CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rafiz28

ISTERI TAK FAHAM MASALAH AKU..STRESSS!!

rafiz28 posted on 17-8-2012 06:10 AM
salam sahur, dah nk subuh pun, wife aku dah balik kg dah, tinggal aku jer terkulat2 tgok dia dah xad ...

sori bro.. aku laki gak..
walaupun mungkin ada silap & salah di pihak wife ko yg mungkin kurang memahami diri ko..
tp ko turunkan la ego ko skit, utk mengakui ko pn ada salah kpd wife
nampak mcm ko tak share masalah dgn wife... wife mungkin rasa tak diperlukan dalam topik naluri & perasaan

cara terbaik ko nak turunkan ego ko.. rendah hati la pagi raya nnti balik kg wife ko..
slumber je.. kan hari raya...  jmpa mak ayah mertua minta maaf mcm biasa..
then ms dgn wife - minta maaf atas segala salah silap ko.. nyatakan kekesalan ko atas apa yg berlaku skrg.
dan tak perlu utk ungkit/minta supaya wife memahami masalah ko... (utk masa ni)

skrg fokus ko adalah utk pikat balik wife - sbb ko sayang dia kan?
so ko fhm2 la... kalau nak ngurat/pikat seseorang :
kita yg akan berkorban utk buat/sediakan apa yg dia suka.. bukan kita mintak dia suka apa yg kita nak...

tp kalau ko masih ego - berkeras yg ko nak dia yg faham ko (buat masa ni) - bye bye la bro

Rate

1

salam sahur, dah nk subuh pun, wife aku dah balik kg dah, tinggal aku jer terkulat2 tgok dia dah xad ...

patutlah bini kau down sgt, apa kata kau balik kg bini kau, beraya dengan dia, buat perjumpaan meja bulat, terus terang masalah ko dah tengok apa solution dan pendapat dr mertua ko. Maybe kalau bini kau kerja perasaan tu jd lain sikit, ada duit sendiri utj dia nak pusing. Tak adalah dia rasa masa depan dia makin gelap kalau masih dgn kau..anyway kau bersedialah juga kalau2 dia nak failkan penceraian, aku yakin dia akan tuntut semua hutang piutang ko tu..

Salam...
Sedih pulak akak baca luahan hati ko dik...
Tapi semua tu akak dah rasa......tak terubat dik.....
Bini ko makan hati 3 tahun..akak...adoyai....
Tak ada dalam pala hotak ni benda lain..kecuali nak bebas dari dia...
Tekanan jiwa hingga rasa nak bunuh diri...
Tapi kena iman yang masih kuat..sayangkan anak2....
Percayalah...
Bila hati itu telah terluka...
Dan luka itu semakin dalam dan semakin parah...........
Tiada siapa lagi yang boleh mengubatinya..........
Kita dah tak nampak jalan kebaikan yang lain....hanya perpisahan yang berlegar2 dalam kepala...

Cuma yang mampu...
Berdoalah pada Allah moga dipanjangkan jodoh...dilembutkan hati isteri tu...
Pi lah balik kg isteri...
Kalau rasa hang menjadi kesayangan mertua..minta dia orang bantu pujuk bini hang tu...
Cubalah mana tau...
Kot2 masih ada sisa2 kasih sayang dia kat hang....
Selamat hari raya maaf zahir dan batin..

Rate

1

edee_91 posted on 16-8-2012 08:41 PM
aku pon tengah rase situasi yang same mcm yg ko penah rase gak.

aku assume kau tengah cuti sem, betul tak?

selyusi posted on 17-8-2012 04:07 PM
aku assume kau tengah cuti sem, betul tak?

hampir betul.. dah abes pengajian tengah tunggu graduate.

Nape ye bile bini buat tak tau dgn ko,tak msk utk ko,basuh baju ko,kuar suke hati die,tak balik umah..ko meroyan?sblm ni ko bole je mkn kt luar,tak balik umah,...kalau sblm ni ko bole buat die tak wujud,of kos tak salah die buat ko tak wujud jua.ape bini ko buat tu betol la sb nak tarik perhatian ko..so ko da tau nape tak rendahkan ego ko pujuk die balik?aku pnh buat kat laki aku jua..tp laki aku ni  positif plak... Aku tak msk, die mkn luar or msk sendiri, aku tak basuh baju die, die pi anta dobi,aku tak kemas umah, die pggil part time maid kemas...cume satu je die tak thn bile aku kuar aku tak blik umah lgsg..mg die agak meroyan.pdhal sblm ni die balik lmbt,tak blik umah aku meroyan die buat tak tau je...

