CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: lucero

LESTARY - ASMARA [EPI. AKHIR 30HB NOV SELASA 9MLM TV3]

Close [Copy link]
Reply 2159# mommy_adham

hahahah..tul tu...bodoh kurang ajar kt suami yg baik n hensem cm asmara....hahahhah....last2 sendiri yg thegeh2...

Post Last Edit by sellie003 at 27-11-2010 23:05

Disebabkan thread hari minggu slow pula saya nak tambah up ckit... kali nih nak speku asmara vs raziq.... pertemuan yang mendebarkan antara suami zalia & bekas kekasih zalia...

Selepas raziq melawat zalia di hospital asmara terserempak dengan raziq ketika raziq mahu beredar manakala asmara menuju ke wad zalia. Maka pertembungan ini membawa mereka bersemuka secara jantan ngan jantan, face to face...

Di Luar Perkarangan Hospital, takkan bertekak dalam hospital naya jek kena sound direct ngan doktor general pula....

Asmara: Apa kau buat kat sini? (dengan nada geram bercampur marah)

Raziq: Suka hati akulah, salah ke aku melawat bekas kekasih aku? (sambil menjegilkan mata, suka jegil2 mamat nih)

Asmara terus menerpa ke arah raziq sambil mencekak kolar baju raziq.

Asmara: Kau jangan nak cari pasal ngan aku kalau kau cuba apa2kan zalia & adam aku tak teragak2 untuk bertindak.

Raziq cuba melepaskan cengkaman asmara dikolar tapi asmara membalas ngan lebih keras & satu tumbukan padu daripada asmara tepat ke muka raziq hingga bibir raziq sedikit berdarah. Raziq menyeka darah dibibir... Ciss... Asmara masih tidak puas lalu menerpa terus ke arah raziq hingga terbaring lalu asmara duduk di atas raziq & bercekak kolar raziq sekali lagi sambil memberi amaran yang lebih keras...

Asmara: Ini baru ckit raziq, kalau kau cuba ganggu zalia & adam lagi aku sanggup bunuh kau, kau faham tak, faham tak.

Meluap2 amarah asmara terhadap raziq sehingga raziq tak mampu membalas kata2 asmara. Amaran asmara bukan satu mainan apabila raziq melihat riak wajah asmara seperti mahu menelannya hidup2 tika itu. Dengan keras asmara melepaskan raziq. Tanpa lengah raziq bingkas bangun & berlalu pergi. Asmara memandang langkah raziq dengan pandangan tajam & penuh amarah.

Selama nih susah nak nampak asmara marah2 sangat tapi bila dah angin tuh sekali macam taufan... bayangkan lelaki yang lembut tetiba naik angin.. baru tau langit tinggi rendah....

Kalau nak tambah lagi speku boleh tunjuk bakat mengarang terpendam & terperam.

Reply 2162# sellie003

wah2 sellie... serius tip top nye speku....i like....heheheehe best gak klu tgk asmara ni melenting klu ikut speku sellie ni mmg garang abis si asmara... takut den.....hahahaha

Reply 2163# mrs.bean

Thank you, sy nak gambarkan asmara marah giler ngan raziq sbb dah mcm2 dia buat kat zalia & adam... tp asmara tetp boleh tahan lg sbb tak belasah teruk2 mcm mana masa raziq blasah asmara dulu... huhu... tarik feel...

ANDA SEMUA DIJEMPUT MENYERTAI KUIZ ANJURAN BOD TV:MALAYSIA INI
SEMPENA ANUGERAH SKRIN AKAN DTG

UNTUK INFO SELANJUTNYA, SILA MASUK
SINI

TERIMA KASIH

Reply 2160# mommy_adham

i br jer tngk Asmara epi 1 hingga 3..saja layan b4 nk ending selasa nih kan...rasanyer epi 1 jer yg nmpak Asmara betul2 enjoy ngan life dia and zaman remaja dia..masa tu kita nmpak perangai manja dia, senyuman dia, usikan dia kt melati...tp bila dh start epi 2 konflik pn bermula..shian btl kt asmara nih lah..betul2 terperangkap...pas tu bermulalh epi duka dia smpai lh epi 9 nanti, ujong epi 9 br la nk happy, epi 10 lak yg plg bahagia utk dia and zaliya..tup tup epi 11 zaliya lak eksiden..hadoiiiii..lg duka nestapa utk asmara..berat betul tanggungan dia kn..i nengok pn rasa berat kt dada nih...epi 12 sebok nk larikan adam lak..harap epi 13 nih walaupn dh tngk snapshot dia yg banyaknyer ngalir airmata ..harap adalh yg membawa khabar gumbira utk kita semua tntang hubungan dia ngan zaliya kn...

so mommy-adham rasanyer part yg memula zaliya kena dokong ngan asmara rasanyer ialah part yg asmara mcm nk lakukan 'tanggungjawab' dia pd zaliya..dia terus humban zaliya kt ats katil ..tu first time dia dokog zaliya..pas tu bnyak kali lh pulak adegan mcm tu hihihi...

