CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

:pray: mintak simpanglaa ponti masuk umah...errmmm...umah aku pintu depan dan belakang taruh penyapu lidi..Takut wooo...petua owang tua2...supaya takder unsur2 jahat masuk umah..itu yang taruh penyapu tu..;)

aturcara This user has been deleted
tu kena buat pendinding rumah tu...jangan bagi benda alah tu masuk dengan benda2 yang sewaktu dengannya masuk...

babeysha cam mak aku lak taruh penyapu kat dpn pintu..kalu aku nampak..aku sure buang penyapu tu..nyemak mata aku ajer

riana_butterfly This user has been deleted
agak2...kalau orang gi midnight PHSM 2, ada tak pontianak betul tunggu kat tmpt parking keta? heheh

riana penakut....tak mo jumpa hantu!

tengokla waktu siang...tapi PHSM2...waktu siang pun keluo..

dasyat eh citer korang...tulip pun nak cite gak ler, citer betul ni, bukan tulip yang kena, kawan2 tulip ler..

masa tu ada training kat kem mentakab ( annual camp ), ada sorang kawan (A) p ni tetiba kena cam histeria masa dok tengok bola tampar, lepas dia dah elok skit.. dia kena masik bilik tulip pasal bilik tu sblah bilik jurulatih, nanti apa2 hal senag skit nak mintak tolong, masa dia dok lepak2 kat katil dia.. tulip nak sidai baju kat koridor... pintu plak bukak luas2... betul2 ngadap utan... tetiba member (A) nih menagis cam budak kecik soh tulip tutup pintu tu, tulip pun ikutkan jek la, member tulip sorang ( B ) lagi tanye dia nape nih... dia siap sorok2 muke dia lagi... dia kate dia nampak menda ( antu la kot ) dok pandang dia... tapi tulip tak nampak pun...tulip cakap ler.. tak der papa ler, kawan tulip yng B ni dah cakap, menda tu ( antu/penunggu) tu tak suker kiteorg buat bising... agaknyer mase sorak2 tengok bola tampar tu.. menda tu marah kot, tu yang member A ni kena..
mlm tu kiteorg buat bace yasin ramai2 kat blok depan... tulip tak g pasal kena jage member A ni... isk2 takot gak.. mase bace yasin tu ada seko burung jatuh jepuk kat depan diaorg... suma cuak gile... tulip tak jelas sangat citer burung tuh pasal tulip teak der kat sana..

Follow Us
reez01 This user has been deleted
seramnyaaaaa.......:malu:

sambung

mase latihan menembak.. pun ada jadik gak.. bukan kat kem tu ler... masa tu dapat arahan g amik GPMG kat bilik senjata... tapi naper tah tak g trus kat bilik tu... g lepak kat lapang sasar...( dpt arahan lain ) masa tu dekat tengah ari ler... tetiba ada degar bunyik GPMG ramai yang dengar... tetiba jurulatih ni tanye pasal bunyik GPMG kat sorang pakcik nih...(org kat situ) ari ni ada group lain ker pakai lapang sasar GPMG? tadi dengar bunyik dia... pakcik tu jawab tak der.... ala selalu bbunyik.... biasa ler tu... tempat ni keras skit... :hmm: abis tu saper yang menembak? :cak:

