CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Merah.Hati

Mengandungkan anak org (Dah selesai). Thx utk yg bgi nasihat n semangat.

Close [Copy link]
Reply 177# kudajantan77

aku cakap skrg nih ramai pompuan suka derma vagina ... ramai yg marah dan melenting ... susah betul nak terima hakikat

kuda,
i tak melenting dengan statement you...sebab i know its a fact. tak payah gi jauh2. Pergi jer sekolah menengah kat KL ni, bleh check berapa ramai yang ada virgin, berapa ramai yang tak ada...sebab tu orang kata, sekarang ni, kawin dengan janda, dah tentu jandanya. Kawin dengan anak dara, belum tentu daranya...

Reply 180# kudajantan77

agaknya budak2 skrg dah tak tengok Sesame Street ... dlm tuh bnyk ajar pasal manners dan safety ...

anak i tengok barney. Nak naik muntah i dengar lagu Barney ..."Barney is a dinasour...bla bla bla..." pastu buat cara Barney jalan. Tapi memang dia tak minat sesame street. I bagi dia tengok pun dia buat derk jer...apasal ek? Walhal dua2 binatang gedebab. But i pernah dengar citer, before they decided what colour for Barney, they did a study. And it showed that purple stimulates the brain better among all the colours...cenggitu la alkisahnya

Reply  kudajantan77

anak i tengok barney. Nak naik muntah i dengar lagu Barney ..."Bar ...
cn7 Post at 2-2-2011 17:26

i tak suka Barney sbb Barney gemoks ... tak suka la ...

Reply 183# kudajantan77

tak suka Barney sbb Barney

you tak suka tak per,sebab you dah tua. Target audience Barney pun untuk bebudak

bukan ka kalu pompuan tu ngandung, haram dinikahi... kalu nikah pon x sah... lepas bersalin kena nikah balik.... so.... soh la pompuan tu tunggu gak lps bersalin... after bersalin trus soh wat ujian dna... time tu baru tau sapa bapa kepada bayi tu.... apapon rujuk pada guru agama dulu tentang taraf perkahwinan kalu nikah time ngandung...sory klu ada yg dah nasihat bab ni....

TT..polis mana ada kuasa besar sgt pun nowadays..silap2 boleh charge SPRM..menyalahgunakan kuasa jgn main2..
macam ni la..2 je option yg ada..
nikah -  after baby deliver je wat test..tgk if bukan mcm mom ko kata talaq 3! then jgn pk langsung..
tak nikah -  dia will report police..tapi before that ko cari lawyer yg power pasal kes2 mcm ni..aku rasa byk lawyer yg ada..sebab bila dia wat report ko, adik ko dtg dgn lawyer..haa..
nanti pandai la lawyer ni belok2 pusing2..haa..

bagi aku la..salah mmg salah tapi dorang dah lpas terjadi..kan?

Follow Us
TT, satu soalan : adik TT ingat ke tarikh dia & that girl ML?  Cuba kira balik could it be his baby?  We can only hope he only did it once or twice.  If banyak kali & he cannot remember, then your brother is in deep shit.  

Nak tunggu baby baru lahir baru buat DNA, lambat lagi tu.   3 bulan lagi.....

Apasal adik TT ringan sangat mulut mengaku sleep with that girl?   Deny deny deny......let the girl yg buktikan adik TT is the father.

masalah berat nih

knp dr awal adik TT g mngaku ek? elak la slagi blh time awal2 tu memandangkan reputasi pompuan tu x bagus sangat.. kiranya elak sehingga anak tu dilahirkan (bukanny nak suruh elak sebab nak lepas tangan ckp skdr melepaskn diri dari perkhwinan memndgkn ank tu x sure benih adik tt ke tdk)..lps tu br g buat DNA..

bagi sat adik TT wpun pendek akaln berdosa tp masih ada iman nn tanggungjawab sebab tu dia mengaku...Alhamdulillah le tu...cuma skrg kena selesaikan masaalah tu

kalu TT amik jer budak pompuan tu bagi duduk rumah sedara lain yg jauh dri taman tu dan yg blh bimbing dia (tp make sure x serumah dgn adik TT) dan janji dgn mak budak pompuan tu akan uruskan semua berkaitan budak pompuan tu sampai lepas pantang. kalu betul tu darah daging adik TT kahwin kan jer tp kalu bukan anak dia urus kan juga dgn cari keluarga nagkat yg baik2 so mak budak pompuan tu x payah risau ttg anak dia yg memboroi dan adikk TT x perlu jd pak sanggup
tapi org lain di taman tu dah tahu ke kes nih?
Adik TT pun kena bertaubat dan keluarge kena buat istiharah minta Allah lorong kan jalan yg terbaik utk semua InshaAllah!

adoi ..sian nye adik ko kene jd kambing hitam
so mcamane .. xkan teruskan jgk nikah nye..
hmm..kes besa ni
sian family ko