Follow Us
mmg agak slow juga hujung2 minggu ni...biaasa la...mungkin org bz kut...tapi masuk juga la nak lepaskan rindu pada thread ni dan rindu pada 'asmara'...

Scene dukong-mendukong ni mmg sgt menarik pun...nak manunjukkan rasa tenggungjawap suami terhadapa isterinya yg dalam kesakitan...Scene yang best masa asmara dukung zaliya turun tangga tu...sebelum tu zaliya duk mengerang kesakitan sakit perut..asmara yg duk dengar isterinya mengerang kesakitan..tak kan nak biarkan saja kann..dengan rasa tanggunjawap seorang suami tentu nak bawa zaliya ke klinik jumpa doktor, takut2 apa yg terjadi....zaliya berkeras hati ketegaq tak nak pi juga...apa lagi asmara paksa juga...dah ketegaq punya pasal asmara angkat juga si zaliya..kalu tak buat gitu mmg tak jalan...(masa asmara angkat zaliya dari atas katil tu kalu perasan ada sikit tompokan darah atas katil..mungkin kalau tak cepat jumpa doktor boleh berlaku keguguran..)

Part masa nak turun tangga tu ada dialog-dialog yg best dan terkesan di hati :..

zaliya  :  Asmaraa!!! aku tak mahu pergi lahh!!!.......Asmaraa....!!! (Jerit zaliay)
asmara :  Awakkk!! awak boleh diam takk!!
Zaliya  : Asmaraa!! aku kata tak mahu ...tak mahu lahh!!  ..lepaslahhh!!!...aku boleh jalan sendiri lahh..!! (sambil meronta-ronta )

Asmara : Awakk!! diam boleh tak!!!..saya risaukan awak dan kandungan awak tuu!!
zaliya    :  lepaslah...aku boleh jalan sendiri lah...!!
Asmara :  Awakkkk!!!!!

Ini mengambarkan betapa rasa tanggungjawap suami terhadap isteri...

Reply  mommy_adham

i br jer tngk Asmara epi 1 hingga 3..saja layan b4 nk ending selasa nih ...
marchie Post at 28-11-2010 15:39

Eh a ah la kan marchie, saya terlupa dlm episod 3 yg asmara bengang tahap gaban sbb zalia kata asmara tu pak sanggup sbb dia mengandung. Then asmara dukung zalia and then macam 'campak' atas katil then macam nak 'ehem' ngan zalia.

Kiranya dlm 4 kali la ek asmara dukung zalia.ala-ala bollywood gitew.

Post Last Edit by mommy_adham at 28-11-2010 18:46
mmg agak slow juga hujung2 minggu ni...biaasa la...mungkin org bz kut...tapi masuk juga la nak lepas ...
Sue_honey Post at 28-11-2010 17:29

Sue_honey, kan kan kan saya kalau ulang tengok episod yg show asmara caring pd zalia, rasa macam terharu sangat hehe ... Slalu komen dalam hati - pandai la si shahz ni bawak watak suami mithali... komen dlm hati jek sbb kalu komen depan nanti hubby tutup tv hehe...  Haaaa ... yg dlm episod 10 tu,
  adeii sampai tutup mata sket time nengok tv  sbb si asmara ter sangat la caringgg

betul tu mommy_adham...mcm saya juga...best kalau ulang tengok episod yg lepas-lepas eg. episode 2 - 4. Masa ni lah time asmara nak kena membentuk sikap buruk isterinya yg degil, sombong, ego, garang ,tak menghormati suami dll... tapi segarang-garang si zaliya pun..kadang2 dia ketakutan juga kalau asmara berkeras...especially time asmara masuk balik ke bilik zaliya dgn perasaan marah akibat ditipu.  masa asmara masuk bilik tu asmara terus mengunci pintu tak mahu digangu oleh org lain...masa ni lah muka zaliya dah mcm dalam ketakutan...( segarang-garang zaliya pun tahu takut....!!). Mahu tak takutnya...Asmara mengamuk..dilemparnya zaliya atas katil...(lembut-lembut pun ganas juga asmara ni ye..)..mcm nak rogolnya si zalia tuu...mcm dia nak lepaskan gerammya...