sambung lagi

masa ni kat pahang...
masa tu tulip kena buat aktiviti serang hendap... ada 2 platun yang terlibat... platun satu ngan platun2...
tulip platun 2, masau... platun 2 kena usik tak der la teruk sangat... mase dah amik kedudukan tu... time tu senja la jugak..suma lepak ler tunggu musuh datang ( jurulatih ler jugak ) biasanya kena tunggu sampai pagi lam utan tuh... sasaran kiteorg mase tu jalan tanah merah... musuh akan lalu kat jalan tuh ler..sama la jugak kesnyer platun 1 tapi tempat diaorg lain... jauh skit ler... mlm tu dah ler bunyik anjing melolong sakan... seram pun ada... rupe2nye tmp tu memang ada cik pon... bulan mengambang lagi :nyorok: ada yang nampak... tapi buat selamber jek takot nanti dak2 ppuan lain lemah semangat plak... balik dari latihan tu baru diaorg cite,
kes kat platun 1 lagi haru... musuh tak datang pun kat tempat dia org sebenarnye... tapi... dia org suma nampak org dok lalu lalang... borak2 ler.. ( suare sama ngan jurulatih lak tu ) ape lagi diaorg bedal ler tembak... ingat kan musuh.... padahal masa tu musuh ( jurulatih) kat tmp platun tulip :cak: tah saper la paltun 1 ambush masa tu...jurulatih pun terkejut ngan insiden tuh..

Aku dulu study kat ITM Segamat. Masa tu nk exam. Aku ni mmg suke bangun pagi dlm kul 5 camtu utk study. Selalu buat takde apelah. Siap bukak tingkap lagi. Angin masuk sepoi2 bahasa..Bilik aku ni tingkat 3 ngadap dorm lain tapi sebelah kaw bukit. Depan sikit surau.

Nk jadi citer, spt biasa pagi tu dgn beraninye aku studylah..bukak tingkap..sejuk je rasa angin pagi..Tanpa aku sedar masa tu nk masuk subuh..so dgrlah suara azan ky surau. "Allahu Akbar2"..abis je aku dgr satu suara ngilai betul2 kat sebelah bilik aku tu..aku mula buat derk ingatkan apa..tapi bila line azan kedua..bunyi ngilai makin dekat..sore pompuan ngilai..kuuaattt..aku pun meng'assume' inilah maybe ini sore ci pon..Aku pun dgn sepantas kilat, terus tutup tingkap..tap..tap..tap..naik katil..selimut...gigil nak mamposs jgn citer sampai bacaan pun dah shumbang..aku tak ingat bila aku tetido..cuma kakak kt bilek aku tu bangun solat baru aku terjaga..

tu jelah kisah aku..dgr sore je tu..pun rase cam nk matii..heheh..kalu jumpe dpn mata..kt tingkap tu ke..mau aku pengsan..sah2 pengsanlah...heheh..

riana_butterfly This user has been deleted
lagi....lagi? sape lagi ada pengalaman dgn pontianak?
jom ar share...
iskh...riana ni penakut sebenarnya...
tapi best pulak bila baca...
harap tak jumpa je....

Cik Pon tu tak takut bunyi azan ke?

Originally posted by aturcara at 9-12-2005 03:37 PM
Cik Pon tu tak takut bunyi azan ke?

Pada firasat akulah..cik pon tu tak sempat nk sampai kt umah dia, sekali dah azan subuh plak..pasai tu dia terjerit2 kepanasan tuh..tulah merayau merewang tak sedaq diri..kan dah tak sempat masuk sarang..;)

nano nak cite pengalaman member kepada sepupu nano ni.
Kisahnya.... member dier nih bawak la kete... masa tu dah pagi laa... tak tau lak exactly time tu kul bape... tak tanya detail... lebey kurang 2 @ 3 pagi la. Masa tu member on the way nak balik rumah sewa diaorg kat subang.
Dier lalu satu jalan nih baru siap

aku ingat die sakat member ko la. member ko takut terus die azan. cik ponti jenis kebal gile, tak takut azan, main gelak je la. hehehe

Originally posted by melia_star at 5-12-2005 04:30 PM
Aku dulu study kat ITM Segamat. Masa tu nk exam. Aku ni mmg suke bangun pagi dlm kul 5 camtu utk study. Selalu buat takde apelah. Siap bukak tingkap lagi. Angin masuk sepoi2 bahasa..Bilik aku ni ti ...