Adik ko harus bertanggungjawab walaupun bukan anak dia dan ko kena rela kalau ko kalah dalam kes ni. Tapi apa2 pun ko buat benda ni dulu:

1) Panggil peguam, buat berbincang. Kalau diorg kata ni kes rogol, ko kata la ni kes ugut dan salah guna kuasa polis.
2) DNA test mesti DIBUAT lepas lahirkan anak tak kisah la dah nikah ke belum.
3) Kalau adik ko kahwin ngan dia, adik ko sebagai suami ada hak ke atas isteri dia so, takyah balik FELDA.

kalau perempuan tu nagndung, kena tunggu lair lah baru boleh nikah. then buat test, perempuantu kan ada history. klu nak sabit kes rogol, kena ada bukti. mana boleh main gitu aje.... fazss doa yang terbaik...

kalu first time kene mmg di panggil rogol
tp kalu dh sll kene 2 bukannya rogol namanya...
naper kalu wat repot polis yg laki sll yg DIPERSALAHKAN
w/pn dh terang2 yg pompuan 2 SALAH ???????

kesian dak2 skng..skolah lagi dh pndi main n imagine bnda2 gini..xtrcpi dek akalku lg time skolah dulu.risau sgt ngn anak2 mse dpn aku nnti..

Post Last Edit by Core at 3-2-2011 18:08

Reply 1# Merah.Hati

Aku rasa masa ni kau harus belajar berhenti menyalahkan budak perempuan tu dan family dia. This has to be handled tactfully.

Aku teringat awal tahun 2009 dulu, ada sorang kawan rapat aku datang kat meja ofis aku pagi2 buta. Tiba2 menangis cakap dia dah mabuk sakan masa malam tahun baru, lepas tu kepala pun dah melayang, tau2 malam tu dia main dengan ex-boyfriend dia. Dia pun macam ingat tak ingat apa yg dah jadi yg dia tau dia main sampai lebih 5 round. Anyway, disebabkan lelaki tu kira hensem jugaklah, tak silap aku pelakon tapi takdelah famous sgt pun cuma dasar womanizer. Ramai jugaklah perempuan yg dia dah involve. Anyway, habis je dia bagitau aku, aku takde fikir benda lain melainkan aku paksa dia buat HIV test dulu. Nak nangis besok2. So, dia ikutlah cakap aku. Kalau kalau tanya orang2 yg kerja macam aku, yg involve dengan rumah2 perlindungan untuk pesakit2 HIV, mesti automatic benda tu terlintas kat kepala. Emosi2 tolak tepi dulu.

So, aku nasihatkan kau pergi suruh adik kau buat HIV test dulu memandangkan kau cerita yg budak perempuan tu pun dah main dengan ramai lelaki. Kalau ada yg dah suggest benda ni, sorrylah, aku takde masa baca post2 yg lain. Aku cuma refer pada first post je.

Dan lagi satu, sebab aku pun biasa dengan budak2 perempuan yg macam ni. Kebanyakan budak2 yg aku jumpa kat rumah2 perlindungan macam Shelter sumer tu, in reality, they are no different from any other ordinary girls. Ada cita2, ada impian, ada zaman2 gedik, ada zaman2 poyo diorg. But when comes in contact with the the community dan sebagaimana yg kita tau, in every community they are some who behave holier than thou. Orang memang susah nak terima.

Dan lagi satu, sebab background budak perempuan ni pun, dari yg kau cerita, family dia bukanlah dari kalangan prestigious camtu so, chances for her reputation to be widely known without an attempt to at least building up her self esteem is non-zero. Budak2 yg macam ni kau kena faham, they were misguided. They followed a path and they slipped and when they stood up, they were lost and the next thing they know, they were in the wrong hands.

Kalau kau terus-terusan memusuhi budak perempuan tu dan family dia, percayalah cakap aku, adik kau akhirnya pun takkan kemana. Mak budak tu nak jugak anak dia jatuh ke tangan yg diorg rasa dia selamat. Dia pun mati akal tak tau apa nak buat dengan anak dia. Bila aku borak2 dengan parents budak2 yg bermasalah, most of them mmg mak lah, sama je jawapan yg diorg bagi "entahlah....". Sebabnya? They are simply tired.

Post Last Edit by bezita60 at 3-2-2011 20:43
TT, satu soalan : adik TT ingat ke tarikh dia & that girl ML?  Cuba kira balik could it be his baby?  We can only hope he only did it once or twice.  If banyak kali & he cannot remember, then your brother is in deep shit.  

AnitaSabrina Post at 3-2-2011 00:22

POST #81
Dah tnye n siasat. Adik aku pindah sekolah situ bulan 5 2010, so pompuan tu dah pregnant 6mnth skang tats mean die start pregnant bulan 8 2010. Dlam mase 3 bulan tu la penzinaan tu terjadi n 2,3x jugak. Terase jijik aku nak ckap, hmm.

