CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Hello, Kenapa Nak Pilih Menantu 'Gomen' Sahaja, Ingat Kerja Swasta Lekeh

zeed replied at 30-12-2016 10:50 AM
Yg sibuk nak menantu gomen ni mak bapak tu keje gomen ke?parents aku yg keje gomen pon tak kesah ana ...

Salah ke..pilih yg terbaik utk anak..rasanya ok kot..
Melainkan ko adalah jutawan harta menimbun tak habis 7-8 keturunan, maka sesiapa je boleh jd menantu..itupun kalau ko tak memandang darjat..

mel18 replied at 30-12-2016 12:42 PM
perghhh..
baru td aku dgr cita..kawan kepada kawan aku lelaki...pilih cikgu as bakal tunang..
belu ...

Hopefully cikgu tu..pikir dua tiga kali, cikgu perempuan ni kira high demand kot..

Keje swasta pun ok..kalau berwawasan dan ada proof..masa jumpa dgn bakal parent in law tu, bgtau dan proof yg dah ada rumah, kereta dah habis byr, ada bisnes online etc etc...
Tapi itular, kalau org yg mcm gini, dia pun akan pilih2 juga siapa pasangannya...bukan guna konsep asal berlaki/berbini..

kos pengasuh anak naik,minyak naik..
susu pampers naik..

pilih yang xkeje la..
kos pengasuh dan segala kos yang berkaitan dapat diselamatkan..

mak2 sekarang demand menantu maam2 tu sbb dia xmerasa dedulu.
contoh mcm ibubapa yang paksa anak belajar perubatan sbb mereka dulu xmampu nak buat,
so cita2 tu dipindahkan ke anak

wirazam replied at 1-1-2017 07:57 AM
Salah ke..pilih yg terbaik utk anak..rasanya ok kot..
Melainkan ko adalah jutawan harta menimbun  ...

Tak salah.tapi jgn sampai perlekeh keje org..swasta atau gomen kalau tak pandai menyimpan dok enjoy je hampas gak.

Akak dulu cita2 Nak kawen dengan mat saleh org puteh...  Sama tempat kerja dengan akak..

Gomen vs swasta ni tak pernah terlintas langsung DLM kepala akak..
Jadi akak harap salah sorang anak akak akan pilih omputeh sbg pasangan sekaligus mrnyambung cita2 murni akak yg tak kesampaian tu...

Follow Us
terimakasih zaman pak lah & najib yg menaikkan gaji byk kali gaji kakitangan kerajaan ke tahap yg lebih bagus dari swasta.  menyebabkan swasta iri hati & hari2 maki hamun kenapa gaji cikgu & penjawat awam lagi tinggi dari mrk.  terimakasih our prime minister.

zeed replied at 1-1-2017 10:47 AM
Tak salah.tapi jgn sampai perlekeh keje org..swasta atau gomen kalau tak pandai menyimpan dok enjo ...

Betul tu...
Better ada keje dr takde keje dan asyik melepak tak tentu hala..
Buat je keje apa dr membuang masa..

nabyha replied at 29-12-2016 04:11 PM
kawan aku nih keje gomen, kat kg dia ada satu makcik nih berkenan la nak buat dia menantu.
masa ses ...

Ckp dgn kawan ko tu..jgn risau..jodoh pasti ada.
Masa yg ada ni better dia buat pelaburan dan berbakti kat parents..

EncikRhoma replied at 30-12-2016 12:01 PM
kalau kawen dengan orang gomen, kemudian dia meninggal, kawen lagi sekali dengan gomen, meninggal  ...

kat opis aku yg buat gini lelaki... mybe mmg da nsb dia... dia dpt 3 pencen weh... masyukkkkk

sofiazara replied at 27-12-2016 08:52 AM
biasanya camni laaaa
yg jantan mesti cari bini cikgu la, nurse la...senang nak menumpang slip gaj ...
yg jantan mesti cari bini cikgu la, nurse la...senang nak menumpang slip gaji
si jantan tu pulak konon2 kontraktor tapi manjang sengkek tak kerja

adik perempuan no2 aku cleaning contractor  & dlm masa yg sama ada 1 tender kantin sekolahsorang cikgu ni masa makan kat kantin kerek tanya adik nama company
dah di jawab di balasnya "eemm tak penah dengar pun"

adik tak jawab
adik aku kenal laki cikgu tu..laki dia takde tender baru pun, nak masuk tender byk2 lesen pun nak pinjam2 kat org
cikgu tu pakai grand livina, makan kat kantin amik kuah + ikan gorang je
laki dia kat luar makan sedap2
cikai2 pun oldtown

maksu aku pun plak pembatu pra sekolah tu...ada la sambil2 buat jual tudung
cikgu tu bole kata "nak beli rm5 je"

nyampahhh , gelak terguling kat cikgu tu.hee tak koser aku

tapi bila pikir2 blik , sian dia nooo, tanggung laki ..dia bahagia kot camtu

white_musk replied at 1-1-2017 10:55 AM
Akak dulu cita2 Nak kawen dengan mat saleh org puteh...  Sama tempat kerja dengan akak..