Follow Us
veYron posted on 15-8-2012 01:26 AM
dia nak perhatian la kot....dah lama pendam...
sort of cam balas dendam la...biar awak rasa pulakz  ...

weeee tq for the tacang!,!
xpnah dpt tacang extra uolls

Sedey la masok umah ni
Sian TT, sian bini TT..sian kt dua2 nye
Sabar ye wak, ade hikmah di blk sume yg blaku ni.
Jgn sedey2 ye..

**masih sebak okehhh

rafiz28 posted on 14-8-2012 10:24 PM
aku sbnrnya kurg fhm, aku kerja mcm nak gila, adakan sesempurna yg boleh demi masa depan kami bersma ...

LOL~kerja, kerja jugak, bini ko tu bukannya hamba abdi tukang bersihkan rumah, masak, basuh baju n iron baju segala je utk ko.....td ko ckp ko dah admit ko punya salah, pehtu, ko mcm merintih balik mcm ni mcm ko xde salah langsung......dah panjang lebar forumer2 lain bg pendapat, last2 ko reply mcm ni balik...apa2 jelah ko ni...bosan aku dgn geng2 MLM ni....

Nasib kola rafiz oiiii.......smpi ke posting ni ko still nak carik salah dia, xtaula nak ckp apa lg dah...huhuhuhu

sabar tt di atas dugaan kau ni..hidup berumahtangga ni mmg banyak cabaran dan dugaan. takde pasangan yg sentiasa gembira bahagia, kerana ia melibatkan emosi kita yg sentiasa berubah2. Kalau masalah kau mcm ni, psgn lain ada masalah lain pulak. tapi pokoknya tetap masalah rumahtangga. Aku sbg suami pun kdgkala pening memikirkan betapa sukar nak menjaga perasaan isteri.

Aku percaya kau sorang suami yg baik. Cuma silapnya di sini kau mungkin terlalu "selesa" dgn perkahwinan kau sehingga tidak menyedari keperluan dan emosi pasangan kau. Yup, mmg sukar kita hendak menjaga perasaan pasangan kita, tapi kita kena sentiasa berusaha untuk mempertahankan perasaan cinta dan syg tu.

Untuk masalah kau skrg, mungkin agak sukar juga utk selesaikan dalam masa yg singkat. Kalau kau biar masalah ni kendur atau bg dia masa, aku takut dia fikir kau tak ambil berat pulak. Oleh itu, cuba bincang dari hati ke hati. Mungkin dia akan memberontak, tapi pd masa ni kau mmg kena bersabar pd tahap maksimum.

Lepas ni kalau kau berjaya pujuk dia, kau kena berubah pulak. Ajak dia sembahyang jemaah, lepas sembahyang cium dahi dia. InsyaAllah, impaknya sangat kuat. Tu jelah aku nak bg tip. Nak bagi lebih2 pun, aku pun ada masalah tersendiri.

Selamat berjaya. Last edited by epal10 on 20-8-2012 01:48 PM

simpati ngan masalah TT.. tapi sy xrasa semua yg berlaku salah TT sahaja. memang benar TT juga bersalah sebab buat wife camtuh tapi wife pun apa kurangnya.. dia xberterus terang. selama 3tahun cuma mengharapkan TT memahami kiasan2 kecil yang diluahkannya utk TT.

before ni sy hadapi masalah yg kurang lebih mcm wife TT,suami sibuk keje. lelaki kan bila dia keje,dia fikir dia dah usaha sesempurnanya utk isteri. in return diorang nak wife plak faham dan bertolak ansur. fokus dan minda diorang cma fikirkan keje,dah tu tercicir plak nak fikirkan wife. bila diorang tgok wife xcomplain,rumah bersih,makan pakai dijaga rapi... sang suami tgok keadaan dan suasana tu tentu rasa lega kan.. rasa isteri sgt sgt memahami hingga  akhirnya menganggap,okey lah.. isteri pun faham.. jadi xjadi masalah pun kan..

