CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Siapa kata GST tidak baik?Kalau GST tidak baik. Saya tidak Buat.

clarizsa replied at 7-4-2015 05:06 PM
Don't just type rubbish...

Explain HOW to report.. to whom? Resit pun xdak..

la memang kena repot la. mana blh drg x bg resit tp chrge gst.

kalau nk caj wajib ada tax invoice.. ada no gst, repot je la kastam. bg nama kedai.

Edited by phonon at 7-4-2015 06:17 PM

Camner tahu ader charge GST kalo tade resit?

pandangan saya, rasanya peniaga yg tak register GST berhak utk menaikkan harga barang2 kerana mereka perlu menyerap kos GST dari supplier. cuma biarla kenaikan tuh berpadanan. kalo boleh serap tuh, seraplah skit..... ini tade2 masing2 nak ambil kesempatan. Kalo yg register GST tuh kan boleh claim balik sebahagian besar GST. so tak perlulah nak transfer GST dr supplier and GST jualan kesemuanya kepada pelanggan (mcm kes roti gardenia tuh)

Kenapa kerajaan malaysia terburu buru laksanakan gst kalau sistem tak complete lagi?...lagi satu, kenapa tak contohi Spore,  kenakan gst 3% sebagai permulaan  then naikkan sikit demi sedikit.

Harap budget nnt, sempena perlaksanaa gst, cukat pendapatan individu dikurangkan,...yg sdbelum ni, pengurangan yg diluluskan budget, macam tak efek...pada kami golongan pertengahan

gst bagus pada negara kerana kutipan lebih efisyen dari cukai sebelum ni
tapi jadi tak bagus bila orang yang menguruskan wang dan ekonomi negara tak gunakan di jalan yang betul
banyak korupsi dan penyelewengan

aku setuju pok jib.

aku kje badan yg kutip tax ni..company2 mmg banyak evade tax..smpi kerajaan rugi berbillion2..

cuma satu permintaan utk pok jib..org gomen ni kne proaktif n cergas..kuatkuasakn betul2..jgn pergi ambush hny utk senyapkn rakyat..buat kerja smbil lewa..jawabnya...huurrmmmm....

ResellerMaxis replied at 7-4-2015 05:48 PM
manfaat pendidikan, perubatan, pengangkutan, infrastruktur..bukan untuk u sahaja..malahan parent u ...

Puihhhh......angan2 mat jenin....dh brp lama duk cakap..cer tgk komuter tu...parking kt lrt...hiway....mcm tu jugak

Follow Us
Edited by ResellerMaxis at 7-4-2015 09:10 PM
krustykrab replied at 7-4-2015 08:45 PM
Puihhhh......angan2 mat jenin....dh brp lama duk cakap..cer tgk komuter tu...parking kt lrt...hiwa ...

Komuter di malaysia ni sangat lah murahnya..sebab subsidi dari kerajaan..tu pun masih beri perkhidmatan yg efficient.

hmm.. macam dah paham sikit2.

tapi aku rasa aku lagi cepat paham pasal GST ni dari TDM

ResellerMaxis replied at 7-4-2015 02:36 PM
laos, myanmar, kemboja, indonesia dan banyak lagi negara yang jauh lebih mundur dari malaysia pun  ...

dgn gst pun peniaga dapat mengelakkan dari cukai dgn mengenakan cukai keatas pengguna. dgn itu, yg makan gaji dah bayar lebih sedangkan peniaga hanya pas cukai kpd pengguna yg makan gaji

d'zeck replied at 7-4-2015 02:35 PM
tak semua di kalangan lebih 160
buah negara yang laksanakan GST
berpendapatan tinggi

dgn kepelbagaian serta kekayaan sumber yg kita ada, dan dgn pengurusan sumber dan kewangan yg cekap, bersih dan amanah, kita tidak perlukan sumber pendapatan gst

Edited by BorderManager at 8-4-2015 01:19 AM
ResellerMaxis replied at 7-4-2015 09:07 PM
Komuter di malaysia ni sangat lah murahnya..sebab subsidi dari kerajaan..tu pun masih beri perkh ...

sangat murah berbanding negara mana yop?
aku g spain beli 10 time ride 10euro leh naik metro g mana2 sebanyak 10x

naik train jarak 150km baru 8euro,
Ave high speed train baru 18euro

*note: average gaji deme 1600euro

Saya sokong gst kalau bijan turun takhta.

