CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: orga_zone

Atlantis : update ; lokasi dikesan

From Wikipedia:

Lemuria is the name of a hypothetical "lost land" variously located in the Indian and Pacific Oceans. Though the living modern lemurs are only found in Madagascar and several surrounding islands, the biogeography of extinct lemurs extending from Pakistan toMalaysia inspired the name Lemuria, which was coined in 1864 by the geologist Philip Sclater in an article "The Mammals of Madagascar" in The Quarterly Journal of Science. Puzzled by the presence of fossil lemurs in both Madagascar and India, but not in Africa nor the Middle East, Sclater proposed that Madagascar and India had once been part of a larger continent, which he named "Lemuria" for its lemurs.

Di kawasan kita sekarang, pernah wujud tamadun Lumeria. Selepas tamadun Lumerian ini tenggelam, orang2nya bertempiaran lari, belayar ke laut Pasifik, ada yang stopkat Ester Island,ada stop kat Hawaii dan ada yang sampai ke Amerika melalui laut Pasifik, kemudian menubuhkan Tamadun Maya di Amerika Selatan.

Mereka tidak lari ke arah Timur Tengah atau India kerana di sana sudah wujud tamadun lain, takut nanti kene tangkap dan kena bunuh pula kerana dituduh sebagai spy.

dan ingin aku nyatakan di sini yg NASA mungkin menyembunyikan banyak perkara daripada pengetahuan kita. like i said before, they know a lot of things that we dont know about the truth, which they hide from us. tapi yg aku pelik kalau betullah cerita budak russia tu, mcm mana manusia dari planet lain boleh transfer soul sampai manusia di bumi? sebab paling brutal pernah aku dengar pun reincarnation dari zaman atlantis/lemuria. but according to this one, reincarnation from another planet? never heard before! kalau begitu, ini membuktikan yg semua human race di alam semesta ini berasal dari satu bapa yg sama iaitu adam. walaupun fizikal kita lain2, tapi rohani dan jiwa kita tetap sama.

maksud aku, semasa adam diperintah turun dari syurga, kemungkinan besar adam dan hawa tidak terus turun ke bumi, tetapi "singgah" dahulu di planet2 yg di "atas" bumi. lalu lahirlah species manusia di planet tu. disebabkan oleh cuaca dan keadaaan yg berlainan di planet2 tersebut mungkin mempengaruhi ciri2 fizikal manusianya. kalau betullah teori ttg adanya species manusia di planet lain selain bumi.

Good post WonBin, thank you

Ttg budak Russia yg kononnya reincarnation dr Planet Marikh tu aku anggap sbg cerita2 propaganda shj.Biasanya cerita2 macam ni tiada source yg boleh dipegang,tak tahu dr mana asal-usulnya.Aku pernah juga membaca kisah kononnya reincarnation seorang budak juga tp kali ini drp burung kalau tak salah.Dia siap cerita kisahnya dr kehidupan yg lepas sbg seekor burung.

Semua cerita2 macam ni pada pendapat aku adalah propaganda2 utk membenarkan kepercayaan reincarnation atau kelahiran semula yg dipercayai oleh Buddha dan Hindu.

Sama juga macam cerita Neil Armstrong masuk Islam sebab nampak garisan putih di bulan kononnya dan terdengar suara azan bagai.Akhirnya spt yg semua org tahu itu semua hanyalah fake.Satu lagi kisah yg popular adalah kisah molekul2 air yg boleh berubah2 bentuknya mengikut apa yg kita ucapkan ke atas air tsb.Kalau buruk ucapannya maka apb dilihat menggunakan mikroskop akan kelihatan bentuk2 molekul air yg buruk sebaliknya kalau diucapkan yg baik2 maka bentuk molekul2 itu juga lebih cantik.Kononya ianya dikaji oleh seorang saintis Jepun.Sumbernya juga tidak diketahui hanya disebarkan melaui internet.Kemudian terdapat 2/3 versi yg berbeza.

Kesimpulannya terdapat banyak cerita dan teori yg boleh kita baca dan dengar.Terpulanglah pada kita utk menapisnya mana yg benar dan rekaan sbl kita mempercayainya.

Originally posted by rempo at 9-4-2007 01:43 AM
Ttg budak Russia yg kononnya reincarnation dr Planet Marikh tu aku anggap sbg cerita2 propaganda shj.Biasanya cerita2 macam ni tiada source yg boleh dipegang,tak tahu dr mana asal-usulnya.Aku per ...

