CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: duquesne

Cerita/Pengalaman paranormal aku dan kaum kerabat

stars83 posted on 26-7-2012 11:13 AM
karinaaa..oo karina..mana dikau? cepat kontiniu..

dah kontiniu..sila2..hehe

Last edited by KarinaKapur on 27-7-2012 02:15 PM \n\n5th story
Hari Michael Jackson meninggal, malam tu 8tv ada tunjuk konsert MJ, so saya pon stay up la nak tgk.. masa tu dah pukul 1 lebih mcm tu agaknya.. semua org dah tido, lampu ruang tamu pon saya dah tutup tinggal lampu bilik air je, sbb saya suka duduk dalam gelap.. lgpon dah biasa online sampai pagi buta dalam gelap.. mmg xde apa.. kakak saya tido lam bilik, bilik kat ruang tamu ja.. tgh syok2 tgk TV, tiba2 dgr bunyi ketukan ya amat kuat dari bilik saya..bunyi macam tengah ketuk paku ke apa ntah.. saya terkejut la, saya tgk bilik saya, "hapa benda akak aku ni bertukang mlm2..td elok je tgh tido.." bunyi ketukan tu berlanjutan shinggalah saya dengar tombol pintu bilik saya dibukak, tapi pintu bilik cuma terbukak sikit.. saya pon pergi la kat akak saya sbb saya tau yg bukak pintu tu sudah tentu akak saya, bila saya msuk, kakak saya tgh tido..
saya tanya lah, "kakak bukak pintu ke?" kakak balas,"a'ah, aku panas.."
"kakak ke yang ketuk2 tadi?"
"hah? *mamai lg*"
"dgr x bunyi ketuk2 kuat td?"
"bunyi? xpon..ZZZzzZZzz" terus dia lena..

macam mana dia boleh x dgr, punya la kuat bunyi tu, memang datang dari arah bilik.. betol2 dinding bilik saya lak tu.. saya pon buat xlayan je lah..

itu je lah kisah kena ganggu dalam umah oleh saya..  Alhamdulillah setakat ni xpernah nampak yg bukan2..

6th story
Rumah saya ni teres, seberang jalan tu ada hutan skit, blkg hutan tu sekolah.. so hutan yg xberapa nak hutan ni, bila malam2 memang angker, tambah2 kalau lampu jalan x menyala.. bapak saya ada la tanam pokok jambu air depan rumah seberang jalan tu.. satu malam ni, dah tgh malam la, kucing kitorang terlepas keluar..so saya sebagai tuan kucing yg prihatin (ahaks) keluar la rumah sorang2 cari kucing saya..mmg xpikir apa pon la..takot ke apa ke.. masa dah jumpa kucing kat tepi umah tu, saya pon dukung la kucing saya nak masuk pintu pagar umah, tiba2 ada buah jambu jatuh kat kaki.. saya tgk je la buah tu..then saya masuk..kendian saya terpikir, pkok jambu tu seberang jalan, jalan bukannya kecik, dua lane besar jgk.. pokok tu pulak bukan ada dahan sampai ke tgh jalan.. macam mana buah jambu boleh jatuh sampai ke depan rumah.. dan kawasan umah saya ada menuruni bukit..maknanya, jalan depan rumah tu curam..kalau letak bola depan rumah, dia akan bergolek ke kanan lah (dapat x gambaran?) so mustahil kalau buah jambu nak bergolek cross jlan tu, ikut logik, jambu tu akan bgolek ke kanan rumah menuruni jalan tersebut.. so saya bagitau mak saya mlm tu, mak saya xpercaya..keesokkan paginya, mmg ada dua bijik jambu betoi2 depan pintu gate.. teruk jugak kena marah lepas tu.. "asal keluar rumah tgh2 malam sorg2 ha??asal xsuruh sapa2 teman??kalau jadi apa2 macam mana??"

KarinaKapur posted on 25-7-2012 04:51 PM
mak ai..menakutkan lah..i nak kongsi story i bleh x kat sini TT?

Sila sila.. the more the merrier

KarinaKapur posted on 25-7-2012 05:00 PM
mmg xdapat contact dia lgsung ke kak?? dia lari terus mcm tu, ada apa2 kerugian x kak? (barang ken ...

Boleh kalau nak contact dia.. ada alamat kampung dia tu.. lantaklah.. haku dah tutup buku.. hiks..

Kerugian tu memang la ada.. tapi benda dah lepas.. so tutup kes ;)

SambalBelimbing posted on 26-7-2012 09:37 AM
nape ngan de? ko nak report ape?

