CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Tiada Kemas Kini Di IG, Rupa-Rupanya Neelofa Terkandas Tidak Dapat Ke Mekah?

Patutnya isu ni bincang kat isu semasa,
Tapi hot kat bod gossip pula , kebetulan yg terlibat selebriti.

Apa pun aku suka baca sebab dapat ilmu2 baru dan baca pandangan dari foumer semua.

munchkin replied at 8-8-2019 01:00 AM
Nabi naik haji 1 kali saja. Umrah 4 kali. Mana dengar 2 kali? I salah baca ke? Ada link?

Tak ...

mungkin dorg pun rindu nak natap Kaabah depan mata you.biasala semua Muslim rindu nak ke sana tak kira kaya miskin..tu menangis hiba bila dpt pi....nyway thanks betulkan i yg Nabi haji sekali.

Begitu juga orang yang menanggung bebanan hutang dengan peniaga-peniaga dan berhutang dengan orang yang menjual kepadanya sesuatu barangan dengan bayaran bertangguh tetapi tidak membayar pada waktunya ataupun membuat pinjaman kewangan tetapi tidak melangsaikannya. Oleh itu dia tidak boleh menunaikan haji secara sunat ataupun umrah sebelum membayar hutang-hutangnya.

Ni pada yg duk ulang2 suruh org kaya sponsor. Katakanlah hidup dia berkais kais dan mungkin punya hutang. Ada org lain sponsor naik haji. Pastu org yg dia berhutang tu tengok
Eh naik haji ada pula duit. Hutang aku tak bayar.

So jangan nak stigmatized naik haji ni wajib bagi golongan tak mampu.

Agama tidak menyusahkan!!!

dramaking007 replied at 8-8-2019 01:05 AM
mungkin dorg pun rindu nak natap Kaabah depan mata you.biasala semua Muslim rindu nak ke sana tak  ...

Semua pun nak pergi. Yang dah pergi tu bagi timbang rasa pada yg belum pergi. Thats all.

Ramai2 buat maka ramai lagi yg belum pergi ada peluang utk pergi.

Edited by hzln at 8-8-2019 02:20 AM

Apakah orang-orang yang memberi minuman kepada orang-orang yang mengerjakan haji dan menguruskan Masjidil Haram, kamu samakan dengan orang-orang yang beriman kepada Allah dan hari kemudian serta berjihad di jalan Allah? Mereka tidak sama di sisi Allah dan Allah tidak memberikan petunjuk kepada kaum yang zalim. Orang-orang yang beriman dan berhijrah serta berjihad di jalan Allah dengan harta benda dan diri mereka adalah lebih tinggi darjatnya di sisi Allah dan mereka itulah orang-orang yang mendapat kemenangan.). (Surah at-Taubah: 19-20).

Jihad harta benda di jalan Allah
Org kita ni duk pikir, tak lebih dr 3 benda ni jah
1. Bina surau/mesjid
2. Bina rumah anak yatim/tahfiz
3. Sponsor org gi haji/umrah

Hat tu jelah
Mmg takleh gi lebih jauh dr tu
Atau menda2 lain mungkin x cukup islamik kut
Bagi biasiswa utk anak2 org susah ke
Bagi geran utk buat kajian perubatan utk cari penawar apa2 penyakit ke
Bagi modal permulaan juga khidmat nasihat profesional utk ibu2 tunggal mulakan perniagaan kecil ke
Bina dan biaya sekolah utk anak2 pelarian perang ke

Manakan nak sama pahalanya dgn pahala hantar org tak mampu gi mekah tapi berlinang2 airmatanya dek kerana nak pegi sgt tapi x mampu

Dok gitu?

fleurdelis replied at 7-8-2019 07:38 PM
Furada tu pakej private. Kiranya dengan private agent. Bukan under muasasah. Sebab tu bayar mahal

Awal thrrad akak nak tahu damada Furada ni nama syarikat atau nama pakej saja. Rupanya Furada ni kuota yg diberikan oleh kerajaan Saudi kpd jemaah negara2 lain tapi belum penuh lagi. Tu sebab Furada ni srlalu dpt tahu last minute. Yg oenting duit ada.
Muassasah memang bawah TH sepenuhnya. Tapi dari ambil Furada ni, kalau ada duit baik la ambil dgn Rayhar atau pakej bawah agency yg berdaftar dgn TH. Xde la timbul masalah visa .. Kalau nak sedepuk bayar 250K pun ada agency yg sediakan service utk tu.. Ygvpenting, jgn gopoh. Furada ni mcm gopoh je sebab ada kuota  je baru dapat.

