CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: PitMie

Soal Siasat kpd mana2 Pemilik VW!!!

rasengan posted on 24-7-2013 10:51 AM
nice..tahniah

Tenkiu2...ini doniya je nih...sket pun tak membantu di akhirat sana

PitMie posted on 24-7-2013 10:15 AM
Haha...nak lg best kasi kiss sket itu bumper blkg...mesti turun sembang2 punya...

kalo horn lama panjang sket pon mesti berenti tepi jalan punya lah..xpyh nk kiss2 xmau aku perabih duit nak mengecat keta baru hang..

Fariz07 posted on 24-7-2013 02:35 PM
kalo horn lama panjang sket pon mesti berenti tepi jalan punya lah..xpyh nk kiss2 xmau aku perabih ...

Aku hon2 tak main berenti tepi sbb aku pun ada hon so hon balik laa...

Apa2pun sama2 tingkatkan ketaqwaan kita di bulan Ramadhan nih agar kita termasuk di kalangan ahli syurga setelah tamatnya Ramadhan insyaALLAH....sedikit pesanan khidmat masyarakat Muslim dari aku (chewah)

PitMie posted on 24-7-2013 02:39 PM
Aku hon2 tak main berenti tepi sbb aku pun ada hon so hon balik laa...

main hon2 baru meriah..xdak mengantuk sgt..kalo setakat vios dgn city hon tu aku sengih je..

sama2 lah kita..InshaAllah..

Fariz07 posted on 24-7-2013 02:50 PM
main hon2 baru meriah..xdak mengantuk sgt..kalo setakat vios dgn city hon tu aku sengih je..: ...

Nak meriah baling mercun luar keter time driving la bro...nak2 plak keter2 lain main bunga api same...

Ko jgn lah sengih kat keter2 powerful spt Vios VVTi & City i-VTec...aku ulangi, VVTi & i-Vtec....

PitMie posted on 24-7-2013 03:00 PM
Nak meriah baling mercun luar keter time driving la bro...nak2 plak keter2 lain main bunga api sam ...

aku takut mercun xdan kuar tgkap dah berdeboomm dlm keta..

mmg kagum la keta2 ni,tambah satu lagi Myvi DVVT keta yg kerap masuk longkang atas bukit grik hahaha, 3jenis keta ni mmg bw laju berdesup xingat dunia..

Follow Us
Fariz07 posted on 24-7-2013 03:09 PM
aku takut mercun xdan kuar tgkap dah berdeboomm dlm keta..

mmg kagum la keta2 ni,tambah satu la ...

Marilah sama2 kita sedar diri bahawa keter2 yg disebut sebentar td mmg terlalu laju...susah utk dipandu perlahan maka sbb tulah mereka senantiasa dipandu laju termasuk yg pakai sistem DVVT...yg lebih hebat dari Twincharger.

Paling paneh ati kalau yg drive keter2 tak sdor diri kaki bg hibeam...

PitMie posted on 24-7-2013 03:17 PM
Marilah sama2 kita sedar diri bahawa keter2 yg disebut sebentar td mmg terlalu laju...susah utk di ...

betul tu..tapi 1.4 tsi lagi hebat sekali henjut je nmpk kecik je kt depan,kita baru nak drop gear 3 dia dah hilang..hehehe

myvi hibeam kalo dok belakang aku mmg awal2 lagi dah bg laluan..buat sakit mata ja dok depan dia..

Fariz07 posted on 24-7-2013 03:41 PM
betul tu..tapi 1.4 tsi lagi hebat sekali henjut je nmpk kecik je kt depan,kita baru nak drop gear  ...

Apa la sgt 1.4 TSI kalau dibandingkan dgn CFE dgn i-Vtec VVTi etc...kerdil jah keter ni sbb baru2 ni adik ipar tanya aku beli keter ape, aku ckp Jetta...dia tanya brapa CC, aku ckp: 1.4....trus dia ckp kat abang dia yg pakai BLM: "laa...1.4 je? Keter ko pun pakai 1.6 kan...1.4 kecik laa..."(rujuk kat abg dia sblh aku yg pakai BLM tu)

Aku senyum je...dlm hati btul la tu, mmg CC 1.4 lebih kecik dari 1.6 BLM merah abang dia...so mmg tak salah la keter ni biase2 je...

PitMie posted on 24-7-2013 03:47 PM
Apa la sgt 1.4 TSI kalau dibandingkan dgn CFE dgn i-Vtec VVTi etc...kerdil jah keter ni sbb baru2  ...

hahaha mau aku gelak guling kt budak tu..dia xtau cc 1.4 kecik tapi nafsu besar..sekali henjut je makan asap saga blm 1.6 tu..

ko kena bg dia test drive sekali baru dia riuh sekampung..hahaha

Fariz07 posted on 24-7-2013 04:01 PM
hahaha mau aku gelak guling kt budak tu..dia xtau cc 1.4 kecik tapi nafsu besar..sekali henjut je  ...

Taknak ah aku bg test drive keter aku sbb ckpnya kkdg agak berlagak sket...pakai BLM je tp baru2 ni dok ckp nak amik Civic FD2 lah, Forte lah...sdgkan baru sebulan masuk kejer kerajaan...eh mengumpat plak di bulan posa.

