CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8839|Reply: 28

Power roots? kalau produk bagus buat apa nak....

Saya lama memperhatikan produk power roots ini.  Kalau produk ini bagus, buat apa nak promosi besar-besaran  boleh menang ini dan itu.

Selain dari intan berlin, pakej percutian sampai kereta pun boleh menang.

apa kah pengurus power roots ini lebih menaja benda ini dari kualiti.

nampak sangat produk power roots tak bagus.

ambil contoh produk maggi, mereka tidak lah promosi  gila2 macam ini. sekali sekala aja dia all buat,

sebelum ini saya pernah beli teh tarik power roots sebab minat dgn cawan tersebut. terus terang saya ckp, dia punya manisan dlm teh tarik memang over. kalau saya mengambil terus, pasti mendapat penyakit kencing manis.

[ Last edited by  Truth.8 at 9-6-2006 11:29 AM ]

Mr.Forensics This user has been deleted
promosi dier gila2 ah...
bagus gak..at least naik gak sale sesikit kot.

persoalannya apakah kita sebagai pengguna akan tertarik ngan advertising cenggini..
setakat ni iklan dan promosi pertandingan yang diorang wat masih tadek aduan akan kes2 penipuan,so selagi tu takder salahnya power root dr segi advertising dan konsumerisme.

dari segi kualiti makanan lak,tuh tak pasti sebab tak penah beli power root,tapi produk lain penah beli ah.Kalau betul2 manis patutnya dia stated kat nutritional information die pasal jumlah gula dlm setiap tin/cup power root,dan boleh kiter compare ngan apa yg kita rasa.Sesetngah makanan/minuman dier manis tapi tak gunakan gula,tapi aspartam-based sweetener.Kalau guna aspartam,tak kena kencing manis nyer.

lantak pi depa lah nak wat promo hadiah kapal terbang sekalipun huhuhu.Sementara kompeni tak bankrap ni...

Yg Power Roots tuh, member aku minum Pearl Kacip Fatimah (bini tongkat Ali), dia ckp rasa fresh jek!
Nk bagun pagi pun dah tak ada rasa cam malas2.

promosi agresif dibuat sebab sekarang ni byk sgt kopi2 tongkat ali
mana2 produk pun mesti mengekalkan % penguasaan
nak naikkan % penguasaan atau nak maintain kedudukan, salah satu strategi pemasaran ialah melalui peraduan dan juga penggunaan duta produk

Duta produk pun bukan sebarangan orang.....MAWI lagi........

mahal gak air power root nih... setin RM2.50....

Follow Us
Originally posted by ^_^Angel at 1-6-2006 12:29 PM
Duta produk pun bukan sebarangan orang.....MAWI lagi........

mawi ini hempeh sebab tak pandai PR. kadang2 dia ckp pun tak betul sikit.

kalau siti, ok lah

Originally posted by R2D2 at 31-5-2006 11:32 PM
promosi agresif dibuat sebab sekarang ni byk sgt kopi2 tongkat ali
mana2 produk pun mesti mengekalkan % penguasaan
nak naikkan % penguasaan atau nak maintain kedudukan, salah satu strategi pemasa ...

Just nak tanya pada sesaper yang arif.....betul ke..pada mana 2 Company yang buat peraduan camni salah satu tujuan derang adalah untuk mengurangkan cukai ??:hmm::hmm:

kalo dengar kat radio era komen dari pemenang...aduhhhh...tak larat aku dengar suara sekor-sekor.....:puke::puke::puke:

Reply #9 azie_fariza's post

setuju2...geli geleman den dgr iklan dia tu

suara yg last sekali tu lawak le...mcm suara senario....dengar suara tu aku terpk mcm tipu je..

Tak salah invest sedikit wang utk promosi..

Originally posted by mix_chinese at 9-6-2006 11:56 AM
Tak salah invest sedikit wang utk promosi..

memang tak salah, tapi biar betul.

betul ke semua hadiah2 benar atau memperdayakan pelanggang.

sepatuhnya, mesti ada auditor atau kerajaan untuk pantau benda2 macam ini samada ianya benar atau mengelirukan pelanggang.

nestle pun syarikat besar tetapi tak gila2 macam ini.

