CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pinktriangle

Rumah seram Shah Alam-penulis asal cerita rumah RM 50 detected pg 55 #1363

Reply  baByBoY

ang betoi2 nk tambah credit. post byk2. hahaha
bieboo96 Post at 3-5-2010 13:16

tak pe.. kedit aku pun dh byk....

kalu post 1 cerita lam 1 posting kang ada y berceliru.............

sanggup aku tak tdo lunch hour neh dok tunggu zul.. adessssssssssssss wugi waktu tdo aku weh

itu aku tak nafikan.. n aku tak kesah tgk cite antu sensoran gor tinggal kat umah sensoran ...
baByBoY Post at 3-5-2010 01:23 PM

ooo sbb anak ko ke...emm kalo anak ko kata tu tidaklah mustahil ada logiknya mungkin ada yg ikut dari luar masuk dlm umh.sbb umh adik aku pun sama.selama2 ni anak dia xpenah buat hal n xpenah kata apa2 sehinggala pada satu hari.. apapun benda yg patut ko amalkan ialah setiap kali ibu n ayah balik dari mana2 sampai je umh harus mandi n ko rajin2lah bukak ayat ruqyah tu berulang kali dirumah utk menghalau benda2 yg x diingini.ni pun ust yg bagitau

Post Last Edit by baByBoY at 3-5-2010 13:42
ooo sbb anak ko ke...emm kalo anak ko kata tu tidaklah mustahil ada logiknya mungkin ada yg ikut ...
pinktriangle Post at 3-5-2010 13:35

ayat ruqyah kalu tak silap aku penah amik dr mps neh gak tp tatu thread mana just amik tuk simpan la neh semenjak ank2 dh cerita aku pasang je la bila keadaan memerlukan...
taim anak kecik aku 9 bln nk tdo aku psg la gak.....

y plg best anak sulong aku kata.. mak nak dok lam bilik nak lawan raksasa.. yong n ADIK otomen.. nak tendang dinding .. dinding ada raksasa.. kekdg ckp ada antu..

aku tanya tui ke ada nape maaaaa tak nampak.. dorang diam je la. kekdg bls lik kata2 aku ada lala... aku diam je la.... terkedu...

Reply 236# arinieva

kuarters y baru oe lama.. cantik kan kuarters SUK y br tu....

y lama 2 bilik.. penah dok seminggu ja.. pastu pindah dok sek 6 sbb dekat ngan suk.. ulang alik keje jln kaki ja. tak perlu tmpg org g gheja lagi...

SUNYI UMAH NEH..............

Follow Us
seramnya baca.aku ni sejak lahir lagi duk shah alam
alhamdulillah takde ape2
dengar citer ape2 pun takde sebab aku yang taknak dengar.HAHA

yang banglo sek2 tu selalu gak lalu.baru aku tahu kisah ni.walaupun dah lama duk shah alam
haha.

Reply 234# baByBoY

haah sungai renggam.dulu balik sekolah selalu gak jalan kaki dari sek24 nak balik rumah.memang sunyi jugak situ.tapi selalu je orang lalu lalang.

apacerita pasal gereja tu..so far aku tak pernah dengar cerita pasal gereja walaupun aku ex stud ...
cupcakes Post at 11-4-2010 10:03

Gereja tu memang ada...ada sebiji umah kat Jalan Melati bertanda salib dekat pintu...

Kalau korang lalu Jalan Melati ke arah Kolej Meranti pandang-pandang la belah kiri... Baru-baru ni aku g cek, umah tu memang ada...

lampu_liplap
xde ke yg sudi amik gambo rumah ni? aku slalu lalu, tp x sure rumah yg mana... byk ...
zull4rs Post at 13-4-2010 08:44

Tu yang wat aku pening..byk sangat lokasi umah 50 inggit ni...

Sebelum ni aku pernah baca kat satu forum pasal ada benda follow balik lpas derang g umah tu..better x pyah la g..aku pun x berani...

rumah rm50 tu tepi jalan je. bumbung die bentuk V  yg mmg ala-ala citer dulu2. haha. rumah t ...
bieboo96 Post at 30-4-2010 18:08

Rumah yang mana satu? Yang ada loteng tu ke?

Cter la kesah misteri umah tu...

weh mana nak carik mende nih ya, dulu2 dalam thn 94 kot, ada member aku budak UiTM S.alam bawak rakaman bebudak main gitar sambil ada background perempuan menagis minta tolong tu ya....