Gomen ...

hahah aku pun ngokk jugak
penah pikir diri sendiri tak pandai ank further study kat oversea
plisss laa amik aku jadi bini

fefeeling replied at 30-12-2016 10:36 PM
Terjamin la sebab ada pencen. Kalau mati sebelum bersara pun pencen still dpt kat bini ngn anak2 bwh ...

iya sis alhamdulillah kawan rmai juga yang kahwin sama askar polis jadi insyaALLAH boleh terjamin hidup cuma nanggung anak2 dia kerna masih kecil kalo anak2 tiri mereka ada yg ga perlu nangung kerna sudah besar n sudah kerja.... macam istri pemandu bas di johor itu perolehi pencen perkeso seumur hidup kerna sominya meninggal sebanyak rm1300 dan rm1500 sebulan jadi ga perlu kerja cukup untuk nanggung hidup mereka anak beranak seumur hidup n yang penting ga perlu jadi seperti wanita2 lain yang tau harapkan bantuan kerajaan aja kerna ga mampu sara anak2 sedangkan badan masih sihat lagi.

wirazam replied at 1-1-2017 01:37 PM
Ckp dgn kawan ko tu..jgn risau..jodoh pasti ada.
Masa yg ada ni better dia buat pelaburan dan ber ...

betul betul... orangnya pon baik, siap bawak mak ayah menunaikan haji, ada harta. sayang orang tak nampak kebaikan dia tu.

annehuda replied at 22-12-2016 02:15 PM
aku paling tak boleh blah kalau mertua nak anak lelaki dia kawen ngan org gomen esp cikgu. ada yg de ...

Kalau my mother dia punya thinking anak2 better kerja government sbb berpencen ( senang cucu2 dia nanti kalau anak2 meninggal pencen still dapat pada anak bini ) dan satu lagi senang nak transfer balik kampung, tak sesuai hidup di bandar kuala lumpur yang serba serbi mahal dgn gaji government 4 -5 ribu

Reason nombor satu tu saya flush dalam jamban sahaja lah, kerna takat pencen itu berapa sen sangat lah
Tetapi reason number 2 itu logik sangat, beliau risau anak2 struggle nak meet the demand living in the cities, nak raise up family lagi, 5k di kl miskin sangat skarang kalau sudah berkeluarga

nikaido replied at 23-12-2016 09:58 PM
Sama dgn pengalaman aku. Aku pergi ioi haritu ada promoter bank nama cina tanya aku kerja apa. Bil ...

Bodohnya promoter cina tu. Di universiti adalah fully government bukan semi government. Universiti itu di bawah kementerian pengajian tinggi, cuma ada pekeliling sendiri jah, certain2 klausa universiti boleh untuk tidak mahu pakai.. kebanyakannya masih lagi kena follow pekeliling jpa

Alhamdulillah iols kawen ngan pnjwat awam hidup bahagia aman dan harmoni #tilljannah

Edited by MariaClara at 10-1-2017 09:27 AM

kisah ni benar..aku sendiri kena..13 yrs ago..hubby aku (skarang da ex haha) org gomen..aku swasta (syarikat kewangan) mak mertua aku time tu seboleh2 nye suruh aku tuka keje gomen gak mcm anak dia..paksa2 aku..kutuk2 company tpt aku kje..mcm2 dia kate..nnt kne buang kje la..kne VSS la dan mcm2 lg la kutuk aku..FYI mak mertua aku tu kje gomen jugak..dia mmg ske ikut ckap kwn2 gomen dia..ape kwn ckap semua btol..klau aku n hubby ckap semua salah..kiranye dia serba tahu..FINE! so kisahnye sbelum kawin dia carikan aku kje..so sbb aku ni ade kelulusan..so makanya cpt je dpt interview gomen..aku pon pegi gak semata2 nk sedapkan hati dia (PAKSARELA) lps interview bebrapa bln aku diterima keje..tapi aku lg pandai..aku cakap x dpt..so aku diamkan aje..so mmg rezeki aku kat swasta..swasta la yg tlg sara anak dia selama 10 yrs..Sekian...

so aku nk berpesan kat makcik2 or sesape je..rezeki kite ni ade dimana2..jgn taksub sgt dgn kje gomen..x nafikan gomen menjamin..tp swasta juga berguna utk negara..KBAI

Ini semua poyo... klu ko tau bab rezeki tu datang dari sapa.. tak kan ada perbalahan keje gomen ke keje swasta...

As far as my concern gomen utk orang yang tak adventures doesn't know the meaning of survival sbb aku dah 15 tahun dengan swasta boleh je beli rumah boleh je ada 2 kereta walau pun executive cabuk jer..

buragazz replied at 10-1-2017 09:43 AM
Ini semua poyo... klu ko tau bab rezeki tu datang dari sapa.. tak kan ada perbalahan keje gomen ke k ...

huk aloh...baru dua keta pun dah megah bagai....
apa laa sangat 2 keta tu....