CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
gedget81 posted on 19-10-2012 09:04 AM
Takziah en kaulat...

akhirnya.. menjelma juga en kaulat ngan en chefmizan.. penantian satu peny ...

terima kasih....gedget81

tahun ni banya sikit dugaannya...

KAULAT posted on 19-10-2012 10:36 AM
assalammualaikummm..
selamat pagi...

orait. insyaallah ada masa sy kongsi ye bro kaulat.

Ni saya nak sambung cite pasal...anak saya...ingat tak dulu saya ada cite pasal anak saya yang didampingi bunian..selepas berubat..alhamdullilah hilang sekejap....
Tapi sebenarnya bukan hilang bunian tu still ada...camne saya tau...
Raya hari tu saya bawak bapa saya berubat kampong..sebab ayah tak berapa sihat so kami cuba lak alternative cara kampong...temua janji dibuat...kami plan jumpa di rumah makcik saya di perak..kebetulan masa tu saya ngan family ada..dan anak perempuan saya tengah tido kat ruang tamu masa tu...
Mula2 tu pakcik tu sampai duduk kat branda rumah...dia taknak masuk umah dulu..dia nak berubat kat luar jee...sebab nak kena mandikan ayah saya...selesai je berubat ayah saya...makcik saya ajak dia masuk umah untuk minum...
Masuk2 je umah..dia terus tengok anak saya yang tengah tido tu..lama gak dia tengok2..terus dia duduk tepi anak saya...kebetulan saya pun masuk..pastu saya saja laa Tanya pakcik tu..”nape pakcik?ada tak kena ke anak saya ni?”....dalam hati saya saja nak tengok betul ke pakcik ni boleh berubat...sebab saya nak tau apa yang dia Nampak sama tak dengan yang saya berubat dulu..dengan kata lain saya tak cite apa2 pun...pasal saya berubat dulu...
Terus pakcik tu duduk sebelah anak saya dan cakap...”anak ni sama dengan saya niii”,...saya terus diam..saya Tanya dia “ sama apa pakcik”...pakcik tu cakap...”budak ni ada peneman niii...kome ada bawak berubat yeee?”...saya terus berminat macam mana pakcik tu tau..saya duduk sebelah dia...
Baru pakcik tu cite..sebenarnya pakcik ni dia kawin ngan bunian..dulu dia ni tentera jaga sempadan..sekarang dah pencen..so masa dia masuk hutan dulu..dia pernah sesat dalam Kg bunian..pastu ketua bunian tu minat kat dia..tu yang dia dikahwinkan dengan anak bunian tu...semenjak dia kawin ngan bunian tu yang dia boleh berubat tu...
Pakcik tu ambik anak saya dia pangkukan atas riba...pastu dia macam seru..laa pendamping yang berkawan ngan anak saya tu...dulukan saya ada cite pasal rantai yang dipakaikan oleh bunian kat anak saya..so saya Tanya balik pakcik tu...ada lagi tak rantai tu..sebab masa berubat yang mula dulu orang tu cakap dah ambik...last2 pakcik tu cakap ada lagi tapi dia dah letak tempat lain...hmmmm menyirap jee saya dengar...mana taknya rabak duit bayor yang dulu...rupanya tak dapat buang jugak...
Lebih kurang dalam 5 minit lepas tu..pakcik tu baringkan balik anak saya..pakcik tu cakap dia dah Tanya,berkenalan dengan bunian tu...bunian tu sebenarnya pompuan..dia pakai baju hijau..atas bahu ada selendang putih...dia sebenarnya macam menjaga dengan kata lain dia suka ngan anak saya...jadi pakcik tu dah nasihatkan bunian tu..boleh jaga jee..tapi jangan ambik sebab budak niii..keturunan aku kata pakcik tu...based yang pakcik tu cakap..bunian ni senang dibawa berbincang bila ada pertalian...
Tapi ok jugak laaa..semenjak berubat tu takda dah laa..nampak dia main sorang bercakap sorang dari mata kita..tapi dari mata dia...ada kakak...
Tah..nak caya pun tak nak mengiakan pun tak...tapi yang saya tahu semua tu wujud...hamba allahh....

