CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 35565|Reply: 180

Rumah baru ku berhantu??

As salam semua...

Saje nak kongsi cerita pasal rumah yang aku baru je beli bulan 7 aritu...Beli from auction kat Jalan Yap Kwan Seng area KLCC nuu~
Rumah ni memang aku dah survey lame dah...lokasi yang menarik, jiran2 banyak Melayu. Depan padang lak tu...Keluasan rumah tanah pulak dalam 22' x 90'. So dalam 4 biji keta pn aku rasa boleh masuk...rumah ni dah lama ditinggalkan...pemilik dulu beli je rumah ni, tapi tak pernah duduk pun. So kipas, lampu, meter elektik & air pun takda..So umpama macam beli rumah baru la.

Nak dipendekkan cerita, sekarang rumah aku sedang direnovatekan...kontraktor yang aku ambil ni dari Indonesia. Dapat pn daripada kenalan kawan2. Kerja dia memang tip top sebab dah selalu sangat buat rumah2 showhouse & bangunan. Panggil die Wak je la ek. Rumah ni aku belum duduk lagi. So pekerja2 Wak ni memang terus tido rumah tu je malam2...esok terus sambung kerja.

Minggu pertama

Start renovate tu da start la pecah2 apa yang patut. Gali2 tanah, setup2 machine ape bagai semua...Pekerja2 dia time tu ada dalam 4 orang kalau tak silap....................

Minggu kedua

Tiba-tiba next week je semua pekerja da tukar orang. Macam masuk batch baru pulak. Aku pun tanya la Wak, kenapa tukaq?? Wak kata, "first batch tu buat kerja pecah2 saja....bab nak naikkan dinding, ikat2 batu, semua kena panggil yang lagi expert."..Dia diam seketika...pastu dia sambung, "Lagipun batch baru ni orang yang sembahyang dan rajin ngaji malam2."

Aku pun masa tu takde la nak fikir bukan2. Setakat bersyukur je la, at least rumah aku tu diberkati la sikit sementara aku tak duduk lagi...

Minggu ketiga

Macam biasa aku akan buat site visit lepas aku balik kerja. Sebab rumah baru aku ni pun memang dalam perjalanan pulang..
Wak sambut aku dengan senyum lebarnya dan jemput aku masuk ke dalam rumah aku sendiri. Tiba-tiba aku terperasan ada satu....'ayat'...dekat setiap atas pintu. Tulisan jawi. Aku cuba pronounce jadi,"Amrul Fakruf". Aku tanye la Wak, "Kenapa dengan tulisan2 ni?". Dia terdiam sekejap. Lepas aku pujuk2 dia sikit, baru la dia bagitau..."Rumah abang ni ada benda la...". Terus pucat muka aku. Walaupun memang aku dah boleh agak, sebab rumah tu memang dah lama ditinggalkan..dalam 8 tahun lebih.
Wak sambung lagi,"Sebenarnya dari minggu pertama lagi budak2 saya dah kena kacau..tu yang saya tukarkan dengan batch baru. Diorang mengadu kata tak tahan sangat2 kene kacau...Batch kedua ni ada ilmu sikit..ada sorang tu pelajar tahfiz, dan ada sekolah sindri dekat Surabaya. Dia yang tulis tulisan tu..Umpama pendinding la....."

Wak sambung lagi, "Mereka bilang selalu ada seorang perempuan bermata merah.....berbaju putih dengan rambut kusut masai, panjang sampai ke bahagian lutut asik kacau mereka...kadang2 dia buat gila, rambut dia terus tutup muka dia sekali..."

