CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Fitnah Blackout

dino posted on 7-5-2013 02:01 PM
yg gebang kat fb psl nurul izzah kalah lg truk... konon2nya ade peti undi baru masuk la... apa la. ...

memang ada cubaan nye sama cam tempat aku 2008 dulu.....paling kuat kita org bole halau je n amik no plat so inform kawasan sekitar.....hot seat cam lembah Pantai mmg dah dijangka akan jadi mende2 camtu....tempat aku kali ni geng UMNO sendiri x suka calon MCA tu so takde la cubaan nak menipu tu....majoriti pon besar nak kejar balik

Fieza-mira posted on 7-5-2013 02:05 PM
Aku rasalah memang strategi dia umumkan kemenangan awal2 masa kertas undi tengah kira sebab kalau  ...

stuju.... mmg kaki putar alam ni pembelit no 1....

an2toncit posted on 7-5-2013 01:54 PM
aku maksudkan keta yg bwk peti undi la.....keta org ppr kerinci tu bwk peti undi ke ?
ingatkan ad ...

Kamu ada situ ke....dgn cerita kamu yg sungguh meyakinkan tu...tau x nama org yg kena tahan tu? Mmg la dia bw...tu psl kena tahan. Mmg aku xleh ada seme tmpt...tp kena contact seme nak update, hang pon x tau aku tugas mana...kamu x percaya kes kereta kena tahan tu xpe...

Jd anggap cerita kamu benar brp kotak peti hantu masuk? Brp jumlah bertambah utk raja nong chik?

Mmg amazing juga teori boleh ubah ni....semua agen gigih bersekongkol nmpk nyer

Aku rasalah memang strategi dia umumkan kemenangan awal2 masa kertas undi tengah kira sebab kalau  ...

huhu
aku rasa sungguh x logik kalo kes nipu pon
xkanlah mereka ni tdak polling agent nak memerhati dr penipuan berlaku
mcm2...aku tanya kawan2 aku yg dok share gambar blackout tu pon memasing tak dpt jawab biler aku tanya kat mana berlaku dlm gambr tu and sape yg menang area situ
main share semborono jek xtau ujung pngkal cerita
sedih sgt byk sgt fitnah berlaku dlm
xkanlah kita nak percaya pemimpin kita cakap 100% tanpa kaji selidik
isnt that how we got here in the first place?
angguk aje ape yg disogokkan media and pemimpin UMNO ckp dulu
haishh..sedih kalo dah tahap obses!
sumenye please la be more neutral for at least our brain can work to process things

Kami yg dok kp result pon terkejut....dia yg plg cepat btau menang....eh mcm confuse plak, apa cer petugas2 lain bg no slh ke....punyer la berpuluh ribu undi dah siap kira oleh dia kul 7

InVendeTTa posted on 7-5-2013 02:24 PM
huhu
aku rasa sungguh x logik kalo kes nipu pon
xkanlah mereka ni tdak polling agent nak memerha ...

Mslh nyer seme repot psl dakwat la hape....xde lak repot psl tipu undi ni.... nak jugak tgk btul kan

Follow Us
dino posted on 7-5-2013 02:01 PM
yg gebang kat fb psl nurul izzah kalah lg truk... konon2nya ade peti undi baru masuk la... apa la. ...

budak opis aku , adik ipar dia kat bangsar, ada satu kereta dipancitkan.. 2 peti undi siap berpangkah..

abang aku sendiri, sehari sebelum mengundi, baru dpt tahu, ada bangla menyewa rumah dia.. hahahaha

abil_tetra posted on 7-5-2013 02:27 PM
Mslh nyer seme repot psl dakwat la hape....xde lak repot psl tipu undi ni.... nak jugak tgk btul k ...

dakwat aku sampai le ning x hilang gik kat kuku
yg dok repot tu gigih bebenar
agaknye basuh dengan klorok?
kikis kuku jari sume?
it is just a simple secondary layer to protect from undian lebih dr sekali
aku cabar yg dok repot ni g tempat polling memasing balik and try undi lg sekali
kalo boleh undi lg sekali barulah report kata ade fraud
sengal sgt2

dino posted on 7-5-2013 12:22 PM
bkn confirm kan... kan senang kata ade cubaan tp gagal....
aku cuma heran mana dtgnya penipuan ...

Kamu baru nak heran....org dah share merata...tny mak kt kg yg xde fb...x tgk tv pon tau

InVendeTTa posted on 7-5-2013 02:32 PM
dakwat aku sampai le ning x hilang gik kat kuku
yg dok repot tu gigih bebenar
agaknye basuh d ...

Siap kata risau cemana nak solat katanyer....maklum la mufti yg ada ni mana leh caya. Sental jgn citer la

an2toncit posted on 7-5-2013 02:04 PM
pengalaman aku lak dr 8 pagi ke 10 dlm 60 org je ngundi, start pkl 10 sampai 1pm tu dlm 300 org... ...

kt tmpt sy jaga undi tu...pengundi jnis semangat nk undi....padahal diaorg tu dlm umur antara 55-65 thn....dr pkl 8 hgga 1 lbh non stop org...bl dh hjn br kurg org...
ktm buat keje dia...cma ganti kerani bl ada yg g mkn atau g toilet...ejen2 ok...friendly...cma yg bn je la...kurg kemesraan di ctu...ngan ejen dap siap gelak2 lg....