sepatutnya wife pun kena berterus terang.. jgn tunggu lama.. jgn biarkan diri sndiri berfikiran yg sebenarnya hanya akan memburukkan keadaan.

rasanya tindakan wife TT  sebagai protes.. dan jugak rasa cinta sgt sedikit dbandingkan dgn rasa sakit hati. sakit. memang bengang je rasa bila kita dah buat sebaiknya.. jalankan tanggungjawab sebaiknya tapi suami xfaham2.. xbagi kasih syg dan perjatian yg sepatutnya.

wife TT dah tahap berani xmasak,xbersihkan rumah,siap jerit dan baling2 lagi.. memang susahlah. sebab sebagai isteri jika dah hilang rasa hormat,camtuh lah berani buat mcm tu.. rasa hormat tu bleh hilang bila cinta dah mula nak hilang.

even selepas ni TT akan berbaik ngan wife,bukan senang nak mula semua mcm dulu. wife pun dah pernah buat suami mcm tu. xmustahil walau dia dah berbaik ngan TT dia akan dgn mudah timbulkan mmasalah atau perangai mcm tu lagi.. dia mungkin x sengaja sebab di bayang2i rasa luka yg lama. harap lepas ni selain TT berubah lebihkan perhatian,jalankan tanggungjawab sbagai suami zahir dan bati..batin ni bukan sex saja kan,bagi lah kasih syg..tu hak dia jugak. jgn lupa tarbiah isteri,jiwa dan rohani isteri dengan cara Islam.. kita bila betul2 mncintai Islam,kita akan takut buat dosa.. cntohnya sesakit2 hati pun x akan buat camtu kat suami.. paling drastik better minta berposah je drpd dosa bertimbun menyakiti dan menyusahkan suami..

mslhnya komunikasi
xmo berterus terang
me and my encik somi ckp terus terang..
x puas hati sembang..sumer citer ckp
sampai how much hutang pon i bgtau
br td encik somi call..keta kancil beliau pulak temparature naik mencanak
dah le kelisa bateri masalah..la ni kancil pulak temparature naik
bersabar bersabar
eh citer mslh kita pulak..

so back to TT
x hilang ke'jantan'an mu kalu memujuk isteri semula
terus terang..show to her betapa nazaknya keadaan kewangan kamu
mungkin dia boleh re consider utk bekerja..sama-sama membantu
sumer org ada masalah..yg xde mslh cuma org gila je
jgn tgk pd mslah..look for solutions..
stop tuding jari pd binik..yup dia salah sesuka jiwa tinggalkn rumah..merajuk bw diri
awak pon xde kurangnya..sama je

nombor 1..dekatkn diri pd Allah Taala..mohon keampunan mohon ditunjukkan jalan

bro aku paham masalah kau
mmg agak jem dgn perangai wife yg xnk paham
sebab aku alami gak dulu
suma org ade ego n kita ade harga diri dgn ego
aku rasa kau pujuk je wife kau at your level best
and if masih failed prepare for the worst
move on and the show must go on

spt kata pakar motivasi aku
masalah bukan pada masalah itu sendiri
tetapi salah menangani masalah itu

regards

rasa bini ko boring duk rumah, asik makan tidur tgk tv tiap hari hidup terkongkong, cuba ko menmganggur bertahun2 makan tidur tiap2 hari bertahun2 boleh jadi stress dan gila tau, kalua byk duit x pelah boleh shopping atau travel jalan2, main internet dll, cuba suh dia bekerja simple2 sekurang2nya ada kawan2 baru, kehidupan terisi dgn kerja dan aktiviti, tgk aktiviti dia sblm kawin ada berhobi ka bekerja ka,adakah slps dia berkawin dgn hang membuatkan aktiviti kegemaran lama/kerjaya lama terhalang/stop begitu saja,

