CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
Reply  mrs.bean

rompak En Romy...hini sudah gaya Raziq nak curi Adam dah nih...udah betul  ...
nuwuwuda Post at 26-11-2010 15:43

agak le....hehehe en.romy yg pnh gitau ada dlm external dia....emm mmg kompom2 la aku jeles la kn...hahahaha tapi x mau la ksian en.romy....hehehe emm off topik zaliya n asmara jap...smalam tgk la blik episod 1(sajer nak dgr sore zaliya mnjerit kn) kui...kui...kui tetiba kan rasa si kawan zaliya vivian dgn sape ntah(si pendek kot) lawak la plak.. wtk diorg agak2 season 2 ada ke tak?emm mcm boleh jadi penambah perasa gak ni iaitu penambah tension....hahaha

Rasa di petang yang mulia hari Jumaat, tetiba nak speku dialog antara asmara & melati pulak....

Di sebuah taman merdeka (amik dr lagu pantai merdeka wat imagine tempat tak wujud nih.. cantik wooo pemandangan dia macam2 bunga ada... awat asmara bawa melati kat tempt romantik mcm tuh...:@) Mereka berdua duduk di sebuah pondok rehat.

Melati: Awak apa khabar? (melati memulakan bicara setelah sekian lama mereka berdua membisu).

Asmara: Baik, Alhamdulillah…

Melati: Zalia macam mana?

Asmara: Zalia Alhamdulillah, semakin baik adam pun semakin sihat sekarang nih… (ada senyuman bahagia dibibir asmara)…

Melati hanya senyum sedaya mungkin sedangkan dihatinya terasa… alangkah bahagianya kau zalia bersuamikan seorang lelaki sebaik asmara.

Asmara: Awak tak apa2 ke melati? Banyak kali saya panggil awak…

Melati: Haa… yeker awak nak tanya apa?

Asmara: Takda apa saya Cuma nak tanya yang awak jadi ker nak blajar kat oversea…

Melati: Hhmmm… saya dah buat passport mungkin ahad nih saya bertolak pergi…

Asmara: Cepatnya… (ada rasa sedikit kesal diriak wajah asmara).
Melati: Awak, nanti doakan saya selamat pergi & selamat kembali yeaa…

Asmara: Insyallah, awk pun doakan saya semoga saya dapat kebahagian bersama zalia & adam.

Melati: Insyaallah, (senyum) awak dah petang nih (sambil melihat jam ditangan) saya nak balik dulu nanti apa pula kata abang sebab dah janji dengan dia nak balik awal sebelum hari gelap..

Asmara: Baiklah, saya pun nak balik pastu singgah kedai beli ckit2 barangan dapur…

Melati: Assalamualaikum.

Asmara: Waalaikum salam.

Melati melangkah pergi dengan perasan sedih & terharu… asmara hanya mampu memandang sayu  langkah melati hilang dari pandangan mata.

aduyaiii....lajunye bergerak page nih.baru je kutinggalkan.syabas syabas chaiyok2.semoga ade kesedaran di pihak Suhan nak memperbaiki lagi skrip yg tersenget2 di sane sini(sikit jelah,tak merosakkan keseluruhan cite pun).yg penting,itu shahz sama faezah takmo kacau ek abg rosham.abg rosham nak jadi osman pun jadilah asal jgn abg rosham wat watak tetibe osman lak leh jatuh chenta sama zaliya.haaa barula dgn suhan2 skali kna bom.sorry abg rosham,melawak ajer.abg rosham baik kan?kan?kan?
mcm la abg rosham masuk baca forum neh.

Rasa di petang yang mulia hari Jumaat, tetiba nak speku dialog antara asmara & melati pulak....