Bagi yang berwibawa sikit. Kalau bijan berucap tercirit2 nak muntah aku dengar..

ResellerMaxis replied at 7-4-2015 09:07 PM
Komuter di malaysia ni sangat lah murahnya..sebab subsidi dari kerajaan..tu pun masih beri perkh ...

dik.. bagi akak dia collect cukai, hasil negara and now GST... tapi sudah semestinya lebih banyak subsidi kepada rakyat kena salurkan sebab return backnya adalah untuk rakyat... macammana bila bercakap pasal performance komuter, alasannya kerana perkhidmatan tu kurang cekap kerana tambang murah sebab subsidi dari kerajaan banyak...

di negaara2 maju, hatta singapura mereka dikenakan cukai dan GST tapi rakyat mendapat habuan mereka kembali dari hasil yg dikutip.. rakyat akan puas hati.. tapi di malaysia, rakyat dihapuskan segala macam subsidi bermula dari minyak dahulu, jalan dan harituh ada ura2 suara kepimpinan nak kaji bayarn hospital semula... segala wang kepada rakyat nak potong, hasil negara pergi mana..? macam soalan Tun, pinjaman 70 bilion 1MDB yg hilang dalam sekelip mata macammana nak bayar..? sedangkan 1mdb hanya punyai 1 sahaja aset iaitu tanah kem sungai besi yg dibeli dibawah paras harga pasaran..

Nasib koranglah dapat pemimpin bingai mcm najib
Dari justification yg dia berikan, nampaknya dia sendiri pun sebenarnya tak paham dgn system gst
macai yg tak pass pmr bolehlah dia goreng sampai hangus
My whole family members dlm proses utk let go our malaysian citizenships n kembali ke negara asal mak aku where corrupt practice n unnecessary spending in the civil service are unheard of
walau negara tersebut kenakan gst, tapi kami tak kesah n halalkan sebab it falls into good hands and the people have access to n can monitor every single p of the gov's spending

Masalahnya, cukai yang kami bayar NOT VALUE FOR MONEY dengan apa yang kami dapat.

adalah lagi baik kalau gomen buat sistem utk control supplier.... dlm masa yg sama boleh monitor peniaga.....
barang/supply pun teratur.... boleh nampak flow.....

sebiji peluru tembak sekali 2 ekor burung....

sekarang ni nmpk mcm gomen lost control....
bagi alasan peniaga lari dari bayar tax....
tapi rakyat lak yg jadi mangsa....

bodoh bebenau alasan tuh.....

mmg aku doakan najib n the gang mampos cepat sket....

Saya mmg tk nmpk langsung kebaikan gst ni..gst membebankan rakyat..hrga brg naik..mmg lah boleh ckp hrga roti msa kita 7 thn tkkan Nk sama ngan ngan hrga masa kita umur 20 thn..mmg tak sama kah kan..yg kita utarakan skrg ni ialah sbb gst hrga brg mkin naik...lg 1 u all percaya ke ngan sistem yg dijangka siap thn depan tu leh trace semua maklimat psl peniaga??bbrp sistem dlm kjaan sblm ni byk je yg bermaslaah...tpi sy yakin peniaga akan fikir pelbagai cara utk dpt untung lebih...

Edited by skyreds at 8-4-2015 07:05 AM
star_karat replied at 7-4-2015 05:55 PM
The purpose of VAT / GST is to generate tax revenues to the government similar to the corporate inco ...

haaa...yang nie memang aku faham ( generate tax revenues to GOVERNMENT ) kan senang kalau die ckp macamnie,nie siap nak koner baring cite pasal nak collect peniage yg lari hutang..hahahahahaa

kerajaan dah x de duit nak bayor hutang...jalan paling senang just tax the end user

Nak simpan duit pun dah kene tax..maybank2u to TH sebelum nie RM1,sekarang dah RM1.06

BorderManager replied at 8-4-2015 01:15 AM
sangat murah berbanding negara mana yop?
aku g spain beli 10 time ride 10euro leh naik metro g ma ...

murah dan berpadanan dgn perkhidmatan yg pengguna komuter dpt.....boleh check komplin pengguna2 lebih byk -ve dr +ve

tak kan sumber info you
di porem cari ni je

get a life

keh keh