CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KingNepTune

REVOLUSI Arab? Update : Hosni Mubarak Letak Jawatan #1206

....and malaysia will be shielded from all the chaos befallen humankind during the End of Times. ...
hzln Post at 30-1-2011 08:11

nama pun dah bangsa melayu, kalau bukan bodoh pemikiran mereka, bukan melayu lah mereka itu

nampaknya ada org tak percaya yg ekonomi dunia ini ada ketuanya
kalau takda ketua pun ada yg mengua ...
petola Post at 30-1-2011 08:39

baru la nampak urban kalau tak percaya hak karut marut ni sume

Reply 179# Changa

di Iran pon mereka ranggi.. cuma di kawasan public depa berburqa....
cuma ramai org kat malaysia ni ingat asal iran je depa islam dan dituduh hipokrit..padahal ramai je iran yg non-muslim...

nampaknya ada org tak percaya yg ekonomi dunia ini ada ketuanya
kalau takda ketua pun ada yg mengua ...
petola Post at 30-1-2011 08:39

yg dipertikaikan adalah paranoia kpd teori konspirasi
seolah doniya ini milik ketua konspirator
kadangkala saya terpikir sejauh mana kepercayaan mereka kpd qada dan kadar
hingga hangguk2 kpd segala teori konspirasi dan kuasa ketua konspirator tahap sebegitu sekali
manusia merancang, tapi Allah perancang yang Maha Besar

saya terima realiti geopolitik, di rantau ini, di rantau2 lain juga.....power play itu mmg ada
tapi saya tidak terima yang manusia mampu melihat masa hadapan, dan Allah hanya membiarkan segala kebobrokan makhluk-Nya, dan membiarkan hamba2nya yg beriman menjadi mangsa kerakusan makhluk-bya yang lain, PERIOD.

Rate

1

nama pun dah bangsa melayu, kalau bukan bodoh pemikiran mereka, bukan melayu lah mereka itu
Changa Post at 30-1-2011 11:20

ohhhhh...sebab mereka bodoh rupanya...ingatkan sbb mereka bangsa terpilih (spt bangsa yahudi) dan istimewa di sisi tuhan

seolah doniya ini milik ketua konsp ...
hzln Post at 30-1-2011 11:30

spot on. orang yang beriman kepada teori konspirasi adalah orang yang hidup di alam fantasi.tiada kebenaran di dalam kehidupan mereka.

Follow Us
saya ada jugak percaya kepada teori konspirasi, namun saya jugak percaya, segala yang mereka lakukan itu ialah qadha dan qadar dari ALLAH, namun akan tiba suatu masa mailah konspirasi apa sekalipon takkan mampu mengatasi segala ketentuan yang dah ALLAH tetapkan.

Reply  mysara

minah iran yg ko jumpa tu maybe non-muslim
atira Post at 30-1-2011 11:12

muslim!

Sebenarnya kalau dikaji tak ada beza keraskusan di bumi Arab dengan bumi Melayu, cuma tunggu mas ...
manap77 Post at 30-1-2011 11:18

mcm mana ngko nak samakan sistem politik yg berpaksikan kuasa autonomi presiden dgn sistem politik malaysia yg mengamalkan sistem pilihanraya setiap 5 tahun yg ada mekanismenya?

ooooo... lupa pulak! kalau BN menang, sistem politik kita kotor tak sah tak telus!
kalau pembangkang menang, mmg dah qada dan qadhar Allah yg memberi peluang, dah mmg keistimewaan parti dan calon bertanding, dah mmg rakyat mahukan perubahan etc etc seribu kali alasan yg menidakkan ketelusan sistem itu sendiri

mcm mana ngko nak samakan sistem politik yg berpaksikan kuasa autonomi presiden dgn sistem ...
mysara Post at 30-1-2011 11:53

aku tak kata tentang sistem tapi keadaannya sama saja yaitu pemimpinnya korup. Tak ada kaitan dengan pembangkang ke apa. kalau dah balaci tu tak perlu membalacikan orang lain. Lagi satu Iran bukanlah negara Arab dan tak perlu generalisasikan perangai hipokrit dengan permasalahan pemimpin korup. Wanita Melayu pun apa kurang buruk pakaiannya

org2 arab ni pun hipokrit.
kat negara sendiri bertudung litup suci murni
smpi malaysia habis terbu ...
mysara Post at 30-1-2011 03:19

Dah namanya manusia, memang ramai yang hipokrit. Bebudak Arab lelaki single yang saya kenal bila keluar negara mcm kera terlepas kandang..sebab kat negara depa, depa takut ngan family ngan masyarakat..Kalau buat perangai tak tentu hala bala mau kena hukum, so bila 'terlepas', joli katak. Tak ada bezanya dengan Melayu yang islam warisan nenek moyang..Masa kat uni dulu ada jer housemate yang tetiap kali nak balik kampung pakai tudung baju kurung segala tapi kat uni seksi meksi tudung terbang siap affair ngan laki org.