KAULAT posted on 19-10-2012 03:02 PM
Ni saya nak sambung cite pasal...anak saya...ingat tak dulu saya ada cite pasal anak saya yang didam ...

seram jugak ye bro. bukan dulu kata kain kuning tu akan tukar kaler merah. kalau kaler merah, anak bro akan hilang kan? ni dah bape lame dah kain tu ada pada anak bro? nasib baik dia jaga aje kan. tak pasal2 nanti bunian tu amik anak bro, mau meroyan dibuatnya. eiii..

bagus la ada follow up story ni. best2.

kisah ni berlaku kat aku dalam sebulan yang lepas jugak la. nak kata seram tak jugak, tapi membuatkan aku terfikir sampai sekarang jugak la..

aku duduk hostel lagi kat sebuah ipta ni. satu bilik 3 orang. satu katil single. satu katil double. aku tidor dekat katil single. 2 orang kawan aku pulak katil double. ada satu malam tu, aku tido macam biasala. cuci kaki cuci muka segala dan baca ayat2 surah2 yang patut sebelum tido. tapi tiba-tiba tengah malam aku terjaga dari tidor. aku pun tak tau jam berapa. yang pasti belum subuh lagi masa tu.

yang peliknya, aku terbangun dan dalam masa yang sama aku berdiri di tengah-tengah ruang bilik. sebenarnya aku pun tak tau kenapa aku macam tu. nak kata mengigau, dalam mamai tu aku sedar la jugak. siap tanya dalam hati lagi, kenapa aku boleh bangun tiba-tiba dan berdiri kat tengah-tengah bilik tu.  seingat aku, masa tu aku rasa macam berpinar je mata, ye la, bangun tiba2 berdiri kan. masa tu, ape yang aku rasa macam aku mencari seseorang je. rasa sedih semacam. pastu aku tengok la 2 org kawan aku yang tengah terbongkang tidor atas katil tu. cara aku perati dorang tu macam aku cari seseorang. tapi aku pun tak tau siapa.time tu aku rasa macam bukan aku je. macam diri aku terperangkap dalam jasad aku sendiri. tak dapat buat apa-apa.

ada la dalam 3 minit macam tu jugak la aku berdiri terpacak kat tengah bilik tu. dah tu, aku macam dengar suara cakap kat diri aku, dia cakap, pergi kat luar, carik kat luar. maksudnya nak suruh aku carik 'seseorang' tu kat luar bilik la. masa tu mata aku dah pandang pintu dah. siap pandang tombol pintu lagi nak bukak pintu.

tapi entah macam mana aku macam gaduh dengan suara dalaman aku sendiri dan cakap, buat ape lak aku nak keluar bilik pagi-pagi buta ni. pastu aku macam sedar sikit. dalam mamai-mamai tu jugak aku pergi kat katil semula dan terus lena semula.

bila aku bangun keesokkan paginya, baru aku teringat pasal kejadian pagi-pagi buta tu. mulanya aku ingatkan mimpi semata-mata. tapi sebenarnya tak, aku memang bangun dan sedar. dan apa yang aku ingat sebelum terbangun tu cuma satu je. sesaat sebelum aku terbangun, aku nampak susuk tubuh perempuan pakai baju putih dan rambut panjang bangun dari tempat aku baring. tapi nampak belakang je la. muka tak nampak. (sebab dia macam bangun dari tido dan aku pandang dari tempat aku baring) lepas tu la aku terus terbangun dan macam carik seseorang. dan bila bangun pagi je baru aku sedar dan ingat semula.

tapi time tu aku dapat rasa macam perasaan aku sedih semacam. macam baru lepas hilang seseorang. tapi seram pulak bila ingat balik. sekarang pun aku harap itu semua mimpi semata-mata. hehe. aku ni penakut sikit.

Assalam...Saya newbie so kalau salah tolong bagitau dan Insya Allah saya akan perbetulkan..