Katanya kat kolej perindu ke apa, dah lama lupa dah aku.

Reply 249# blackgoat

mmg la selalu ada org .. dh namanya taman

kan kat situ ada sek. agama ke integrasi kat dlm tu kan.. tui tak....  berdekatan ngan s. renggam......

harineh nak upload pic.. tunggu member kasi usb duluk.....

Tu yang wat aku pening..byk sangat lokasi umah 50 inggit ni...

Sebelum ni aku pernah baca kat ...
nobito Post at 4-5-2010 02:26

Setuju dgn ko.....bila aku tanya opismate aku, dia kata umah tu ngadap wetworld and sebelah sirim....Bila aku tanya kawan aku yg umah dia mmg kat seksyen 2, dia kata banglo antu tu selang beberapa jln dari jln umah dia, aku rasa sama jalan dgn forumer mana kata tu, yg kat page depan2....
So, aku confuse dgn kedua2 versi citer umah antu nie....bila aku ajak dua2 nyer pg bawak aku ke situ, semuanye tak mau.....

Ok, citer antu kat shah alam yek.

Aku dulu membesar dan bersekolah kat shah alam, seksyen 17.  Umah teres setingkat.  Masa mula2 pindah, mmg byk kali jumpa ular lar.....kawasan bekas ladang kelapa sawit ler kata kan.

Then, masa aku dlm tingkatan 3 mcm tu, deret umah aku tu dh kecoh....depa kata tiap2 malam ada bunyik org ketuk pintu....cuma 2 kali ketuk aje.....and ada jiran aku yg terlebey berani, pg bukak pintu umah dia......confirm, tak de org.

Mula2 aku tak percaya, tapi dijadikan citer, pada satu malam tu, aku dan mak aku layan tgk tv lar.....dekat2 pukul 12 mlm dah......dlm syok layan tv, tetiba terdengar ketukan yg agak perlahan kat pintu.....2 kali aje.....aku pandang mak aku, then mak aku pun pandang aku.  Tak berapa lama lepas tu, dengar lagi....2 kali ketuk lagi....kitaorg apa lagi, tutup tv dan tido lar.....

Kat jalan depan umah kitaorg tu, adik lelaki aku penah ternampak penanggal.....masa tu dlm jam 6 pagi....dia keluar buang sampah.....dia dlm umur 7 thn masa tu....siap panggil mak aku.....and tanya apa yg bercahaya dan terbang rendah tu....mak aku nengok, terus tarik adik aku masuk umah.....

Adik pempuan aku lak, masa dia umur dlm 20 thn, penah kena kacau.  Masa tu dia kat dapur, dlm jam lebeh kurang 11 mlm....dia nk kemas2 sikit dapur seblm tidur.......dia terasa cam ada org pandang tapi dia buat derk aje.....kemudian dia terdengar ada suara pompuan tgh berdehem....kat belakang dia.....bila pusing, tak de org....apa lg, tutup lampu dan terus kunci pintu ler gamaknye.....

Reply 257# lampu_liplap

tak nafikan kalu umah y di dbn kan dr ladang kelapa sawit mmg byk ular, tupai n etc....

penanggal neh mmg kuarkan cahaya api giituw..

mak n akak kita penah jumpa waktu tu lam kul 1 la. dorang br lik dr kedai mkn y berhampiran umah.. tetiba dr jauh nampak bebola api dok terbang .. huhuuhuhuhhu ..

Reply 253# senseha_z

xpenah dengar tapi serius seramm ada pulak nyibuk nangis org tgh syok menyanyi..

Reply 257# lampu_liplap

uikkk seram gak tu... kena kat umh sendiri lagi tpi skrg ko still duk sana lagi ke x?

salam en zul .. nak bertanya dok sek 6 blok bape.. saya dok s.s dr tahun 98 taim tu skoll ...
baByBoY Post at 3-5-2010 10:49

Salam,
Ada gak org sec 6 kat sini. Nway, aku xleh reveal la aku dok blok mana. Tp aku bleh bagi hint, aku dok blok area budak skola balik. tempat budak beli ice cream ngan makanan ringan. yupp, kaw permainan tu mmg xde permainan sbb dh uzur sgt pihak MBSA dah lupuskan. Masa aku mula pindah dulu mmg ada gelungsur, buaian dll...