Kesimpulannya terdapat banyak cerita dan teori yg boleh kita baca dan dengar.Terpulanglah pada kita utk menapisnya mana yg benar dan rekaan sbl kita mempercayainya.

Haruslah ada suatu eskpedisi yang dibiayai oleh kerajaan untuk mengkaji sejarah ini. Kat Perak sana ada kesan yang didakwa sisa tamadun Atlantis yang sudah tenggelam ke dalam Selat melaka. Bila orang report kat Muzium suruh siasat, tak datang pon. :@  Muzium anggap kerja orang gila.

Follow Us
bagi saya reincarnation bukan lah suatu propaganda, tapi suatu hakikat...

[ Last edited by  johnconan at 9-4-2007 10:45 AM ]

Reply #165 WonBin's post

Errr lemur ni binatang macam musang kan?

Reply #169 rempo's post

Cerita tang Neil Armstrong tu tak benar, rempo.

best la thread ni....thank you very much kepada yang menyumbang pendapat dan tak kedekut ilmu.

atleast saya dapat juga ilmu tentang atlantis dan yg berkaitan walau saya tak membaca buku yang dinyatakan oleh beberapa forumner.
thanks again.

Reply #171 johnconan's post

Terpulanglah kpd agama,kepercayaan dan keyakinan masing2.

Reply #174 hamizao's post

Itupun yg saya katakan dlm post sbl ni.Propaganda boleh datang dr pelbagai pihak utk kepentingan masing2.Spt kata wonbin kitalah yg patut menilai dan menapisnya,sebab kebanyakannya tidak dr source yg reliable,tak tahu dr mana asal usulnya.

Antara Atlantis dan Adam sbl Adam

Saya pernah menulis teori saya ttg Adam sbl Adam dlm salah satu thread ttg Teori Darwin:Adam dan Hawa.Bagaimanapun teori ini menyangkal Teori Evolusi Darwin yg ternyata dangkal dgn  penafian oleh para saintis mutakhir dgn penemuan sains DNA.

Teori saya antaranya mengatakan antara Adam dgn Adam yg berikutnya tidak ada pertalian evolusi.Ini kita boleh buktikan dgn perbezaaan struktur fizikal terutamanya dgn penemuan tengkorak2 yg berusia ratusan ribu malah jutaan tahun.Saintis menamakan 'manusia2' ini dgn mengkategorikannya dgn nama2 yg berbeza diantara satu sama lain.

Jika dulunya saya berteori yg keturunan Adam sbl Adam kita ini adalah kurang berakal malah lebih bersifat kehaiwanan.Tp sekarang saya ingin menambahkan kemungkinan dalam teori ini tanpa menolak kemungkinan teori sblnya;bahawa keturunan Adam sbl kita juga mempunyai akal yg sempurna.Sekiranya benar maka tidak mustahillah tamadun2 dan teknologi2 yg hebat dapat dicipta sptmana tamadun Atlantis dan Lemuria juga penciptaan senjata spt vimana dsb.

Kemudian spt biasa sebagaimana lazimnya sifat manusia yg suka menumpahkan darah spt yg ditanya oleh malaikat kpd Allah dlm quran semasa penciptaan Adam versi kita sekarang;manusia2 ini juga hancur musnah disebabkan hawa nafsu mereka sendiri melalui peperangan(termasuk kemungkinan perang nuklear),bencana alam dsb.

Rujuk:http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=150807&extra=page%3D4&page=5

p/s:sptmana sifatnya teori sentiasa terbuka kpd kelemahan dan penambahsuaian dan penambahbaikan berdasarkan input2 dan penemuan2 terkemudian.

Originally posted by rempo at 10-4-2007 02:52 AM
Bagaimanapun teori ini menyangkal Teori Evolusi Darwin yg ternyata dangkal dgn  penafian oleh para saintis mutakhir dgn penemuan sains DNA.
ayat ni kalu x salah bisanya digunakan kat dalam website Harun Yahya. Tapi yg saya musykil penulis ni faham ke x maksud sebenar "penemuan DNA telah menolak teori evolusi". Kalu betul lah, kenapa saintis masih lagi percaya yg manusia bersala dari proses evolusi. Penemuan melalui DNA juga membuktikan kemungkinan manusia memang berasal dari proses evolusi sebab 98% DNA manusia sama ngan DNA primat. So sebenarnya Harun Yahya ni faham x maksud ngan penemuan DNA ni?

