CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 6026|Reply: 13

Jauh ke nak pergi Rumah Nik Aziz..

Assalamualaikum...

Insya-Allah aku akan ke Kota Bahru pada bulan Feb nanti..
!st time aku sampai Kelantan seumur hidup...

Dijangka mendarat kat epot petang Sabtu 7 Feb, jam 3pm.
Dan Insya Allah take off hari Ahad, 9 Feb pukul 3pm .

Soalan aku,
Dari bandar KB tu, jauh ke nak pi area rumah Nik Aziz/kompleks masjid tu...

Bukan apa, teringin nak tengok rumah dia secara live..selalu duk tgk dlm TV & internet aje.
Dan kalau ada masa nak solat kat masjid tu ..
Ada rezeki, mana tau dpt jumpa Nik Aziz live..

Aku akan menggunakan perkhidmatan teksi sapu(yg biasa adik ipar aku gunakan, sebab dia tgh study kat maktab perguruan kat sini)..kiranya pakcik teksi sapu ni jadi drebar aku la..

Lagi satu kalau boleh tlg bagi tau port yg best nak makan makanan Kelantan..
Aku selalu makan nasi Kerabu kat KL ni haa..
Teringin nak makan pure punya kerabu..

nasi kerabu best kat ketereh...ada satu kedai tu selalu
penuh...sampaikan rombongan ngan bas pun ada...tepi jalan
sebelah kanan kalau menghala ke kuala krai...
lebih kurang 15km dari kota bharu...
lagi satu makan nasi ulam kat istana lama...
sedap woo...
umah nik aziz plak kat pulau melaka...nk bg direction xreti sgt....

eheh ... x jauh mana. penah gi sana zaman skolah2 dulu. best gak

Originally posted by mama_zahin at 3-1-2009 06:15 PM
nasi kerabu best kat ketereh...ada satu kedai tu selalu
penuh...sampaikan rombongan ngan bas pun ada...tepi jalan
sebelah kanan kalau menghala ke kuala krai...
lebih kurang 15km dari kota bhar ...

Oooo..Ketereh ni bukan kat Tgganu ke?
Nasi ulam tu mcm mana?Apa ingridients nya?
Kena try ni...

takde la jauh sangat...
dah ko nak naik prebet sapu... suruh je dia antar ke sana... tapi yang bestnya... kalau ko gi semayang subuh pagi jumaat... selalu penuh lah orang bawak baby gi sana... potong jambul... tapi kena tengok la dulu, takut tok guru takde lam negeri.... hehehe...

[ Last edited by  pengimbas at 3-1-2009 06:31 PM ]

Balas #1 RedDevils\ catat

nak g umah Nik Aziz takde jauh mana sebab umah dia kat daerah KB gaks...aku x penah pegi umah dia, cuma penah la tengok tu....umah dia kat Pulau Melaka...kalau dari KB tu boleh lalu ikut Jalan Bayam atau Kubang Kerian...akan ada satu selekoh menghala ke Pulau Melaka...senang je jalan dia.

kalau nak makan makanan Kelantan...

Nasik Kerabu - yang famous kat Jalan KB-Ketereh....tapi kalau nak cari kat area KB, dekat jalan KB-Kubang Kerian ada satu kedai nama Nasi Kerabu Golok...pun ramai orang situ....atau kalau nak senang beli je kat mana2 Pasar Malam...pun sedap gak...ekceli nasi kerabu kat KL pun x beza sangat dgn KB ni.tapi kalau nak yang sedap, tu la...aku rekemen Restoren Nasi Kerabu Golok.

Nasi Kak Wok - satu lagi hidangan nasi tengahari yang special kat KB ni...kedai makan Kak Wok ada kat area KB (dekat area belakang Kota Bharu Medical Centre) dan Kubang Kerian (depan hospital USM). yang dua2 kedai ni memang yang pure 'Kak Wok' la...

Nasi Kukus Ayam - Restoren Haiqal (Pengkalan Chepa) atau Nasi Kukus Zaiman di bandar KB (dekat ngan pasaraya Pantai Timur area flat perbandaran)

Nasi Ulam - kedai nasi ulam cikgu dekat istana atau di Taman Orkid Tengku Anis kat Kubang Kerian....memang sedap masakan ala2 kampung semua...