Originally posted by Pikir at 8-6-2006 04:15 PM
suara yg last sekali tu lawak le...mcm suara senario....dengar suara tu aku terpk mcm tipu je..

mcm suara din beramboi ujang kan? :bgrin:

gula dia tinggi la.. per can dalam 36Mg kalau tak silap...

tapi memang menyegarkan lah power root ni...

Originally posted by azie_fariza at 4-6-2006 04:56 PM
kalo dengar kat radio era komen dari pemenang...aduhhhh...tak larat aku dengar suara sekor-sekor.....:puke::puke::puke:

"Saya dapat motosikal 125cc sebab saya minum power root saja" kata mamat sorg ni, suara macam dah sakit (mgkin sbab dah byk minum power root, nak menang nye pasal)

heh. tapi terasa plak nak cube beli satu, aiseh...

Originally posted by CD-RW at 14-6-2006 11:56 AM

"Saya dapat motosikal 125cc sebab saya minum power root saja" kata mamat sorg ni, suara macam dah sakit (mgkin sbab dah byk minum power root, nak menang nye pasal)

heh. tapi terasa ...

Semua orang boleh cakap macam itu, cuba kita pergi tengok sendiri dan membuat sisatan audit akaun dia

Truth.8  ko ni mcm anti gila ngan Power roots.pengiklanan adalah media yg penting utk mempromosikan sesuatu produk.aku rasa ko tak faham strategi penjualan.tak kira produk tu bagus atau tidak kalo tak ada promote melalui media mcm mana nak wat sales.nak harapkan dr mulut ke mulut?peratus keberkesanan tu kurang.ni syarikat besar.kalo jual nasi lemak tepi jalan buat marketing melalui mulut ke mulut ok la.
mcm maggi dia dah lama terkenal.walaupun dia dah terkenal dia pun gunakan media pengiklanan utk market dia punya produk....

aku bukannya dr syarikat Power roots nak backing syarikat ni.tp cuma nak menceritakan keadaan yg sebetulnya saja.............

Originally posted by tavarat at 15-6-2006 06:36 PM
Truth.8  ko ni mcm anti gila ngan Power roots.pengiklanan adalah media yg penting utk mempromosikan sesuatu produk.aku rasa ko tak faham strategi penjualan.tak kira produk tu bagus atau tidak kalo  ...

i bukan anti power roots tapi betul ke semua hadia2 benar atau satu gimmick?? u tengok lah....berlin, kereta, rumah dan macam2

kalau kita suruh audit untuk membuat siasatan .......macam mana?? maksud, tengok hadiah pemenang 2  bersua muka dan kita tengok sendiri betul atau tidak.....kalau betul....kita check dia punya resit atau apa2 dokumen yang di menang hadiah itu dari power roots.

contohnya, kalau pemenang dpt kereta....kita tengok dia punya dokument samada dtg dari power roots....lepas kita approached power roots samada ia nya dari mereka....

benda2 ini mesti ada  laporan audit baru kita tau betul atau gimmick

dulu, saya dpt tawaran dari sebuah  syarikat yg menawarkan saya RM500 supaya saya muncul di iklan  untk memberitahu bahawa produk ini bagus pada hal produk itu tak bagus.

cuba u fikir....kalau ada syarikat2 macam ini sanggup menawarkan duit untuk mengelirukan pelanggang yg produk mereka .......apa kah anda tidak menerima tawaran itu???

[ Last edited by  Truth.8 at 17-6-2006 12:40 PM ]

aunty aku citer,die nye offismate gi hospital sbb sakit ke nak cek kesihatan,lupe laks..pehtu doktor tanye..awak salu minum arak ke..mane le die minum ,,tapi ari ari die minum minuman ala ala tongkat ali tin aa tapi x sure aa product mane..kirenye minuman tu dah rosakkan liver die,pehtu ade dengar lagi org ckp depa bubuh steroid lahh tu yg energetic je,,tapi tatau le ape yg aku denga ni taktik nak menjatuhkan org je,,wallauhualam

12Next
Return to list New