CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
izharrashid posted on 24-3-2011 07:27 AM
UITM JENGKE

aku junior part 1 2011.. aku dok kat kolej tarmizi aka blok b siswa...dlm bilik aku m ...

Blok A, blok kuliah blakang tu ye? tsk tsk. Betullah tu, penah student jogging ptg2 nak senja nampak cik pon area situ. blok situ start gune tahun 2010, mase sy part 4 situ. Lect sy, lect civil cite...ada buruh mati masa buat bngunan tu. dahla mase tu ktrg tengah kelas kat blok b situ. dia taknak cite blok mana sbb takut student takut. dah mmg takut punnnn.

under_13 posted on 20-3-2012 10:40 AM
sy skrg study diploma kt uitm kedah.. still dok kolej lagi.. so far kolej kt uitm sini xde la bende  ...

M4-0?-0? berapa tu??? i pon M4 jugak.. tp dah jadi ex student..huhuhu

ni terjadi di UiTM Merbok, M4-03-04, tahun 2009 (sapa2 penah sewa CD/print kat bilik kami x? )

Satu mlm tu saya baring sambil dgr lagu melalui earphone..masa tu tengah top lagu Dan Sebenarnya dari Yuna.. masa tu, roommate semua dah tido.. katil saya tingkat atas..bilik 4 org..  masa saya baru mainkan lagu tu, kan lagu tu bermula dengan "Oh bulan..." tiba2 saya dengar ada satu lagi suara menyanyi bersama-sama (sing along) part "Oh bulan.."..saya hairan lah, roommate yang tido bawah saya memang suka jugak lagu ni, saya anggap dia lah yang nyanyi, mungkin dia terdengar ke..kemudian baru saya sedar saya guna earphone dan xbukak kuat pon.. jadi saya terus stop kan lagu tu dan terus tido.. keesokkannya, saya tanya roommate saya pasal incident tu, dia cakap mmg dia dah terlelap sbb dalam ramai2 roommate saya, dia paling awal tido dan paling susah nak terjaga.. jadi,bukan dia lah yang nyanyi.. so saya pasangkan smula lagu Yuna tadi dan dengar sekali lg, sebab lagu yang ada dgn saya tu, lagu raw, bukan record dalam studio, saya fikir mungkin ada org2 lain di belakang yuna time yuna rakam tu..

bila dengar lagi sekali, memang clean & clear lagu tu, xde suara2 lain..saya suruh kawan2 yang lain dengar..mana nak tau, tiba2 saya pekak ke kan.. kawan2 pon cakap xde pape.. mulai saat tu sampai la ke hari ni, saya x berani dengar lagu malam2 kalau sensorang..apatah lagi kalau lagu Yuna tu..

korang cuba pasang lagu tu, dan dengar part "Oh bulan..." masa starting tu, bunyi pon mcm seram kan kalau ada suara lain yang nyanyi..hehehehehe

Rate

1

lurve82 posted on 21-4-2012 02:05 PM
ok peristiwa kat sa lak...time ni aku tgh smbg degree la...kat twin towers...so korg tau la aku bdk  ...

Halamaks. keranda terbangg? ayooo. dahla sy selalu pi kelas sorg2. sy pun budak engine, civil. slalu sorg2 sbb budak rumah major lain, kelas lain. pi kelas sorang, pi hantar assignment pun kenkadang sengsorang. so kdg2 balik naik lif sorang2. ini yg soram ni.

nescafe_ice posted on 27-7-2012 01:25 PM
Blok A, blok kuliah blakang tu ye? tsk tsk. Betullah tu, penah student jogging ptg2 nak senja namp ...

hohoh, mmg betul la kan.. masa aku kat sana pun, masa mula mula bangunan infra sci tech tu siap, kalau kelas petang, tak pernah sampai pukul 6.. dlm pukul 5.20 ke 5.30 ke, lect dah ajak balik.. sbb takut jumpa cik pon. huhu..