Reply 1# Merah.Hati

salam TT sebelum nk bg adik TT kawen Pompuan Sundal tu lebih baik p tanya ustaz apa hukumnya seorang pompuan yg sedang mengandung ni berkahwin..apa yg saya tau seorang wanita yg sedang mengandung xboleh menikah sbb hukumnya HARAM.

nak buat ujian DNA ni kos nya mahal,saya cadangkan just buat ujian darah je utk tentukan baby tu betul ke anak adik TT..

Reply 12# Merah.Hati

Perkara mcm ni bak nasi dah jadi bubur, tapi bubur pun kalau ditambah rencahnya masih boleh dimakan.
Spt kata nasihat drp forumer2 sblumnya, hal berat begini haruslah diuruskan dgn sebaik2nya agar masa depan adik TT tidak hancur  diperokkan ke Felda sana.  Kalaulah terpaksa nikah, nikahkan saje pas tu buat DNA test.  Tapi jika gadis itu di bawah umur, bolehkah dinikahkan?  Juga saya setuju pada satu saranan agar libatkan seorang peguam supaya adik TT tak dipaksa oleh sdrnya yg kerja sbg polis duduk di Felda.  Beri alasan adik TT mahu sambung pelajaran.  Bila sudah kahwin budak pompuan adalah hak mutlak kpd suaminya (tegaskan hal ni kpd koga pompuan) dan suaminya yg berhak menentukan di mana mereka harus tinggal. Bawa dia  duduk di rumah TT supaya mudah untuk buat tindakan susulan. Jangan kabarkan rancangan TT kpd keluarga pompuan trs.

Allahu akbar, kenapalah boleh terjebak dgn masalah yg berat ni...

mesti kahwin juga ke?
kenapa tak pikir other option yang lebih sesuai? hantar budak perempuan tu sekali ngan adik ko ke pusat perlindungan dan pemulihan.

program diorang selalunya antara setahun ke setahun setengah je. Program agama diberi keutamaan di samping pembinaan jati diri dan mungkin ada rumah yang sediakan ilmu2 kemahiran gak. Budak2 ni apa masalah diorang? Agama! Agama budak2 ni hancur. Kalau diorang kawin, agak2 boleh bertukar jadi alim ke? terus jadi baik? Diorang kena diberi peluang untuk belajar agama. Kat rumah perlindungan tu la diorang boleh belajar. Campur dengan budak2 yang turut sama bermasalah macam diorang, baru diorang tau nak nilai perbuatan bodoh masing2. budak perempuan tu akan dijaga kesemuanya sampailah dia bersalin, termasuk hal2 perubatan dan paling penting, urusan pendaftaran dan penyerahan anak tu untuk dijadikan anak angkat. Pusat2 perlindungan ni berdaftar ngan JKM. Urusan melalui pusat perlindungan ni lebih mudah dari ko nak setel individu. Beratur list mak bapak yang nakkan anak angkat melalui rumah perlindungan ni. Sesetengah rumah perlindungan siap kenakan syarat supaya keluarga angkat tu sanggup susukan bayi yang nak diambil tu dengan susu badan mak angkatnya supaya tiada masalah aurat segala bila bercampur dengan adik beradik angkat yang lain. Memang ada rumah perlindungan yang set syarat2 tertentu untuk ambil bayi dari rumah diorang, antaranya keluarga tu mesti berkemampuan dari segala sudut untuk menjadi keluarga angkat. Sebab tu ada yang kata leceh. Tapi Tu  lah antara tujuan diorang untuk pastikan bayi2 yang lahir tu diserahkan pada keluarga yang betul2 bagus dan mampu.

Cuma, kena sediakan bajet bulan2 kena bayar kat rumah perlindungan tu. Alang2 nak bertanggungjawab kan, dari bertanggungjawab dengan cara menikahi perempuan tu, mungkin korang boleh tukar jadi tanggungjawab untuk tanggung dan uruskan hal2 nak masuk rumah perlindungan tu...

Ni kalau kawin tapi dah set dalam kepala tetap tak terima budak perempuan tu sebagai menantu la, tak suka pompuan tu jejak rumah la, lepas kawin tau la nak buat apa ngan pompuan tu la... hhmm... cukup2 lah adik ko je yang jadi bohjan jahat, janganlah korang plak menambah2 kejahatan tu nak aniaya orang lain...

Habis program pemulihan, budak perempuan tu boleh bebas dan mulakan hidup baru. Kalau kawin ngan adik ko, lepas tu memang ada niat nak diceraikan, what for kawin kalau mcm tu? Tak pasal2 budak tu jadi janda muda disebabkan korang... itu bagi aku sangat2 tak membantu dia pun. Adik ko pun selama hidup dia akan rasa bersalah sebab 1)berzina ngan pompuan tu, 2)ceraikan budak pompuan tu tanpa rasa kasihan. Korang suka ke?

Rate

1