Masa adegan ni pun dua kali juga asmara 'naik' atas badan zaliya tu...
itu pun mujur kantoi dengan bunyi telefon..." . ingatkan cerita ni mcm ada unsur sx sikit...tapi takde la keterlaluan sangat...

Keesokan harinya pula masa scene zaliya pakai towel lepas keluar dari bilik mandi...selamba saja dia melondeh towel depan asmara...konon-konon nak layur si asmara la tue...siap kata : "kenapa??...... kau jijik nak sentuh tubuh aku ni...??. Semalam mcm nak rogol aku je..!!
" Saya boleh rogol awak.. kalau saya nakk" jawap asmara...
Mungkin dia tak mahu ambil kesempatan atas zaliya (walaupun dah ada ikatan yg sah sebagai suami isteri)..sebab perasan marah dan geram masih menebal dalam hati ...dan masih tak boleh menerima zaliya sepenuhnya lagi...

Kalau si isteri dah tayang tubuh mcm ni...kena pula tubuh zaliya yg seksi tu.. tak kan tak terdetik 'naluri kelakiannya' kan...tapi ternyata asmara tak mudah nak ambil kesempatan walaupun di dalam 'situasi' sebegitu...

bukan lah nak ketengahkan adegan tersebut, tetapi nak mengambarkan dalam 'situasi' sedemikian boleh lagi si asmara ni bertahan....kalau org lain hemmm!! tak tau lah

Reply 2136# hanani187

btoi2 tuu

Reply 2171# Sue_honey

dah jadi hari2 mau....

Reply 2170# Sue_honey

btoi2.....Masa adegan ni pun dua kali juga asmara 'naik' atas badan zaliya tu...   sam ..pai naik syook....rupa nya
itu pun mujur kantoi dengan bunyi telefon..." . ingatkan cerita ni mcm ada unsur sx sikit...tapi takde la keterlaluan sangat...ha2 haru biru...:@

Reply 2168# mommy_adham

sbenornya si asmara tu...nak nyanyi lagu bollywood ......tapi si rosham xbagi ....tuuu frus...maut...

Reply 2171# Sue_honey

Ada pembetulan ckit kat dialog asmara tuh, masa asmara kata zalia ygkunun kata asmara nak rogol dia pastu dialog asmara mmg sy suka sbb diajenis tak ambil kesempatan... mmg seorg lelaki yg baik dlm dialog..kata asmara "Saya takkan paksa kalau saya nak" bukan "Saya boleh rogol awak kalau saya nak". Ikutkan episod nih paling saya suka ngan dialog dia ada tunjuk asmara mmg suami yg baik... lagi satu scene yg paling saya suka masa zalia keluar tak bg tau asmara, masa tuh asmara dah tunggu kat bilik dan tanya ke mana zalia pergi... zalia marah2 then tak jwb pertanyaan asmara... terus asmara tarik zalia tepat ke wajah asmara dekat sgt, katanya "Awak tak jawab soalan suami awak"..... so sweeeeettt.....

Reply 2167# Sue_honey

Pastu ada satu dialog tuh mmg lawak masa scene asmara dah bawa zalia ke klinik... bila nurse suruh asmara bw zalia masuk jumpa doktor siap zalia nak halau asmara kecoh jek diorg , then zalia kata "Dia tak sakit saya yang sakit" tanpa hirau asmara bw zalia ke bilik rawatan...

Reply 2176# sellie003

Hmmm...betul lah dialog tu.." Saya tak akan paksa awak kalau saya nak". Bermakna kalau seorang suami yg baik dia tak perlu nak paksa-paksa isterinya kalau 'nak'....dia terjadi dengan sendiri kan...dengan keizinan isteri...

menarik baca dialog2 cik sellie003 walaupun dialog speku saja...saya tak pandai berimiginasi...tapi cuma boleh buat ulasan atas dialog-dialog yang lepas-lepas saja....memandangkan Asmara dah nak sampai penghujung...mai lah kita review balik dialog menarik dari episode2 lepas yang terkesan dihati...saja je nak mengenangkan kembali kalau ada apa2 pengajaran yg boleh di kongsi bersama...

Reply 2178# Sue_honey

Betul, 3x.... sebelum nak abis nih tak salah kita imbas balik... sy rasa mmg tak jemu ler layan drama nih... macm2 feeling ada... romantik, syahdu, tragis, sayang, cinta, marah, kasihan....:cry:

ya dlm drama ni semua ada rencahnya....romantik, syahdu, cinta, simpati sedih tak kurang ada yang mencuit hati...tapi bahagian akhir ni bertambah mendebarkan...suspend apa kesudahan yang akan terjadi pada cinta meraka utk musim pertama ni...