girl7 posted on 30-7-2012 10:37 PM
hohoh, mmg betul la kan.. masa aku kat sana pun, masa mula mula bangunan infra sci tech tu siap, k ...

tulah, masa lect cerita pasal buruh mati tu terus tanya kat area mana. dia taknak bagi tahu sebab takut kitorang takut. tapi penah la duduk satu bilik ni bau nye lain macam, macam bau kapur barus. bilik aras bawah sekali blok B. tp kitorang selamba je walau kelas malam, takde pun budak kelas kena. kihkih. lg satu lect penah cerita, nak buat kolej baru tu kot. dia (lect ec), student kayu, pastu sape tah lagi. masuk hutan tu nak buat survey (ukur tanah) kawasan tu. ok tak nak buat kolej situ. pastu dengar monyet menjerit2 dlm hutan. bila dorang tengok, ular sebesar pokok kelapa tengah membaham monyet tu mcm katak tangkap lalat je. siap ada gambar, tp tak bg tengok. tak tahula ular apa tu besar bukan main. fuh.

Follow Us
Alhamdulillah sepanjang dok Lendu dari 1995-1997, Blok Ehsan...takde lak jumpa yg pelik2..kena ganggu ke. Setakat ade senior yg masuk isim bersilat sorang diri tu ade lah. Kalau ada pun, geng siswi yang histeria lari masuk hutan. Jenuh la senior laki p kejar tarik keluar. Tapi hutan tu pun dah habis kena tebas..dah jadi Blok Kediaman baru.

stingbeh posted on 19-11-2008 10:06 PM
ini kenanga inn kisah uitm maner?

uitm shah alam..

nescafe_ice posted on 31-7-2012 08:43 AM
tulah, masa lect cerita pasal buruh mati tu terus tanya kat area mana. dia taknak bagi tahu sebab  ...

ktorg pun kat blok B la masa lect tu ajak balik awal tu... yang kitorg ni bukan main suka la kan kelas habis awal, skali dapat tau kenapa lect nak balik awal, laju je masing2 nak keluar dari blok tu..tiba2 teringat cite yang bf aku cite masa dia study kat blok tu malam2...masa mula2 bangunan tu siap la..

cite dia camni.. masa tu kalau tak silap (dah lupa plak, hehe) sama ada bulan puasa or time exam, bf aku dgn kawan2 dia pergi study kat blok infra sci tech tu la, nak dapat wifi punya pasal.. sbb kat kolej kan lembab kemain wifi.. masa tu dlm pukul 11 malam lebih camtu la.. dorang tgh sedap2 online+study, tiba2 mcm ada bau2.. so masing2 dah tak sedap hati, pack2 la barang nak balik bilik.. masa tu tangga batu jalan belakang tu tak siap lagi, still tanah2 tu.. dorg pun lalu la situ sbb dekat kan dgn kolej...

masa tgh lalu kat laluan tanah menghala ke bangunan fast track tu, tiba2 dorang dengar bunyi..macam bunyi siren gitu. mula2 ingatkan pakgad ronda2 ke kan... tiba2 makin kuat pulak bunyi tu.. cik pon rupanya.. ape lagi, masing2 kelam kabut lari balik kolej.. nasib baik tak nmpk apa2..

kalau nak ikutkan, byk cite sepanjang 2tahun setengah kt sana..nnt kalau rajin aku cerita ehh

Rate

1

Ada setengah orang mmg diberi kelebihan dan kesempatan untuk nampak semua perkara ghaib. Tapi lebih ramai lagi yg tak diberi kelebihan ni....paling kuat pun rasa tak sedap hati ngan bulu roma meremang. Takat tu je lah...aku paling kuat experience pun benda tu datang jenguk bilik..malam nk tido dah kunci pintu ....tp bangun tido je..pintu dh terbuka..kunci pintu lock...yg senang buat tak tau je.
Dia alam dia..kita alam kita..jgn menjelma sudah.

gambar diambil di hostel malinja di uitm merbok..

KarinaKapur posted on 1-8-2012 09:43 AM
gambar diambil di hostel malinja di uitm merbok..

