CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tumpanglalu74

Gadis 'Ghaib' SMS Dari Kubur

beraninya u.....
dewi_anastasia Post at 10-10-2010 22:19

takde jugak dewi... mungkin anya yang tak compute the dire circumstance masa tu kot...... lama jugaklah.. pastu anya masuk..panggil my sister kejap..... just so anya boleh pastikan anya tak imagine2 benda... dia pun nampak yang sama... kain ikat kat kepala tu dah terbuka.. dan muka dia yang disinari cahaya lampu tu... memang nampak berdarah2.....

takde jugak dewi... mungkin anya yang tak compute the dire circumstance masa tu kot......  ...
anya8797 Post at 10-10-2010 10:29 PM

beraninya u...dahla i sorang2 malam-malam....minta dijauhkan...

tapikan kalau kita berani memang tak ada apa2...mcm u..tak pulak kena histeria...sebab fikiran kita tidak dikuasai oleh perasaan takut dan memikirkan perkara yang bukan2,....mcm u kata tak pernah lagi ada orang mati kena bunuh oleh hantu...kecualilah kita kena sihir...betulkan....

beraninya u...dahla i sorang2 malam-malam....minta dijauhkan...

tapikan kalau kita berani ...
dewi_anastasia Post at 10-10-2010 22:34

mungkin jugak kot dewi... its the state of the mind..... tapi that one incident sajelah.... lenlain anya tak permah come across lagi... orang sakit kena sihir pun anya tak pernah jumpa lagi.... mungkin bila dah nampak dengan mata kepala sendiri... baru anya percaya agaknya.... tapi mintak2 sangatlah dijauhkan.....

mungkin jugak kot dewi... its the state of the mind..... tapi that one incident sajelah... ...
anya8797 Post at 10-10-2010 10:38 PM

ye la minta dijauhkan.....amin....

Reply 121# dewi_anastasia

klu tgk citer piranha 2010 .. seram mnakutkn

ikan mkn manusia

untungnya Jin tu dapat makan Almond Lomdon

Follow Us
yang anya jumpa tu pocong.... anya tengah sibuk nak sidai baju.... tetiba nampak dia berdi ...
anya8797 Post at 10-10-2010 21:48

ish..ngerinya..seumur hidup saya tak pernah lagi jumpa hantu per-se.Walaupun byk kali dimomokkan dengan cerita hantu di asrama mahupun di rumah sewa saya dahulu. Mungkin sebab didikan parent saya yang pantang dengar perkataan 'hantu' - "Hantu tu tak ada.Yang ada adalah jin dan syaitan"

Anyway saya pernah kena sleep paralysis sahaja masa kat asrama dulu. Siap kena interrogate lagi dengan makhluk tu.Mcm sesi berkenalan lah pulak. Yang harunya bukan sekor, tapi banyak ekor yg duk mengelilingi saya sambil pegang kepala saya. Yang saya perasan,waktu itu cahaya amat terang mcm muka saya disuluh lampu. Bila dah sedar, keadaan sekeliling gelap dan member sebelah masih tidur nyenyak.Mungkin itu semua hanya halusinasi saya sahaja atau simptom biasa sleep paralysis.Wallahualam. (Note: Saya masih tak pakai istilah hantu disini)

A few years ago, sekali lagi saya mengalami sleep paralysis. Tapi time tu lain sikit sebab time ini saya rasa seluruh badan vibrate dan dengar buzzing sound yang kuat.Rasa mcm badan terbang dan dikelilingi static noise (bayangkan tv yg tamat siaran). Dengar mcm tak tak menakutkan tetapi bila alami sendiri memang mengerikan kerana kita tak tahu apa sebenarnya yg berlaku pada diri kita dan kita tak dapat nak 'cabut lari' daripada environment tersebut.

mcm bod paranormal la pulak..

Musti ada iklannya dalam Harakah.......

Maideen~Hanya Islam menjamin kebahagian suami dan  ...
Maideen. Post at 10/10/2010 21:07

agak2 meden la..kalu guna air suci meden yg dikuatkan dgn sirap penenang tu,barang gang2 meden boleh tambah kuat tak?

paper 9 jin.. tajuk thread 8 jin... terlepas sekoq ka

ada beza besar orang yg konon berilmu tetapi kurang berakal....
mungkinkah bagi yg konon berilmu ...
sibel Post at 10-10-2010 21:24

sekampung mai serbu utk ambik gambo balang plastik bukan satu perbuatan taksub melampau kpd jin dan jembalang?
yeahhhh...sure

oh, btw, i thot islam menyuruh menjaga alam sekitar? sudah diberi amaran, segala bencana di bumi adalah akibat tangan2 manusia? ohhhhh...maybe there's an exception di tanah melayu, bulih dibuang sampah ke laut sbb takdak teknologi, ya lah sbb taksub dgn amik gambo jin saja, takdak masa nak kaji teknik pelupusan terkini.....ppprrrrfffttthhhhhhhhhh

ish..ngerinya..seumur hidup saya tak pernah lagi jumpa hantu per-se.Walaupun byk kali dimomokkan dengan cerita hantu di asrama mahupun di rumah sewa saya dahulu. Mungkin sebab didikan parent saya yang pantang dengar perkataan 'hantu' - "Hantu tu tak ada.Yang ada adalah jin dan syaitan"