Wak pun cerita la macam mana gangguan2 yang dialami budak2 dia...dia bagitau actually ada dua ekor yang tinggal kat rumah tu.."Malam2 masa budak2 saya tgh tidur, tiba2 pintu dihempas sekuat hati. Terus terkejut budak2 saya!...Belum sempat tidur balik, benda tu main lagi dengan pintu tu..boleh pula dia buka pintu perlahan2....Eeeeeeeeekkkkkkkkkkk~ bunyi pintu tu.."
Budak2 saya pn setakat beristighfar dan baca la apa yang patut. Dalam benda tu buka pintu slow2, dia nampakkan muka dia celah2 pintu tu. Dengan mata yang merah, tersengih pandang semua orang dalam bilik. Seolah2 dia nak bagitau yang dia memang ada dalam rumah tu.

"Hiiii~~~ Hiii~~~ Hiii~~~!!" Wak cuba tiru macam mana benda tu gelak...aku yang dengar ni pun rasa seram sejuk je. Apatah lagi la pekerja2 die yang 1st hand kena kacau direct. Patut la yang 1st batch tu tak tahan... ni pun tak masuk cerita yang lagi sekor tu lagi.....pun asik kacau stail dia yang tersendiri jugak...

Aku stop kat sini dulu. Ada kerja nak kena buat. Pasni aku sambung cerita pasal ganguan2 lain yang benda tu buat, dengan sejarah rumah tu diceritakan oleh seorg ustaz deret rumah tu jugak...

Rate

1

check in... sila smbg secepat mungkin

huhuhuu seramnyeeeeeeeee...

lagi TT....cpt ckit smbungnye tuh

alamakkk ni yg seram ni..
adik aku pun kene mcm ni...
tp da berubat da.. da panggei ustaz bace2 sikit kt umh tu..

ni aku pun dlm proses nk beli rumah gak..
ade jumper satu umah ni.. katenyer owner tak penah duduk dari 1st mase die beli..
igt nak beli... tp adik aku ckp.. nti la.. kut2 kene mcm die..
dan bile bace kisah ko.. warghh lagi la aku takut..huks

TS sila sambung... hehe tengah seronok nih

Huhuuuu... ciannya jd mcm ni.. dh la baru beli aje... nasib baik rumah yg gue beli x dop apa2... alhamdulillah...

Follow Us
sila sambung tt...ngah best layan stori kau ne...seram2 sejuk dah ne...

interesting....cepat sambung cerita...

sila smbung dgn sgera
x sbr mau tggu

menunggu update dari TT...

1st umah yang sy singgah setelah lama bertapa keluar dr board seram nih...
cite tuan umah mnarikla...saya suke saya suke saya suke...!

menarik ni....sebelum TT nk beli umah tu, nape x survey2 dulu....mksudnye soh ustaz tengok2 kan dulu. kebiasaan kalo umah mmg dh strategik, serba serbi ok tapi xde org duduk, there must be something....

itula tujuan setan
nak menyesatkan manusia

cepat2 sambng lagi best nii

Sambungan plssss...

Terima kasih atas feedback2 semua org. Sabar je rakan2 semua. Banyak keje la pulak pagi2 nih. Insya Allah akan disambung sebentar nnt.........

seramnyer.......

edoraixora posted on 13-12-2012 10:37 AM
menarik ni....sebelum TT nk beli umah tu, nape x survey2 dulu....mksudnye soh ustaz tengok2 kan dulu ...

Actually memang da boleh agak dh ade something duduk. Cuma tak dapat nak confirmkan je. Sbb iols penah je datang rumah tu sorang2 check2 apa yang patut. Takde pulak rasa apa2 yang lain..

Actually deret2 rumah tu semua ada benda tu....haa...da serba sedikit cerita daripada ustaz tu. Nnt iols cerita dengan lebey lanjut.

si dia tumpang tinggal letew... maleh nak sewa hotel

ahazman24 posted on 13-12-2012 10:58 AM
Actually memang da boleh agak dh ade something duduk. Cuma tak dapat nak confirmkan je. Sbb iols p ...

ok...sila cerita lagi nnti bile ko dh free...tapi jgn biarkan kami tggu lelame sgt, x feel lak nnti