CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: safuan

SAKA - KISAH SAFUAN

salam;

aku rasa kalu yg inherit saka ni nak marah2 kat the nenek moyang pun cam a bit unfair.
kesedaran islam masa tu agak samar, niat depa baik, but pelaksanaan tu tak betul.

the best we can do is doakan kesejahteraan roh mereka skrg, bukan marah2 yg boleh membuatkan nasib depa kat sana lagi susah.

i can say this because so far aku cam clean from saka, but dunno apa opinion aku kalu aku pulak senasib korang. nauzubillah...

Salam. noris baru kat benang nie..selalu singgah sekejap2 jek baca nk hilang ngantuk. noris pun nk mencelah juga. x dinafikan negeri 9 memang byk sako2 nie.espically kat daerah rambou.Kg noris kat sana klu balik kg nk bermlm bercenta.Kaum kerabat mak sakanya harimau. Ada satu kali 2 adik noris ternampak harimau warna putih dlm bulan posa lak 2. Kitaorg selalu ty mak kat sapa sako 2? mak kata dh x ada. noris x caya pun mesti ada penjaganya kat dlm kg 2.

Nie belah suami noris pun bapak dia ada rimau bkn 1 tapi byk...ada satu abg tu bagi tahu dia nie alim sikit dia kata 2 ekor ada kat hubby aku yg lain kat kakak2 dia for protect. Dia kata benda nie x kacau tapi elok buang..pls pm me nk contact no that person

kawan ice pun pernah terkena 'saka todi'.

menurut cerita kwn ice tuh,dia dpt saka todi dari moyangnya yg berasal (nama tempat terpaksa dirahsiakan).

Originally posted by safuan at 10-10-2008 08:22 PM
pesanan brother tu... Org Melaka, NS dan Johor banyak masaalah SAKA

buat masa nih.. bro k dah jalankan apa yang patut dekat bahagian "1", cume kena tunggu masa yang sesuai untuk bahagian utama. sempoi bro k.

kite hanya mampu berusaha dan berdoa kepada allah semoga apa ujian yang didatangkan moga mendatangkan kebaikan di hari kelak.

Follow Us
Originally posted by zacko_inc at 24-10-2008 06:40 PM
buat masa nih.. bro k dah jalankan apa yang patut dekat bahagian "1", cume kena tunggu masa yang sesuai untuk bahagian utama. sempoi bro k.

kite hanya mampu berusaha dan berdoa kepada allah se ...

Bro 'k' = bro King kah?

Bahagian utama pulak apa dia? tolong explain sket.

Salam Safuan..
Tertarik lak nak singganh sini lepas baca post u..
Rasenye bro Cheras ni ade dtg rumah aku kat kg pd malam raya ke-2 hr tu.. Kgku di sempadan daerah noghoghi sombilan

Abg aku yg bawak die dtg.. abg ni malam2 takleh nak tido.. mcm ade ganggauan..... lame dah die kena gitu.. badan yg dah kurus makin kurus.. hati pon bercelaru..

Mase memula dtg tu, dah borak2 dgn abah, barulah die citer tujuan sebenar die dtg.. Then die mintak abg panggil semua adik beradik yg ade utk berkumpul kat situ.. Bro tu botak & berjanggut kan? Mukanya tenang je.. Mmg sejuk mata memandang

Then die pon explain kenape die dtg.. citer psl saka yg sdg mengacau abg aku.. dan turut mengacau 2-3 org adik beradik aku yg lain.. Die ckp saka tu dr sebelah arwah mak aku, seekor jin yg dlm rupebentuk seorg perempuan yg sangat tua..(mmg betul pon.. tu kami semua adik beradik dh maklum..  Mak aku pon mase sihat pernah citer arwah atok mmg ade bela jin utk mengubat org.. Tp bila dpt anak, arwah atok dh lepaskan jin tu.. Mslhnya saka ni, camner dilepaskan pon, die tetap akan carik waris2nye) Hampir 3 thn jugak die menyiksa arwah mak aku, sblm dilepaskan. Mcm yg sorang forumer tu citer psl neneknya.. mcm nyanyuk je.. waktu solat dah tunggang langgang

Berbalik pd citer bro tu tadi, bile kami dh berkumpul (mase tu ade aku, abang, abah & kakak sulung aku). Bila die terpandang je muka kakak aku, terus die tanye mcm2 soalan.. ade rase seram sejuk ke.. berdebar2.. susah nak tido mlm.. ade sakit kaki ke.. pastu tanye psl ank kakak aku yg no-2 (ank kakak aku yg ni ntah nape takmo balik rumah atoknye) Pastu die mintak izin utk azan..