Terkejut aku tengok, nasib baik tengok siang...aku paling seram dgn benda alah sweet ni.

nescafe_ice posted on 1-8-2012 10:41 AM
Terkejut aku tengok, nasib baik tengok siang...aku paling seram dgn benda alah sweet ni.

erkkk maap2... xsngaja nak bg korang terkejut

girl7 posted on 31-7-2012 10:50 PM
ktorg pun kat blok B la masa lect tu ajak balik awal tu... yang kitorg ni bukan main suka la kan k ...

Heee, nasib baik aku tak pernah kene. Pernah je masa bangunan IST baru diguna aku dgn kawan2 aku naik basikal dr kompleks malam2 nak p kelas lalu belakang, lalu kilang kayu. Nasib aku baik agaknya, kalau ternampak apa-apa tak tahu lah apa jadi. Aku mmg lemah semangat. haha. Yg aku ingat lg satu la cerita, senior aku nama dorang R dan F. Tak berapa ingat jalan cerita tp lebih kurang lah ni. Siang tu R dgn F, pastu F nampak kucing hitam ni. Dia cakaplah, "weh kucing, R ni nak kawan dgn kau". Biasalah dia main-main, malam tu R ni tak tido lagi. Duduk kompleks tu lah...R dengar org panggil nama dia dari luar tingkap. R pi la jenguk kot-kot kawan dia. Sekali tak siapa, melainkan kucing hitam tu duk pandang dia dari luar tingkap........

Aku selalu je nmpk kucing hitam tu, tapi entah kenapa aku tak berani nak usik. Sebab mak aku selalu pesan macam-macam. Biasanya kalau ada kucing, mesti aku panggil2, main2. Ish. Ni pun aku berani cerita sebab dah tak duduk jengka...hahahaa. Lepas satu rasa takut. Tp bila baca thread ni, jd takut dengan menara berkembar engine complex uitm shah alam pulak. cisss. ada je cerita!

KarinaKapur posted on 1-8-2012 10:52 AM
erkkk maap2... xsngaja nak bg korang terkejut

Takpe-takpe sesiang buta takpe. HAHA. Tapi....apalah reaksi dorang yg amek gambar ni kan.

sranua posted on 1-8-2012 08:31 AM
Ada setengah orang mmg diberi kelebihan dan kesempatan untuk nampak semua perkara ghaib. Tapi lebih  ...

Betul. Nasib baik aku ni bukan jenis yang nampak, cuma ada rasa tidak sedap hati ke, meremang bulu roma ke..tu biasalah. Selalu jugak kadang-kadang aku rasa diperhatikan, tp bila tengok takde apa-apa. Aku ni pulak bengong, selagi tak puas hati nak je intai sape la yg perhati aku. Adui. Kalau tetiba malam tu dia nak bg aku nampak, tak ke naya kan? Tak apalah, harap2 aku tak akan nampak benda-benda ni. Tidak aku sanggup.

iniaku posted on 8-6-2012 04:11 PM
Kisah nye gini...

Aku ex-student UITM Jengka, kejadian berlaku tahun 2000. Masa ni aku dah semest ...

die suker gelang la..
ee,,takotnyee...

Informer posted on 23-12-2005 09:23 AM
KIsah 2...

Time ni aku dah masuk part 2...aku tido sorang gak malam tu..then tgh tido tetibe ak ...

giler besh dapat bilik unutk 4 orang unutk sorang2...heaven giler....
pastu dapat kawan halus lak...hihihii..<guro jangan marah ye>

Informer posted on 23-12-2005 09:36 AM
KIsah 3...

ni kawan aku punye cerite..

kah2...tah2 betol belaan hehehehe

caricari posted on 23-12-2005 02:12 PM
Informer, ko bukan aje cekal dan berani duk situ, tapi juga ko asik2 p menumpang kasih tido bili ...

betoi setujuk...tapi kalo aku pon pikir banyak kali nak pindah...sebab giler privacy heee