CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Aku, Bilik Aku dan Hantu Pervert (18sx)

a

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 02:00 AM

shazman73 posted on 2-6-2014 12:39 PM
Qarin adalah jin kan, apa ada pada qarin itu sehingga membuatkan dia boleh mengawal pergerakan k ...

Yer la.. ilmu kita sgt terbatas... kita pon mendengar atas dengar... Al-Quran yang suci pon ditafsirkan oleh pelbagai pendapat manusia..

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 02:01 AM

shazman73 posted on 2-6-2014 09:06 PM
Yup, amat terbatas persoalan tt lom dapat jawapannya..bergitu juga persoalan sains ttentang asas b ...

Sgt tidak paham.. huhuhu

FanTasyCreaTioN posted on 27-5-2014 06:32 PM
aiseh maap tau ..
bukan kata lompatikan ni judge TT
maksud ai..

macam tersetuju pulak..

nmpk mcm tt takde inisiatif nak berubat pun,
eventho dah jadi mcm2 tt still layan dvd
kalau orang yg normal mungkin akan pasang ayat ruqyah..

wallahualam..

btw tt kalau  betullah cerita ni pergilah berubat.. jgn biar bnda dah jadi truk baru nak berubat..

x sabo lak nak tau apa jadi lepas berubat..cpt hapdet laa tt ekk..huhuhuhuhu...

Follow Us
update le cerita terbaru tt ..lepas u dah balik berubat

huhu cam sama je ngn kami.. tp kami tkde lak pkai cncin n tk dpt lak berkomunikasi ngn bnda tuh

myakayina posted on 22-5-2014 05:21 PM
ni kisah benar ke atau rekaan/imaginasi semata mata?

otak aku dah pikir mende lain ah sudah

adui komen korang semua buat aku tergelak pagi2 ni ahahah

wah misteri cerita ni... bila makhluk halus nak buat sesuatu ianya termanifestasi secara zahir pakai badan manusia juga .. tetapi mungkin boleh secara direct.. pelik sungguh alam ghaib ni boleh ada dalam dimensi fikiran dan mungkin dialam nyata..

tt cuba tanya boleh ker dia zahir sendiri ke alam nyata sampai boleh nampak dengan mata..  bila zahir dialam nyata atau dimensi manusia adakah dalam bentuk jisim, sinar ker asap ker boleh pegang ker ... ini cadangan berani mati...

tak pernah alami benda pelik macam ni..sampai meraba badan sendiri..

TT kena pergi berubat ni..

shazman73 posted on 30-5-2014 11:09 AM
Benda macam ni yg buatkan kita tak pasti yg adakah ianya jin atau syaitan, ada benda lain.. sebab  ...

benar. pengalaman kita hampir sama. suh aku buat2 yg smuanya baik2 belaka. namun setan tetap setan. akhirnya dapat juga aku kantoi kan dia. tapi mmg la seksa idup aku 2 minggu yg lepas. berubat dari satu ke satu tempat.

Sejak aku mengalami gangguan ni, kehidupan aku dah tak macam dulu. Asal aku diam je, non-stop la setan ni berbisik2 kat hati aku. Menghasut yg bukan2. Mengugut yg macam2. Yang tak best nya, bukan aku je yg kena, orang2 sekitar aku pun kena tempias.
Macam mana aku boleh kena semua ni, semuanya berpunca dari sikap aku sendiri yg suka dok umah sorang2. Layan dvd aku tu. Housemate aku plak kaki travel. Cuti2 entah beberapa hari tak balik. Aku tak lah takut dok umah sorang2, tak menjadi issue pun dok umah sorang2. Tapi dah namanya Setan, dia mmg tunggu time je bila aku sendiri. Dia mula berbisik2. Dari suara yg agak perlahan2, lama jadi terang dan jelas. Selalunya bila kita ckp dlm hati, adalah kita sendiri. Tapi sekarang aku dah ada yg balas, iaitu Setan.
Setan ni memang dalam al-quran ckp jangan percaya. 10 kata dia, 50 tak boleh percaya. Walaupun dia suh kita buat benda yg baik2 seperti solat, berzikir, mengaji, etc. Dia mmg ada rencana jahat di sebalik itu. Jangan sekali kali percaya.
Esok aku update tentang aku sakit, berubat, dan keadaan aku yg dah tak jadi mcm dulu dah.

waiting..

Dua minggu...hari2 yg aku tempuh mmg la sgt memeritkan. Pegi keje pun dah serabai. Dan saat2 ni la kawan2 aku mula mencadangkan tempat2 yg macam2. Keluar cerita yg dorang dengar dari orang lain or baca kat mana2 tentang2 orang yg sakit mcm aku.

