CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KAULAT

Tetamu tak diundang

Close [Copy link]
intanku posted on 21-11-2012 09:16 PM
jln yg chef lalu tu mmg ada gak sy dngr cik ponti suka melekap kat cermin blkg...klu lmah smangat. ...

intan takde story nak share?

chefmizan posted on 21-11-2012 03:19 PM
Wsalam awiezull...
Minta maaf sangat-sangat,saya sendiri dah lupa cerita mana yang tergantung tu. ...

assalammualaikum chef,
saya teringin nak dengar kisah mistik chef di dapor.. saya teringat kisah budak yg memang mudah nampak makhluk allah yg lain semasa di gerai makanan yg heboh satu ketika dahulu.. die ternampak syaitan menyangkung di dulang2 makanan..

kesan drpd itu, saya kurang gemar membeli makanan di luar dan selalu menasihatkan anak2 saya supaya kurangkan makanan diluar.. jika terpaksa,  hanya bertawakal.. saya sgt mengambil berat sumber makanan yg masuk dlm perut kami sekeluarga.. saya bukan menidakkan makanan diluar, cuma was was..

saya sgt menggemari lakonan arwah Mrajoli ketika berlakon utk memasak, sekurang2 nya bismillah tidak diinggalkan..
masalah yg berkaitan dgn saya ialah, kalau saya uzur, ada satu tahap, sy hampir menggigil kerana merasakn sy sedang kotor ketika saya menyediakan makanan utk keluarga saya..

harap berikan saya nasihat..

chefmizan posted on 21-11-2012 04:00 PM
Al-kisah berlaku ketika saya otw outstation.. Kalau tak silap bulan lepas.. Tempat saya outstat ...

chef nak g mana.. kalo saya terror meneka. chef nak g hotel area desaru, chef berenti kat bus stop air tawar 5 ke.. hantam sajaaa... betulkaa?? saya org felda..

hameeda064 posted on 22-11-2012 12:11 PM
assalammualaikum chef,
saya teringin nak dengar kisah mistik chef di dapor.. saya teringat kisah  ...

Wa'alaikumsalam w.b.t hameeda064...

Kejadian mistik didapur tu dah biasa sangat dialami. Cumanya takde la sampai tahap serius. Makhluk-makhluk ni kalau masuk dapur biasanya bila 'diorang' lapar je hehe.. Masa tu yang kita akan nampak tong sampah diselongkar la,makanan yang baru tiba-tiba basi la dan sebagainya.
     Yang paling kerap saya jumpa bila berkenaan dengan makanan ni adalah di gerai-gerai makan,restoran-restoran dan sebagainya yang dimonopoli oleh orang melayu kita. Biasa la kan bila kata nak berniaga je,mula la cari penarik itu la,pelaris ini la,macam-macam hal. Padahal kalau masak tak sedap,orang takkan datang jugak. Pakai la ilmu apa sekalipun kan..
     Berkenaan dengan masalah hameeda064 tu,saya rasa tak sepatutnya hameeda064 berasa sampai begitu sekali. Harus diingatkan 'kotor' seorang perempuan adalah proses kepada pembersihan dalaman tubuh badan. Memang darah itu najis tapi kita bukan campurkan darah tersebut kedalam makanan. Betul tak?. Sebab tu petua memasak/penyediaan makanan paling mudah adalah tangan dicuci bersih dan mulakan dengan bismillah.

Wallahualam

hameeda064 posted on 22-11-2012 12:24 PM
chef nak g mana.. kalo saya terror meneka. chef nak g hotel area desaru, chef berenti kat bus stop ...

salah..
cuba lagi ye
hehehe

chefmizan posted on 22-11-2012 12:26 PM

Kejadian mistik didapur tu dah biasa sangat dialami. C ...

terima kasih chef... bismillahh mmg saya x tinggal.. kengkadang rasa da mcm nak bertarung plak suma ayat saya baca..lagi2 kalau masak waktu malam, sorang2 kat dapor..

Follow Us
chefmizan posted on 22-11-2012 12:29 PM
salah..
cuba lagi ye
hehehe

baiklahh.. ngaku salah teka.. ampun, x nak teka lagi..

awiezull posted on 20-11-2012 06:36 PM
zie yg baca ne pun dah rasa keseramannya ..ne kan pula adik u yg
blh tgk dan menghadap bend ...

berani ye dia?

hameeda064 posted on 21-11-2012 02:10 PM
adik  x ckp pon berubat mcm mana, sbb dia jenisx byk ckp.. kalau kitaorg berkumpul 1 family, baru  ...

lawak la cite2 psl adik akak tu wlupun sbnrnye seram.. hehehee.. ade lagi tak? share la..

hameeda064 posted on 22-11-2012 12:35 PM
baiklahh.. ngaku salah teka.. ampun, x nak teka lagi..

