CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Claudia_Lestat

Perihal Anak Angkat - Contoh Surat Akuan di page 15 [MERGED]

Reply #241 sharaz94's post

congrats to u... wah.. seronok dier menyopping...

yani tgh menunggu hari ni.. berdebar2, tuhan je yg tau...

Reply #242 ryani83's post

Tahniah Ryani... dah dapat baby boy !

kassih nya anak angkat akan menyusul may atau june ni. skrg tgh nak ambik hormon for breastfeeding. harap semuanya akan berjalan lancar..
tgh membaca2 pasal parenting nih.  berdebar2 sgt.
tak sabar tunggu baby....

bump...

Mana ryani lama tak masuk sini.. dah dpt bf kan bb angkat dia ke blom agaknya...

aku lum kawin...tapi malam tadi terdetik hati nak amik anak angkat...layaktak?...camana caranya...(kalau boleh tak mahu lalu jabatan kebajukan masyarakat dan yg seangkatan..)

[ Last edited by  anaktoyol at 8-5-2008 09:19 AM ]

Originally posted by anaktoyol at 8-5-2008 09:15 AM
aku lum kawin...tapi malam tadi terdetik hati nak amik anak angkat...layaktak?...camana caranya...(kalau boleh tak mahu lalu jabatan kebajukan masyarakat dan yg seangkatan..)

kawan aku anak dara ada anak angkat.. and dia breastfeed anak dia... asal cukup tiga kali kenyang la... tp dia dapat dr org terdekat la... tak sah taraf.... ala.. as long ko didik anak tuh dgn sempurna, insya Allah kesilapan lama tk berulang.....

Follow Us
SAYA pun tgh nunggu baby dari kewaja... suspen gak... sbb last week dah jupe ngan staf sana.. sblm ni calling2 jer bln pose dulu dah hantar pemohonan... dah beli brg baby skit2...nanti terover plak kang... lambat plak dptnya....

kepada sesiapa yg nak anak angkat, atas syarat berkemampuan dan gaji sekitar rm2000 keatas suami isteri dan berkahwin lebih dari 5 tahun, ader pusat pemulihan akhlak di area gombak bleh bagi hak anak angkat. cuba laa rikie kat gombak sana...

Balas #254 mieza386\ catat

mesti KEWAJA... kan? saya dah gi dan dah register pun... rasanya yg tak sampai 5 thn kawin pun bleh.... dan depa memang nak salinan slip gaji somi isteri...

Reply #255 salina4033's post

salina.. yang dah ada anak tak bulih ka?
cemana cara nak daftar tu?
salina tunggu berapa lama la baru dapat?

pehtu kan.. ada ke apa2 bayaran nya?

citer la sket salina

Balas #256 shidafzan\ catat

saye tak dapat lagi laa... kalau dekat bleh gi terus... isi borang dia...bwk salinan ic, slip gaji somi isteri... salinan surat nikah dan bayar rm 50.00 jer... saya dok penang...so pos jer yg depa nak... baru 2 minggu lepas gi kat sana... yg dah kawin pun bleh kot...
utk baby dan sume byran adalah RM3500.00
TERMASUK bayaran lawyer tu... kira dokumen hitam putih tak perlu risau laa..

Reply #256 shidafzan's post

amik baby baru bayar tau... ade yg 2 minggu daftar pun dah bleh dapat... masa register tu kita boleh nyatakan jantina baby yg kite nak... rezeki saya lambat gak laa... dr bln pose lagi dah daftar pos...