Follow Us
fleurdelis replied at 7-8-2019 07:41 PM
Betul kak. Doa la banyak2 supaya dipermudahkan urusan kat sana dan diberi kesihatan yang baik sepa ...

Akak sebelum pergi dulu, selalu sakit. Medically memang sakit pun. Huhuhu. Tp dari saat sebut nak pergi umrah, terus doa supaya tubuh sihat sepjg di sana dan selepasnya supaya mudah beribadat. Family & close friend pulak dok pesan, pakai wheel chair kat sana sebab akak sakit. Akak balas dengan “Jgn gitu. Doakanlah kesihatan akak sangat baik sepjg di sana nanti..” Akhirnya di sana yg naik wheel chair ialah anak bongsu akak (9 tahun masa tu) sebab kulit tapak kaki yg sensitif tu x tahan dgn chemical cleaners yg digunakan utk membersihkan lantai di Masjidil Haram. Berdarah2. Tapi waktu Subuh tu sekali je dia pakai. Ambil wudhu nak solat Subuh tu suami akak suruh lalukan air zam2 lama sikit di kaki dan ada bawa botol spray. Asal kering je kami spray. Zohor, dah x berdarah dan nampak kulit pecah2 tu elok bercantum tapi masih baru. Dia kata dia doa sebelum solat dan lepas solat supaya Allah baikkan  kaki dia dan jadikan kaki dia tahan dgn lantai Masjid supaya mudah nak solat dan datang sana lagi sampai dia mati. Nak tergelak pun ada tapi peluk la dia sebab sebak.

Ot pulak.. Tapi itu la yg org skrg lupa.. Doa yg baik2 sebaik berniat nak ke sana samada utk haji @ umrah. Dan teruskan berdoa sampai la disana..

cahaya_almas replied at 7-8-2019 07:41 PM
Byknya duit artis kan...220k tu kalau i duk plan nk beli rumah lah....huhu

Rezeki diaorg 220K utk haji je. Kita marhein dok kumpul 220K utk rumah. Sama la kita, almas..

esbok replied at 7-8-2019 08:06 PM
Biasa org buat kenduri tu, sbb nakkan doa dari orang sekeliling. Mintak maaf kat semua orang. Kala ...

Betul. Tu yg satu kampung datang berziarah sblm bakal haji tu pergi. Berpeluk2 menangis diaorg bermaafan masa tu. Time raya pun x mcm tu.. Skrg dah lain. Masa merubah segalanya.. Skrg call dan minta maaf pun boleh. Hantar WA pun dah boleh. Tp kenduri masih buat. Cuma konsep mengharap salam kaut tu yg x betul. Yg nak bersedekah kpd bakal haji tu, Alhamdulillah. Si bakal haji tu jgn la mengharap dan complain bila salam kaut tu x ‘mencapai target’.

haruslah replied at 7-8-2019 08:05 PM
U tau x knp harga rumah mahal? Sbb permintaan tinggi dpd pemain2 hartanah ni...org kayo. Kalau x l ...

Sangat tepat. Ada permintaan, adalah penawarannya walau mcm melampau harganya..

hzln replied at 8-8-2019 12:10 AM
Maaf kalu ada yg terasa dgn pendapat mek ni, tapi mmg org kita ni pandang tinggi lain mcm dgn paha ...

