CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 53778|Reply: 467

NOVEL

Siapa yang suka baca novel. Tak kiralah novel cinta dan apa sahaja asal ia mengisahkan tentang kehidupan setiap orang. Sebab kadangkala ramai yang tidak suka membaca dan mereka lebih suka banyak bercakap daripada membaca. Bukankah daripada pembacaan kita boleh dapat banyak pengetahuan dan pengajaran.

I love reading novels...butttttttttt....skali baca tak leh letak le plak...
so I always read it when I have free times...or I stick to reading
anthologies...leh la stop2...nak buat camna kan...hem...

m_vaughn This user has been deleted
saya pun suka sangat novel... suka gila babas punya... novel saya banyak tapi banyak dekat kelantan laa... kadang2 kalo suka sangat saya buat koleksi dia... koleksi yang saya ada sekarang ni agak teenage sikit.. saya ada full set buku harry potter... dan full set 1-800-where are u @ missing dari meg cabbot... selain tu masa saya belajar, saya ada buat collection buku rl stine tapi tak lengkap la... biasa lah tengah belajar... duit saku kena betul2 berjimat baru boleh beli...sekarang ni tengah nak mengumpul buku dari dan brown plak... kalo malay novel, saya ada set buku ramlee awang murshid. tapi tak lengkap lagi... nak beli tombiruo akhir tapi tak terbeli lagi... selalu sangkut dengan buku lain... tapi bila dah kerja kat kl ni, terpaksa la selongkar buku2 lama pakcik... ni kalo tak membeli novel la... kebetulan pakcik pun minat novel adventure, thriller macam saya... semalam, selongkar punya selongkar... jumpala buku sidney sheldon. tajuk dia the best laid plans... punyala seronok terasa macam nak melompat pun ada... sampai sepupu pun pelik nengok... saya kalo bab buku memang gila... kalo dah minat tu sampai subuh berjaga... tapi ketika malam minggu ajelah...:bgrin:

Originally posted by m_vaughn at 12-1-2005 10:33 AM:
saya pun suka sangat novel... suka gila babas punya... novel saya banyak tapi banyak dekat kelantan laa... kadang2 kalo suka sangat saya buat koleksi dia... koleksi yang saya ada sekarang ni agak t ...

Dayang pun memang suka sangat baca novel... Banyak gak koleksi novel dayang... Kalau dah tak der nak baca, dayang pi library pinjam buku ...

Originally posted by Dayangku_Azie at 12-1-2005 01:04 PM:

Dayang pun memang suka sangat baca novel... Banyak gak koleksi novel dayang... Kalau dah tak der nak baca, dayang pi library pinjam buku ...

saya plak, kalo dah tak ada buku, pinjam dgn org... kadang2 beli... paling komang pun baca mana yang dah baca... best kan kalo kita boleh tukar2 buku... tapi nak buat macam mana... buku saya banyak kat kampung dan kita hanyalah berhubung melalui internet...

Karisma This user has been deleted
novel bertajuk mazni pun sedap juga di baca.

Follow Us
Originally posted by m_vaughn at 12-1-2005 01:53 PM:

saya plak, kalo dah tak ada buku, pinjam dgn org... kadang2 beli... paling komang pun baca mana yang dah baca... best kan kalo kita boleh tukar2 buku... tapi nak buat macam mana... buku saya  ...

Kadang2 tu.. kalau dayang seronok sangat baca novel tu sanggup baca sampai tengah2 malam dan paling lewat pun jam 2 pagi... Yerlah kadang2 cerita kat novel ni ada yang buat kita sakit hati ler, sedih ler dan mcm2 perasaan yang ada kalau kita menghayati pembacaan kita tu... Rasa cam tengok movie lak...

U kat mana sebenarnya.... Kalau dekat kan boleh kita bertukar2 buku...

eks...nk bg salam dulu...
tak perasan ada thred nih...
td lwt lmn web alaf n ada link tuk g thread nih....

nina pun bnyk novel.....tapi melayu pnye la...
emm...nak survey buku english..
sb nak improve english nih....
anysuggetion 4 da best writer...
takat nih kwn nina pn cdgkn sidney sheldon tu....

Originally posted by nanina at 18-1-2005 01:55 PM:

Best ni... Dayang suka sangat baca novel.. Kalau sehari tak baca, tak tau nak buat aper...

Originally posted by Dayangku_Azie at 17-1-2005 01:10 PM:

Kadang2 tu.. kalau dayang seronok sangat baca novel tu sanggup baca sampai tengah2 malam dan paling lewat pun jam 2 pagi... Yerlah kadang2 cerita kat novel ni ada yang buat kita sakit hati ler, ...

area kl ni aje.. tapi banyak novel ada kat kelantan... esok nak balik kelantan... kalo muat beg... kita cuba bawak...

alycia memang suke baca novel... sekarang nie dah ade dekat 50 koleksi novel.. tapi smua novel melayulah...tiap-tiap bulan kalau dapat gaji... wajib beli at least 1 novel... dulu kat opis ni adelah ofismate tu yg suke bacae novel .. so, selalulah bertukar2 novel dgn dia.. tp sekarang nie sejak dia dah pindah, takde member lagilah nak tukar2 novel.. antara novelis yg i minat mcm norhayati berahim, ramli awang murshid, aisya sofia, fauziah ashari, damya hana, sharifah abu salem....

so, sekarang nie nak cube gak bace novel english... boleh tak saper2 suggestkan novel english yang best... nak gak beli... tp biar love storylah... ok cow..