Aku rasa cara yang paling valid untuk manipulate undi ialah dengan menggunakan pengundi import ( pengundi luar).

Negeri kelantan paling mudah nak manipulate sebab kat sana ramai pengundi luar. Anak kelantan balik kelantan mengundi..

Dah terang diaorang adik beradik semua share satu alamat rumah bapak diaorang.

So kat situ bule selit 10 ribu pengundi luar.. daftar mengundi di kelantan,  letak satu alamat 10 nama .. tak de sapa perasan.  

Pengundi import mestilah di ambil dari negeri yang banyak majoriti.

bab dakwat kekal tu... bergantung jugak la pada pengundi tu sendiri... klau baru je calit terus lap ngan wet tissue... mmg bole ilang.. sbb mende tu cuma dakwat je.. bukannye cat pon. tp most of voters aku tgk masing2 dok jaga jari tu tak lap pon. itula purpose dia.. baru la ink tu kekal smpai hari ni... masih ada lagi stain biru2 kt cecelah kuku... hudoh!

talapia posted on 7-5-2013 02:38 PM
bab dakwat kekal tu... bergantung jugak la pada pengundi tu sendiri... klau baru je calit terus lap  ...

Aku punya kesimpulan pasal dakwat kekal tu pulak .. ianya berbeza mengikut fizikal orang. setengah orang mungkin jenis berminyak kat kulit.. so dakwat mudah hilang.. majoriti org aku jumpa dakwat kekal.. ada sorang dua tak kekal.. ironinya yang tak kekal ni semua geng PR.

Belimbingtm posted on 7-5-2013 10:41 AM
Ada sesiapa yg boleh cerita tak berkenaan dgn prosedur proses sebelum penghantaran peti undi ke pusa ...

sy petugas semasa pru d shah alam..sy antra kerani kira undi..dan sy juga y bw peti undi dlm kereta sy ke pusat utk kumpul kesemua peti undi d selangor..
proses bw kluar peti undi dr skolah mmg di kawal ketat oleh polis2..stiap kereta yg bw peti undi akn ade wakil polis seorg dlm kereta..
bile smpai d dewan yg mengumpul kn smua peti undi dr pusat, kami x d benar kn msk ke dlm dewan..
semua peti akn d ambil oleh pihak spr/petugas yg di tugas kn..dgn kawalan pihak polis..
d dlm dewan tu andai kata ade peti yg perlu d 're-count' kn..itu akn d kira oleh petugas lain..
d dlm tmpt tu hnya blh msk agent, spr n polis..dan wakil petugas dr stiap saluran seorang..
proses htr peti undi amat ketat..mmg sukar klu ade sabotaj yg kta peti undi di buang ke ape..
ttp klu d dlm dewan td..itu sy xtaw..sb yg ade hya pihak tertentu..sgale nye serah la pd tuhan yg maha mengetahui..

perang_candu posted on 7-5-2013 02:38 PM
Aku rasa cara yang paling valid untuk manipulate undi ialah dengan menggunakan pengundi import ( pen ...

Ini sy setuju...dgn bw ic biru. Ckp pon lebih kurang org lokal.... x mustahil berlaku. Lebih baik dari citer tamil selit kertas undi dlm poket

perang_candu posted on 7-5-2013 02:43 PM
Aku punya kesimpulan pasal dakwat kekal tu pulak .. ianya berbeza mengikut fizikal orang. setengah ...

panatik PR mmg nasib depa malang sikit

nordiana87 posted on 7-5-2013 02:44 PM
sy petugas semasa pru d shah alam..sy antra kerani kira undi..dan sy juga y bw peti undi dlm keret ...

aku rasa yg sibuk kata penipu ke ape prejudis semata
ape2 anwar dah berjaya create imej buruk pd gomen spr... kekonon tak adil la apa la.... selagi tak menang tak adil katanya

abil_tetra posted on 7-5-2013 02:45 PM
Ini sy setuju...dgn bw ic biru. Ckp pon lebih kurang org lokal.... x mustahil berlaku. Lebih baik  ...

Yang aku maksudkan pengundi import tu bukan orang bangla.. tapi orang tempatan juga, contoh: orang felda taib andak johor tapi mendaftar guna alamat kelantan.. so diaorang mengundi kat kelantan.

perang_candu posted on 7-5-2013 02:43 PM
Aku punya kesimpulan pasal dakwat kekal tu pulak .. ianya berbeza mengikut fizikal orang. setengah ...

saya perhatikan ada sesetengah tempat mengundi mencalitkan dakwat tu hanya sekali lalu saje... bagi mereka yg jaga kuku, nail file selalu bagai, sure kuku tu susah nk lekat ink. sekali lap or basuh sure ilang. tapi di tempat saya.. disapu dah macam pakai inai. kuku 100% biru termasuk segala kutikel bagai, keliling jari kecuali perut jari je. celup dalam pencuci cat kuku pon lom tentu bole clear la.

tapi kan.. 1benda yg bagus guna ink ni... peratus pengundi meningkat sebab malu klau umur dah ckup tapi tak gi mengundi n jari clear... haha... aku lak rasa bangga je dok tayang jari biru gi shopping cuti free kan... bangga aku dah jalankan tanggungjawab aku. yeaaa...