CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cm_asamkumbang

[SBS] Master Sun (So Ji-sub and Gong Hyo-jin) [Wed/Thu, Start 31th July]

juju_amin84 posted on 16-10-2013 09:01 AM
Rating Keseluruhan Drama:  (9/10)

1. Cerita  (8.5/10)

motip akak tak tag?
sib baik saya sentiasa check thread ni

parasitology posted on 16-10-2013 05:02 PM
aku masih lagi sangkut kat episod 10...berhantu sungguh episod 10 neh...
antara episod yg bosan bg  ...

aton pn ada 2-3 citer yg sangkut camnie....last2 wat decision....hai2 babaijer ar....layan citer lain...

parasitology posted on 16-10-2013 05:02 PM
aku masih lagi sangkut kat episod 10...berhantu sungguh episod 10 neh...
antara episod yg bosan bg  ...

laaa.... x habis kan lagi....
okeh lagik tggu mood kan kurang2 ko x main2 skip.....
disebabkan kebusanan ckit citer ni kan is TERskip jugak akhirnya....

dauswq posted on 16-10-2013 05:17 PM
motip akak tak tag?

tp ko tak bg kedit pun kat momod juju tu
balang kosong ke skang..hehe

atoncute posted on 16-10-2013 05:48 PM
aton pn ada 2-3 citer yg sangkut camnie....last2 wat decision....hai2 babaijer ar....layan citer l ...

citer ni camne pun akan sambung...sbb mmg suka tengok
cuma interaksi joongwon dgn taeyang dlm ep 10 ni membunuh mood sikit...hehe

tp ada gak citer lain yg sangkut tak sambung2 pun ada...haha

ismaha posted on 16-10-2013 05:59 PM
laaa.... x habis kan lagi....
okeh lagik tggu mood kan kurang2 ko x main2 skip..... : ...

terskip? episod mana..
aku rasa sayang nk skip citer ni...sbb certain part je boring...yg lain okay
sbb tu kena betul2 ambik mood...untuk menghayati..haha

Follow Us
parasitology posted on 16-10-2013 06:06 PM
tp ko tak bg kedit pun kat momod juju tu
balang kosong ke skang..hehe

sib baik kau igtkan..

aku kdg2 terlupa..

parasitology posted on 16-10-2013 06:12 PM
terskip? episod mana..
aku rasa sayang nk skip citer ni...sbb certain part je boring...yg lain ok ...

itulah..
kadang2 ade part mmg draggy...
itu sbb jln cerita aku tak bg lebih dr 8/10...

parasitology posted on 16-10-2013 06:12 PM
terskip? episod mana..
aku rasa sayang nk skip citer ni...sbb certain part je boring...yg lain ok ...

igt2 lupa lak epi. mana..... , kalu xcilap antara salah satu epi. 10 ke atas laa....
yg boleh TERskip pasal kebosanan tu laa.... , rasa letih tgk si JW ngn TY main tarik2 tali rapia tuh.....
yela mgkin bajek tinggi sgt kot untuk citer skali ...... kita dah tgk TGL kan so.......
yer x nafi citer neh ok-ok jer......

dauswq posted on 16-10-2013 05:17 PM
motip akak tak tag?

sb terlupa nak tag...duk buat review waktu opis

smlm baru layan ep 1...okler...lebih kurang citer who are you...tp citer tu dia bg tau krinologi mcm mana org mati tu meninggal means....mesti ada kes jenayah...yg nie dia tk bgtau kan mcm mana simati tu meninggal cuma....bg tau pesanan dr simatijer kan....hehehe....jenuh gaks nk paham sbb baru layan 1st ep....so masih tk biasa ngan watak2 lg....hehehe

atoncute posted on 17-10-2013 01:02 PM
smlm baru layan ep 1...okler...lebih kurang citer who are you...tp citer tu dia bg tau krinologi mcm ...

tp cite ni lagi best dari WAY......mmg benar TY leh tgk hantu...tp bukan hanya kes jenayah ajer..
mcm2 kisah hantu ni dia selesaikan.....

follow citer nie kat one... mlm nie baru epi 14...  dah habis tgk baru bleh bagi review... yg pasti citer nie best... hubby yg x suka tgk citer korea pun leh join skali .... cuma tension bila dia asyik tanya....

suke cite ni.. SJS mcm biasa la mmg mantap.. pastu heroin tu mmg sesuai dgn watak die...

dok ulang-ulang lagu yg hyorin nyanyi dlm drama ni...
suka sangat-sangat laaaaa...

