CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

Reply #220 kawasakininja's post

xda r runsing mana pun..

sbb pengalaman ngan benda2 camtu mmg ada..

sbb .. aku ska benda2 mistik.. sbb aku belajar n kaji benda 2..

hehe

nanti dah kerja kat putrajaya, bolehla kongsi-kongsi cerita..

Reply #222 kawasakininja's post

insyaALLAH..

13/5 interview...

ada rezeki.. dapat laa kerja kat ctu..

Hmmm.. dulu ada la 3-4 kali dengar org main guli, alih perabot, tumbuk sambal.. malam2 buta... masa tu aku lupa ttg citer2 ni... jadi aku takde rasa apa la.. wife aku siap cakap. anak org atas ni suka sangat main guli malam2... hehe... skrg baru aku perasan...

Pastu.. pasal citer tumbuk sambal ni... ada jiran aku sampai bergaduh dan buat report polis sbb jiran bwh rumah dia tu cakap dia tumbuk sambal malam2.. sampai nak bertumbuk la dan member sorang tu siap buat report polis.. last last berjaya didamaikan jugak oleh jiran2...

Aku pun selalu dengar org tumbuk sambal ni.. dan aku rasa, mmg 'benda' tu la yg tumbuk tu.... aku selalu gak intai nak cari dr mana dtgnya tumbukan tu..

Reply #223 selendangmerah's post

ko interview jawatan apa?cam kompiden ja dapat...hehehe...anyway kalau dapat welcome to the club...bagi pendapat aku gangguan ni bergantung kepada org dengan kawasan gak...tapi kawasan yang aku duduk (PUTRA DAMAI PRESINT 11) tu memang ustaz cakap macam2 jenis ada...kira macam perkampungan dia la,walaupon aku tak penah jumpa cuma setakat dengar bunyi2an tu ada aa...benda dah terbukti bila mahkluk tu asyik kacau anak aku jaa...padan muka dia dah kena cekup masuk botol...hahahhaah

mmm...biasa la tu kejadian2 aneh kat putrajaya ni, aku dah 7 tahun tinggal kat putrajaya kat presint 16..dah banyak cerita aku dengar..

dan cerita yang paling aku percaya, tentang satu kawasan hutan kat putrajaya yang bekas perdana menteri(Dr. Mahathir) sendiri x berani usik sebab terlampau keras..kerana kat situ lah tempat askar2 jepun dulu penggal kepala orang, dan sampai sekarang hutan tu still kekal sebab pokok2 kat dalam dia x dapat nak ditebang...

aku tau lokasi hutan tu tapi ni semua rahsia kerajaan, memandai la korang cari hutan mana ye....
kalau dah jumpa,pastikan ada satu batu kat tengah2 yang pernah digunakan askar jepun tuk penggal kepala, kalau ade, sah la tu hutan dia

Follow Us

Reply #225 cholic's post

botol apa benda tu kena sumbat??bagi letak bodol budu ke botol cincalok ke..mau mati kelemasan benda tu..

Reply #226 abdulariff's post

kat putrajaya ada hutan ke???macam best je nak explore..

Aku duk ptjya gak dah dekat 9 tahun dari tahun 1999...ada byk version hantu aku dgr kt ptjaya...guli 2 mcm dah lumrah malam2 aku dgr,tapi sampai skrg blum jupe yang menjelma la....Dulu2 masa mula2 masuk ptjaya,masa 2 ada blok 1&2 p9..tiap2 malam akan dgr suara mengilai..seram jugak mula2,tapi setiap malam jd biasa..sampai suara 2 ilang mcm 2 je...skrg orang dah ramai kurang dah dgr cite2 seram nie..dulu masa masuk jalan tanah merah lagi..yang dah siap bangunan pej parcel A & B je..kedai pun xde.

Originally posted by cholic at 18-4-2008 12:49 PM
ko interview jawatan apa?cam kompiden ja dapat...hehehe...anyway kalau dapat welcome to the club...bagi pendapat aku gangguan ni bergantung kepada org dengan kawasan gak...tapi kawasan yang aku d ...

huhuh...

org dlm...

kehkehkeh...

Originally posted by kawasakininja at 25-4-2008 12:23 PM
botol apa benda tu kena sumbat??bagi letak bodol budu ke botol cincalok ke..mau mati kelemasan benda tu..

botol sos yang penutup tin..kalau botol biasa boleh meletup wooo!

Reply #231 cholic's post

ye ka..???

btol ....ustaz dah pesan siap2...kalau botol tu pecah...benda utama yang makhluk tu akan attack jantung kita...

Originally posted by sizuka111 at 8-3-2007 13:40
aku salah sorang yg kejer kt pjaya! mnggu lepas!!! aku kena kaco!!! time tu org sumer g smayang jumaat!! so tnggal la aku sengsorang kt opis!! kt meja..aku ada letak cermin! fungsinya...sba ...

aiyoo,banyaknya tanda seruan....
jangan mare...

Originally posted by cholic at 5-5-2008 02:28 PM
btol ....ustaz dah pesan siap2...kalau botol tu pecah...benda utama yang makhluk tu akan attack jantung kita...

perh..!!!

dahsyat tu...

ada sapa2 kenal staff yang jaga swimming pooll kan p16 kat PICC tu? haa..kalau ada..gi la jumpe derang..mintak tengok video cctv yang rosak tu...

Reply #226 abdulariff's post

eloklah hutan tu berhantu..kalau tidak habis semua hutan nak kena tarah in the name of development..

erm......... aku keja kat parcel C... byk btul citer2 yg aku dgr... pak guard yg jaga malam2 ler dokciter...

penah sekali sorg guard nie dok lepak kat kaunter lobi..tetiba pintu automatik tu jap terbukak.. jap tertutup............ pstu depa penah nampak antu tanpa kepala jalan ke belakang kaunter tuju ke lif............

Reply #238 libra_gurlz's post

huhuhu..

ye ka..???

selendang baru je g parcel C aritu..

huhuh..!!!

SPA..

tgk kawasan tu macam best jew..

hikhikhikhik

putrajaya cyberjaya mmg tempat dia lain mcm sket la. yg jalan nk p klia tu pon.. perghh! cuak siot nk lalu. aku ni buleh kate tetiap mlm kul 1 kul 2 pg mmg lalu nk blk cyberjaya dr arah kl. setakat ni Alhamdulillah xpnh jumpe lg. org kate kt bwh jambatan dpn spital serdang tu slalu ade. huhu ape pun, jgn dia tunjukkan diri dia sudah. aku xkacau dia. n tlg laa.. jgn kacau aku jugakk. meremang bulu roma tibe2 tu selalu. tp setakat ni dia xpnh kacau. bg aku ade simpang nk masuk ke cyberjaya dr arah serdang tu mmg seram ( yg klu terus p puchong). dh la xde lampu. suram je.