CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Syndora

All about 'Pontianak' latest by JulietTheOrange cik pon atas kipas

kelatekite This user has been deleted
erk...

aku lemah gak smangat hehe

x pe jjnji aku tau bende2 ni

kire bersedie laa.

weh aku org baru...slamat berkenalan
heheh

silap plak

ko ade citer dak?lin?

mmmmmmm mane page ni..ilg lak

keNtut dikHalayaK raMai taNpe meRase Segan siLu adaLah sgT berGaye ~

Reply #301 kelatekite's post

aku mmgla ade cite..tp aku jenis yg malas nk bercrite sbb aku malas nk menaip..aku rajin membace posting jek....huhuhuhu tp kalo aku ckp aku tkde pengalaman tu aku tipula...pengalaman yg aku bleh igt smpi skang...muke die smpi skang aku leh igt lg huhuhuhu

rasanya makhluk tuh ada ati dengan ko kot?

IbuYasin This user has been deleted
Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 12-12-2006 07:56 PM

ooh...tapi cuba ko dok perati muka cik pon tuh time tuh.....muka dia menahan kesakitan akibat panas di tengah hari....tapi dia still kontrol macho lagik.....dia saja jek nak cakap bahawa dia la p ...

cikpon ni siang ke malam ke ada...cuma kau je yang tak nampak... benda-benda ni selalu je merayau-rayau... nak kirakan ..kat sebelah kau ada berjuta-juta...cuma kau je yang tak nampak....

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 10-12-2006 11:08 PM
huih seram gak tuh....nih pun aku nak citer gak.....time nih jam 3 pagik,time tuh final world cup itali vs peranchis.....separuh masa pertama kitorang dok kat belakang umah nak merokok......tetiba plak rasa seram and kitroang diam.......lepas tuh bunyi anjing mengongong......kitorang masih terus merokok lagik....tetapi lepas tuh,kebetulan dibelakang umah tuh ada pokok pisang....dibalik tuh pokok pisang tuh la....kitorang dengar suara mengilai.....terus kitorang pecut masuk umah...siot betolll......korang pernah rasa ker macam nih...???

baru mengilai je ko dah panik... belum berkenalan lagi... aiiiii camne nak macho dengan ko....

cuba-cuba ko ingatkan keliling rumah tu ada tak tempat yang dia suka...tempat tinggal dia kot... yang aku tahu ada beberapa tempat yang memang tempat tinggal tetap cikpon ni...

Follow Us
Originally posted by IbuYasin at 13-12-2006 09:23 AM

baru mengilai je ko dah panik... belum berkenalan lagi... aiiiii camne nak macho dengan ko....

cuba-cuba ko ingatkan keliling rumah tu ada tak tempat yang dia suka...tempat tinggal dia ko ...

belakang umah kawan aku tuh ada pokok pisang...ayah dia memang ada caangan nak tebang pokok tuh....tapi selalu tertunda.....tempat dia ngilai tuh taklah seram sangat...sebab depan tempat kami lepak tuh jalan raya...seberang jalan...sekolah.....kiri kanan jiran yang happening....tak taulah tuh keje budak nakal..tapi mustahil jugak..sebab jiran kiri kanan tuh dah tido mati...

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 13-12-2006 09:28 AM

belakang umah kawan aku tuh ada pokok pisang...ayah dia memang ada caangan nak tebang pokok tuh....tapi selalu tertunda.....tempat dia ngilai tuh taklah seram sangat...sebab depan tempat kami lep ...

ada tujuh jenis pokok tak boleh tanam kat area rumah.... dua daripadanya tempat tinggal cikpon ni.... pokok sakat atau lebih dikenali pokok langsuir ... zaman ni ramai yang suka tanam pokok tu kat rumah.... banyak betul kat bandar sekarang ni...

yang satu lagi pokok pinang berbatang merah... cikpon suka duduk kat atas pokok tu ...

info nipun aku dapat tau masa ceramah agama...yang dia tak suka baca ayat yasin... tapi dia akan dtg balik sebab tu tempt tinggal dia unless ko buang pokok tu... nak buang jangan masa maghrib... elakkan buang waktu malam... tu namanya nak cari gaduh dengan cikpon tu...

sejak buang pokok tu ...dah tak de aku nampak lembaga ni merayau-rayau kat sekeliling rumah...

Originally posted by IbuYasin at 13-12-2006 10:37 AM

ada tujuh jenis pokok tak boleh tanam kat area rumah.... dua daripadanya tempat tinggal cikpon ni.... pokok sakat atau lebih dikenali pokok langsuir ... zaman ni ramai yang suka tanam pokok t ...

rasanyer macam aku nak belanjer jer cik pon nih kat MCD......mana tau dia minat...