*tumpang review* - tak sangka ramai jugak yang tengok cerita ni

Master's Sun - K-drama aku yang pertama selepas Babyfaced Beauty (2011) dan sebab aku bukan drama addict jadi aku selective sikit (abaikan kepoyoan ini ) memilih drama yang hendak ditonton. Cuma So Ji Sub & Jang Nara yang boleh buat aku teruja nak tengok drama balik. Itu pun drama yang kawan recommend aje.

1. Keseluruhan cerita - aku bagi 8/10
Aku takkan marathon cerita ni dalam dua hari kalau tak best. Cerita yang menarik sebab semuanya nampak sesuai dan menjadi - jalan cerita, skrip, watak dan pelakon. Kisah di sebalik hantu-hantu dia pun best walaupun ada yang mudah dijangka macam kisah pemilik Giant Mall yang sebenarnya minat jadi perempuan tu. But overall, sebuah drama yang well-blended.

2. Keberkesanan Lakonan (7/10)
Heroin - Gong Hyo Jin
First time aku tengok dia belakon dan aku tak fikir ada pelakon lain yang boleh jadi Tae Yang selain dia. Gaya, wajah, ekspressi dia sangat padan dengan watak Tae Yang tu sendiri. Menjadi betul dia bawak watak yang sengal-sengal tu . Best Actress nomination pada aku.

Hero - So Ji Sub
Mungkin sebab aku terbiasa tengok SJS dalam watak serius, depressing & menyedihkan macam dalam Memory in Bali, MiSa, Cain and Abel etc jadi lakonan SJS dalam cerita ni bagi aku kejutan budaya sikit . For sure bukan lakonan terbaik dia tapi somehow aku cair tengok sisi SJS yang ini . Dan, aku suka tengok SJS lebih cool dan relax dalam lakonan dia. SJS pun ada cakap lepas shooting drama ni dia rasa watak Joong Won tu masih melekat dalam diri dia. But still, kalau nak tengok lakonan SJS yang lebih superb, aku cadangkan korang tengok Cain and Abel (10/10 aku bagi ini drama).

Watak Pembantu
Aku suka semua watak pembantu dalam cerita ni kecuali yang jadi Cha Hee Joo lepas plactic surgery tu. Ekspressi dia terlalu stiff pada aku. Dan, aku paling suka Madam Go sebab dia satu-satunya watak yang buat aku seram walaupun dia bukan hantu .

3. Aspek Teknikal (9/10)
Superb! Sinematografi tak perlu diperkatakan lagi, memang cantik dan semua scene malam memuaskan hati sebab jelas. Dan, aku rasa sound system pun bagus.

4. Skor Muzik (3/5)
Aku suka lagu-lagu dalam cerita ni tapi tak ada yang mesmerizing sangat. Apa pun, aku suka lagu Touch Love tu - sesuai sangat dengan Tae Yang yang asyik nak 'meraba' Joong Won. Hehe.

5. Keberangkalian Tonton Semula (3/5)
Kesimpulannya, aku akan tengok lagi Master's Sun ni tapi bukan dalam 4-5 bulan ni. Ada 6 J-drama tahun 90-an yang aku tiba-tiba rindu nak tengok balik dan aku nak mengumpul rindu yang sama untuk Master's Sun (baca: SJS). Huhu.

- EDITED -

Salam mod @dauswq
Dah siap edit review dah. Nak tacang . Hehe.

