CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MrRothschild

[Tempatan] Sultan Pahang Menafikan Pembalakan Haram Punca Banjir Lumpur Di Karak

kuantan ni parlimen pakatan yg pegang, nak banding mcm mn diorang bising2 isu lynas jauh beza kot dgn isu bauksit ni, mcm melepas batuk di tangga je pun

Aikk tajuk dah tukar balik

ni salah satu co yg mkn hsl bauksit kuantan, tengok betul2 senarai nama tu ada nama anak siapa n saudara mara siapa,

sumber info : bursa malaysia

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

axl_bach replied at 15-11-2015 05:21 PM
ye ker?? kat mana yg best sgt nak syopink kat hometown aku nih?? nape Kak Rosmah Mansor x penah dt ...

hang mungkin tak rasa mcm tu...aku mmg rasa mcm apa yg ginbug sebut tu... abang ipaq orang johor... kakak ipar orang sarawak... abang ipar lagi sorang orang selangor dan adik ipar orang perak pun nak duduk kat sini for good bila pencen...masing masing siap dah beli tanah buat rumah kat jenan dan suasana indah....... mak aku apa lagi....syok la dia sbb anak cucu dekat belaka..walau skrg ni dah mahal still murah la lagi banding dgn negeri lain....kedai makan pun berlambak dan paling utama lagi ialah nak beli apa apa benda makan kita dengaq loghat tu kita taulah orang melaysia kita

cmf_inquisitor replied at 15-11-2015 05:50 PM
tau xpe.. mana2 thread ada gaduh2 pasal ni..

mod tido ke

tu la psl. klu bab chazey,changa,famri,mcm xde sapa yg bagi perhatian dgn komen diorang yg terang n nyata menghina agama Islam. pelik bin ajaib mod2 sekelian. pls do something before ada org kena angkut laptop ke balai

kucingTomey replied at 15-11-2015 06:03 PM
tapi satu bende yg setuju kuantan ni buat adalah....fly over dekat jalan bukit ubi tu dengan taman ...

tapi sementara nak tunggu siap,tu seksa jugak jem bila peak hour

Follow Us
badaksumbu replied at 15-11-2015 06:16 PM
i biasa lalu bhg depan tu, jln nak ke im, astana golf kan, nampak mcm ok je, bkn kwsn istana ke tu ...

yg kat tepi jalan betol. skrg ni mmg nmpk ok,musim hujan dh nak sampai ni,air hujan turun dari bukit terus melimpah ke highway.

sofiazara replied at 15-11-2015 05:37 PM
kuantan.
i think masyarakat pun kena main peranan utk bersihkan bandar dan kena gigih betul2 lawan  ...

dh lebih dari lawan. buat discussion tak terkira berapa kali dah dgn pihak JAS,JPJ,SPAD,POLIS sampai naik berbuih tapi klu dh melibatkan 'somebody' suku sakat,sapa bole lawan? semua pihak berkuasa dikuantan dah jadi bisu,kaku,buta dan tuli. maybe nak tunggu rakyat hilang nyawa baru nak stop agaknya

zennaya replied at 15-11-2015 08:37 PM
tu la psl. klu bab chazey,changa,famri,mcm xde sapa yg bagi perhatian dgn komen diorang yg terang  ...

La, aku dah kena potong kredit tu, still tak puas hati nak hantam Mod pula?

Haih tak sangka makin teruk pnyakit bipolar manusia nih.kjp mgaku kapir kjp mngaku muslim.tk mngaku dri sndri yg duk canang dh jd mualaf mntk tnjuk ajr org lain utk jd better muslim tetibe bipolar tk mngaku.

Aku ni SR je slme nh sbb mnyampah ngn golongan yg permainkn agama nh tp this time too much bile mngatakan Allah tu bodoh.laba tu sume pn dh tahu mmg bodoh tk leh diselamatkn tp nh hak so called pendidik nih ari nih dh knp meroyan mngaku kjp mgaku kapir kjp muslim.lps tu tk pcya Allah.stage brp bipolar tu.semoga kite sume diampunkn dosa2.

chazey replied at 15-11-2015 04:59 PM
Ntah kenapa lepas aku masuk Islam bahasa jadi jahat semacam. Masa Kristian dulu takda pula aku men ...