Tq for sharing this info.  Termasuk selitan surah attaubah tadi.   Samalah dengan perangai org tua... Yg meratap ratap sponsor anak2 utk dia g umrah/hajj pakej mahal....  Walaupun duit sendiri ada.. Duit sendiri dok menambah gelang emas....  Nak g mekah harap anak menanti sponsor dgn quote2 "x miskin anak2 berbakti pada mak...terutamanya bawak mak ke ibadah umrah hajj"  Tahukah mak itu, utk membuktikan bakti itu.. Si anak sampai terpaksa korbankan hak anak n pasangan depa?? Yg kemudiannya membuatkan pasangan makan hati... Walau lembut je prmintaan mak, sambil umpan dgn pahala berbakti kepada dia.. Ada perasaan yg terkorban.. Bukankah itu zalim namanya?

munchkin replied at 8-8-2019 01:00 AM
Nabi naik haji 1 kali saja. Umrah 4 kali. Mana dengar 2 kali? I salah baca ke? Ada link?

Tak ...

Setuju.... Now betol2 dah ubah mindset aku...  Aku ingatkn org yg sponsor haji tu mmg baguih habih dah... Aku pun berangan klu kaya nak sponsor org p umrah haj.... Terutamanya ke adik beradik aku yg mmg susah.. Tp betol mcm forumer2 kat sini ckp dari aku bg a big amount for a haj himself seorang... Baik aku bagi duit tu utk education anak2 dia....  Dia pun bersempitan sbb anak2 dh masuk kolej... Tp kalau aku kaya melampau mcm bapa mizznina..baru lah boleh sponsor haj..education anak2 sedara etc...doakan aku kaya ye munch..

ctaf replied at 8-8-2019 01:45 AM
Tp sebenarnya ada cara lain yang senang dan tanpa risiko.pergi melalui travel agen yg dilantik oleh  ...

My husband tgh haji skang ni. Dia guna pakej felda travel. Kos x smpai rm30k. Tapi kuota still melalui tabung haji dan urusan di sana melalui tabung haji gak, felda travel sebagai agen yg dilantik tabung haji utk uruskan jemaah. Husband g klinik kat sana pun klinik yg tabung haji punya, flight pun khas bukan yg komersial n bertolak pun dari movenpick sepang sama dengan jemaah muasasah yg lain.

matjerk replied at 8-8-2019 07:39 AM
Setuju.... Now betol2 dah ubah mindset aku...  Aku ingatkn org yg sponsor haji tu mmg baguih habih ...

kelako hg ni
aku sejak azali kalo aku kaya aku idokle berangan nak sponsor org haji ke umroh ke

kalo aku kaya aku berangan nak ada satu fund biasiswa utk budak2 susah
so kalo dlm mesia tayah la depa pinjam ptptn
ko bantu derang punya education, insyaAllah berkat bantuan ko tu
mengalirlah banyak pahala
asbab education, dia dapat kerja, mampu sara family
haa gittew..

tapi actually ko tak perlu kaya sangat pon
ko ada simpanan sikit2 ko carik je anak2 buah ke
cucu sedara yg nak masuk uni
bayar je la fees uni dia
kalo tak full, partial pon aku rasa bagus dah.

Ya Allah muka apak lopa hurmmmm

cocokerunch replied at 8-8-2019 08:00 AM
My husband tgh haji skang ni. Dia guna pakej felda travel. Kos x smpai rm30k. Tapi kuota still mel ...

Masih tak berubah sgt kah kos kan... Sbb 20thn lepas pon dlm 25k+-

Semoga dapat terkandas bersama2 neelofa lantas check in satu mlm di hotel berhampiran.

cikpolop replied at 7-8-2019 05:42 PM
Duit dah bayar dapat balik x?

61k burn gitu je

diorg tak sampai lagi ke sana ke?

ada satu pensyarah uni tu satu group dengan neelopa dan erra ni, diorg kata ada problem dengan saudi air, sampai changi kena tukar flight baru pulak, berangkut luggage segala

Fazzbulous replied at 7-8-2019 04:19 PM
Then,cane group lopak blh lepas?sbb dia retis??yg 26 org kne balik tu?

ntah lah weh. mak cik ak, husband dia n anak dia y kena