Anyway saya pernah kena sleep paralysis sahaja masa kat asrama dulu. Siap kena interrogate lagi dengan makhluk tu.Mcm sesi berkenalan lah pulak. Yang harunya bukan sekor, tapi banyak ekor yg duk mengelilingi saya sambil pegang kepala saya. Yang saya perasan,waktu itu cahaya amat terang mcm muka saya disuluh lampu. Bila dah sedar, keadaan sekeliling gelap dan member sebelah masih tidur nyenyak.Mungkin itu semua hanya halusinasi saya sahaja atau simptom biasa sleep paralysis.Wallahualam. (Note: Saya masih tak pakai istilah hantu disini)

A few years ago, sekali lagi saya mengalami sleep paralysis. Tapi time tu lain sikit sebab time ini saya rasa seluruh badan vibrate dan dengar buzzing sound yang kuat.Rasa mcm badan terbang dan dikelilingi static noise (bayangkan tv yg tamat siaran). Dengar mcm tak tak menakutkan tetapi bila alami sendiri memang mengerikan kerana kita tak tahu apa sebenarnya yg berlaku pada diri kita dan kita tak dapat nak 'cabut lari' daripada environment tersebut.

mcm bod paranormal la pulak..
ultra78 Post at 10-10-2010 23:44

anya pun tak percaya.....kalau anya tak nampak sendiri pocong tu... mesti anya sceptical.... tapi pun sebab bukan anya sorang yang nampak (i did ask my sister to look and she saw it too).... jadi anya pastilah bukan imaginasi anya.... yang peliknya masa tu tak rasa takut pulak.... selepas tu baru teketar2 capai baldi segala.....

anyway sleep paralysis ni..... anya biasa jugak.... tapi i sort of dismiss it as mimpi..... baru2 ni n that state yang macam kita sedar dan suasana sekeliling exactly macam masa kita nak tido dengan bedside lamp dan lampu bilik air terpasang..... anya rasa macam ada orang masuk dan nak cakap dekat anya dia lapar... pastu rasanya dia gigit jari anya.... anya ni berusaha nak lepaskan kaki anya dari kena gigit..... anya hanya tersedar bila anak anya pegang tangan anya sambil cakap... mama cakap apa.... takutlah suara mama..... we slept holding each other's hand lepas tu....sambil anya letak bantal banyak2 kat kaki....

ye la minta dijauhkan.....amin....
dewi_anastasia Post at 10-10-2010 22:43

amin... betul tu... kalau boleh taknaklah jumpa lagi....

amin... betul tu... kalau boleh taknaklah jumpa lagi....
anya8797 Post at 11-10-2010 09:58 AM

semalam i tak boleh tidur....teringat cerita pocong anya.....

semalam i tak boleh tidur....teringat cerita pocong anya.....
dewi_anastasia Post at 11-10-2010 10:04

sorry lah dewi... dont mean to scare you....

sorry lah dewi... dont mean to scare you....
anya8797 Post at 11-10-2010 10:28 AM

tak mengapa...memang i tak pernah jumpa hantu pun..mimpi adalah...dan tak suka tengok cerita hantu....tetapi i pernah tolong kawan2 kena histeria...siap pegang diorang lagi..masa tu siapa yang pegang dan pandang yang histeria tu akan terjerit dan tersampuk sama.sampai 32 orang kena.....nasib baik i tak kena...kuat semangat kut....

SENARAI NAMA JIN YANG DITAHAN
------------------------------------------

1. Jintan Manis
2. Jintan Putih
3. Jinjang Selatan
4. Jinak
5. Jin Bundle
6. Jin dan tonik
7. Jin Levis Original

Sorry to say la ... rasa aku .. ngko ni adalah jenis yg tidak percayakan benda2 ghaib.. lebih percaya kepada benda2 fizikal. Even kalau orang sakit kepala .. pastu makan panadol.. mesti pecaya penyembuhan itu datang dari panadol dan bukan dari Allah s.w.t.
hmm... enough said ... this is the end of it .. not going to prolong this feud. It is worthless. May Allah forgive you .. your soul.. and your parent.
sibel Post at 10-10-2010 21:24

way to go....sibel...!
never know that you're such a knowledgable person...

way to go....sibel...!
never know that you're such a knowledgable person...
tongkatwaran75 Post at 11-10-2010 10:40 AM

orang dungu beringuih sekali sekala masuk CI tatau pendirian org yg mana berbuih2 mempertikaikan akidah orang laen pon nak dibanggakan :re:

dunia nak kiamat uolsss

Terer la ostat jinbaster tu

iklan ni sikit ari dulu ada kat tv lah deen...dont worry ntah hape2 saje....
ehh how come ...
anya8797 Post at 10-10-2010 21:09

Ohhhh ada kat TV. Tapi Jin yang bagi barang power tu Jin Islam ka? Kalau Jin Islam mazhab apa? Ntah ntah Islam Wahabbi dan kita trus mintak obat power dari dia yang kita ragui halal haramnya.

Btw, Anya Maideen ada lah beberapa keping gambar hantu yang itu hari Maideen ambik kat Ulu Benot. Maideen jual dengan harga RM10.00 termasuk pos. Kalau Anya ada kenal sesiapa yang nak beli buleh lah order dari Maideen. Kalau jual kat ceramah PAS musti laku. Maideen bukannya apa....hanya nak kasi bumiputera peluang meniaga.