I guess u try nk jd sarcasm but pls its not even funny dgn mmpermainkan agama Islam sebegini u look bimbo cikgu.nk pnggil cikgu pn malu buttt ok lah u mmg cikgu kn.

mulia tugas pndidik nh tp jgn la nampak kn diri tu tak mulia kesian cemar imej pendidik2 lain.dlm nh rmai pndidik tp yes bahasa seko2 mcm sakai.fact.

spenderterselit replied at 15-11-2015 09:02 PM
Haih tak sangka makin teruk pnyakit bipolar manusia nih.kjp mgaku kapir kjp mngaku muslim.tk mngaku  ...

Eh, kalau nak reply, reply direct saja kat aku ok?

Aku baru mengaku dalam thread ni ko dah kata aku mengaku merata thread, motif? Haruslah aku nafikan. Dan bila masa aku minta tunjuk ajar to be a better muslimin? Seperkara lagi: BILA MASA AKU NGAKU KAPIR LEPAS ORANG TAU AKU DAH REVERT DALAM CI NI?

Dah betul la hal aku revert tu aku cuma bagitau kat Mod jah masa Mod minta aku jadi Mod sebab nak sorang non Muslim pompuan jadi Mod, so aku tolak secara baik dan bagitau apa sebabnya.

Ya, I lose it for a while yesterday and I regret it much. Tapi yang Lava taip untuk provok aku selama ni tu korang buat2 tak nampak ka apa? Masa aku Kristian, bila Lava maki2 tuhan kristian ada aku balas maki Allah semula?

zennaya replied at 15-11-2015 08:37 PM
tu la psl. klu bab chazey,changa,famri,mcm xde sapa yg bagi perhatian dgn komen diorang yg terang  ...
sudahlah tu empunya chazey tu dh mintak maaf pun
mmg dia ngaku silap dia kan?
kesilapan dia dgn Allah biar dia mintak ampun sendiri
kita just nasihat okay..
no heart feeling ya

mod tak selalu on9, jgn berburuk sangka
depa pun ade life gak
lagi korg malas nk tekan butang report
jd sebab tu bile deols on9, kadang2 terlepas pndg

chazey replied at 15-11-2015 09:09 PM
Eh, kalau nak reply, reply direct saja kat aku ok?

Aku baru mengaku dalam thread ni ko dah kata ...

bertabahlah kak..be cool ok..beselah keimanan kita ni ada naik n turunnya..

aku dh lame tak pi kuantan
dh 3 thn lebih kot

last time ade nmpk jalan tanah kemerah-merahan di area gambang smpi ke kuantan

Kalau yg buat dajal tu ahli politik, kita boleh vote out dia pada waktu pilihanraya. Tapi kalau yg buat dajal tu kaum kerabat, sampai ke sudahlah kamu hanya jadi kain lap kaki.

spenderterselit replied at 15-11-2015 09:08 PM
I guess u try nk jd sarcasm but pls its not even funny dgn mmpermainkan agama Islam sebegini u loo ...

Sedara,

Sedangkan ulamak pun terlepas cakap (claimed Allah mencarut, contohnya), apatah lagi insan biasa tak ambik PI dari darjah 1 sampai tingkatan 5 macam aku.

Contoh ulamak terlepas cakap:
http://konspirasi.8m.com/carut4.htm

Btw,

Sorry la TT Roth sebab hijack thread ni.

Dh merempan pulek.pjg taip tp maap lah tk phm.pnt je taip pjgn terangkn.tak bipolar rupenye.mcm la aku baru masuk cari arini.

Okay lah cikgu bipolar slmt berporum

Edited by zennaya at 15-11-2015 09:34 PM
dauswq replied at 15-11-2015 09:10 PM
sudahlah tu empunya chazey tu dh mintak maaf pun
mmg dia ngaku silap dia kan?
kesilapan dia dgn A ...

maaf? lepas tu buat lagi,komen menghina lagi,lagi,lagi n lagi setiap tred. ntahla mod,

spenderterselit replied at 15-11-2015 09:08 PM
I guess u try nk jd sarcasm but pls its not even funny dgn mmpermainkan agama Islam sebegini u loo ...

dia cikgu ek? hailaa,cikgu ada masa terlebih berforum? kakak aku cikgu jgk,tapi sebok key in markah student,dia langsung xde masa nak berforum bagai