D ...
sellie003 Post at 26-11-2010 15:55

mula dah si sellie003 nih...haku pulak yang bunga2 baca...sellie, maintainkan semua dialog baik ye sellie...biar buat cek senyum...

nak tambah sikit bawah dialog awak tuh...

monolog Asmara: Saya doakan yang terbaik untuk awak Melati, saya doakan awak jumpa orang yang sebaik awak jugak sebagai teman hidup awak...terima kasih kerana memahami dan memerima ketentuan jodoh saya dengan bidadari syurga saya...

cewaaaaaaaaah

aduyaiii....lajunye bergerak page nih.baru je kutinggalkan.syabas syabas chaiyok2.semoga ade kesedaran di pihak Suhan nak memperbaiki lagi skrip yg tersenget2 di sane sini(sikit jelah,tak merosakkan keseluruhan cite pun).yg penting,itu shahz sama faezah takmo kacau ek abg rosham.abg rosham nak jadi osman pun jadilah asal jgn abg rosham wat watak tetibe osman lak leh jatuh chenta sama zaliya.haaa barula dgn suhan2 skali kna bom.sorry abg rosham,melawak ajer.abg rosham baik kan?kan?kan?
mcm la abg rosham masuk baca forum neh.

Reply 2124# nuwuwuda

Bagus2 wuda... saya suka dialog tuh... lagipun saya mmg perasan asmara macm suka zalia sbb dia cantik & comel.... setiap kali dia pandang zalia mcm ada feeling jek kat zalia...

Follow Us
sedey nyer dialog awak zammy...huwaaaaa
marchie Post at 26-11-2010 14:57

take it with this marchie: http://www.4shared.com/audio/myraXZX7/ADA_Band_-_Surga_Cinta.htm

Reply 2121# mrs.bean

penambah tension?...yang sedia ada pun udah tension, nak tambah lagi tension...ha hangkutlah...hangkutlah tension tu banyak2... nak tambah watak baru lagi...hadoi...beribu page jadik karang kat Asmara2...silap2 kena up Asmara3 lagik! hehehehe

Reply 2126# sellie003

thanks based on your idea gak ...hahaha...Asmara mmg suka tengok Zaliya tidur kan? paling syok bila Zaliya bangun pagi2 Asmara ada kat sebelah, ini maksudnya hape?...wahahaha..hinilah yang cek dok kata...love after marriage mmg halal nak wat apa saja...

Reply 2129# nuwuwuda

ehhehe..korang punya imaginasi ni semakin dasyatlah...leh ganti suhan jadi penerbit asmara 2 dan asmara 3...huhuhu..

Reply 2128# nuwuwuda

hahahahahaha...ok la.. bkn pe cuma tgk watak yg lawak cam kuang jer mmg le ni citer sedih thp gaban tapi sudah2 la season 1 nie kumpul ayaq mata silap2 bleh wat tasik tau ..biaq la ada senyum2 ckit asmara2 t disamping nak kumpul ayaq mata satu tasik g....hahahaha

Reply 2130# hanani187

hanani, hape lagi...kasi tambahlah itu idea...

Reply 2131# mrs.bean

saya rasakan...kalau nak kasik lawak bagi tiga ekor Sepah   tu masuk sekali...hahaha...nengok muka diorang jer cek dah gelak...tempelan pun okey hape...hahahahahaha...

dahlah...i'm back to work...babai...melayan thread ni mmg tak jd keje

Reply 2133# nuwuwuda

kah...kah...kah...ape la agaknye nak bg wtk kat diorg???...emm abg-abg tiri raziq?...or pekerja kat umah/pej osman?...or driver baru sahlan....hahahahahahhha trus x jadi citer sedih dah pas tu......heheehehe

Reply  mrs.bean

rompak En Romy...hini sudah gaya Raziq nak curi Adam dah nih...udah betul  ...
nuwuwuda Post at 26-11-2010 15:43

jgn le curi... mmg my baby... hehehe... eh camne taw ada episod 13 dlm external sy? mmg da lama da dlm external tu... hehehe...

en romi..tepeklah snapshot lg...

Reply 2135# RomizalRosle

saya g jumpa nujum pak belalang td(memain je)...emm kompom la tau sbb en.romy pnah berdiskusi psl external tu kat thread nie dulu...hahaha  rasanyer ramai la skrg ni yg tgh pikir nak rompak external en.romy terutama di episod genting iaitu last epi...kui....kui...kui..jgn riso le x der nyer nk g rompak kang x der la suspen dah....

take it with this marchie:
Zammy Post at 26-11-2010 16:07

sobsobsob..sedey wooo zammy..!

Reply 2076# RomizalRosle

...

i nk tmbh nih...

asmara balas..."saya love awak to0"

Reply 2139# saaya