CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 14086|Reply: 11

Interview Lembaga Hasil Dalam Negeri.

Hello semua,

Pada jumaat nie 17hb Nov, aku kena gi temuduga LHDN kat Jalan Duta nun sana untuk jawatan Pegawai Undang-Undang..nak tanya la kalau-kalau ade sesiape kat sini ade tips-tips atau soalan bocor yang leh bantu aku...

ada... ko hafal ler semua nama pengarah, timbalan pengarah dll... jgn lupa ko tunjukkan terer ttg kerja yg ko buat skrg... & prepare sbb kenapa ko nak tinggalkan kerja skrg & nak join lhdn

gud luck... btw, aku pun nak interview jugak next monday, tapi ngan private ler.. gud luck tu me too..

Originally posted by jinakji at 14-11-2006 06:13 PM
ada... ko hafal ler semua nama pengarah, timbalan pengarah dll... jgn lupa ko tunjukkan terer ttg kerja yg ko buat skrg... & prepare sbb kenapa ko nak tinggalkan kerja skrg & nak join lhdn  ...

Thanks for the tip...gud luck jugak untuk ko yee..buat bebetul.

Aku ada experience temuduga LHDN jawatan sama dgn jawatan yg awak akan ditemuduga tu.. Pegawai Undang-Undang gak.. tapi hampeh tak dapat kerana..... (nanti saya PM awak kalau bagitau kat sini takut dituduh menyebarkan fitnah lak)..

Diaorg tanya background company tu, berapa jenis cukai, siapa Pengarah LHDN, apa pengalaman kita dalam bidang ni, phrase dalam Undang-Undang, beberapa prosiding perundangan, soalan menguji minda tentang future bos anda.. etc.

Awak kena banyak2 BERSABAR bila attend temuduga ni.. kerana...(nanti saya PM awak tak blh bagitau kat sini.. danger).. :nyorok:

alaa...cite arr...nak tau gak

A,ah laa..esok nak pi interview nie...PM la eh?

Follow Us
Hai semua..aku baru balik dari interview tuh...pergh aku kena masa sebelum lunch hour..dah la nak semayang jumaat, last-last aku takleh konsentrate..soalan bertubi-tubi diberikan pada aku tapi aku cuba jawab sebaik mungkin...in the end aku give..aku siap mintak diri sebab nak semayang jumaat baru diorang lepaskan aku...hehehehe..

soklan apa ko kena..  soklan apa yg kantoi.. stori mori la sikit...

stori ah....kawan aku pun ada apply gak eh

Soalan dia vary depends on the person they interviewing...susah nak cakap..tapi modus operandi diorang basically diorang akan tanya background korang pasal diri sendiri dan famili..and then move on to academic background...kat academic nie laa diorang akan tanya pasal experience korang..pandai-pandai la bagi jawapan dan hanya citer benda yang korang betul-betul buat ajer...pastu move on pasal LHDN dan ape pandangan korang pada LHDN dan ape sumbangan korang leh bagi...pasal interest korang pun dia akan tanya...lastly dia tanye aku kalau ur future boss suruh ko jangan prosecute somebody atau syarikat korang nak buat tak? Jawapan aku 'It's depends on whether the instruction is made within the scope of law or not!' chewah!!...tahap kekonfidenan aku pun sekadar 70-80% ajer..susah nak ckp sebab ade yg dtg interview dah lama practice..aku nie junior sgt laa..

ala rouni..relaks ah..kalu dah rezeki ko...ko jugak yg dapat...experience tak experience...
best fren aku pernah g intvw satu company ni...tak dpt sbb dia ada xperience...so company tu ambik bdk fresh..reason:nak bayar murah:gado:

Originally posted by Dilto at 20-11-2006 02:59 PM
ala rouni..relaks ah..kalu dah rezeki ko...ko jugak yg dapat...experience tak experience...
best fren aku pernah g intvw satu company ni...tak dpt sbb dia ada xperience...so company tu ambik bdk f ...

Tuh company swasta beb..nie LHDN, soal bayar gaji takde hal bagi diorang.