CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tanggo

Pengalaman saya .

Close [Copy link]
Reply  hasell

nak belit ker??? tadi cakap UFO.. skarang ckap lunch pad pulak

ape kate ko  ...
unekspekted_II Post at 9-3-2011 02:53

adoi....
ternyata ko jenis suka cari masalah dgn org. aku tak tau la camne akhlak ko dgn kawan2 dan jiran2.. mesti ko seorang yg nampak baik tp hakikatnya ko mengata2 org dlm hati...apapun, tu jasad dan diri ko.. lantak ko lah..

kalu aku kata lauch pad UFO, kang ko pening, pastu mula la meroyan tak tentu pasal..
yg pasal UFO ni, lantak dia lah, nak jenis camne pun.. tu teknologi yg dah ada...
nak kata karut, tak kan la sampai berbakul2 gambar encounter dgn UFO ni semua tipu...
benda tu dah wujud.. so wujud lah..
yg pertikainya adalah manusia.. sebab tak capai dek akal.. tu laa guna akal lagi..
pastu, tak mau guna quran dlm bab kajian plak.. giler orientis ko ni...

sedaya upaya aku citer bab jin jun julai ni dlm terma sains, suh orang faham..
tp tak sangka , ko tak tidur lagi..
pastu serabut kan otak aku plak dgn soalan kanak2 ribena berry ko plak..
terpaksa la aku jawab sampai bab UFO tu...

jawapan tu bukan absolute.. tp adalah andaian..
bagaimana keadah ufo tu, tak kisah lah..
tp jin jun julai ni pun ada profesionalism diaorg sendiri...
bahkan cam kita jugak..
ada designer, arkitek dan lain (nnt ko suh aku cari bukti bab ni plak, then aku paste ayat quran kalu ada, pastu ko tak terima plak sebab nak guna akal)...

so, UNEKS...
selamat mengunakan akal dan otak anda.
kalau tak pernah jumpa/encounter jin sebelum ni...
aku doakan ko jumpa la sekali sekala...
supaya ko tau, you are not alone in this world...

Assalamualaikum~

adoi....
ternyata ko jenis suka cari masalah dgn org. aku tak tau la camne akhlak ko dgn k ...
hasell Post at 9-3-2011 03:04

hahaha..kan betul aku cakap.. sesat!

tafsir alquran taknak pakai.. main hentam ikut palotak dia jee.. sampai kuali pun cakap UFO jin yg buat

so.. aku boleh conclude malam ni = pemahaman tentang 'jin' boleh buat korang sesat.. mcm mamat sorang ni

Sudah terbukti.. alhamdullilah.. Allah nak tunjuk.. kejap jee dia bagi pengajaran.. jazakallahu khairan khatira.

homework korang.. sebelum korang refute pakai otak bab2 jin ni :

bace tentang "pintu langit tertutup" dalam sirah nabi.. sure korang jumpe jawapan

Post Last Edit by hasell at 9-3-2011 03:24

giler laju ko type uneks..
ko mata2 dari singapore ke?
meh aku konklude semua sekali ayat2 ko sebelum aku masuk tido.. (ko tak kije ke uneks.. ke ko spy yg jaga forum cari?)

1- encik hazell dah menunjukkan kenape Pemahaman JIn ni boleh menyebabkan orang jadi sesat
= dah macam2 pendapat keluar.. tafsir alquran yg mengarut.. conclude ikut akal, tanpa rujukan ijtimak ulamak
nampak??????????

Nampak....
kalu bukan aku yg tafsir al quran, nak harapkan ko dgn org2 cam ko, perghhh... sampai kiamat pun tak akan punya.
ijmak ulama hnya akan keluarkan statement yg Majoriti akan terima meskipun pun diaorg tau tu bukan jawapan yang sebenarnya.
sebab tu kalimah syahadah abis tunggang langgang dan jadi munafiq banyaknya

LA ILA HA ILLALLAH
di baca kebanyakkan kita "tiada tuhan yang layak di sembah melainkan ALLAH"?
ternyata tu dah lari chek oiiiii.. hang kata akidah apa ni?!!!

La = tiada
ILa = selain
Ha = NYA
ILLA = Kecuali
ALLAH = ALLAH

nampak? tak nampak punya sebab hati gelap gelita..
(pastu mula la pertikai... padahal aku bagi tu dah absolute, lagi mau tukar2.. munafiq ke apa?!)
sebab tu dok 'sembah2'...sembah apa? dinding?
sebab tu cina tanya, Lu sembah apa? DInding?
marah plak kita..
dah awal2 agama dah hancur.. lagi pulak hidup beragama..
so beware...

jin tak akan mampu buat anda sesat bila anda pegang teguh pada kalimah LA ILA HA ILLALLAH~

MEMANG PINTU LANGIT DAH TERTUTUP SEJAK NABI LAHIR
mau bet???

