CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23958|Reply: 12

Makan pil noriday tapi x period...(tolongla...)

baby ade masalah...baby baru je lepas bersalin 30/10/2006 yg lepas...lepas je darah nifas abis & habis pantang, baby amik pil perancang noriday...lepas makan pil tu 5 hari, baby datang bulan 10 hari...tapi sampai ari ni dah 33 hari sejak ari terakhir period tu, baby x period lagi...baby pregnant ke??nak pi klinik takut...takut dr kate baby pregnant...bukan x nak pregnant lagi tp belum sedia...anak baru 88 ari, arini...lagipun baby bersalin caesar...& di samping makan pil noriday tu, baby & husband gune kaedah perancang sendiri...(buang kat luar)...baby risau la...ade x sesape blh tolong baby...

Dulu kakak baby 2 orang makan pil yang sama...sorang asyik period aje...yg sorang lagi x period2 macam baby ni...tapi kakak baby x pregnant la...tapi baby takut la...

[ Last edited by  cutebaby5907 at 25-1-2007 09:47 AM ]

berhentikan noriday dulu...check ngandung ke tak. Kalau tak ngandung..ambil ubat untuk datangkan period..then start noriday semula. Semasa tunggu datang period gunakan kaedah merancang yg lain (bukan hormon).

berhentikan noriday dulu...check ngandung ke tak. Kalau tak ngandung..ambil ubat untuk datangkan period..then start noriday semula. Semasa tunggu datang period gunakan kaedah merancang yg lain (bukan hormon).

insyaallah tak der apa .. awak brestfeed ker? kalau brestfeed tak per.. mcm baby dulu masa anak pertama mmg amik pil noriday.. sbb biasanyer klu kita b/feed DR akan bg kita noriday sbb dos dia rendah sikit berbanding pil perancang yg lain.. klu ragu2 belilah preggy test kat farmasi.... lbh baik cek utk pastikan manalah tahu.....

Originally posted by BabyFarid at 25-1-2007 10:27 PM
insyaallah tak der apa .. awak brestfeed ker? kalau brestfeed tak per.. mcm baby dulu masa anak pertama mmg amik pil noriday.. sbb biasanyer klu kita b/feed DR akan bg kita noriday sb ...

saye memang breastfeed tapi malam je, 1 @ 2 kali camtu...siang keje...penanh sekali perah kat tempat keje, dapay sikit je...pastu malam baby isap, x kuar...kuar sikit sgt...

baby nak check gune pregnancy test takut plak...takut x dapat terime kenyataan kalau positif...suami baby pun mcm risau gak...disamping makan noriday, kitorang rancang sendiri gak, buang kat luar...

Kalau Tuhan dah nak bagi...Tuhan punya kuasa...

kite hanya merancang, Tuhan menentukan...

Reply #5 cutebaby5907's post

kalu check lg x risau sbb dah tau puncanya... baik check dulu positif ke tak....

Follow Us
Originally posted by hainina at 26-1-2007 09:00 AM
kalu check lg x risau sbb dah tau puncanya... baik check dulu positif ke tak....

Baby jadi risau sebab sekarang ni baby selalu pening kepala...makan pil ni ade side effect jadi selalu pening kepale ke??

Reply #7 cutebaby5907's post

masa baby makan dulu tak der plak ... dah brp kotak baby amik? kalau buang kat luar buat aper makan noriday?? safety betul...  tapi baby rasa better baby g test kot jadi nak buat mcm mana terima ajer lah.. dah rezeki.... payah plak nama sama ek... nasib baik sorang cute sorang tak kiut sgt heheheh

org sumer cuti yek....

Kenapa takut buat pregnancy test tu? Berterusan meneka dalam kesamaran tu akan membuatkan kita lebih tension. Baby cute buat jer pregnancy test tu..buat sendiri je kat umah..beli kat farmasi..first thing in the morning cek..tak payah jumpa doktor...unless result dia positif...

Kalau dah amik noriday tu plus the other approach..saya rasa kebarangkalian utk mengandung tu tipis...

Saya amik injection depo..dekat2 2 thn gak..baru stop bulan 9 thn lepas....dan 2 thn x dtg period..hehhehe...dah 5 bulan berenti pun tak dtg2 lagik..biasa la makan pil ni x dtg period....kalau dapat sakit kepala tu  pun normal..side effect pil tu...saya so far alhamdulillah..tak de side effect apa kecuali tak dtg bulan tu jer....tak risau pun sbb mmg tahu itu salah satu side effect dia...

betul.aku stuju dgn peachrose.nape dok risau mende x pasti, sdgkan ko buleh dptkan kepastian tu? (cam berbelit ayat ni)

tp aku rs ko x peknen, gynae yg aku jumpa tu penah kt, some ppl reaction dia thdp pil perancang ni tak sama dgn some other ppl, ada org boleh bleed ms tgh on pill.tp tu bkn period la. tu sbb imbalance hormone.aku lps abih nifas, dtg period lepas sebulan. masa 3rd or 4th cycle, period dah pening. dlm 7 hr pertama,period sikit sgt like almost xde. so aku mandi wajib seme,tetiba d next day dtg balik, like it was the first day period. nk dekat 2 minggu,(14th day) aku gi jumpa gynae, dia bg pill utk balancekan hormon n stop the bleeding. the next period masa first day dtg, aku stat amik pil yasmin,continue sp skrg.bile d 3rd day aku off pill, period pon dtg. masa memula makan pill ni aku takut sgt sbb first day off pill period lom dtg,takut terpeknen.rupanya 3rd day br effect kt aku.
so, bb ko kena gi jumpa doc la. kl ko tak peknen, doc bg ubat soh period ko kuar.kl ko peknen ko kena stop amik pill.org peknen xleh amik pil perancang syg, membahayakan kandungan. u have to be sure on this gurl..

rasa cam nampak tajuk benang ni kt bod lg satu.ko jugak ker tuan rumahnya?

Reply #10 peachRose's post

alamak peach awak tak dtg period mcm happy jer.. bkn aper ader member dulu pun mcm tuh gak.. pas tuh bila dah almost 1 yr dia g jumpa DR then Dr kata dia nyer tiub falopio tersumbat n then dia kena buat minor operation em.. tembak laser supaya tiub tuh tak sumbat lagi .. lps 3 bln dia buat operation br mengandung.. alhamdulillah.. dah dpt baby girl pun..