Lepas azan, die mintak abg aku berlunjur dan sambil baca ayat2 quran, die cucuk2 (cucuk perlahan je) tapak kaki dgn pen tu.. Cuma die pesan, kalau sakit sebut "Allah". Semacam je aku tgk muke abg aku tu menahan sakit, then abah aku pastu kakak sulung aku.. Aku berdebar2 jugak kan, kot2 la nnti ade saka kat aku, kang terjerit2 lak aku kena cucuk tu.. Aku punye debar sampai rase nk wee-wee jekk Tp takde plak die panggil aku pastu.. Lega gakk.. Agknye die tgk muka aku ni bersih je kott..  takde lagi saka menyaka

Lepas die ubatkan kakak aku, tiba2 die tanye ade parang tak? Abah aku tanye kenapa? Pastu bro tu ckp ade sesuatu kat luar rumah.. Abg aku bangun amik parang then dorang semua kuar gi tepi rumah aku tu.. Aku & kakak aku tak berani nk tgk..

Gitu je la sessi perubatannye.. Pastu nnti terpulangla pd diri masing2 utk kuatkan pertahanan diri sendiri dgn amalan2 solat, zikir.. bacaan Quran.. Cuma diingatkan, kalau buat tu, jgn la semata2 nk protect diri dr saka, ataupon takutkan jin tu.. Hati biarlah ikhlas, beribadah semata2 mengharapkan keredhaan Allah.. Tanda hamba pd yang Maha Esa..

[ Last edited by  mulberi at 26-10-2008 09:17 AM ]

hhurmmmm,..

Originally posted by alibnmat at 26-10-2008 07:25 AM

Bro 'k' = bro King kah?

Bahagian utama pulak apa dia? tolong explain sket.

bahagian utama tuh tu puncanye..

jauh sgt kalo nak balik ari

yes Bro King

under bile dengar pasal saka mmg takut. coz kluarge sebelah ibu under ade saka n saka tu nk dturunkan pada ibu under. alhamdulillah, saka tu da dbuang...

Balas #200 faridali\ catat

terima kasey banyak2...moga2 doa ko di makbulkan Allah dan Allah jugalah dpt membalas jasa forumer2 yg mendokana kesihatan mak aku..mak aku akan di operate bulan depan...aku tamao pk psl saka nie dulu..biarlah dia di bedah dulu..aku nak hati dan perasaan dia tenteram/tak bercelaru

Originally posted by safuan at 10-10-2008 08:22 PM
Dah ramai yg detect aku ada SAKA...tapi aku buat tak tau je..pertama malas nak fikir..kedua tak tau nak buat camna .... sehinggalah bila 3 hari sebelum raya aku terlantar dan tak boleh bangun hin ...

Yg lebih menjadi misteri - bagaimana bro king ni dpt ilmunya contoh, bagaimana dia figure out ko ada saka hanya melalui tepon saja Dia ni anak murid harun din kah?

ramai gak yang ada saka ni..
aku keturunan Jawa + Bugis..

salam,
tuan rumah, leh bagi contact no. bro tu tak? dah PM awak tapi no respond... mungkin dah admit utk surgery ek, so sape2 leh bagi no bro tu tak...
ada kawan ni, dah kawin 11 tahun, lum ada zuriat, dah gi berubat, ada yg kata ada saka kat both side, so ingat nak tolong dia..
TQ

Originally posted by safuan at 13-10-2008 06:15 PM

Ikhtiar buang SAKA tu... jgn biarkan dia rosakkan physical kita... HF brother tu ada kat PM... call saja dia akan dapat trace SAKA famili berpunca dari mana... dan sesiapa yg dah di hinggap k ...

sy pun nak gak hp brother tu. pm saya. tq

Reply #24 neofim's post

bro tu kata, utk bersihkan satu rumah, fidyahnya rm70 ke atas.....kalau nak bg lebey pon bole kire niat sedekah...tp jgn kurang rm70

mcm mana nak tahu ada saka ker tak??