mau jer...
ya, memang pintu langit dah di tutup sejak kelahiran nabi muhammad s.a.w..
tp bukan tutup yg absolute..
kalu tak, takkan nabi leh isra mikraj plak..
gila pandir ko dalam agama, pastu nak belagak cam tau semua..
ia berlaku sampai la kiamat..
penutupan tu berlaku adalah untuk JIN je syaitan... sebab depa ni curi2 dengar khabar berita dari langit..
nak bet?!
meh ***** ko aku ***** kan.. baru jadi uneks~

ayat aku :
"ape bende yg Allah limitkan sejak nabi lahir.. dulu boleh, sejak nabi lahir x boleh pulak???

ayat pembelit mcm ko pulak :
tadi dia sendiri kata pintu langit di tutup..
pastu, kata ALLAH tak limitkan pulak..
pastu tuding jari, salahkan orang.
ade aku cakap "tak" ker???
nak tabur fitnah tu agak2 laa... dah brape kali kantul ni.. xnak mintak tolong jin backup ker??

ermm..belit tak belit.. tapi ko dari page 1 dok bantai org sampai page 10...
ko ada misi apa2 ke uneks, sampai trauma gile pada kultus jin ni.. pernah muflis dlm MLM ke ni?

tp dalam pemahama aku, ko nak nyatakan yg manusia ni limit nak ke langit dll melalui statement ko yg belakang... cuba cheak~

lari pulak dia.. dah malu kot
neeexxxxttttt

ko tak pe.. ko spy. ko tak tido.. ko leh stay 24 jam.. ko tak pe, ko hebat~
aku manusia biasa.. nak tido.. nak solat..

note:

red text: uneks
blod text: hasell

hahaha..kan betul aku cakap.. sesat!

tafsir alquran taknak pakai.. main hentam ikut palotak d ...
unekspekted_II Post at 9-3-2011 03:08

leh sesat erk sebab tafsir "PERIUK YANG TETAP"

baru aku tau.. erm, patut la.. uneks, ko hebat. ko idola aku. you are no 1...

p/s: tu la kalu kalu tafsir bulat2 dari ayat. tak mau kaji betul2.. renung dlm2, apa di maksudkan piring yg seakan2 periuk yg tetap tu.. AQ nak cerita periuk ke?

AQ ada dua jenis penafsiran...
yg jelas
dan yg tersembunyi...

dan kalu anda mau jadi cam uneks, pakai otak.. tolak quran, sebab takut sesat...
so, let be.. iman anda, hak milik anda...

gaduh plak.....mana pak tanggo ni.....cepatlah cite.......

Follow Us
Reply 241# hasell

Yes aku pun pikir benda yang sama. Camne la perangai dia ngan kawan2. Maybe takde kawan pun dia ni sebab suka carik gaduh. Sebab tu dia ada masa reply semuaaaaaaaa msg org kat sini nak cari pasal..Tak de budi bahasa langsung. Sesedap mulut je mulut tu nak cakap apa.. Kalau parents aku dah lama marah anak2 dia buat perangai tak elok cam ni..   
P/S : Apapun hasell, DON'T ARGUE WITH PEOPLE LIKE THIS. Buat bodoh je, kalau dia reply apa kite buat dia macam cakap dgn angin..

dah jadi medan pertempuran/depat pula thread tanggo ni

Dari page pertama sampai page 10, mananya cerita yang forumer Tanggo nak ceritakan nih?

Bro Unekspekted, come on la... Pada aku, aku respek pendangan dan ilmu ko tentang sejarah terutamanya Sejarah Johor dan sejarah semasa Perang Dunia Kedua tu... Dari situ aku agak ko sorang yang berilmu, dan resminya org berilmu, dia senang menerima pendapat org lain meskipun pendapat itu boleh dipertikaikan... Kalau nak pertikaikan pun pertikaikanlah secara org berilmu, bukan dengan cara begini...

Bro Unekspekted, gelanggang ilmu ni boleh datang daripada sesiapa sahaja, hatta daripada pengemis jalanan, ilmu datang melalui pelbagai cara... Kita tak tahu semua perkara dalam dunia ini, mana yang kita tahu kita sebarkan, mana yang kita tak tahu dan ada org yang nak berkongsikannya kita dengar, betul atau salah biarlah minda dan ilmu kita sendiri tentukan SELEPAS org itu kongsikan ilmunya... Tak salah kan macam tu?

Persoalan ttg JIN ni mmg susah nak dihuraikan bahkan hampir mustahil nak dibuktikan, tapi adakah dengan sukarnya pembuktian MENYEBABKAN tiadanya kebenaran? Jangan macam tu, ilmu manusia ni amat sedikit, Allahlah yang memberikan ilmu2 itu kepada manusia, hatta malaikat pun akui mereka hanya tahu apa yang Allah ajarkan mereka... Maka, tak ada salahnya kalau kita dengar ilmu org lain MESKIPUN ceritanya TIDAK betul?

p/s : Bro Unekspekted, aku tak ingin bermusuh dengan sesiapa, aku tidak menyebelahi sesiapa dalam hal ini, aku respek ilmu yang ko ada dan aku harap ianya kekal sebegitu namun dengan ilmu sahaja tidak cukup kerana org akan menilai kita juga melalui cara kita bermualamat dengan makhluk2 ALlah yang lain... Berilah peluang kepada forumer Tanggo berkongsikan ilmu yang dia ada...

