CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: GuaAnakMelaka

Jawapan Sultan Johor

Aku tak mahu ulas lebih2 pasal Nizar, sebab nanti dah jadi thread politik pulak

Tapi ...
RedDevils Post at 29-5-2012 11:47

Aku pun tak mau jadikan trid nie trid politik..tapi Si Nizar tuh sendiri yang cuba mempolitikkan in the first place...aku cuma nak bandingkan Nizar "The Benevolent" Jamaluddin bekas MB Perak tentang corak kepimpinan die suatu masa dulu yang kononnya seorang pemimpin berkebajikan dan mesra rakyat sangat!

Jangan jadi hipokrit
Bukan sebab nak beria ia membacking tindakan Sultan Johor bida plet WWW1 ...
RedDevils Post at 29-5-2012 11:24

Tudung RM50 tidak dikira boros kerana tudung spt itu memberi keselesaan kpd pemakainya.  Boros bermaksud membeli sesuatu yg tidak memberi faedah dan pembelian itu adalah sia2.  Bagitau aku, apa faedah dgn pakai plat WWW1, WWW8, WWW888, WWW8888?  Selain dari faedah utk menyombong diri, takabur dan riak (utk menunjukkan kekayaan).

Tudung boleh dikira boros apabila tudung yg mahal spt bersulam dgn benang emas tulen bertatah berlian yg dibeli pd harga RM10 ribu sedangkan tudung spt itu bukan lagi utk keselesaan kecuali utk menunjukkan kekayaan.

Bab handphone, jika mmg ada keperluan untuk menggunakan smartphone ianya tidak membazir. Ada ulamak spt ulamak Suhail Webb (di TV Al-Hirah) yg sering membawa i-pad bagi memudahkan beliau berkomunikasi dgn jemaahnnya selain merujuk kpd maklumat2.  Bagi pekerja mcm kita, smartphone mungkin keperluan utk memeriksa email.  Tapi jika tidak ada keperluan dan beli pulak dgn berhutang, maka itu adalah boros.  Dan fyi, tak semua org pakai smartphone.  Di Malaysia hanya 20% pengguna Smartphone dan yg lain adalah telefon biasa.  Mungkin sebab ko bergaul dgn org2 byk duit, sebab tu ko ingat semua org pakai smartphone.  Utk pengetahuan ko, handphone aku pakai sejak tahun 2004 dan setakat ni aku tak de rasa nak tukar pun sebab tak ada keperluan (setakat ini).

Membeli rumah yg besar bukan boros kerana rumah yg besar adalah baik dan ada Hadis yg mengharuskan rumah yg besar sbg suatu nikmat Allah berikan kpd sesetengah hambaNya.  Tapi kalau rumah itu sudah ada paip bersadur emas maka itu adalah boros dan sikap spt sering menukar2 perabut rumah walaupun tidak perlu maka itu adalah boros.  

Pemimpin itu adalah contoh teladan. Setiap perlakuan pemimpin akan diperhati dan diikuti.  Kalau buruk akhlak pemimpin maka buruk jugalah akhlak kebanyakkan rakyatnya.  Kalau pemimpin pemboros maka janganlah pelik kalau rakyat pun pemboros.  

Cuba bagitau aku apa faedahnya plat number WWW1 selain utk menunjukkan kekuasaan dan kekayaan?  Atau lebih dahsyat ada yg percaya Nombor dgn Nasib seseorg?

Reply 173# RedDevils

aik! emosyinel pulak   inilah tahap mental org melayu tak bole nak ditegur. bila ditegur dia pusing kat kita pulak. patutlah bangsa asing lebih maju dr kita..tahap pemikiran selalu sgt ke bawah. kalau dia menderma, baguslah apa lagi derma lagi lah...byk lagi insan2 yg miskin tak cukup makan..dr beli plat keta tuh bukan bole bawak kubur pun. kang ada lak statement kata aku jeles heheeh..

Reply  oni313

tak nampak pulak nizar ada cakap sultan guna duit gov. (rakyat) cumanya mengatak ...
fiq Post at 29-5-2012 08:03

pokok pangkal nyer perlu ker nizar nak mention total money tu? atau adakah nizar kecewa sal kalah bid tuk WWW 1?

Kau tahu for sure 200% ke Sultan Johor tak derma selama ni kat masjid?
  Dan kalau kau ...
RedDevils Post at 29-5-2012 11:45

terrrbaekk....bagi kacang kat diri sendirilah......

