CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: luraziera

[Tempatan] Cubaan merogol oleh budak 13 tahun di SHELL

my^fluffy posted on 2-1-2013 10:37 AM
tulah sara....ingat kes video KFC dan budak cina sekolah yg kurang ajar  kat MCD tu....video2 tu h ...

1. cerita sebelah pihgak
2. polis pun tak keluar apa2 kenyataan lagi
3. selain didakwa dicabul, nyonya tu jugak kata polis cuba kawtim dlm bentuk soalan 'nak dakwa ke tidak' (sara rasa polis tu tak pecaya)
4. ingat org kena percaya cakap dia je rke? cakap budak tu apa pulak?
5. dia dah langgar akta kanak2 dgn menyiarkan maklumat kanak2 itu di FB dgn meluas
belum tentu budak tu salah dan digebang pandai pulak buat mahkamah sendiri! coyyy bebetoi nyonya tu!

sepatutnya melayu tunjuk la kelancauan cina bagi rasuah...asyik cina aje tunjuk polis melayu terima rasuah...ke melayu ni baik sangat? cuba pakat2 pi rumah urut cina ambik video dan tayang kat youtube ka, facebook ka...dedahkan pula keburukan bangsa cina...and indian for that matter...malays are losing here...

nurkasih74 posted on 2-1-2013 10:02 AM
Aku rasa, apa2 pun tindakan menyebarkan gambar budak ni, adalah salah! Apa tujuan sebenarnya amoi ni ...
  1. ku rasa, apa2 pun tindakan menyebarkan gambar budak ni, adalah salah! Apa tujuan sebenarnya amoi ni buat gitu? Apa tujuan bf dia buat gitu? Agaknya kalau bangsa dia sendiri, diorang akan sebarkan ke camtu? Sorry to say, sometimes, ppl like them (the way they dress, cakap, ngangkang etc) mmg mengundang utk dirogol. Perbuatan budak tu tetap salah..tapi dia terlalu budak..memang dah ada nafsu, cumanya, beri ruang untuk dia berubah! kalau dah sebar2kan gambar siap dgn nama, alamat bagai...apa yg kita nak sebenarnya? nak menghancurkan masa depan budak tu? mungkin dan rasanya yg patut disalahkan sama adalah makbapak dan masyarakat sekeliling..tolonglah bagi peluang untuk adik ni pulang ke pangkal jalan dgn membimbing..bukan menghentam dan menghukum! saya juga ada anak2 dan salah seorg  remaja umur 11 thn. saya amat takut menjadi parent...sbg masyarakat, pandanglah mka anak2 ni dgn ehsan, belas, kasih-sayang..
Copy the Code
aku pun sependapat ngan ko...dari segi undang2 kita tak tahu siapa yg salah sebenarnya adakah belum lagi disahkan bersalah boleh gambar disebarkan dan diedarkan, seolah-olah dia bersalah.......adakah kita boleh hukum seseoarang bersalah hanya mendengar cerita dari sebelah pihak sahaja??

kalau dah terbukti budak ni bersalah aku pun tak sokong tindakan budak ini tapi tidak bermakna aku menyokong tindakan amoi ini menyebarkan gambar bagai sebelum disahkan budak ini bersalah.....kalau salah tetap salah lah

atira posted on 2-1-2013 10:33 AM
apa ke babi la uols ni dok cina gitu gini.. melayu gitu gini....
ya hampun... sungguh pprt....
mmg ...

Dah terbukti ke budak tu merogol Tira???

kintan posted on 2-1-2013 10:07 AM
mmg patut pun disebarkan gambar budak nakal nie..
inilah keturunan anak yg tak mendapat kasih saya ...

heyyy kamu...(sori agak biadap) jangan terlalu pasti dengan hidup ni dik....sesaat jek Allah boleh bolak-balikkan hati kita! jgn terlalu pasti kamu dan keturunan kamu akan terus kekal baik...pandanglah manusia dgn hati....nanti baru kamu akan tahu!

biasalah cina racist hanya nampak budak melayu tu je yg bersalah even berdasarkan cerita dari sebelah amoii tu, confirm atau tak belakang kira........salah pihak  sebarkan gambar tak pulak dia kata salah...kata org lain racist sedangkan dia juga racist mempertahankan kaumnya,,,,,,

Last edited by my^fluffy on 3-1-2013 01:14 PM

Follow Us
my^fluffy posted on 2-1-2013 09:54 AM
ramai yg tak racist tu aku tak setuju...mcm mana ko tahu...bagi aku sedikit sebanyak ada yg racist ...

Betul gak... macam mana pulak anda tahu yang ramai yang racist?

my^fluffy posted on 2-1-2013 10:07 AM
btw org yg racist juga kata apabila dia tak setuju mengenai pendapat orang lain lalu menganggap ke ...

Yang penting, ini bukan lagi thread politik tapi keadaan macam dah tenat sangat.

fire_place posted on 2-1-2013 10:40 AM
Tp,sambil tu.aku mmg takut bila ngat kat melaka.kakak aku n suami dia dtg bcuti sini,suami dia g tandas kat pam minyak.dia pucat keluar..coz dia cakap dlm tandas laki2 tu ada laki2 tibe2 salam dia,yela dia org asing,so ngat sume org leh salam,dia salam,org tu usap2 tgn dia n cuba goda.masa naik kete,terus diam.coz geli n takut.haha.....

laaa camtu jer pun laki ko dah takut pucat, camana nak lindung anak istri. apa tak debik jer muka lahabau tu.