Minggu pertama, aku di bawa oleh office mate aku ke Greenwood utk berjumpa dgn seorang Pakcik yg berasal dari Seberang. Kami datang lepas Maghrib. Selepas berborak2 bertanyakan apa masalah aku dan kemudian dia mintak nama penuh aku. Apa yg aku dapat katakana, rawatan mandi bunga Pakcik ini sgt menyakitkan aku. Setiap tempat yg Pakcik ni sentuh aku iaitu di kepala, belakang, jari, dada, semuanya sakit yg amat sangat. Walau pun sakit, aku dinasihatkan berulang mandi sampai baik. Aku pun kuatkan la semangat, hinggalah mandianku kali ketiga, membuat aku rasa tertipu yg hidup2. Dikala aku menjerit bagai tak cukup nafas, Pakcik tu berdialog la dgn benda itu thru aku. Boleh plak soalan dia mintak nombor ekor. Aku ingatkan Pakcik ini main2 sahaja, tapi tak ya. Dia suh siapa entah ambil hp dia dan dia save no yg aku bagi itu. Pakcik ini siap ugut benda itu supaya nombor itu menang first prize klau tak dia akan bunuh benda itu. Kemudian Pakcik itu dgn selamber kerek ckp kat aku esok jgn lupa datang kalau nak baik. Yang benda tu pulak dok gelak kuat2 ckp aku bodoh pecaya Pakcik itu. Aku sangat rasa sedih, tertipu, kecewa, sakit hati dan sakit badan. Dan mmg aku sumpah tak mau pegi dah kat Pakcik tu lagi.

Semuanya tak terhenti di situ. Malam Rabu yg lepas, aku dan kwn aku accident langgar bumper kete depan di Jalan Genting Kelang. Tak tau lah mcm mne kami boleh begitu cuai. Benda ni pun dok gelak kuat2. Bencinya aku. Malam itu mungkin aku rasa bersalah sgt dgn kwn aku, benda ni tetiba menjadi kuat. Mengugut aku yg macam2. A whole night aku tak dapat nak tido pikir yg mcm2. Malam tu aku decide, siang je aku nak pegi cari tempat berubat. Aku pun google lah mana2 rawatan Islam yg berdekatan ngan umah aku, so aku find this one place kat Setiawangsa, Al-Hidayah.

Since kete dah masuk bengkel, kitaorg pegi lah naik cab. Btw, Khamis tu both aku ngan kwn aku tak keje. Sampai je Al-Hidayah tu, nafas aku tercungap-cungap. Jenuh aku cuba contro, tak boleh. Air mata aku dah meleleh. Rupanya bukan aku sorang je. Kwn aku tu pun nangis sama. Bila aku tgk org dok tgk2 aku, lagi aku panic. Byk kali jugak kwn aku tu cuba tenangkan aku, last abg kat counter tu suh kwn aku bwk aku kuar. Dorg isau aku lagi worst if dok kat dlm. Lupa plak, dlm tu dorang pasang ayat Al-Quran. Bila dok luar perlahan2 nafas aku elok blk. Tapi aku sedih bila fikir apa yg sebenarnya jadi kat aku smpai dgr Al-Quran aku boleh menggelupor. Terukkah aku?

Perawat tu seorang yg cool dan approachable. Dia tak ckp byk. Setelah di ceritakan ttg masalah aku, dia pun merawat. Kemudian ada ayat yg aku kena amalkan dan sebotol air penawar yg aku harus minum. Selesai semuanya aku dapati suara itu sudah tiada lagi, tapi tak lama. Dalam sejam gitu dia mula bersuara semula. Tapi suara dia agak perlahan tak mcm sebelumnya.

Dan kini aku masih lagi mencari tempat untuk berubat. Insha Allah weekend ni, kwn aku nak bawa aku pergi Darul Shifa di Bangi.

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 02:02 AM

shazman73 posted on 10-6-2014 12:58 PM
Menarik kisah kamu sama macam aku, benda ni bermula bila dok sorang2, dan dalam hati kita ada bany ...

mmg lebih kurang sama. dulu aku ni hancur. solat jauh sekali la. dia dok remind aku bila masuk waktu. dah jadi mcm ni, baru la takut dan skang dah tak tinggal solat. tapi yg lain nya, bila aku dah jadi baik dia tak suka. dia nak aku jadi aku yg dulu balik.

tp kebolehan dia ni terhad. dia tahu apa yg aku tahu je. dia nampak apa yg aku nmpak je. dia dengar apa yg aku dengar je. yg selebihnya merepek. betul la cakap ko. sbb aku ni suka sorang2 sbb tu tetiba benda ni muncul. aku pun nasihat kan kwn2 aku smua mana yg tinggal sorang. Isau plak if dorang jadi mcm aku. benda ni klau aku tanya mmg tak penah jawapan nya sama. pembelit. 10 ckp dia 50 jgn pecaya. aku rasa dia split personality.

dia penah cabar aku nak tunjukkan diri dan bukak hijab aku. memula aku takut la. tapi one day tu aku cabar balik. dia ckp dia tak boleh buat mcm tu. nasib lah. aku pun actually isau jugak.

apa yg aku buat skang ialah dengar ayat rukyah tiap2 hari ya. dlm lrt. kat office. nak tidur. sebanyak yg mungkin. biarlah nafas aku tercungap2. biarlah mengantuk tahap gaban. biarlah seram sejuk. aku dah tak peduli.

maknanya ni ko suggest supaya aku jangan pegi berubat lah ni? boleh ke aku berubat sendiri. setakat ni beratus je la aku habis berubat. tak nak lah aku jadi mcm ko berabis beribu tapi tak baik2 jugak.

ghjhgjgkjgfhkfh Last edited by shazman73 on 6-11-2014 02:02 AM

shazman73 posted on 10-6-2014 02:18 PM
maknanya ni ko suggest supaya aku jangan pegi berubat lah ni? boleh ke aku berubat sendiri. setaka ...

thanks a lot la info yg ko sharing ni. its means a lot to me.

btw, ko dah betul2 heal ke? ke masih lagi ada benda tu datang usik2 ko?