TT, dah settle ke masalah ko?
Kesian betul aku dgn bini ko..
Ko kan buat MLM, keje senndiri ka...kenapa xlibatkan bini ko skali? buat dia cam assistant ko...balik kul 2,3 pagi pun at least die kuar dgn ko...ko tinggalkan die kat umah sorang2 ko ingat selamat sgt ke? kalo umah ko masuk perompak ke apa nasib bini ko soranng2 kat umah
Aku ngn husband buat bisnes butik pengantin, pasang plamin kadang2 balik kul 4-5 pagi tp kitorng buat semua keje sama2, aku tau semua aktiviti die, die tau semua aktiviti aku tiap2 hari...kawan2 die kawan2 aku gak..kul 4,5 pagi pun kalo die nak lepak minum pas balik pasang plamin aku akan ikut, unless aku da xlarat sgt aku sendiri akan cakap xnak ikut n die paham. aku ada anak sorng n skrg tgh preggy 7 bln,.tp aku mmg xleh duk diam kat umah ngn anak sorang2, sunyi beb
sepanjang kawin da masuk 4 tahun xpenah sekalipun aku g hypermarket beli groceries sorang2, mmg duit semua aku pegang cuz husband aku percayakann aku jaga akaun company tp kalo nak beli barang slalunya kitorng akan beli sama2, hatta nak beli selai baju pun die akan tanya pendapat aku n begitu jugak sebaliknya...ko xlehla bg duit je kat wife ko n aggap die bole berdikari buat semua sendiri, skali skali nak jigak tanya pendapat husband cantik ke x, ok ke...kalo semua benda die buat sorng2 baik xyah kawin

Ko kata ko keje nak cari duit utk masa depan korng bersama, so apa salahnnya ko bawak die masuk dlm dunia ko...xdela die rasa terabai...duk rumah sorng2 cam tunggul kayu, luangkan masa sehari dlm seminggu utk rehat n spend masa g shopping ke, tgk wayang ke..atau sekurang2nya duk umah tlg wife ko mengemas..keje tu penting tp kalo duit banyak tp hati xbahagia xguna jugak kan

hantar dia balik umah mak bapak dia seminggu dua...bagi ruang skejap...masa tu korang sms je...cuba

rafiz28 posted on 14-8-2012 10:24 PM
aku sbnrnya kurg fhm, aku kerja mcm nak gila, adakan sesempurna yg boleh demi masa depan kami bersma ...

ni namanya da terhantuk  baru tergadah.. taking things for granted.. ha hambek.. rasakan...
i yg ada career pun.. kalo asik kene tinggal laki p outstation bole naik merajuk.. tu pun husband siap bagi extra perhatian ganti rugi masa yg dia tinggal i... ni wife u sabar 3 thn?? terabai jadi tunggul 3 tahun... mmg patut pun dia meletup..

kalo sayang ngurat la dia balik.. tekel at ur best level mcm nk tekel anak dara orang ajak kawin...takyah ego2.. time macam ni .. kalo u tunjuk ego sebesar kuman pun..wife u akan sangat sensitif.. so all the best.. n jgn lupa berdoa pada Allah swt..

ketupat79 posted on 13-8-2012 01:02 PM
oo ye ke...in denialkah aku
i dont think so

ketupat..  laki2 yg dok ngate pempuan kemaruk barang kemas tu mebi da selalu sangat kene kikis kot..
biarkan dia...

tu lah...nasihat untuk ko ialah hargailah benda yg kita ada sebelum tiada..pompuan mana boleh thn kalo diabai-kan suami sendiri..pompuan adatlah,dia nk dimanja,bukan dgn org lain,suami sendiri jugak..tpi kalo dah suami pentingkan kerjaya dr dia sampai x balik malam..asyik keje memanjang,sampai x de masa dgn isteri sendiri,mula lah syaitan menguasai diri..even AISYAH isteri Nabi Muhammad pun cemburu,inikan pulak kita kan..lepas ni ko cuba seimbangkan kerjaya dgn isteri OK..mmg lah alasan ko cr duit untuk isteri ko,tpi seimbangkanlah luangkanlah amsa dgn isteri sikit..dri segi tgk ko citer ni mmg isteri ko cuba nak pulihkan hubungan korg suami isteri dgn tulis baik/buruk tuk ko baca sebagai curah segala apa yg terpendam kat hati..perlahan2lah ko pujuk dia ye..yg penting ko KENA CARI ALLAH dan mohon kat dia..INSYAALLAH eh ALLAH tolong hamba DIA...ada faham..? jgn sampai cari duit,lupa nak JUMPA ALLAH.