Reply #303 lin_okinawa's post

aper daa lin..kongsi ah..ehehe
bleh gaks ktorng nie membaca posting ko laks..
aku nih..lg ah..xder citer..
tp ari2 bacer posting..
muihahahah lol

Reply #310 Mily's post

hahaha ko mmg..tkde keje...huhuhu suke rayau n bace posting..
ceni cite die..tp jgnla expect cite ni takut ke ape yer..sbb mmg xde sound effect yer

waktu ni aku f3,waktu cuti skola la kirenye..aku g umah sedare aku kt simpang pulai,prk...
ni kire dh tgh mlm..kul 1pg camtu la..sedare aku sume tkde,ade yg keje mlm la..parents aku lak g kuar buat pe tah..
kt umah tu tggl aku,adek aku ngan 2 sepupu aku yg kekecik je...
lps abis tgk tv tu..aku ajak la diowang sesembang ngn aku sementare nk tggu tdo...
diowang ni cm tk brani,sume pecut masuk dlm bilek nk tdo...bilek tu lak die berdepan ngan pintu ruang tamu..tepi pintu tu lak ade tingkap yg gelap tu..yg jenis kalo owang kt luar bleh nmpk owang dlm kalo kt dlm umah tu psg lampu..haa jenis yg tu la..kt umah sedare aku tu ade 2 ruang tamu..satu dpn n satu blakang..dedue ade pintu...
waktu tu aku sowang je yg tercegat kt dpn pintu bilek tdo tu,adek sepupu aku tgh baring ats katil..aku tk tau pesal time tu aku trase nk diri je kt situ...
tetgh duk syok ajak sepupu aku sembang,tetibe aku dgr cm ade bunyik owang ketuk pintu kt ruang tamu yg dpn..aku usha jela dr tmpt aku diri tu..aku cm tk brani nk bukak..
3 kali die ketuk...tp aku buat dek je...mmg die tkdela kasik salam ke ape ke..bunyik tapak kaki masuk halaman pn aku tk dgr..sbb setau aku pintu tu bermangga...
dr ruang tamu dpn,kalo nk pegi ke ruang tamu kedue...owang mesti akn lalu kt dpn tingkap yg gelap yg berhadapan ngn bilek tido sepupu aku tu...so kalo sesape dtg,mesti aku leh nmpk die lalu..
tp ni lps dh 3 kali ketuk kt ruang tamu dpn,tetibe lps beberape saat tu...ade owang ketuk kt pintu yg ruang tamu kedue tu...pintu n tingkap die bebtol dpn bilek sepupu aku yg aku tgh diri tu...
time tu tetibe aku rase cm berderau darah aku..muke aku rase cm panas je...adek sepupu aku tros tutup muke ngan bantal..die suh aku bukak..tp aku cm tkleh nk gerak...
lps 3 kali die ketuk kt situ...tetibe kt tingkap seblah pintu tu,yg kire berdpn ngan bilek aku tgh diri tu..tetibe aku nmpk satu makhluk ni...
muke die mmg menyerupai seseowang yg aku kenai...rupe cm kwn abg sepupu aku..tp masalahnye kwn abg sepupu aku tu die kt jhr mlm tu...muke mmg sebijik..tp cume yg die ni..nmpk pelik sket...muke die pucat..pastu bwh mate die cm gegelap sket..atas muke owang,tp kt bwh tu..kt area badan die nmpk cm die pki sumthing yg putih je...wpon muke die menyerupai manusie..tp die kalo kite pndg tu mmg bleh bezekn same ade tu manusie btol atau die tu mmg bkn manusie...die pndg owang bkn cm pndg bese..die cm tenung baek nye tenung...pastu die nmpk cm asap asap..bknla asap sbnrnye..tp cm jenis yg lebey nmpk real nye manusie,yg besh tu..time die pndg tu,makin lame makin die dkt ngan tingkap tu..lg la aku naek takut...die cm pndg je melalui tingkap,"gile ar..bodo giler..mende ape lak kt tingkap tu wei ..takut giler ar wei..pesal muke die cmtu??"...ha tula yg aku pk lps die dh blah..die pndg aku,aku pndg die....cam cinte pandang pertame la lak....tula pertame kali aku tk dpt nk bergerak,even nk kelip mate pn tkleh...
aku tkleh nk describe muke die cene..tp die nye aura tu.,.pehhh rase cm sume sendi,urat,anggota badan aku cm kene gari je bile aku terpandg muke die...tuhan jela yg tau cene aku rase time tu...jantung ni rase cm nk tercabut,sbb tu pertame kali aku tgk muke die dedpn...selame ni bebyg jek...
lps beberape saat tu....lebey kurang 20-30 saat la kot...tetibe die keblakang sesket..pastu ilg camtu je..die muncul n ilg dpn mate aku cmtu jela...esk tu aku demam gk..3-4 hari jela...tp aku tk cite kt sesape pn..sbb kalo cite kt mak aku,mesti die tk caye...mesti die ckp aku berangan ke ape ke...

