CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: juliez

[Jenayah] 3 Beradik Mati Dibunuh (Arwah Dtg Dlm Mimpi Suruh Cari Pembunuh Nama Ehsan)-pg31

fairluck posted on 2-12-2013 03:11 AM
Minta check... budak2 ni dpt bantuan zakat pi sekolah dak?.. kesian.. patut dpt program asnaf

Aku rasala kan pusat zakat ni boleh tingkatkan lagi keefisyenan depa... kalau kat sekolah ni zakat cuma bagi bantuan bukak sekolah, dan bantuan hari raya jer... patutnya boleh bagi biasiswa bulanan utk budak2 yg layak... zaman aku sekolah dulu ada la biasiswa persekutuan..rm60 sebulan... bolehlah buat beli buku rujukan... skrg tak taulah masih wujud atau tidak..

Lagi satu kalau nak mintak duit zakat ni org miskin kena pergi ke pejabat urus zakat..sedangkan org susah mana la tau sangat benda ni... aku dulu masuk u serba sederhana jer.. maklumlah tak berduit... nyaris2 tak dpt masuk sbb tak dapat sediakan duit pendahuluan... skrg ni baru aku tau yg budak2 yg nak masuk u layak dapat sumbangan zakat... aku tau pun benda ni dari abg ipar aku yg keja cikgu... dia amik utk ank dia.... patutnya pusat urus zakat iklankanla kat tv ker radio ke... bagi rakyat marhaen semua tau....

Aku ni kalau bukan pasal nak potonh income tax..tak hingin aku nak byr zakat kat pusat urus zakat.... baiklah aku pi bagi kat org kg aku yg mmg tau dah miskin...

skg ni para pembunuh yg kena tangkap bg alasan ada masalah mental utk elak kena hukuman berat...
kompem pembunuh ni pun kalau kena tangkap akan guna cara yg sama...
sakitnyer ati aku bila org buat salah berat camni tapi hukuman ringan jer dikenakan..

Duduk kat bendang ni..rumah jauh dr jiran2...mmg bahaya pon..mungkin sebab jauh nak berjalan tu yg bapak bg bwk motor kot..ddk kg kiranya x bahaya sgt utk makbapak,polis pon x de...aku rasa yg bunuh tu mmg mental...samada tujuan mula2 nak merompak hasil gaji bdk tu..lepas tu terpikir nak merogol dah takot terus bunuh..mmg sial manusia ni...kena siasat jgk kwn & family kwn yg dia nak jumpa tu...Ya allah tabahkan la hati keluarga bdk2 ni..kalo aku harus pengsan berkali2...baca pon dh lemah lutut..in sya allah semoga syurga la tempat2 3 beradik ni..amin..

juliez posted on 1-12-2013 05:10 PM
Girl, 14, found dead, search underway for her missing sisters aged 3 & 12

ALOR STAR: A 14-year-ol ...

ya Allah.. kejamnya org jahat tu..

takziah buat ibu bapa ke3-3 mangsa...
alfatihah utk kanak2 ini semua...

Al fatihah buat semua arwah..

Tenanglah kalian di sana..

ya allah...kesiannya
cilake la siapa yg buat

Follow Us
bayieng posted on 1-12-2013 06:44 PM
haih tu laa nk buat camna. kalo dh mmg ajal mcm tu.
bersusah payah jaga diri/anak2 mcmana pon tet ...

aku pun ade gak fmily (cousin) mati kne bunuh n rogol...hnye org trdkat jer leh rse mcm ner prasaan....sdih kn..

Takziah dan alFatihah untuk 3 beradik ni. Harapnya cepat2 lah dapat tangkap orang yg melakukannya.

Takziah ...Al-Fatihah

Pengajaran : kena awasi pergerakan anak2 jgn di biarkn keluar sesuhati

Innalillahiwainnailaihorojiunn .... sedih sangat2.

Ya Allah sampai 3 sekaligus hilang anak2

Ya Allah... sedihnyaaa.... semoga ibu ayah mereka kuat menghadapi dugaan Allah yang maha hebat ni... sedangkan anak demam pun hati si ibu dah gundah gulana...inikan pulak meninggalkan ibubapa  terus... walaupun kita tau anak2 kita hanya pinjaman... tapi kehilangan anak2 yang menjadi 'penyambung nyawa' kita tu... hanya Allah saja yang dapat membantu ibuayah untuk terus kuat...

Untuk arwah anak2 bertiga... semoga ketiga-tiganya di tempatkan dikalangan kekasihNya... Al Fatihah

sedeynya ..
rase hancur luluh jantung aku wpun bukan ank sendiri..
ape la si kecik tu taw.......
jahanam pembunuh tuh.. harap mendapat balasan sebelum kena gantung

jihah posted on 1-12-2013 09:11 PM
org kampung camtu la, baik hati, tak reti nak buruk sangka. blajar pun takat mana la..
kenal sume  ...

envi kat kampung mmg cam tu kan.. tanpa org2 yg physo ni org2 kampung hidup very relax dan laid back..kenal each other.. sebab tu anak2 pun pandai belajar berdikari.. takdela nak menempel dgn mak bapak jer.. rasanya kakak dia tu bawak adik2 dia sekali mesti dia nak pi blanja adik2 dia tu makan ke beli jajan ke.. pi amik gaji je pun bukan pergi berpeleseran...

Al-Fatihah.. sekali 3 dia bunuh. kesian parents bdk2 ni.

aku harap pembunuh budak2 bertiga segera ditangkap..   sedih dan kesian sangat2 pada mak ayah tapi kejadian yg berlaku ni harap jadikan iktibar, awasi anak2 tak kira la wlu diorang tau selok belok kt kawasan rumah ker.. pantau pergerakan diorang.. malang tak berbau.. sunyi sepi la rumah dorang.. pergi serentak sekali anak2nya..

xde kesan rape & abuse pd si kakak?
alhamdulillah sbb bukan tp misteri jugak klu xde abuse mcm mana leh meninggal
harap polis dapat tangkap si pembunuh tu
dan jgn bg terlepas lgsg

Innalillahiwainnailaihorojiunn .... sedih sungguh baca... takziah kepada seluruh keluarga

mommymonster82 posted on 1-12-2013 06:11 PM
Yg hang nk teriak bt pa? Awat yg pi biaq depa keluaq sendiri?
La ni nak teriak pon dah xguna....
A ...

kalau ada berpuluh ribu orang fikir macam ni, cukup lah untuk penjenayah berjalan bahagia di luar sana tanpa perlu rasa takut.

aku rasa lah...mengikut teori penyiasatan aku..........kemungkinan kakak 14 tahun ni nak dirogol, then adik2 nya menjadi saksi, so penjenayah ni nak hapuskan bukti lalu dibunuhnya sekali 2 beradik ni...persoalannya adalah:

1. kenapa penjenayah ni nak bunuh 2 org adiknya????

- mungkin adik2nya mengenali penjenayah, so mungkinkah org yg dikenali yg lakukan jenayah ni??? sebab aku tak fikir org luar yg tergamak buat benda ni...