Err.. takmo la nak cerita.. benda dah lepas.. tutup buku ok.. ;)

Woho.. karinakapur.. dasat eh pengalaman you.. sila share lagi

Follow Us
duquesne posted on 26-7-2012 02:45 PM
Err.. takmo la nak cerita.. benda dah lepas.. tutup buku ok.. ;)

haha..pulak~
ok la..baeklah~ =b

sila sambung lagi~~~

bagus betul cara penceritaan TT. menarik dan padat serta mudah difahami. semoga ada lagi cerita-cerita menarik yang boleh dikongsi.

zie_haqqin posted on 26-7-2012 05:37 PM
bagus betul cara penceritaan TT. menarik dan padat serta mudah difahami. semoga ada lagi cerita-ceri ...

Thanks zie_haqqin.. skang ni belum ada lagi cerita terbaru... kalau ada nanti saya akan share kat sini..

chayokk!!!

itu je lah pengalaman saya diganggu di rumah..bila masuk uitm, Alhamdulillah xkena kacau apa2..

tp ada satu minggu tu kat uitm, saya susah nak tdo sampai 3pagi mcm tu..nangis2 bgtau kakak saya yg saya ada masalah nk tdo..mcm2 petua dia bg..saya pon sibukkan diri baca novel lah apa lah..

then satu mlm tu saya baring sambil dgr lagu melalui earphone..masa tu tengah top lagu Dan Sebenarnya dari Yuna.. masa tu, roommate semua dah tido.. katil saya tingkat atas..bilik 4 org..  masa saya baru mainkan lagu tu, kan lagu tu bermula dengan "Oh bulan..." tiba2 saya dengar ada satu lagi suara menyanyi bersama-sama (sing along) part "Oh bulan.."..saya hairan lah, roommate yang tido bawah saya memang suka jugak lagu ni, saya anggap dia lah yang nyanyi, mungkin dia terdengar ke..kemudian baru saya sedar saya guna earphone dan xbukak kuat pon.. jadi saya terus stop kan lagu tu dan terus tido.. keesokkannya, saya tanya roommate saya pasal incident tu, dia cakap mmg dia dah terlelap sbb dalam ramai2 roommate saya, dia paling awal tido dan paling susah nak terjaga.. jadi,bukan dia lah yang nyanyi.. so saya pasangkan smula lagu Yuna tadi dan dengar sekali lg, sebab lagu yang ada dgn saya tu, lagu raw, bukan record dalam studio, saya fikir mungkin ada org2 lain di belakang yuna time yuna rakam tu..

bila dengar lagi sekali, memang clean & clear lagu tu, xde suara2 lain..saya suruh kawan2 yang lain dengar..mana nak tau, tiba2 saya pekak ke kan.. kawan2 pon cakap xde pape.. mulai saat tu (3tahun lepas) sampai la ke hari ni, saya x berani dengar lagu malam2 kalau sensorang..apatah lagi kalau lagu Yuna tu..

korang cuba pasang lagu tu, dan dengar part "Oh bulan..." masa starting tu, bunyi pon mcm seram kan kalau ada suara lain yang nyanyi..hehehehehe

duquesne posted on 26-7-2012 02:53 PM
Woho.. karinakapur.. dasat eh pengalaman you.. sila share lagi

xde la dasyat mana pon sbb xmeremang bulu roma pon..ahahaha

Petang nanti saya akan tepek satu cerita baru. Skang tengah menaip kat notepad.

baru abis baca thread ni. cerita menarik dan mudah paham. tq TT.

duquesne posted on 30-7-2012 11:45 AM
Petang nanti saya akan tepek satu cerita baru. Skang tengah menaip kat notepad.

nak lagi! nak lagi!

duquesne posted on 18-5-2009 07:33 AM
Kakak aku cerita. Masa ni aku form 2 jugak, tapi dah ujung tahun.

Bilik tidur dia mengadap jalan ...

orang dengki2 ni yang susah
kesian family kau

|issa posted on 20-5-2009 04:23 AM
tuan umah,

mmg betul apa yang ustaz cakap pasal mimpi mak tuan umah tu.

letakkan penghadang tu mcm beg ke?
boleh bagi contoh?
and reason dalam hadis yang awak baca?

duquesne posted on 20-5-2009 08:50 AM
Cousin aku ni bila bangun pagi macam kena migraine. Lepas tu emotional terlebih.. nak marah marah aj ...

weh, part 3 takde pun.

duquesne posted on 27-5-2009 07:21 AM
Atas nasihat perawat yang sama, S dicadangkan supaya tidak lagi berhubung dengan N atau keluarga dia ...

kenapa bapak n tak jumpa makcik n untuk ubatkan s?