CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syd

[Tempatan] Ajal ketika cuba bantu kawan, #unsur buli? bayangan gurauan?

airiscomei replied at 1-9-2016 07:28 AM
tu le aku cakap...sabar kaka...beberapa bulan lagi je nak abes darjah 6...
darjah khas hanya bebe ...

ha  ha  .kelakar le pulak ckp mrlayu slang cina...mesti cute kannnn..

tak pe airis...since ank kau masuk kelaa taekwando, dia akn ok...cuma ajar dia utk balas balik...
tapi tu lah...budak taekwando ni, selagi dia blh sabar...dorang diammmm je dulu...tapi jgn buat dorang hilang sabar...

ank aku masa darjah 1 & 2 dulu selalu gak kena buli....kasut hilang, baju hilang....cermin mata kena amik....aku diamkan je dulu...

masuk darjah 3, aku masukkn dia  kelas taekwa do...aku pesan, hal bebudak mama tak blh campur, rasa tak sesuai org tus nk lawan bebudak....apa kata settle sendiri?..

sejak tu, sampai habis sek aku tak pernah dgr dia kena buli lg.... aman kannnn....

jazaa100 replied at 1-9-2016 09:08 AM
ha  ha  .kelakar le pulak ckp mrlayu slang cina...mesti cute kannnn..  

tak pe airis...sin ...

Kau jadi parents takda ajar Anak tu buat amalan zikir harian Yang mudah mudah ke?

Kalau dah sampai anak kau suka benar dibuli kawannya , aku budget ni mesti jenis muka Tak siap...jenis yang mintak kena seliPar....kheenn?

cuba kau serapkan pada anak kau apa Yang aku buat dulu...zikir harian Tak lekang dibibir...whenever I could...sampai bukan setakat murid lain terutama pelajar senior yang nak jadikan aku adik angkat....guru guru pun semua nak buat aku Anak angkat derang tau.....

Bila aku tanya, why they are all nice towards me....Theyols cuma sebut.....I have that aura...of macam nak  dicium, di cuddle je....

you see.....fadhilat zikir tuh......Tak payah nak enrol kelas twakawndo semua tu...........sebab TUHAN dah janji...kau ingat kat DIA...DIA akan senantiasa ingatkan KAU...

Boleh aku sambung lagi?

Huhuhuhuhuhu

Syd replied at 1-9-2016 09:00 AM

Kesiannya anak-anak dia ada mak bapak mcm ni.....

masa awal thun gi srkolah amik duit rm100 tu, mesti pkl 6.30 pg dah beratur kat luat pagar....bila sek mintak sumbangan sikit, kecoh satu dunia....

sek perlukan rm10k, klu sorang murid bg rm10je, 1000 murid dpt lah rm10k... tak de masalah kann....tu pun nk memekak cari salah kerajaan.....

kau gi tesco belikn game anak tanak berkira pulak...klu pasal pelajaran bkn main berkira lg....

sttingersattack replied at 1-9-2016 09:21 AM
Kau jadi parents takda ajar Anak tu buat amalan zikir harian Yang mudah mudah ke?

Kalau dah sam ...

Tak le aku ajar zikir pulak.....
Mgkin silap aku tang tu sbb aku ingat aku masukkn private skool benda-benda mcm ni tak jadi...lg pun tu je ank aku ada...mana ada experience punnn...

yg kau terkumat kamit bibir berzikir tu nape kat porum ramai je maki kau....sbb aura berzikir tu tak pergi ke jari yg menaip di porum ke.....

HA.. tu kisah anak2 kena buli dgn kawan sekolah.. anak haku darjah 6 kena buli emotionally ngan mentally dgn guru kelas lagi.. reasong being dia labelkan anak aku lebihkan bola drp pelajaran..Ni cerita fresh from the oven.. anak I tak bgtau sbb takut cikgu kata mengadu kat ibu.. tp I mmg perasan lately ni ada preubahan kat dia...dimana dia jadi semakin agresif dan at times sensitif.. marah sikit menangis.. suruh study langsung tak mau..UPSR hari Isnin jer .. Cemas haku dibuatnya.. result trial agak memberansangkan..tp kena la ada effort utk study kan..
rupanya selidik punya selidik cikgu kelas yg suruh kawan2 kelas pulaukan anak I dgn sorang budak lagi.. dlm kelas cikgu tu mmg ignore anak I.. I dpt verify info bila ada parents lain yg personally WA bila dorang tanya anak dorang sbb I fish for info dlm group WA parents.. tak dpt nak bayangkan trauma yg anak I kena go through dlm situasi yg seminggu lagi nak UPSR..
And last Tuesday mmg I amik leave pegi jumpa GB.. cikgu ada buat damage control sebelum tu sbb I dah tahu perkara ni tp I tetap pegi jumpa GB utk buat aduan rasmi..

jazaa100 replied at 1-9-2016 09:30 AM
Tak le aku ajar zikir pulak.....
Mgkin silap aku tang tu sbb aku ingat aku masukkn private skool  ...

Itu le kau silap...bila zikir jangan harapkan imbalan....kau zikir niat kan dalam hati ikhlas kerna DIA........nothing else......kau risau pada sekelumit Yang maki kau sedangkan malaikat beribu mendoakan kebaikan kau?

Nak aku sambung lagi?