Laksa - aku selalu makan laksa kat area Kampung Sireh...bukak malam2...kuah laksa dia sedap...ada pilihan laksa kelantan, laksam dan laksa penang...

Roti Bakar - roti bakar dan kopi yang femes....tak lain tak bukan di Restoren White House dekat Padang Bank dalam bandar KB jugak

Nasi berlauk pagi - boleh cuba intai restoren bawah pohon cermai di Jalan Yaakubiah KB...pilihan dari nasi berlauk ayam, ikan ayo (tongkol) dan jugak nasik dagang yang sedap!

Nasi Air dan colek (popia etc) - Restoren Nasi Air Maksu Nab adalah pilihan terbaik....terletak di Jalan Hospital, 5 km dari bandar KB...atau boleh juga cuba colek popia di Medan Selera berdekatan stadium...

Tomyam siam - kebanyakan Tukang Masak di Kelantan ni adalah orang Siam....mungkin boleh cuba Tomyam ala Siam yang sedap di The Sizzling House (depan USM Kubang Kerian) atau Restoren Su Tomyam (Kubang Kerian)...

kalau nak makan kat tempat grand2 skit, mungkin boleh pegi restoren cam 4 season, chieng Mai, Lazzare, Oriental atau New Horizon Garden....

sekarang ada tempat baru with special view (di tepi sungai) iaitu di belakang Ridel Hotel (area bulatan Padang Bank)...ada pelbagai pilihan makanan...leh isap shisha lagik!!!!!!!!!1

Follow Us

Balas #6 refleCtion\ catat

Waaahhhh..bagus betul review Jalan Jalan Cari Makan @ KB kau ni...
TQ.

nih hah... peta nya... heheh...

ko klik lah bagi nak tengok gambar besar... ko klik kanan... view image lah ye.... nanti kuar gambar besar sikit... kalau ko klik lagi.. haha.. kuar gambar besar amat.... tiga muka bitmap tuh...

bulat tu... dari tengah bandar... tempat ko nak amek teksi/bas/prebet sapu.... petak ujung tuh... tu umah TGNA lah... jauh dekat tu... ko agak senirik la...

[ Last edited by  pengimbas at 3-1-2009 07:04 PM ]

Originally posted by refleCtion at 3-1-2009 06:43 PM
nak g umah Nik Aziz takde jauh mana sebab umah dia kat daerah KB gaks...aku x penah pegi umah dia, cuma penah la tengok tu....umah dia kat Pulau Melaka...kalau dari KB tu boleh lalu ikut Jalan Ba ...

wah klass  ko...
memang detail nyer...
aku pun tingin sangat nak jumpa TGNA sebenarnya,..
tapi masa pegi hari tu, takde org kat rumah dorang...saje nak tengok rumah dia sama tak cam yg dlm tenet...mmang sama lah....x beubah pun...respek tul aku ngan TGNA ni

p/s: restoran2 yg ko sebut tu, selalu aku lalu tapi tak penah singgah pun...
nampak gaya lenkali kena singgah lah...

tq

umah tok guru 2 xde jauh sgt klu dr ipkb(tmpt study adik tuan umah),,klu dr kb lalu ikut jln hosp n then berek 12..jln straight je trus smpi pulau melaka...

Originally posted by RedDevils at 3-1-2009 06:29 PM

Oooo..Ketereh ni bukan kat Tgganu ke?
Nasi ulam tu mcm mana?Apa ingridients nya?
Kena try ni...

itu KERTEH la....

topik kedai makan best2 boleh tengok kat sini yea

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

kt kelate nih kiterang panggil keto sewa bukannya teksi..kalu yg jenis 'sapu' tu kita xsebut teksi sapu tp prebet sapu..naik prebet sapu nih senang je kz bnyk prebet kt area stsen bas..
Senang citer bagitauw je nk gi p.melaka n suruh drebar berenti kt msjid tok guru..sumo drebar prebet @ keto sewa tauw jln umoh tok guru..tambang satu kereta lebih kure Rm 10-15 biasanya

umah tok guru deka tjah.. lebih kure 10km dr aipot.. naik limosin aiport pun ok....