Jika teori evolusi adalah benar,mengapa:

1.Kucing 1000 tahun yang lalu adalah sama dengan kucing sekarang
2.Manusia 1000 tahun yang lalu adalah sama dengan manusia sekarang(bilangan bulu kat badan sama saja)
3.Masih ada beruk pada masa sekarang (sepatutnya sekarang dah tak ada beruk sebab semua dah berevolusi jadi manusia,betul tak?)

Dan Teori Darwin hanya diterima oleh saintis sebagai teori saja seperti Teori Big Bang.Dan tidak kesemua teori adalah benar dan sahih seperti mana Teori E=mc

DNA kita lain, DNA Jonhnconan lain.DNA Johnconan dan Darwin sama iaitu berasal dari mawas kui kui kui.Darwin mengeluarkan teori tersebut kerana berasa malu kerana nenek moyangnya pernah di hukum oleh Allah dengan menukarkan muka mereka menjadi kera kerana melanggar larangan menangkap ikan pada hari sabtu.

Manusia adalah ciptaan Tuhan yg sebaik-baik kejadian. Takkanla monyet tu sebaik-baik kejadian... it doesnt make sense.

Originally posted by prototaip at 10-4-2007 05:32 PM
Jika teori evolusi adalah benar,mengapa:

1.Kucing 1000 tahun yang lalu adalah sama dengan kucing sekarang
2.Manusia 1000 tahun yang lalu adalah sama dengan manusia sekarang(bilangan bulu kat  ...

1. evolusi maksudnya kan berubahan yg amat perlahan. So maksud beriubah bergantung pd suasana n keadaan persekitaran. Kalu haiwan x berubah, so kenpa ada pelbagai jenis species haiwan. So tetiba je haiwan ni ada?

2. Kalu kita amal cara hidup masa zaman Batu, bulu kat badan kita lebih panjang kerana badan kita menyesuaikan persekitaran. Bulu jadi panjang sebab nak perangkap haba yg keluar dari badan. Lepas manusia amalkan hidup zaman Logam, pertumbuhan bulu manusia menjadi seperti sekarang sebab manusia sudah mula menccipta tempat tinggal sendiri...

3. kena faham apa itu evolusi. Evolusi berlaku sebab kita cuba menyesuaikan diri kita ngan alam sekitar. Kita bleh fikir sendiri kenapa ada banyak bangsa kat Bumi ni. Kenapa x ada satu bangsa je? Sebab keadaan persekitaran akan pengaruhi keadaan fizikal kita.

Reply #181 johnconan's post

Teori evolution si Darwin ni dah lama masuk kategori fraudlah.Bukan Harun Yahya sorang aje,malah banyak saintis2 terkemudian yg turut menyangkal kelogikan teori lapuk ni.Lagipun si Darwin ni cuma buat andaian sj.Zaman dia mana tahu pasal DNA semua tu.Takkanlah kita nak ikut teori2 merapu macam ni sedang saintis mutakihr  sendiri pun menafikannya.

Malah banyak tengkorak2 spt javaman,orceman,neanderthal,piltdownman,nebraskaman dsb yg dikatakan kononnya ancestor kpd manusia moden sekarang ni adalah reconstruction drp tengkorak2 monyet malah keldai semata2 utk membuktikan kebenaran teori lapuk darwin ini!

Jadi selama ini kita(bg org yg percayalah) bodoh2 ditipu oleh saintis2 atheis ini yg agendanya mungkin utk menafikan kebenaran Adam dan Hawa sbg manusia pertama!

Jadi aku tak hairan kalau ada org reject bulat2 penemuan2 sains(?) tentang tengkorak2 manusia kuno kononnya yg berusia sampai berjuta tahun biarpun ada orglain yg menuduh org2 ini sbg jumud dan malas berfikir.

Sebab itu aku tak obses sangat dgn teori2 sains semua ni,tp sebab aku sukakan cabaran berfikir dan bersikap terbuka aku keluarkan jugalah teori2 berdasarkan penemuan sains tp masih tak lari dr sumber quranlah.Sebenarnya banyak penemuan dan teori sains yg dimansuhkan dr masa kesemasa mengikut perkembangan dan kematangan ilmu sains itu sendiri.

p/s:planet Pluto lagikan dimansuhkan taraf keplanetannya,inikan pulak teori monyet darwin