Apepun mmg aku maleh nak bg test drive keter aku karang dibuatnya mcm bwk BLM so tau2 je lah...mmg awal2 lg adik ipar sorg lg yg pakai BLM tu dah tanya aku berapa speedometer Jetta...aku ckp 280kmh, kat speedometer la...trus dia terkujat...trus ckp bila nak amik nak test-drive....aku risau dia test gi tekan sampai 200 lebih kat hiway tak bertol tak jauh dari umah bapak mertua aku..huhu

PitMie posted on 24-7-2013 04:14 PM
Taknak ah aku bg test drive keter aku sbb ckpnya kkdg agak berlagak sket...pakai BLM je tp baru2 n ...

patut la berlagak baru sebulan keje kerajaan hahaha,dia ingat pakai keta FD2 dgn forte ni setakat byr bulan2 dgn isi minyak agaknya..

ko jgn la bagi dia test drive ajak dia naik dok sebelah je..hehehe.
biar dia rasa kagum sket..hahaha

Fariz07 posted on 24-7-2013 04:33 PM
patut la berlagak baru sebulan keje kerajaan hahaha,dia ingat pakai keta FD2 dgn forte ni setakat  ...

Bro, even wife aku tau perangai adik dia sorg neh...so mmg mcm ade plan tindakan taknak kasi dia test-drive atas sbb2 pelbagai.

Tp aku dah agak mmg bende nih tetap takleh elak....nnti dia ckp aku 'save' (kedekut) tp mmg aku patut kedekut dgn org2 tertentu....

PitMie posted on 25-7-2013 11:25 AM
Bro, even wife aku tau perangai adik dia sorg neh...so mmg mcm ade plan tindakan taknak kasi dia t ...

lantak org nak kata apa pun nnt jadi apa2 bukan org yg pinjam yg nak menanggung tapi owner yg penat byr bulan2 nak menanggungnya...

dooyaiii...cara ckp mcm la bwk golf gti... lu bwk jetta jer bro...xyahla nak mcm org kampung n hina keta2 laen....  geli geleman aku bca...wakakkaka

joe_jambul posted on 5-8-2013 12:15 PM
dooyaiii...cara ckp mcm la bwk golf gti... lu bwk jetta jer bro...xyahla nak mcm org kampung n hina  ...

Btul la tu...Jetta jer....koman & keter murah je, takleh compare la dgn byk keter2 lain kat luar sana...bagai langit ngan bumi. Aku akur dgn kekurangan keter aku even berbanding keter ko...ko pakai Golf R32 ke GTI? Tak kesah laa....aku tak hina keter lain, ko bace dulu btul2 & paham 'sikap' owner keter2 tu yg aku hilite kan...bukan hampehnya keter2 lain yg aku sebut...ini ttg perangai manusia, bukan ttg keter aku hebat keter org lain hampeh...kalau setakat Jetta yg 1.4, Preve...Persona...Waja....or even Saga BLM 1.6 lg better kot dari just 1.4.....ape laa sgt dgn enjin 1.4 kalau nak dibandingkan dgn City ke...Vios ke...or most Proton cars....even MyVi Extreme pun 1.5...

Jgn sentap ye bro, lu masih baru aku rase....

hinanye kete lain selain 1.4 tsi....

mofisa posted on 5-8-2013 03:22 PM

Ade yg terase lebih2 ke dgn thread neh? Siyes aku tak bermaksud hina keter2 lain sbb aku sedor diri ape la sgt keter 1.4 tu...biasa2 sgt hokkay, nape hina plak sdgkan aku pun pakai Proton (still guna), Perodua Kancil pun still pakai, Toyota Avanza bini aku punya...sume okay je bg aku tak perlu aku compare ngan keter baru aku....sbb masing2 ade kegunaan masing2 pros & cons sume ade....mana ade perfect?

Aku cuma citer ttg sikap owner keter2 yg aku sebut tu...takde nak ckp hina sgt kecuali bila ckp besar. Mcm aku ckp la, pakai BLM pastu dok berlagak ckp dia mampu pakai Civic FD2 takde hal bayar bulan2 RM900++ etc, itu tak ukur baju di badan sndiri so aku kritik la...

mofisa posted on 5-8-2013 03:22 PM

tau xpe.. terasa hinanya aku yang gune maibi haibim ni...usha dari jauh je TSI tggl...

ash87 posted on 5-8-2013 03:37 PM
tau xpe.. terasa hinanya aku yang gune maibi haibim ni...usha dari jauh je TSI tggl...

Jgn ckp gitu bro...aku tak hina pun Myvi ke hape...sbb wife aku penah pakai Myvi 3 thn la jgk....so keter tu sesuai la dgn enjin dia. Cuma aku berckp ttg sikap driver je...kalau ko jenis driver yg bagus, tak suke cucuk blkg keter org bg hibim segala, aku okay je.....sbb bg aku, even kalau aku naik Jetta yg koman tu di hiway, kalau ade kancil dok lane kanan tgh memotong pun aku takkan hibim dia...sbb aku hormat keter2 lain atas jalanraya, plus aku pun sampai skrg pakai lg kancil. Keter ape sekalipun aku hormat kalau hormat aku, sbb baru2 ni (saje share - kalau tak suke dengar sori la yek) - atas hiway PLUS aku tgh drive dlm 110kmh in my Jetta...pastu ade Estima nak potong aku datang dgn laju & aku pun give way kat dia...tgh nak masuk kiri, dia hibim aku 2-3 kali......aku pantang sket trus aku cucuk balik & tinggal dia sekilo.......pastu aku slow balik, dia datang plak aku buat skali lg....jahat tak aku?

Sekian perkongsian kisah benar di bulan Ramadhan....selamat hari raya semua & maaf atas keterlanjuran kata2...