CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eenaz

PROPERTIES AREA BANGI&KAJANG

Close [Copy link]
tu antaranya kesan daripada rege developer dan rege bank..
kalau rumah baru developer letak rege sendiri.... then bila dah serah ke owner... dan nak refinance....  bank akan pakai penilai berdaftar.. penilai jujur akan buats emua calculation penilaian.. dan akan nilai rumah dengan sebaiknya..

tue lah antara kesan apa bila projek yang di marketkan dengan baik tapi value rendah.. banyak eks terjadik

cthnya di kondo titiwangsa.. developer jual rm170k selepas abis tanggungan developer selama 3 tahun.. rege rumah turun ke 140k...

antara apa yang developer buat adalah.. jika ada lelong.. developer akan ambik unit tue semula dan bid sampai lebih kurang rege yang dia jual.. supaya boleh control harag.. selepas abis tanggungan dia.. tue yang rumah banyak turun....

tapi nie kebanyakkannya sahaja... bukan semua rumah developer buat macam nie

Banyak rumah kat area Bangi/Sg.Merab yang cantik2 yg sekarang dalam pembinaan tapi harganya hanya buat anis mampu menggigit jari sahaja....Ni antara design rumah yang menarik pandangan mata anis tapi bila tengok harga dia....gigit jari jer lah..

Post Last Edit by ummu2009 at 15-10-2009 17:01

hehe jom gigit jari sama2!   sape developernya?

kat mana nak tgk semua on going projects kat bangi/sg merab yg anis cakap tu ye? (selain travel around that area sendiri) anis dok kat bangi ke

2243# ummu2009
kot aku free aku snap2 yek...nih slalu dok kelam kelibut nak antar anak n gi keje..tak sempat ngk sangat...

hehe jom gigit jari sama2! bape arge umah ni anis? sape developernya?

kat mana nak tgk semua on going projects kat bangi/sg merab yg anis cakap tu ye? (selain travel around that area sendiri) an ...
ummu2009 Post at 15-10-2009 04:44 PM

Rumah tu yang masih lum terjual hanya yang berharga RM420K jer..tu pun tak byk dah, 13 unit lagi tinggai, tu pun kes sebab loan orang yang dah booking tu tak lepas...developernya ialah OIB (Sungei Lalang Development Sdn Bhd)...tapi buat masa ni hanya mampu gigit jari  jer tengok...kot2 bulan depan tahun depan ada rezeki dapat beli...tak tahu lah kan...buat sementara ni gigit jari jer dulu...sambil telan air liur...

Yer, anis pun tinggal kat area Bangi, selalu pi ke warta tu tengok projek perumahan yang sedang dibina kat sana..satu lagi...member yang keje kat majlis sepang n kajang selalu bagi info setiap kali  ada projects baru nak naik kat bangi/Sg.merab...

2245# AnisSuraya

okay ape rege tu..DST utk 45x80 rm 420k..besar tu..berbaloi ngan rege..latest launch kt alam sari pon dah 388k..kecik je 22x75..so if 420k kire ok la..u pay extra 30k, u get a much2 bigger house..

Follow Us
2246# wkx5406

wkx, alam sari tu mahal mebi sebab dia freehold (kalau salah tolong betulkan), yg atas tu consider murah sebab dia leasehold....tapi semi D 2 tingkat tu memang besar, anis dah masuk rumah contoh dia...5 bilik tidur dan 5 bilik air..bilik air semua besor2, bilik tidur pun besor2 kecuali bilik tidur ke-5 agak kecil sedikit sesuai untuk bibik kaedahnya...dapur dia pun cantik...tapi harga dia pun tersangat cantik...

2245# AnisSuraya
developernya lain dr projek umah kite...

But the main issue is a freehold vs leasehold+malay reserve.

more Alam Sari pics utk sesiapa yg berminat..

view from the bridge..

[img]  [/img]

Tanah Rizab Melayu nih apa maksudnya ek?

Bulatan Mekar...dulu ingat nak beli rumah Semi D ...tapi areanya membuat kurang minat skit.  

Sg. Merab nih banyak tanah lot banglo kan...em..banyak kosong lagi ...hari tuh jalan2 sampai cam nak masuk utan...tapi rumah besar2nya mak datuk!!!

TAPI nanti one day dasat mengembang tempat nih rasanya sebab dekat dengan Putrajaya jugakkan...

Semi D yang Anis cakap tuh pun saya ada nampak ...

2251# meya

"Under the existing law, only Malay individuals and the so-called "Malay institutions" (as described in the law) can enter into dealings affecting MRL. "Dealings" refer to sale and transfers, leases, charges, liens and easements.

Non-Malays are also not allowed to caveat MRL nor take them under attachments. A number of financial institutions in the country have earned their "Malay" status (for purposes of the law), but unfortunately for the MRL owners, not all banks have done that.

It is common knowledge that many banks, even those classified as "Malay" for the purposes of the law, are not particularly keen in accepting MRL as collateral for loans. "

hope this help a bit..

tanah rizab melayu ni melayu je leh jual beli

so kalau plan nak pindah/jual rumah ni,cina india tak boleh beli

agak susah melainkan leh jumpa melayu yang kaya raya sket

2250# wkx5406

wkx ni beli kat alam sari yer?