Huhuhuhuhu

Follow Us
harimau76 replied at 1-9-2016 09:37 AM
HA.. tu kisah anak2 kena buli dgn kawan sekolah.. anak haku darjah 6 kena buli emotionally ngan ment ...

Mana anak kau tak manja...Mak terlalu over the top.........

Huhuhuhu

satu rim bape hengget arh?
tak lebih 10 ringgit kan?

sttingersattack replied at 1-9-2016 09:40 AM
Mana anak kau tak manja...Mak terlalu over the top.........

Huhuhuhu

Morning Sting.. How are you? Dah lama tak terserempak ngan you kat forum.. anyway, got to go now.. semoga dipermudahkan urusan you utk hari ni..

harimau76 replied at 1-9-2016 09:37 AM
HA.. tu kisah anak2 kena buli dgn kawan sekolah.. anak haku darjah 6 kena buli emotionally ngan ment ...

anak aku dah kena...kat sekolah agama...yg toce dia guru besar lama...andartu ...garang nak mampos...seb baik dah resign.
aku masukan anak aku lambat setahun....first daftar dah jeling2 sebab tengok dari skul china...and then cakap kenapa lebihkan dunia dari akhirat? tak takut ke anak skul china and bla bla bla...aku jawab maaf lah ciku sebab keterlambatan ini...
and setiap hari rabu anak ponteng sebab ada koko...dia bising aku bagi sekolah surat izin ponteng...surat rasmi dari sekolah pagi...siap sign guru beso...dapat surat senyap sekejap...naseb baik anak aku pandai...dapat nombor satu...kalau corot?berbakul sumpah seranah keluar dari mulut cikgu beso tu...
masuk darjah 4 (pagi)..so darjah 3(petang) makin kerap lah ponteng sebeb tusyen sampai 3 stgah...makin kerap bebl la dia.
naik darjah lagi ...sekolah pagi balik 3 stgah....sekolah petang start kul 3 stgah....so aku merempit gile...anak tuko baju kat keta...tak balik umah dulu...demi nak ngejar sekolah petang...biasa aku sampai kat skul agama kul 3 55....boleh pulak dia sindir2 kat anak aku...hah kejar lah dunia tu...tak tah kejar akhirat...datang sekolah lambat....aku tercenung...aikk harus nya ngko ucap tahniah sebab anak aku datang ke sekolah...cuba tengok budak2 lain...ponteng memanjang tanpa alasan...sampai aku nak pindahkan sekolah kat sekolah agama sungai derus...seb baik dia resign...legaaa!!!!
cikgu2 kecik pon cakap...minta maaf kak,dia memang cenggitu...maklum tak kahwin...
kita orang pangil dia nenek sihir

jazaa100 replied at 1-9-2016 09:23 AM
Kesiannya anak-anak dia ada mak bapak mcm ni.....

masa awal thun gi srkolah amik duit rm100 tu, ...

jangan pukul rata bebtahun ni dah bukan semua murid dapat rm100
cuma parents yang dapat bri1m je anak2 layak dapat bantuan persekolahan rm100 tu

dalam 600 murid, i pasti sangat 500 tak kisah nak sedekah kat sekolah apa2
100 tu je yang termasuk dalam golongan tak mampu atau haji bakhil atau dia bagi tapi buat bising dulu

biskutsusu replied at 1-9-2016 10:07 AM
cuma parents yang dapat bri1m je  ...

aku tak dapat brim...anak sulung tak dapat...anak nom 2 dan 3 dapat....
teringat cite jiran aku....masa awal persekolahan ada perjumpaan mak apak dan pibg.....di collect rm 20 setiap murid untuk sumbangan....ketua pibg mintak persetujuan jika tak bersetuju sila angkat tangan...mungkin akakn diturunkan menjadi 15 setiap anak.
jiran aku tu senyap...macam sokong...mana tau balik taman pung pang cakap terbalik pulak...siap pindahkan anak2 dia kat sekolah lain yg lebih jauh sebab sumbangan kat sekolah baru hanya 10 rengget sahaja!!!!
pibg sekolah lame terlopong lah...benda boleh bincang...yg dia pung pang kat luar kenapa?...kalau minta free pon sebab anak dia ramai (7) sekolah akan bagi...
last pindah kat skolah abdullah...hanto ramai2 naik moto...jika hujan terpaksa lah menepi dahulu...
keta kancil baru boleh beli...moto baru sorang satu boleh beli...laki pakai moto beso boleh...haikkk 20 rengget setahun sekali pon ngko bising?...

airiscomei replied at 1-9-2016 10:21 AM
aku tak dapat brim...anak sulung tak dapat...anak nom 2 dan 3 dapat....
teringat cite jiran aku.. ...

itu jenis suka pungpangdepan2 tak berani
agaknya dia malu nak angat tangan sebab takde orang lain yang angkat tangan kot
kan dah menyusahkan anak2 bila pindah sekolah bagai
kos hantar dan ambil anak balik dari sekolah baru selama setahun ni agaknya lebih dari kos rm20 x7 yang dia kedekut sangat nak bayar
kedekut sangat nak bersedekah kat sekolah

biskutsusu replied at 1-9-2016 10:07 AM
cuma parents yang dapat bri1m je  ...

klu tak dpt rm100 tu pun, tak blh ke sedekah rm10 setahun kat sekolah?