CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ellynorman

Jep Sepahtu VS Shahrol Shiro : "Apa Salah Saya?"

kalau dah mindset x suke..smp bila2 la x suke..

kalau ikutkan Jep lagi biadap masa RL dulu..asal dulu boleh terima je lawak dia..pfftttt..

aku kalau ade kawan macam shahrul ni mmg akan sentap la memanjang.. pe hal plak nk jaja cite peribadi ko kat media.. kata lelaki cool.. settle kan la cara lelaki.. lol

sharul tu pa hal nak ngadu kat wrtwn.skrg yg patut mintak maaf si shahrol ni sbb dah burukkan jep..kalo si jep takmo bebaik ngan ko pun apa de hal..ko pun bknnya ahli sepahtu mcm si mamat dulu...mmg saja nak publisiti murahan...apapun shahrol ni bknnya lawak pun...harap tumpang popularity jep sbb suara lebih kurang

Jep memang suka melahar orang. Tapi bila tengok, macam dia melahar dengan member baik/rapat je. Bila dia laharkan Shuib tu nampak macam bahan member member je. Kita tengok kasar, tapi bagi diorang biasa.

Lagi satu, rasanya Sharol tak patut bawak isu ni ke media. Dia patut berusaha macam mana sekali pon untuk pulihkan hubungan dia dengan Jepp (kalau betul bermasalah lah). Bila dia bawak hal ni ke media, lagi susahlah nak berbaik kan. Kalau nak kata wartawan korek pun, sepatutnya dia cakap hal yang baik baik je. Baru nampak professional. Ni sampai kata jaja cerita lah apa lah, kan tak manis tu.

parasitology posted on 15-2-2014 02:05 AM
mana tau shiro curi idea
standard la kalau kadang2 keluar idea tetiba lak sama dgn orang lain

maw relax sat
baca balik apa yg iols tulis tu
ada iols cakap confirm shiro tiru idea jambu? kan iols kata ada orang cakap
nak tau sape  yang cakap pi check balik kat benang MLM tu
ada iols cakap jambu konsisten? idea jambu hebat seantero doniya?

Xksh la sape slh..yg shahrul ni sebok mngadu domba mcm pondan lorong ni knape?statememt pon xmcm nk berbaik2..siap ckp jep jaja crita..yg die tu xjaja crita ke??

Ntah standard la kalo melawak mengenakan kwn sendiri.. Biasa je pd aku kwn2 aku byk yg pangai mcm tu.. Nama pun melawak..

Korg ni suka beno nak membaham si jep aku rs lawak dia ok je xde la menjatuhkan air muka pong. Nama pun maharajalawak dek nonnn

Follow Us
toksah gado2 lah
dua2 pun ok je pada mata aku
ada style, ada kelebihan n ada fans tersendiri
dua2 pun org johor
harap ajak n shuib damaikan aje mereka berdua ni

cukup2 lah kita ada lopa-missfake, ND-fasha
bertahun2 pun kes tak selesai lagi

Nihh smua games propa dia nak ttop kes dia ceraikn isteri dia lps glamor..
Bila propa nihh timbul smua pn akn bckp psal hal nihh..
Spe nk jtuhkn spe, spe yg jaja cite spe dan spe yg cm bgus je skrg nihh...
Fikir2kan...peace yo...!!!

kesian shahrol..

pusing pusing cerita akhirnya org akan ingat balik kesah die dgn ex wife..

hiihiihii

Klu x de ape2 x kan lah obvious sgt kan.. Jep kata kita akan rapat dgn org yg kta selesa. Sebelum ni mmg drg rapat,  time MLM je start rasa x selesa ke cmne?
Aku rasa sharul ni syangkan c jep. :lol slalu time interview ape2 ade gak dia mention sepah, sepahtu.. Time jep menang super spontan pun ada dia up kat insta dia. Mgkin dia anggap best friend kot.tu yg terasa hati..
Jep ni aku rasa dh start terasa time shiro MLM taun lepas lg. kan time tu ada isu gak antara drg kan pastu nmpk drg mcm so-so je la.. Mgkin kli ni dia dh berjauuh hati sangat la tu...

bg aku bahan kawan sendiri tu normal la utk lelaki...shuib pown ada gak bahan jep dalam betul ke bohong ..plus jep ni mmg style lelaki yg kasar...