Selama ni saya silent reader kat forum ni..
So sekarang saya pun decide untuk share pengalaman saya..

Seram tak seram pengalaman saya ni terpulang kepada pembaca..

Satu hari saya dapat SMS ayah kawan baik saya meninggal dunia (Al-Fatihah)..Jadi lepas waktu pejabat saya jemput isteri saya dan bercadang nak ziarah..kebetulan rumah kawan baik saya ni dekat dengan rumah mertua saya..Isteri saya pun mengandung waktu tu saya pun hantar la isteri saya ke rumah mak dia..saya pulak lepas maghrib pergi la menziarah jenazah..

Rumah mertua saya ni kawasan lembah sikit..rumah kampung dalam bandar..di belakang salah satu boarding school terkenal di Malaysia..saya dapat tau kawasan rumah mertua saya ni 'laluan' makhluk-makhluk halus ni..isteri saya pun ada cerita waktu mula-mula pindah memang ada dengar suara perempuan menangis, bunyi orang tabur pasir atas atap dll..tapi perkara-perkara tu da lama tak berlaku (sebelum kami kahwin)..

Jadi selepas maghrib saya pergi melawat jenazah..memandangkan hubungan persahabatan keluarga saya dengan kawan baik saya agak rapat, so saya ni macam wakil keluarga saya lah untuk menziarah dan membantu sekira diperlukan..kebetulan jenazah akan dikebumikan malam tu juga..selepas selesai semua dirumah arwah saya turut mengiringi jenazah ke tanah perkuburan kira-kira jam 10 malam..

Tanah perkuburan ni ditengah bandar..terletak di atas bukit dan memang cantik di waktu malam..tanah perkuburan moden dan tersusun la..so kalau pergi malam memang tak seram..

Berbalik pada cerita asal...so saya pun iring jenazah ke tanah perkuburan dan tunggu hingga selesai..semua selesai dekat-dekat tengah malam juga la..Bila selesai saya pun balik la..teringat pesan orang tua-tua kalau balik tengah malam jangan terus masuk rumah..so saya pun terfikir dah la baru balik dari kubur, tengah malam pulak tu, isteri pulak mengandung anak sulung so saya tak terus masuk rumah..saya basuh kaki dan tangan kat luar rumah..duduk rehat dalam 5 minit dan lepas tu baru bagi salam dan masuk rumah..

Masuk jer rumah saya terus ambil tuala, buka baju terus mandi dan solat isyak..lepas solat isyak baru saya bagi salam kat isteri saya dan tidur dengan dia..baru jer terlelap tak sampai 1 jam tiba-tiba isteri saya kejut saya..dia dengar suara mendayu-dayu luar rumah..dari atas sebatang pokok rambutan di hadapan rumah..dalam separuh sedar saya pun dengar jugak tapi saya cakap kt isteri saya bunyi kucing kot dan suruh dia baca ayat kursi..dia kata dia tak boleh baca dengan baik walaupun dah banyak kali cuba..so saya pun baca la ayat kursi..selepas bacaan ketiga bunyi hilang sayup-sayup macam di bawa angin..

Esoknya tanya abang ipar saya kebetulan tak tidur lagi waktu bunyi tu kedengaran..dia kata di cuba juga suluh kt bunyi tu tapi tak nampak apa2..

Bunyi apa atau makhluk apa yang berbunyi malam tu saya pun tak tahu..

Wallahu alam..

Follow Us
KAULAT posted on 16-10-2012 09:53 PM
Assalammualaikum..wbt...
terlebih dahulu saya ingin meminta maaf diatas lama tak up-date kat benang ...