Contoh kedua : sebagai bukti kenape pemahaman jin boleh buat korang jadi bodo..

Frontpage = Metro hari ni

hahahahah.. tu laa... Allah nak tunjuk, terus klua front page hari ni

hasell vs uneks. baru bertemu buku dengan ruas...

selama ni uneks bermaharajalela palatkan orang lain..kali ni dia dah jumpa regu yang setanding..
aritu uneks jugak suruh orang keluar segala macam hadis dan ayat al-quran pasal jin..
bila hasell keluar ayat2 tu uneks kata jangan babitkan quran pulak..

so skang ni hasell menang..uneks kalah..first time aku tengok uneks kalah..

dah2 jangan gaduh2 lagi..

Reply 251# billionman78

kalah menang bukan tujuan aku..

i had my say.. hasilnye = metro muke depan hari ni

takkan laa korang tak blajar kot

Nampak....
kalu bukan aku yg tafsir al quran, nak harapkan ko dgn org2 cam ko, perghhh... sampai kiamat pun tak akan punya.
ijmak ulama hnya akan keluarkan statement yg Majoriti akan terima meskipun pun diaorg tau tu bukan jawapan yang sebenarnya.
sebab tu kalimah syahadah abis tunggang langgang dan jadi munafiq banyaknya

klu mcm tu... tak payah laa refer ulamak tafsir.. pakai pemahaman koo jee kluakan hukum.. right???

ko dah refer buku tafsir yg genuine ke blum????

mau jer...
ya, memang pintu langit dah di tutup sejak kelahiran nabi muhammad s.a.w..
tp bukan tutup yg absolute..

tu laa.. aku cakap ko jahil ko taknak terime

'tutup' literally meaning kepada jin... bukan manusia, nabi, niel armstrong tu jin kerr???

.. and bukan maksudnye... tutup closed mcm tutup peti sejuk

tp dalam pemahama aku, ko nak nyatakan yg manusia ni limit nak ke langit dll melalui statement ko yg belakang... cuba cheak~

paste balik laa statement aku.. ade aku cakap 'manusie' ker?? ke pemahaman ko cetek?? susah nak paham bende senang mcm ni??

Reply 251# billionman78

aritu uneks jugak suruh orang keluar segala macam hadis dan ayat al-quran pasal jin..
bila hasell keluar ayat2 tu uneks kata jangan babitkan quran pulak

dude.. aku suruh dia kluakan ayat quran  yg cakap "iring-piring" dalam quran refer kepada UFO... cube bace balik statement bodo dia kt page 9 bawah tuu..

last2.. dah terang2 cakap piring dan periuk DALAM KEADAAN YANG TETAP... dia cakap lunch pad pulok.   

tak ke gilerr tu tafsir Quran tak pakai tafsir yang credible.. main hentammm jee.. tu pasal aku cakap perkara jin ni boleh buat korang jadik sesat.. sebagai contoh lagi :

dah giler.. bodo pulok tuuu... hahahahahhaha

Kesian....

weiii.. mane pendukung mazhab jin2 sume????

takkan malu kot.. kekantulan bertimpe2.. tuhan nak tunjuk tuuu.... alam ghaib hak Dia.. korang toksah laa nak campur urusan Dia..

reti???

i wanna see "pengalaman dengan jin" tu...instead im going thru the whole crap of
kewujudan jin....

losers..

kesimpulannya: kalau nak mula bersetubuh dgn isteri jgn lupa baca basmallah dan doa yg berkenaan...takut2 nanti keluor anak perangai macam jin...:re:

Ish.. Pasal Jin pn nak sampai bergaduh.. Itu baru cite pasal jin, belom lagi cite pasal benda2 lain.. Ape2 pn Sebaik-baik ciptaan ALLAH adelah Manusia kerana MANUSIA itu adelah rahsiaku.

Jin itu membuat untuk Sulaiman apa yang dikehendakinya dari gedung-gedung yang tinggi dan patung-pat ...
unekspekted_II Post at 9-3-2011 02:40

oppsss....
ksian TT sbb thread dia dh d jadikan perang mulut antara uneks yg sengal dan ramai org (yg kate uneks juga sengal)....
aku baca2 tapi sorry kalau aku terlepas pandang...uneks tak pernah pula membuktikan ayat Quran tu bahwa apa yg di katakan piring2 itu sebagai kuali...gila babun kuali nk besar2 mcm tu..sapa nk masak dan sapa nak makan...takkan manusia...jin???
lagilah mustahil sbb makanan jin kan asap...ish...confius...benda2 tak pasti mcm ni tak boleh di jadikan bahan pergaduhan..
sepatutnya sebagai MANUSIA yg bijak pandai mcm uneks lebih menerima pendapat dan memberikan pendapat yg bernas.
Sekian Terima Kasih..