mysara posted on 2-1-2013 10:40 AM
1. cerita sebelah pihgak
2. polis pun tak keluar apa2 kenyataan lagi
3. selain didakwa dicabul,  ...
  1. 1. cerita sebelah pihgak
  2. 2. polis pun tak keluar apa2 kenyataan lagi
  3. 3. selain didakwa dicabul, nyonya tu jugak kata polis cuba kawtim dlm bentuk soalan 'nak dakwa ke tidak' (sara rasa polis tu tak pecaya)
  4. 4. ingat org kena percaya cakap dia je rke? cakap budak tu apa pulak?
  5. 5. dia dah langgar akta kanak2 dgn menyiarkan maklumat kanak2 itu di FB dgn meluas
  6. belum tentu budak tu salah dan digebang pandai pulak buat mahkamah sendiri! coyyy bebetoi nyonya tu!
Copy the Code
kena ada bukti yg kukuh lah kan...ia kena dengar cerita  dua-dua belah pihak....jgn jadi mcm video KFC rakaman beberapa minit dah boleh judge melayu KFC tu bersalah ...pandai diorang ni....kalau nak nampak org lain je bersalah depa je jadi mangsa...

mcm kes video KFC.....aku rasa org yg upload yg cuba provoke perkauman bagai....samalah ngan amoi ni adakah ni tak provoke atau memulakan spekulasi???.....wow siap langgar akta kanak2 pulak....errmmm mcm mana budak2 tak rosak kalau org dewasa pun mcm ni....apa pekerjaan emak bapak amoi ni...tak tahu didik anak ke..what a shame???

spiderman80 posted on 2-1-2013 10:48 AM
Yang penting, ini bukan lagi thread politik tapi keadaan macam dah tenat sangat.

tapi siapa yg cuba kaitkan dengan politik....bukan kamu ke??? cuba check balik hahahahha sorry saya ada terbaca komen kamu dibelakang......

xy_daen posted on 2-1-2013 10:44 AM
Dah terbukti ke budak tu merogol Tira???

so.. bincangkan kes rogol....
ni melayu racist.. cina racist... apa kejadahnye....
harap polis siasat...
ni nampak nye cina2 tu marah polis macam memperlekehkan depa...
tu yg depa pi sebarkan gambar budak tu...

buat masa ni... aku ambik pendekatan mahu percaya cerita mangsa ....
tapi aku nak tunggu jugak laporan rasmi..

mak bapak, wanita, kanak2 perempuan lain... tolong la berhati2

my^fluffy posted on 2-1-2013 10:52 AM
kena ada bukti yg kukuh lah kan...ia kena dengar cerita  dua-dua belah pihak....jgn jadi mcm video ...

harap2 shell tu ada cctv.. at least bhgian luar hala ke tandas tu lah

p/s: dah mcm citer Nabi Yusof dan Zulaikha pulak

geolimarkisa posted on 2-1-2013 10:19 AM
memang betol bukan semua cina...tp ramaaaaaaaaaaiiiiii
mmg betol pun almost semua bangsa dalam ...

Anda kata apa respond Cina dalam kes dimana mangsa rogolnya adalah Melayu. Bagi saya kalau berlaku kes seumpama itu, saya cuma perlu lihat dari sudut kemanusiaan. Saya perlu bersedih pada mangsa tersebut. Tak perlu nak api-apikan perkauman.... jenayah rogol ini bukan Melayu saja buat, Cina dan India pun ramai jugak dalam statistik negara.

setahu saya mangsa dan penjenayah di bawah umur ini identiti mereka tidak dibenarkan sama sekali untuk d reveal???

ogata posted on 2-1-2013 10:55 AM
setahu saya mangsa dan penjenayah di bawah umur ini identiti mereka tidak dibenarkan sama sekali unt ...

mmg tak bulih

spiderman80 posted on 2-1-2013 10:47 AM
Betul gak... macam mana pulak anda tahu yang ramai yang racist?

mcm kamulah anggap tak racist tapi sebenarnya kamu  racist juga..dan  melabelkan org lain racist...kadang org yg tak racist ingat dia tu tak racist syok sendiri sebab tu saya tak setuju dengan pendapat kamu .........so jawab soalan aku dulu boleh mcm mana kamu juga tahu, tanya kita pula ???

jonlabu posted on 2-1-2013 10:52 AM
laaa camtu jer pun laki ko dah takut pucat, camana nak lindung anak istri. apa tak debik jer muka  ...

Baca lah btl2 bukan laki aku.laki kakak aku,dia bukan takut.tp geli.coz dia xpaham pape mulany.coz dia org asing,dtg sini bcuti,mmg peramah orgnya,so dia ngat budaya sini dgn sume org kena salam,so org tibe2 salam dia kat tandas,n cuba bukan2.dia dah tolak org tu,pastu kuar tandas.n cakap kat laki ku kenapa org tu buat mcmtu.coz xphm lg.xpikir kot org melayu ramai je gay.lgpun dgn muka mamat tu yg xsmengah lg.tu bila explain baru geli  sdiri,n takut sdiri.mungkin rasa dicabul.huhu..

my^fluffy posted on 2-1-2013 10:53 AM
tapi siapa yg cuba kaitkan dengan politik....bukan kamu ke??? cuba check balik hahahahha sorry say ...

Anda harus tahu apa yang membuatkan saya berikan komen tersebut. Tapi memang obviously BUKAN saya yang memainkan isu perkauman di thread ini. Cuba anda baca sekali lagi dan anda akan faham.

my^fluffy posted on 2-1-2013 10:57 AM
mcm kamulah anggap tak racist tapi sebenarnya kamu  racist juga..dan  melabelkan org lain racist.. ...

Anda baru ikuti thread ini? Ada start dari awal? Tahu tak ramai yang kutuk2 orang tu sebab berikann pandangan yang racist? Ko bioleh tunjukkan statement saya mana yang racist? Ko jangan nak konar ya? Saya dah lama bersabar dengan awak. Lu jaga nanti!!