As salam takziah.....yer...mmg tahun nie ramai yg pergiec meninggalkan kita....sedihhh ,,,aka pon sama 3 org jugak my grandma,sepupu n latest my niece she just 12th years.....aka sgt sedihhh dah sebulan dah....sayu hati nie...
sama2 kita doa dorang di tempatkan tempat paling indah....

sofiera posted on 20-10-2012 01:30 AM
As salam takziah.....yer...mmg tahun nie ramai yg pergiec meninggalkan kita....sedihhh ,,,aka pon  ...

member sy citer..dlm kuarga kita, klu seorang yg rapat mninggal dunia...dia akan diikuti lagi 2 org..brmkna ada 3 org dlm kuarga kita yg akan mninggal dunia dlm jarak yg dekat...wallahualam

akhirnya khatam jugak aku rumah ni wlaupun berpinar mata..pengalaman masing2 memang terbaek la

takziah untuk bro kaulat semoga diberi ketabahan hati dan dipermudahkan segala urusan insyaALLAH.

KAULAT posted on 19-10-2012 03:02 PM
Ni saya nak sambung cite pasal...anak saya...ingat tak dulu saya ada cite pasal anak saya yang didam ...

baru nak tanya en kaulat pasal nie... dah ada cerita..

so mmg xlh ar nk suruh 'kakak' tu tinggalkan anak ek? sabar byk2 ye en kaulat.. mohon pada Allah. Dia yang maha berkuasa ke atas semua mahluk. Insya Allah

Assalammualaikum....

sofiera posted on 20-10-2012 01:30 AM
As salam takziah.....yer...mmg tahun nie ramai yg pergiec meninggalkan kita....sedihhh ,,,aka pon  ...

terima kasih kak...sememangnya tahun nii banyak sikit dugaan untuk saya...

unhas posted on 21-10-2012 01:20 AM
takziah untuk bro kaulat semoga diberi ketabahan hati dan dipermudahkan segala urusan insyaALLAH.

thanks unhas...lama tak dengar cite awak...

gedget81 posted on 22-10-2012 11:58 AM
baru nak tanya en kaulat pasal nie... dah ada cerita..

so mmg xlh ar nk suruh 'kakak' tu tingga ...

bukan tak suruh...dan bukan tak bole..dah suruh tapi dia macam nak perjanjian pulak..so saya decide biar jee dulu..
pakcik yang berubat tu pun cakap..takpe biar dulu..lama2 nanti "kakak" tu akan makin menjauh bila anak saya makin dewasa...

nad2r17 posted on 20-10-2012 01:28 AM
Assalam...Saya newbie so kalau salah tolong bagitau dan Insya Allah saya akan perbetulkan..

Selam ...

thanks nad2r17 sebab kongsi cite kat benang niii...
tapikan based on experiance saya dulu2...kalau kita dengar suara mengilai sayup tandanya makhluk tu dekat...
tapi kalau suara hilaian tu dekat dan kita jelas dengar tandanya makhluk tu jauh...

dan biasa laa...kalau rumah kampung ni...bunyi pasir laa...cakar dinding...bunyi orang ketuk belakang rumah laaa tu lumrah...kalau ditanya orang tua2...mesti ada cerita atau pendapat diorang...so make sure tengok2 laa sikit wife tu kalau ada rasa tak kena ngan kawasan rumah atau rumah tu sendiri yee...

anak aku makan labu....

KAULAT posted on 22-10-2012 12:15 PM
thanks nad2r17 sebab kongsi cite kat benang niii...
tapikan based on experiance saya dulu2...kala ...

Hehehe..entah lah Cik Kaulat..yg pasti lepas baca Ayatul Kursi 3 kali bunyi tu sayup2 pastu hilang..saya sambung tido..malas na pikir bukan-bukan..actually ada 2-3 kisah tetamu tak diundang ni..nanti la saya share kan..

Anyway  terima kasih kepada Cik Kaulat kerana bagi saya 'menumpang' kat benang ni..

intanku posted on 20-10-2012 04:00 PM
member sy citer..dlm kuarga kita, klu seorang yg rapat mninggal dunia...dia akan diikuti lagi 2 or ...

tuelaaa intan....kadang2 sedih dibuatnya......kadang2 rasa kebetulan...entahlaa

salam semue.. nak tnye la pada sesiapa yang tahu.. kalau seseorang tu ada simpan kain kuning atau pasang kain kuning satu rumah maksudnye ade belaan atau amalkan ilmu hitam x?