam, persaingan antara geng sendiri dan pengkhianatan. kita dah boleh agak dah sbbnyakan. mungkin ko nak jawapan yg sebetul pasti. skrang dah nak kuar Kongsi 2. Tgk jerlah nanti samaada FK nak jawab suma persoalan ko atau tak.

p/s: tipikal rakyat malaysia. suma nak disuapkan mcm kes subsidi. x nak berdikari.

Reply 177# AMDTurion

depa dok tgk citer omputeh slalu kot filem nie ada kelemahan tp aku x kisah...sebab citer nie x bosan...so....what else u can expect from citer komedi kan?