---------------------------------------

Betullah kan, pemerintah yang diktator lambat laun akan terlingkup juga bila rakyat ada kesedaran, especially bila teknologi tanpa sempadan ni. Mungkin media arus perdana boleh dikontrol..tapi nak kontrol internet seme susah. Tu yang last2 sekat apa yang boleh. Adik saya kat Egypt. Hope dia selamat . Dah tak nampak dia online...

hzln Post at 30-1-2011 11:30

percaya teori konspirasi macam dah jadi syirik sebab dalam teori konspirasi ada konsep dua kuasa - kuasa baik (tuhan) vs kuasa jahat (iblis/dajal) padahal kalau ikut islam iblis tak berkuasa pun tapi hanya menggoda. bukannya persengketaan sengit. ni pengaruh agama zoroaster

aku tak kata tentang sistem tapi keadaannya sama saja yaitu pemimpinnya korup. Tak ada kaitan de ...
manap77 Post at 30-1-2011 12:26

sara bukan balaci mana2 .. tak sokong atau tentang mana2 parti kecuali masa mengundi nanti!
sistem di Malaysia, kalau pemimpin korup atau lemah.. boleh ditumbangkan secara aman!
tak perlu pi gaduh2 dan buat riot mcm tuh! gaduh2 mcm tu mmg iblis dan syaitan suka!
undi jer calon yg korang yakin bersih dan tak korup!
pilih le nak BN ke, PAS ke, DAP ke... so ada pilihan kan?
tak mcm sistem politik mesir..
presidennya ada kuasa autonomi dan mmg mencengkam kuat segenap pentadbirannya!
mcm tak de satu mekanisme utk menimbal segala keputusannya mcm yg dibuat oleh senat di USA tu! so, sistem depa lain!

hzln Post at 30-1-2011 13:30

Orang kita ni masalahnya SEMUA benda depa kata konspirasi. Upin dan Ipin tu pon katanya teori konspirasi. Pangkal nama pada baju U:USA, Israel. Sudahnya saya hanya anggap ni semua lawak2 sebab series saya takmo anggap yang depa jadikan hurup U ngan I tu sebagai justifikasi..hahaha
Dalam kes negara Arab ni, personally saya rasa lebih kepada kesan dari gila kuasa dan kesan dicucuk hidung. Rakyat dah muak, sila lah turun. Semoga dapat pemimpin baru dan sempadan depa leh bukak utk pelarian Gaza.

Situasi Mesir.

kenapa ya aku mcm ternampak tangan-tangan AMerika dalam kes ni? sama mcm kes Iraq dan Iran (Mousavi)

Reply 191# cik_kambing

tu laaa.. cousin sara pun kat sana, sepatutnya dah nak grad tahun ni.. kalau riot tak berkesudahan mau le tak grad dia.. dah lama tak dpt contact! pompuan bujang pulak tu! adeyyy!

xde satu negara di dunia ni yang xkorup..... even Iran Ayatollah Rafsanjani bekas presiden dan sekarang Ketua Majlis Ayatollah Iran juga pernah dikaitkan dengan korupsi

setiap yang berlaku ada yang tersirat dan Allah sebaik baik mengetahui apa yang tersurat dan apa yang tidak dapat dilihat

selagi manusia tu ada hawa nafsu
tak de satu sistem yg telus yg terhindar drpd rasuah ato korup
kan kita dah belajar tamadun Islam
runtuhnya tamadun Islam pun kerana masalah korup!
sedangkan sistem Islam yg diamalkan tu!
itupun korup jugak!
mmg manusia tak lari drpd melakukan kesilapan yg sama.
teringat sara akan kata2 Prof Khoo Kay Kim
sejarah akan berulang setiap 100 tahun
so, kalau ada kegemilangan atau keruntuhan, akan diulang dlm abad yg lain (100 thn!)

Reply  cik_kambing

tu laaa.. cousin sara pun kat sana, sepatutnya dah nak grad tahun ni..  ...
mysara Post at 30-1-2011 14:43

Sana bebudak pompuan bujang akan dijaga oleh bebudak laki. Dan bebudak laki penjaga pulak hanya dipilih dari lelaki2 yang diyakini... Adik saya tak terpilih sebab dia dah ada awek!Hope semua selamat insyaAllah.