tp bile aku baru masuk mmu,waktu kt mlk dlu..aku nmpk mende yg same gk...rupe yg same gk,duduk kt tingkap gk...tu psl aku fobia duduk kt tingkap berthn thn...skang ni baru aku brani...sbb skang ni dh tkde nmpk memende pelik dh...huhuhuhu

huhuhu cite aku mmg tk nakutkn pn....tp bile kite sendrik terjmpe memende ni...mende tu mmg muncul dpn mate...tu baru thrill hahahaha

[ Last edited by  lin_okinawa at 13-12-2006 11:26 PM ]

kelatekite This user has been deleted
adeh

kompem lpas ni aku x nak jumpe bende2 ni

nescaya akan ku pengsan 1 hari heheh

x mo ar aku

lin ko citer tersangat laa seram adui

seram ke??cm tk seram je aku rase...tp kalo ko dpt nmpk ape yg aku nmpk mmg seram la kot...sbb aku sendrik tgk pn cm nk tercabut jantung...slmt la aku tkde lemah jantung..nk pengsan tu tkde la plak..cume ketar pale lutut tu ade la...yg besh tu terngiang ngiang je muke die

"time tu tetibe aku rase cm berderau darah aku..muke aku rase cm panas je...adek sepupu aku tros tutup muke ngan bantal..die suh aku bukak..tp aku cm tkleh nk gerak..."

kalau adik sepupu engko suruh kau buka pintu tuh...baiklah dia jer yang bukak pintu tuh....apara punya adik sepupu...kalau tuh ler adik sepupu aku,time thu jugak aku lemaskan dia dengan bantal tuh....ekekekeke....

"muke die mmg menyerupai seseowang yg aku kenai...rupe cm kwn abg sepupu aku..tp masalahnye kwn abg sepupu aku tu die kt jhr mlm tu...muke mmg sebijik..tp cume yg die ni..nmpk pelik sket...muke die pucat..pastu bwh mate die cm gegelap sket..atas muke owang,tp kt bwh tu..kt area badan die nmpk cm die pki sumthing yg putih je...wpon muke die menyerupai manusie..tp die kalo kite pndg tu mmg bleh bezekn same ade tu manusie btol atau die tu mmg bkn manusie...die pndg owang bkn cm pndg bese..die cm tenung baek nye tenung...pastu die nmpk cm asap asap..bknla asap sbnrnye..tp cm jenis yg lebey nmpk real nye manusie,yg besh tu..time die pndg tu,makin lame makin die dkt ngan tingkap tu..lg la aku naek takut...die cm pndg je melalui tingkap,"gile ar..bodo giler..mende ape lak kt tingkap tu wei ..takut giler ar wei..pesal muke die cmtu??"...ha tula yg aku pk lps die dh blah..die pndg aku,aku pndg die....cam cinte pandang pertame la lak....tula pertame kali aku tk dpt nk bergerak,even nk kelip mate pn tkleh...
aku tkleh nk describe muke die cene..tp die nye aura tu.,.pehhh rase cm sume sendi,urat,anggota badan aku cm kene gari je bile aku terpandg muke die...tuhan jela yg tau cene aku rase time tu...jantung ni rase cm nk tercabut,sbb tu pertame kali aku tgk muke die dedpn...selame ni bebyg jek...
lps beberape saat tu....lebey kurang 20-30 saat la kot...tetibe die keblakang sesket..pastu ilg camtu je..die muncul n ilg dpn mate aku cmtu jela...esk tu aku demam gk..3-4 hari jela...tp aku tk cite kt sesape pn..sbb kalo cite kt mak aku,mesti die tk caye...mesti die ckp aku berangan ke ape ke...

tp bile aku baru masuk mmu,waktu kt mlk dlu..aku nmpk mende yg same gk...rupe yg same gk,duduk kt tingkap gk...tu psl aku fobia duduk kt tingkap berthn thn...skang ni baru aku brani...sbb skang ni dh tkde nmpk memende pelik dh...huhuhuhu

huhuhu cite aku mmg tk nakutkn pn....tp bile kite sendrik terjmpe memende ni...mende tu mmg muncul dpn mate...tu baru thrill hahahaha "

ikut story ko nih la kan.....rasanya ko ada ati dengan kawan abang sepupu ko kot??tuh sebab mende tuh menjelma jadik muka kawan abg spupu ko kot.....tak pun saja jek dia buat gimik kat engko.....tak pun encik pon tuh segan nak takel ko degnan muka dia huduh tuh,dia baca minda ko dengan buat muka lebih hensem sket....tapi rasanyer encik pon nih banyak tengko video klip my chemical remonce kot....sampai dia buat celak kat bawah mata dier....wakakakakak....tapi kan...raanya,encik pon tuh ada ati dengan ko kot??