Reply #259 salina4033's post

i dah register awal thn .... melalui pos... tapi sampai skrg blom lg dpt panggilan dari KEWAJA... mungkin kene pergi register gak la..

cite pasal adik angkat aku plak...

dulu mak aku pregnant pastu dah masuk ke bbrp bulan terakhir berlaku pelbagai komplikas (mak aku ada darah tinggi, kencing manis)i & dlm bln ke 7-8 kot baby dlm perut mak aku meninggal...

satu hari tu slps dia bersalin dia kena masuk hospital balik dlm 3-4 hari kalo x silap aku la...

then nak dijadikan cerita dlm wad yg sama ada pompuan baru bersalin 30 hari pun dimasukkan hospital coz ada masalah kesihatan..pompuan tu mcm muram je & baby tu asyik nangis2...mak aku plak time tu mcm ada gangguan psikologi mungkin sebab tertekan krn anak dia meninggal (lg pun baby tu lelaki..mmg kita tunggu sgt coz skang ni cuma ada 1 je anak lelaki yg lain pompuan 3 org)...sampai dia termimpi2 baby la pastu mcm ada lembaga yg ambik anak dia la all those stuff...

bila mak aku nampak baby tu (katil mak aku dgn katil pompuan tu jarak sebuah katil je) dia pun slalu la peluk cium baby tu...then kebetulan masa tu mak aku ada susu jadi dia mintak izin abah aku & mak baby tu utk susukan dia...

ntah dah ditakdirkan rupanya mak budak tu mmg nak bagi kat orang baby tu sbb masalah kesempitan hidup..baby tu sepatutnya diserahkan sejak lahir tapi dah 30 hari orang yg patut amik tu tak datang2...so akhirnya baby tu kitorang la yg amik...kebetulan rupanya ayah dia ada bau2 bacang dgn abah aku...

sampai skang budak tu dah umo 6 thn...sampai skang pun abah aku sekali sekala mcm time raya ke, budak nak naik sekolah ke bagi duit kat ayah & mak dia sbb diorang pun ada 4 org anak dah...

anak bos haku dia beli anak angkat rege 20k..baby boy..skang budak tu dah sethn ++...

beli dari dari mana tu. cam sidiket je................

Balas #260 Aefy_Laily\ catat

TU YANG saya dah pegi dan jumpa staff kat sana ari tu... dan byr duit pendaftaran

WAHAI KENGKAWAN... dimanakah kalian...? sume bz ngan baby masing2 kot.... den jugak

Reply #267 salina4033's post

Menanti tu memang menguji kesabaran.. i pon tak sabar menanti...

dear all,

meh dhania citer pasal KEWAJA ni......actually bulan 4 las year ada besfren dhania register kat cni
untuk amik baby angkat....Alhamdulillah tak sampai 2 minggu register pun dia dapat....dia pun kawin baru 3 tahun..dia mintak baby boy...comel sesangat.....overall bayaran dekat 4k..tapi puas hati lah sebab semua depa yg buat...kira kita pegi ambik baby n gi sign surat sumpah aje.....dhania ikut tau masa dia amik baby tu.....biasanya masa amik baby tu mak baby tu akan serah sendiri...sedeyy gile masa tengok kawan dhania tu amik baby tu....actually bayaran yang dibuat tu tak semestinya fixed 4k or 3k..it's depend la...kalau mak baby tu memang dah bayar kos hidup kat situ may be murah sikit, tapi kalau budak tu memang tak mampu nak bayar, maknanya kita kena bayar la..tanggung semua kos tu.....lepas tu semalam baru dhania jumpa kawan dhania ni dgn baby dia...dah besar dah umor setahun pun.......nampak cerdik n pandai jer budak tu......

Tapi papepun nasihat dhania utk teman2 sebelum buat apa2 keputusan tu buatlah solat istikharah dulu sbb hanya DIA yang tahu apa yang terbaik dimasa akan datang.......

pada yg still menunggu respond dari KEWAJA tu rajin2lah telefon......follow-up cakap je nak dulu sbb kadang2 w/pun dia cakap kena q, tapi ada jugak kaple yg bila sampai turn dia kaple tu tak jadi ambik sbb dah ada baby or tak ada duit..so rajin2 lah bertanya......

Rate

1