Hehehe
Tak salah meneka..
Sekurang-kurangnya kita aktifkan sikit otak kita.

KAULAT posted on 21-11-2012 08:48 PM
emmmm....petua yang baik cheff...
sebab ada satu event tu saya kena rikki trek....

InsyaALLAH bro..
Masuk kandang kambing mengembek,
Masuk kandang harimau mengaum la ye,
hehehe

chefmizan posted on 22-11-2012 12:26 PM

Kejadian mistik didapur tu dah biasa sangat dialami. C ...

tapi betul laaa cheff mana2 pun biasanya kedai orang melayu niii...semua nak pakai pelaris...
ada dulu satu kedai nasi lemak ni..(tempat dirahsiakan)..tapi dah tutup...kedai kecik jeee...
nasik lemak daun pisang..

orang punya laaa ramai beratur..cina,india,melayu...nak cakap sedap takde laaa sedap mana...
cuma yang saya perasan bila kita nak ambik baki dia akan letak duit baki dalam satu pinggan dengan kata
lain dia taknak bagi kat tangan kita terus laaa...

ALHAMDULILLAH... seronok bil anampak tonggak thread kembali.. ehehehe

hest posted on 22-11-2012 02:14 PM
ALHAMDULILLAH... seronok bil anampak tonggak thread kembali.. ehehehe

hai hest....
sihat?
share2 leee cite kat sini...jom kita meriahkan balik thread niii...
hestkan sebahagian dari sini..

KAULAT posted on 22-11-2012 02:32 PM
hai hest....
sihat?
share2 leee cite kat sini...jom kita meriahkan balik thread niii...

haikaulat.. eh ingat lagik kaulat kat hest

wat masa ni tak de cerita.. err.. tak de rasa.. tapi kalau ada nanti hest kongsi... heheheeh... rindu kat thread ni..

assalamualaikum.

akhirnya bro kaulat dan chef mizan telah muncul. ada masa, tepek la citer kat sini k. selalu jenguk thread ni kalau2 bro berdua ada update citer.

aerolz posted on 22-11-2012 03:24 PM
assalamualaikum.

akhirnya bro kaulat dan chef mizan telah muncul. ada masa, tepek la citer kat si ...

insyallah...
thread aerolz pun nampak topik menarikkk....

KAULAT posted on 22-11-2012 03:29 PM
insyallah...
thread aerolz pun nampak topik menarikkk....

thank you.

ada nampak bro kaulat menepek citer kat situ. nanti ada masa baru saya reply. huhu.. tengah busy sekarang ni. kat thread bro kaulat ni pun, nanti saya tepek citer jugak k. chefmizan and bro pun dah kembali. so, senang sikit nak mintak pendapat dan nasihat.

papepun, cepat tepek citer lagii...!!! saya pembaca setia.

ninjago posted on 22-11-2012 12:59 PM
lawak la cite2 psl adik akak tu wlupun sbnrnye seram.. hehehee.. ade lagi tak? share la..

crita sume sama je.. mata orang senang nampak..penah skali tu, dia lalu area yg memang blacklist.. mat rempit.. balik uma kalo x pukul 1 2 pagi, x rempit namanya (gelaran aku sahaja ea!) tibe kat tempat tu.. moto dia, berat.. area tu berbukit.. so sampai kat uma laa moto dia lembap... die ingat block moto die jamm.. sampai uma, laen macam je.. dia patah balik, dia pi anto momok tu balik kat mana dia naik..

satu lagi, ( ni kes lain) artu dia balik interview keje, dia jumpe exident kat area bandar penawar..  pastu dia amek gambo masok fb.. kengkonon  mulia sangat laa sikap dia.. pastu x lama dia demam..rupanya sbb dia simpan gambo tu.. pastu dia da buang gambo tu.. aku x paham laaa, kenapa orang suka simpan gambo2 sadiss ek..

sekejap berbahasa aku, sekejap saya.. korang suma layankan je laa ye..

hameeda064 posted on 22-11-2012 04:23 PM
crita sume sama je.. mata orang senang nampak..penah skali tu, dia lalu area yg memang blacklist.. ...

alamakkk....tumpang2 niiii yang tak best....
sudahnya kita berangkut dia bawak balikkk...