Biase la manusia nie loloq, bile org lain die suruh ikut peribadi agung khalifah2 dan pemimpin2  ...
moteto Post at 29-5-2012 11:27

sepupu sepapat sndiri dpt mcm2..ngeh btol la nizar ni..
bile jatuh mule kecoh

Follow Us
nak ratib anwart bulih dok

sekadar renungan bersama

harta kita yg mutlak adalah apa yg kita beri, bukan apa yg kita miliki kerana apa yg kita dimiliki takkan jadi milik kita lagi selepas mati, tapi apa yg kita beri itulah yg akan dibawa ke akhirat

sekian, terima kasih

bia la dia nak beli ape pun.....jgn la ada yg nak sibuk2...dia bukan mintak duit korang pun...
org johor tau prangai sultan dia cane...keegoan,kemewahan mmg ptt ada..supaya takde mgkuk2 lain yg memutar belitkan keadaan...so dgn kelembutan sultan JHR skrang ramai yg berbunyi...jgn sampai darah bugis tu naik...masak woo....so bertapis2 la berkata2...hak masing2...korang nak bli ape2 pun.sultan takde bising2...org brunai pun tak bising sultan dia nak bli ape.

Tudung RM50 tidak dikira boros kerana tudung spt itu memberi keselesaan kpd pemakainya.  Boros ...
a_gen2 Post at 29-5-2012 11:50

well said...  

Tudung RM50 tidak dikira boros kerana tudung spt itu memberi keselesaan kpd pemakainya.  Boros ...
a_gen2 Post at 29-5-2012 11:50

1- aku tak kata guna RM520K utk no plet tu, bagus sangat...boleh guna utk beli/bersedekah/etc..ke jalan yg lebih baik...Ini semua org tahu, common sense kan

2- Cuma yang aku pelik dan jelik dgn sikap forumer CI:

a) suka buat justifikasi/generalization/memandai confident jatuh huku
b) mengata org lain, tanpa mencerminkan diri sendiri.

Kalau kau baca post2 aku dlm thread ini, kau akan faham apa yg aku cuba sampaikan. The word is HIPOKRIT

dia meniaga apa hah..??

siapa la yg tak hipokrit??
nabi je yg tak hipokrit

Betul tu Dainese ..

Siapa yg menang tender MCA1 tu? Ada ka sapa2 nak heboh pertika ...
RedDevils Post at 29-5-2012 11:32

kan..akai pencacai stok kokasen pprt ke hulu ke hilir..memang macam nih...umah macam nih elok dicampak ke selat tebrau ja..

Reply  RedDevils

aik! emosyinel pulak   inilah tahap mental org melayu tak bole nak dite ...
April Post at 29-5-2012 11:51

Aik, kat aku emotional?

Aku pun tegur kau jugak kat post kau tu, jgn lah emotional ya?

Aku cuma tak bersikap hipokrit, jauh sekali nak lagak bagai tuhan tahu segala amal ibadat manusia lain

RM500K ++.......utk beli no.plate.....memang bodoh & membazir,
tak kiralah duit dia ka,duit rakyat Malaysia ka....
contoh yg mankaQ dari seorang pemimpin...
rakyat disuruhnya berjimat utk mereka pemimpin2 berboros..
ada lagi rakyat Malaysia yg accept tindakan pemimpin macam ni.......mentaliti 'Angguk2,Geleng2'

baghal pulak nampak ini:
awak tu sapa to impose values on others? anyone can answer this?

adakah kita ni di pyongyang; di mana semuanya ditentukan comrade great leader?
atau adakah kita ni semua pengikut individu senget dimana semua reta kita diberikan kpd individu tersebut utk dia belanjakan sebagaimana dia rasa perlu?

anyone?

siapa la yg tak hipokrit??
nabi je yg tak hipokrit
atira Post at 29-5-2012 11:56

Betul tu

Habis tu,sebab manusia ni tak lari dari dosa dan kesilapan, maka itu boleh jadi satu TIKET utk lagak bagai tuhan? Senang2 judge amal ibadat manusia lain?

Reply 164# atira

PLET j DAH BANYAK..................

jom kira dosa pahala..... sumbangan nizar the jokerface dengan sumbangan soltan johor

Reply 194# RedDevils

takde pulak aku berlagak mcm tuhan mengata dosa pahala kat sini. ko tuh jer yg sebut2.. lain yg aku sampai lain yg ko terima. dah mmg ko set otak ko begitu aku nak buat mcm mana. heheheh