2227# ummu2009  

Ada banyak projek perumahan bulatan mekar yang habis dijual dalam masa yang agak singkat jugak...tapi kebanyakkan projek bulatan mekar nih, rege dia mcm tak baper patut...

anis ada berkenan dengan satu projek bulatan mekar kat Sg.Merab..yangsebelah dia ada apartment, seberang jalan projek dia jugak iaitu TamanCasa Mekar 1,
AnisSuraya Post at 15-10-2009 09:49

projek ni jln raya lebih tinggi dari umah...
kiranya main road sama tinggi dgn bumbung umah...
kurang sesuai keadaan mcm tu...

dan lagi projek casa mekar 1 ni..lebih rendah dari projek lain sekitar dia...

stay kat area sg merab ni..byknya kelkatu masuk umah kalo ujan renyai2...
camana nak buat haa..? any petua ..?
umah aku ada lubang batu angin utk pengudaraan dlm umah..tu yg kelkatu bole msuk tu..
tolong sat...bagi petua nak halau kelkatu ni..

tapi jgn la bagi petua suruh tutup lampu...gelita la umah aku..

projek ni jln raya lebih tinggi dari umah...
kiranya main road sama tinggi dgn bumbung umah...
kurang sesuai keadaan mcm tu...

dan lagi projek casa mekar 1 ni..lebih rendah dari projek lain s ...
koko2 Post at 16-10-2009 09:19 AM

yupp..casa mekar 1 tu jalan raya lebih tinggi dari rumah, dah sama tinggi dgn bumbung rumah dia...mcm tak baper sesuai kan keadaan mcm tu...Casa mekar 4 tu rumah semi D 2 tingkat design moden tapi harga dia mak aihhh....tergigit lidah...

Rumah anis pun banyak kelkatu masuk kalau hari hujan...cara anis buat ialah...matikan dulu kesemua lampu2 dalam rumah, pasang lampu kat car porch, bukak pintu...dah nampak semua kelkatu ni dok hurung cahaya lampu kat car porch tu, tutup pintu pehtu baru pasang lampu kat dlm rumah...tapi kalau mcm rumah koko ada pasang batu ruang udara tu...payah sikit kot sebab dia leh masuk tang situ...maybe koko leh pasang jaring/net nyamuk kat batu ruang udara tu kot...ada ke petua tak nak kasi kelkatu ni masuk dlm rumah kecuali matikan semua lampu..

2257# AnisSuraya

anis..kata nak beli umah sebelah umah anis dulu...kiranya nak pecah dinding sbb hall bertemu hall...jadi ke owner tu jual kat anis..?

desa pinggiran ni msuk ikut mana..? aku dok sg merab pun tatau...
lg satu kpg limau manis tu masuk ikut mana..?
koko pi roung cari jumpa kpg yg sempit celah2 tanah tinggi..nak reverse keta punya la sempit..

2257# AnisSuraya

anis..kata nak beli umah sebelah umah anis dulu...kiranya nak pecah dinding sbb hall bertemu hall...jadi ke owner tu jual kat anis..?

desa pinggiran ni msuk ikut mana..? aku d ...
koko2 Post at 16-10-2009 09:42 AM

Dulu mmg ada perancangan macam tu...sebab living anis bersebelahan dgn living rumah sebelah tu...sekali tuan rumah main tarik tali pulak...kejab nak jual kejab tak jadik..kejab nak jual kejab tak jadik, pehtu tetiba dinaikkan rege rumah pulak sedangkan dulu janji lain...pening pala anis nak layan...sudahnya anis dan suami anis terus tawar hati hati nak beli dan terus sambar rumah lain.....sekarang dalam pembinaan lagi dan masih dalam urusan proses semua dokumen..

Nak pi Desa Pinggiran / kg limau manis ni kena tengok koko ambik jalan mana satu...kalau ambik jalan ke kampung limau manis, pun boleh gak pi ke desa pinggiran tapi jalan sempit tak hengat pehtu cam masuk dlm hutan kan...anis selalu pi ke desa pinggiran tu ikut jalan yang nak pi ke Astana dugong tu (sekarang ni ada buat kolam memancing kat sana)...pehtu sebelum kolam memancing tu ada jalan ke belah kanan nak pi ke putrajaya...jalan jer terus dah masuk ke desa pinggiran putrajaya...

rizab melayu ni aku rs sesuai ngan org nak tinggal lama le kat situ..kalo nak buat investment beli pehtu jual aku rs tak dpt pulangan la..tp tatau ler..sbb kaw bangi ni permintaan agak tinggi jugak kan..sbb sepjg aku dok desa pinggiran n desa saujana nih access senang, nak pi KLIA, nilai ka..nak ke KL..senang jek...yg penting nak pi opis aku tak yah lalu tol n trafic light dan jam..hehe...
tu ler umah semi D tu grand...tp lokasi dia tak grand kan?kalo dia ltk kat atas ker..musti grand..sib baik umah aku tinggi skit n separas jln raya...umah yg bakal buat depan umah aku tuh confirm la bwh jln...
kkekatu byk kan..even umah aku mmg siap2 pasang netting kat atas dah pung..dia msk ikut bwh pintu kot..
ada satu lgk prob aku...beb kali gak aku bertembung dak laki skolah rendah dok siok layan rokok koo...anak saper la tuh?ko gi jamuan raya koko?