Originally posted by nanina at 18-1-2005 01:55 PM:

nina suka novel genre apa?

Originally posted by alycia at 18-1-2005 04:11 PM:
alycia memang suke baca novel... sekarang nie dah ade dekat 50 koleksi novel.. tapi smua novel melayulah...tiap-tiap bulan kalau dapat gaji... wajib beli at least 1 novel... dulu kat opis ni adelah ...

kebanyakkan love story english punya yang kita tau ada adegan2 SX sikit... tapi kalo nak try jugak, try buku judith mcnaught

Originally posted by m_vaughn at 18-1-2005 04:08 PM:

area kl ni aje.. tapi banyak novel ada kat kelantan... esok nak balik kelantan... kalo muat beg... kita cuba bawak...

Ader kawan dayang kan, tak suka baca buku. Dayang syorkan dier baca terutama novel cinta sebab dier tu selalu jer ader masalah tapi tak nak dengar nasihat orang. Kalau dier baca novel ni banyak gak pengajaran dier dapat. Orang kata kan, kalau orang yang banyak bercakap memang tak suka membaca. Cam kawan dayang ni ler... 24 jam asyik bercakap jer.. Tapi seronok gak kawan ngan dier... very funny....

myra mmg minat membaca sejak kecil lagi....dulu masa kecik suka baca buku enid blyton....famous five...nancy drew...kalau gi library wajib pinjam buku2 ni....kemudian bila da meningkat remaja suka plak baca novel2 remaja yg melayu nye....n oso sweet valley high..n ada lagi satu series...lupa plak apa nama dia...yg ni slalu pinjam akak sedara...dia ada satu kotak buku2 ni...
tapi sayangnye....buku2 myra semua byk kasi kat adik sedara ...tapi yg bestnye dia masih simpan...so kalau gi rumah dia...suka amik n baca.....
skrg ni myra collect novel2 creative,alaf21.....dan buku english plak myra suka karya Jane Green,Sophie Kinsella,Sandra Brown...n other funny romance kind n thriller nye novels.....
buat masa ni koleksi novel melayu myra ada dlm 60++ kot....since myra tinggal spore...so kalau nak beli novel ni kena turun JB....kalau da sekali pegi mesti beli at least 4 novel....so turun sebulan sekali...paling banyak myra penah beli at one go was masa gi bercuti kat kelantan...myra beli 8 buku sekaligus....:bgrin: ayah dok geleng paler tgk perangai anak dia....tapi disebabkan myra beli gunakan duit sendiri...dia tak ckp byklah...hehe...;)
myra ada hampir kesemua buku karya Norhayati Berahim,Ramlee Awang Murshid, Aisya Sofea,Sharifah Abu Salem,Fauziah Ashari....selain tu ada gak novel2 Ahadiat Akashah n some other authors...
kalau novel English myra ada semua Shopaholic series..some books by Sandra Brown,Jill Mansel...ni nak tambah koleksi lagi...biar penuh satu almari....myra slalu ckp ngan mak...ni lah harta pusaka myra..:bgrin: skrg ni my aunt suka pinjam my books...da jadi mcm mini library plak...dia kalau dtg mesti pinjam tapi dgn syarat buku2 tu mesti myra da baca dulu baru org lain leh baca....

ooppss lupa....nak tanya..sapa kat sini penah baca novel2 karya Sri Diah?..bagus tak?...rekomen lah novel2 melayu yg best..minggu depan mungkin nak turun JB..nak beli buku lagi...:ah:

wah..wah..myra kalau kat JB beli buka kat maner? saya time pegi JB beli buku kat Plaza Angsana..kat jedai buku badan cemerlang..ari tu beli Hanya Kerana Cinta ~ Norhayati Berahim kat sana...

Originally posted by KRUfan at 20-1-2005 09:18 PM:
wah..wah..myra kalau kat JB beli buka kat maner? saya time pegi JB beli buku kat Plaza Angsana..kat jedai buku badan cemerlang..ari tu beli Hanya Kerana Cinta ~ Norhayati Berahim kat sana...

myra selalu gi kat City Square jer....either beli kat Popular(sebab ada kad diskaun) atau kat kedai majalah/buku kat tingkat 1(lupa nama kedai dia) cos kedai ni pun kasi myra 10% diskaun.....dorang smp da kenal myra...:bgrin:

Saya tak sempat pegi Citu Square..Saya pon selalu pegi Popular.tapi yg kat Miri, Sarawak..kad diskaun pon ada...