Terjumpa info nak tahu sama ada terdapat gangguan atau tidak.

yang ni temanCara Mudah Mengenalpasti Terdapat Gangguan Jin / Sihir atau Tidak

1.1            Keperluan Mengenalpasti Secara Mudah dan Pantas

Kebanyakkan pesakit tertanya-tanya samada benarkah mereka menghadapi gangguan jin atau sihir. Justeru itu, tokoh-tokoh perawat Islam menyarankan adalah lebih baik pesakit mendapat pandangan doktor terlebih dahulu untuk memastikan penyakit mereka disebabkan masalah organ dalaman. Seterusnya sekiranya doktor tidak dapat memastikan punca sebenar penyakit, barulah pesakit mendapatkan rawatan dari perawat Islam.

Bagaimanapun pemeriksaan dan analisa oleh pihak doktor dengan cara makmal (ujian darah, scan MRI, scan CT, X-Ray) mengambil masa, dan adakala perlu untuk pesakit mengenalpasti dengan cepat terutama untuk kes seperti penyakit kanser yang agresif. Selain itu, keluarga pesakit takut mendapat malu sekiranya diketahui jiran-jiran bahawa ahli keluarga ditimpa gangguan jin/sihir.

Disini, kami sajikan cara mudah yang dapat dilakukan sendiri oleh pesakit sendiri atau dibantu oleh ahli keluarga pesakit. Pesakit tidak lagi perlu untuk 攎enengok

Dgn bantuan Safuan, saya dapat hubungi bro King..Alhamdullilah dengan mudahnya dia membantu saya dengan izin Allah. Saya berterima kasih pd Safuan kerana membantu saya..

Saya call bro King petang semalam & sebelah malamnya dia dtg rumah..Bila dia masuk rumah saya, dia cakap rumah ni panas..panas kerana gangguan..laa selama ni saya ingat rumah saya ni panas kalau 3,4 hari tak hujan..sebab tu panas..tak tau lak panas disebabkan gangguan..kalau sebelum2 ni bila panas, bukak kipas syiling laju2 ..rupanya ada benda lain..

Bro King tu minta izin untuk azan dlm rumah..dengan izin Allah lepas azan, hawa panas dlm rumah bertukar menjadi sejuk(normal) Saya terkedu dgn perubahan tersebut..Lepas tu dia minta saya berlunjur..katanya tugas dia untuk buang segala muntah, tahi & kencing jin..dia minta pen dan cucuk dgn perlahan tapak kaki saya..pesannya bila saya sakit sebut 'Allah'..Dibahagian tumit saya tak rasa apa2 tapi lepas pd bahagian tumit, kaki saya betul2 sakit..pd hal bro King bukannya cucuk kuat2..kedua2 tapak kaki saya sakit masa dicucuk..siap kena suami saya pegang kaki saya lagi

Lepas tu bro King minta izin ke bilik air..suami yg tunjuk kan bilik air..lepas dia keluar dr bilik air, dia minta saya mandi..lepas mandi tanpa lap badan terus pakai baju..biar air tu kering sendiri (meresap ke badan dgn sendiri)..saya rasa badan rasa betul2 ringan..dah lama tak rasa mcm ni..lega sgt2..tapi kerja 'kami' belum selesai..ni cuma step pertama..cuma pesan bro King jgn tinggal solat..

Saya paling terasa masa solat subuh pg tadi..cukup tenang..jiwa saya betul tenang..saya dpt fokus dlm solat..Alhamdullilah..

Mudah2an dengan izin Allah saya boleh sihat seperti biasa dengan bantuan bro King & kawan2 dekat sini..