Originally posted by lin_okinawa at 13-12-2006 11:17 PM
hahaha ko mmg..tkde keje...huhuhu suke rayau n bace posting..
ceni cite die..tp jgnla expect cite ni takut ke ape yer..sbb mmg xde sound effect yer

waktu ni aku f3,waktu cuti skola la kirenye.. ...

waahhh...menarik toll
tp cam awal2 tue adik sepupu ko mcm dah biasa jer kene camtue..sbb awl2 lagik dah takut jer kan tindak bls mereka..
kirernyer derang pon selama nie dah pernah ah kene camtue..cuma takut nak bgtau kat ko jer kot..
pastue yg psl mende tue muncul kat tingkap tye..x dpt aku bayangkan betapa aku akan ketakutan bler
berada d tempat ko..kompom aku terkujat kat situ gaks..ahahah :geram:
sib baik ah die just nengok jer..kalo die makin dekat ngan tingkap n terus masuk tue..mmg aku dah pengsan ah...
huhuhuhu

Originally posted by Mily at 14-12-2006 02:02 AM

waahhh...menarik toll
tp cam awal2 tue adik sepupu ko mcm dah biasa jer kene camtue..sbb awl2 lagik dah takut jer kan tindak bls mereka..
kirernyer derang pon selama nie dah pernah ah kene ca ...

stand by kuali jek...terus lempang kepala dier....

Reply #314 GRINDSAKHTANIC's post

hahaha ape daa..budak tu takut la..tu psl die suh aku bukak pintu..die tk seda,aku lg bergande takut dr die..

mane der aku minat kt kwn abg sepupu aku..aku lg nyampah tgk muke die ade la..tu yg aku pelik tu..pesal die menyerupai kwn abg sepupu aku tu...tp muke mmg takut aku tgk...tp aku tk rase die incik pon...hahaha pon tu bkn ppuan ke..tp yg ni cm laki je..tktau la kot die leh kopi kopi...antu raye yg bleh kopi kopi muke ni kn??jgnla kate antu tu syok kt aku..aku dh berthn tk jmpe die..2kali je baru ternmpk muke die kt tingkap..aku mmg tkmo jmpe dh...giler punye takut kalo nmpk...eeee aku tkleh nk bygkn cene rase..baya berjuta pn aku tkmo jmpe lg dh

Originally posted by lin_okinawa at 14-12-2006 03:00 AM
hahaha ape daa..budak tu takut la..tu psl die suh aku bukak pintu..die tk seda,aku lg bergande takut dr die..

mane der aku minat kt kwn abg sepupu aku..aku lg nyampah tgk muke die ade la..tu yg  ...

heran gak.....awat dia pilih muka kawan abang sepupu ko tuh...??apsal dia tak amik muka brad pitt ker.....johnny depp ker,anuar zain ker..tak pun accapan ker,ali mamak ker......tak lah eram gak kan....

lain hari kalau ko jumpa kawan abang sepupu ko tuh mesti ko ingat peristiwa ni kan....

Originally posted by Mily at 14-12-2006 02:02 AM

waahhh...menarik toll
kirernyer derang pon selama nie dah pernah ah kene ca ...

adek sepupu aku mmg slalu gk nmpk..tu psl die slalu tdo ngan mak die..sengal nye budak...die ade gk gtau aku..tp aku tkmo dgr sbb aku takut nk dgr
tp slmt la die just duk dedkt kt tingkap je..slmt die tk tembus masuk dr tingkap..kalo tk..aku rase mmg giler aku...bygkn la smpi aku tkleh nk gerak langsung..ape ke halnye...tp usually owang yg nmpk memende ni dedpn mate mmg slalu gk tkleh nk bergerak or berckp..lps mende tu dh blah baru cm bleh buat sumthing...samela cm kwn mak aku nmpk toyol kt ofis die..huhuhhu

Originally posted by GRINDSAKHTANIC at 14-12-2006 03:03 AM

heran gak.....awat dia pilih muka kawan abang sepupu ko tuh...??apsal dia tak amik muka brad pitt ker.....johnny depp ker,anuar zain ker..tak pun accapan ker,ali mamak ker......tak lah eram gak k ...

aku pn tk sure la nape..sbb yg aku tau kwn abg sepupu aku tu minat kt aku..mgkn sbb tu la kot..mgkn die rase kalo die kopi muke kwn abg sepupu aku tu..die bajet aku akn bukak pintu kasik die masuk la
tp dh lame dh aku tk jmpe kwn abg sepupu aku tu..tk teringin pn..kang jd mende yg same lg kang..naye aku :lol