dh bc dlm harian metro, ini adlh pndpt saya.
jep x jawab pun sbnrnye isu ni. jep sepatutnya terus terang je. walaupun org nmpk mcm jep jawab matang, x burukkan sape2, tp, realitinya bila pusing2 jawapannye, ni akan burukkan lg keadaan, org akan nmpk shahrol ni pulak yg nk cari publisiti, nk kontroversi, in the end  mcm x terjawab pun dakwaan tu, tp, nmpk mcm shahrol yg lebih2.
jep nmpk mcm x bersalah n dia menyoal semula pertanyaan shahrol. pd pndgn saya, jawapan selamat jep ni x membantu sgt utk pulihkan keadaan. cuba bc komen yg diberi esp kt website BN, semua dok kutuk shahrol,cari kontroversi, publisiti n bla, bla, terbukak semula aib2 n masalah2 rumah tangga shahrol yg dulu2. bukan ini peminat jep n shahrol nk dgr.
isu pemulauan shahrol ni, bukan dibangkitkan oleh shahrol, tp,peminat2 diorg yg perasan n tanya2 shahrol mcm dipulaukan, ajak pun ada ckp pasal ni kt fb ajak. paling obvious waktu final mlm hr tu, x nmpk pun shahrol jauhkan diri dia atau org lain, tp, nmpk bila dia nk salam, semua org mcm main lari2. kalau jep x nk burukkan shahrol, x nk cerita kt reporter masalah sbnrnye,x pe, tp, at least jep jgn pusing2 kata sebaliknya pulak. maybe shahrol memang salah, jd, jep jawab je betul atau x betul, itu pun dh cukup utk peminat. peminat2 pun pening, x clear jugak cerita sbnr walaupun dh dgr dua2 belah pihak. kalau nk kata jep x rapat dgn shahrol n rapat dgn certain org, tp, sejak dulu lg,jep dh rapat dgn shahro, bnyk je gmbr selalu, shahrol pun selalu promote kumpulan sepahtu punya filem. tp, bila org n peminat tgk adegan lari2 n elak2 salam ni, tu org tertanya2 tu, bukan sengaja je ditimbulkan isu ni. walaupun saya sbg peminat kedua2nya rasa belum clear dgn jawapan ni n x rasa jep betul2 menjawab dakwaan shahrol tu, harap, shahrol n jep akan selesaikan masalah ni atr mereka dgn cepat, sendiri2. nnti x pasal2 peminat2 jep n shahrol pulak yg serang menyerang satu sama lain kan x baik mcm tu. cuba muhasabah diri masing2.
pd pemerhatian saya sbg peminat n penonton, shahrol ni maybe anggap jep ni idola dia dlm industri, dia nmpk sgt suka utk tiru jep. jd, kalau jep ignore dia, agaknya dia rasa tersisih kot.

ben1090 posted on 15-2-2014 04:07 PM
jep x jawab pun sbnrnye isu ni. jep sepatutnya terus t ...

haaa...yg nie aku setuju, walaupun aku xberapa suka shahrol tp aku rasalah maybe shahrol ckp jep yg xlayan dier, even semua org xlayan dier...sbb antara semua jep tue kira rapat dgn dier, so bila semua xlayan, jep yg plg dier terasaa. maybe sbb tue lah, dier perasan bab xlayan nie more to jep berbanding dgn org lain.

ben1090 posted on 15-2-2014 04:07 PM
jep x jawab pun sbnrnye isu ni. jep sepatutnya terus t ...

stuju ngn statement ngko..
perasan gak masa malam final MLM aritu org laen mcm nk xnak je layan si Shahrol ni
kesian pulak tengok....

udoh2 le tu bergaduh bende2 kecik ni...
mohon dua2 pihak berdamai le

Among pelawak pon ade gadoh2 ke.... Haha macam2 la korang ni

Lol! Among all members yg tk lyn..knp nama jep naik? Since when shahrol ni buddy2 dgn jep..takan sbb asal johoe..dlm bidang sama terus cop bff..shahrol tu pon udah2 la trying very hard to clone jep..be urself der!!

Kaka kan.. wlu xsuka jep angkuh..
Tp kaka msh rasa shahrol ada buat mnda yg bt org xselesa dgn dia

shahrul ngan apek dalam hiburan minggu ini tv2...lawak jugak diorang ni...ehe

Jep bila org tanya ckp xde mende tp si shahrol ni adyiklah dok bg kenyataan kt wartawan

adidas2010 posted on 15-2-2014 07:36 PM
Lol! Among all members yg tk lyn..knp nama jep naik? Since when shahrol ni buddy2 dgn jep..takan sbb ...

Drg dh kenal start raja lawak 3...sharul ade join gak tp x lepas. Klu ko pasan ade je gmbr2 lama drg selalu lepak sesama. Sbb tu ade forumer ckp mybe dia anggap jep ni idola dia. Time shiro join mlm taun lepas pun khabarnya jep tolong gak sikit2.. Pada aku tlg as a friend la..