Last edited by gerbera.memopad on 23-10-2013 09:45 PM

Comments

TOTAL =8+7+9+3+3 = 33.5/40 *10 =7.50 Terima Kasih atas review Nomination: Gong Hyo Gin & So Ji Sub (good description)   Post time 24-10-2013 12:30 PM

Rate

1

citer best tapi ending sedih...

gerbera.memopad posted on 19-10-2013 01:09 AM
*tumpang review - tak sangka ramai jugak yang tengok cerita ni  *

Master's Sun - K-drama aku ya ...

salam gerbera,
boleh lengkapkan review dengan masukkan sekali "aspek teknikal/sinematografi" , " keberangkalian utk tontonan semula" & markah "keberkesanan lakonan" secara keseluruhannya ikut cara di sini -->http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=719311&pid=54164374&fromuid=1148231?
cth boleh dilihat ikut forumer di atas yg mengulas...
nnt dh siap, pm saya ye utk dapatkan kredit..

Last edited by dauswq on 20-10-2013 08:22 PM

akhirnya, abes jgk tgk cerita master sun ni..okey, @dauswq ..ni penilaian saya utk cerita ni..

CERITA
-7/10
cerita ni agak bagus jelh sebab ada certain part yang agak membosankan sampai kena tekan button skip..
malah watak chun hee pn asenya, kalau x ada pn, x ada efek...yang paling suka, watak2 hero n 2nd hero dalam cerita memang gentelman sebab diorg memang protect n jaga betul2 wanita yang diorg sayang..

malah seo in guk sendiri pun rela lepaskan tae yang kp joo joong won selepas dia tahu yang tae yang pun suka kat joo joong won..cerita penyiasatan hantu2 dia pun x da nak meleret-leret sangat..dalam 1 ep dah dapat tahu sapa pembunuhnya..

Lakonan..
Gong Hyo Jin (7/10)
-memang boleh masuk percalonan actress terbaik..nak kata pun menang pun x boleh jgk sebab time dia ketakutan tu, x nampak macam betul-betul..memang nampak macam dibuat-buat..tapi part menangis tu, memang okey..sebab aku pun turut menangis time part tu..

Ji Sub (08/10)
-dia ni memang hero kegemaran aku..dari zaman memory in bali lagi,memang menjadi watak hero ego..
memang cair lah time part romantik tu..hehe

Supporting actor
-award ni boleh dibagi kt Secretary ji sub..nama dia aku x igt lh plak..semua dia boleh jadi, start dari secretary, peguam bela n etc..malah dia sanggup tolong joong won tangkap cha hee joon even budak tu anak sedara..yang ni aku leh bagi 9/10
-seo on guk, 8/10..
bestnya kalau dapat pak we macam ni..memang gentelman n protective kt wanita yg dia sayang..malah dapat jadi stone cool time matahari kecik ngorat dia..

aspek teknikal
-9/10...
teknik pencahayaan n montaj, semua okey..malah kebanyakkan tempat2 yg berhantu memang cantik2..
make up hantu okeylah.. x da scary..sebab kalau scary,mmg aku akan tarik bantal ttup muka aku..

Skor muzik (5/5)
-ost cerita semua best-best...sama ada yoonmirae-touch love,gummy-day & of course lah lagu seo in guk yang paling best, no matter what..

kebarangakalian tengok balik
-4/5..
-memang nak tgk lagi...suka ji sub oppa...

@dauswq ..nak tacang..
Last edited by p.timur3831 on 24-10-2013 12:55 AM

Comments

TOTAL =7+8+9+5+4 = 33/40 *10 =8.25 Terima Kasih atas review Nomination: Choi Jung Woo   Post time 24-10-2013 12:40 AM

Rate

1

p.timur3831 posted on 23-10-2013 03:47 PM
akhirnya, abes jgk tgk cerita master sun ni..okey, @dauswq ..ni penilaian saya utk cerita ni..

CE ...

mlm nnt aku bg kredit..
kt tmpt kerja ni terhad sket...

oh sorg jek dpt nominasi...pakcik secretary jugak hehe...rmi yg mencalonkan pakcik secretary ni...

psl gong hyo gin, dulu aku mmg tak berkenan dgn dia..
sejak dr greatest love, citer ngan rain tu, tp utk drama kali ni dh start suka plak dgn dia ni..tak caya kau tgk ape aku komen kt page depan thread ni,,,
lama kelamaan perasaan nyampah ngan dia dlm greatest love dh grow less bila tgk dia dlm drama ni..
dia ade something yg aktress lawa & talented lain tak ade..
mgkn dr segi kekampungan. i dont know