akak aku dulu pun itm segamat. dia ckp, mmg itm segamat ni cam scary gitu. dia sendiri pernah la experience beberapa kes. dia ckp, dulu ada kes pak gad mati bunuh diri sebab frust ngan lecturer. melia, hang penah dgr x cite nih? ada la kawan akak aku kena kacau ngan pak gad ni. tgh stadi (bilik kat tingkat 2 ke 3 ke) tatau blok mana tiba2 ada org tegur "stadi ke?" dr luar tingkap. so dia pun jawab "a ah stadi" sambil wat muka dunno coz dia tgh kusyuk setadi. tup2 2 3 minit kemudian dia baru la seda, eh eh sapa lak tegur aku dr luar ni. haa terus cuak x ingat member.

antara cerita2 yg akak aku cite kat aku yg aku still ingat. dorg amek gamba kat kelas pastu tgk2 gamba (zaman ni x de digital camera lagi) tiba2 ada insan x dikenali. heh. terus buang gamba tu. pastu ada skali kakak aku nak tido (dah tahap nak tido sgt2 so cam antara sedar ngan idak la kot) dia katil bawah (double decker) pastu dia nampak ada kelibat masuk dr tingkap pastu jalan laju je stret menembusi pintu. akak aku plak blur dia bangun la. tgk2 pintu kunci. pastu dia terus kuar pi bilik kawan dia. huhuuhuhu

bg aku, tak heran ler itm segamat scary coz kawasan dia pun ada hutan kan pastu ada la dekat2 ngan kubur cina. sebaik dia dah abes belajo kot tak sure byk cite2 scary lagi dari dia. huhuhu

so far alhamdulillah x pernah lagi alami benda2 takot camni.. mintak dijauhkan ler.. huhuhu

jacksparrow This user has been deleted
Originally posted by Syndora at 28-1-2005 10:44 AM
Hehhehheh..macam macam la korang nih..

Tapi...bukan batu je yg takleh ambik..korang perasan tak ada sejenis pokok buloh yg kaler kuning terang  cam dia nih -> :ah: pastu ada stripe hijau mema ...

perggghhh..
selama hari ni aku tak penah heran nak study pasal buluh2 ni..
until 2-3 lepas masa aku baru2 nak khatam topic kau ni..

pastu pulak bila aku dtg opis hari ni..
aku tgk ler pokok buluh yg exactly ada kat depan opis aku..
tak tau sapa yg tanam..
mungkin landlord kot..

haaaaa... cuak aku bila terpandang pokok buluh tu..
ni gamba aku baru amik tadi..

Originally posted by cik_kasut at 16-12-2005 04:45 PM

akak aku dulu pun itm segamat. dia ckp, mmg itm segamat ni cam scary gitu. dia sendiri pernah la experience beberapa kes. dia ckp, dulu ada kes pak gad mati bunuh diri sebab frust ngan lecturer ...

huiii...seram gaks citer kakak ko nih. yg kes pak guard bunuh diri tu masa tu aku ada lagi kat situ. maybe kakak ko lebih kurang je umuq aku. mmg mcm2 citer kt situ. aku dgr jelah. alhamdulillah tak penah nampak.

masa aku freshie dulu ( aku badge yg ke 3..) masuk je senior dah takut2kan mcm2...sakit ati tul..hari2 aku doa..jgnlah alami bende2 camtu...nasib baik dgr je...kalu aku nampak gak makhluk tu..tak taulah aku....kusss semangat...

ff:kakak hang bila masuk sana ye? ahkak ni Januari '90...tah2 antu kat sana pun byk dah pindah umah tak...hahaha...

ooo akak saya masuk bila ek.. end of 90's la.. tahun 98 kot.. hehehe kire nye pak gad tu dah lama wujud la ek.. eee ngeri2.. dah tua la kot antu pak gad tu.. huahuahua :LOL:

betul ker pontixxxx nie termasuk kategori roh yang tak diterima / dilaknat Allah? aku tak tahu... tanya utk dapat kepastian...