CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

TRANSFORMERS : DARK OF THE MOON (NOW SHOWING)

aku baru lepas nengok.... soo ni SPOILER..... kl sesaper belum nengok... boleh laa skip review aku ni...

kesimpulannyer... below expectation... jalan criter cliche and lame..

laser shooting to sky ... dah ala ala skyline...... flying mother spaceship.. ala ala.. battle of LA..... .. teleport planet to earth.. ala ala star trek le pulak....:cf:  ( ke sbb aku dah intoxicated ngan criter alien invaders??!!!).. almaklum laa since last year & thn ni pon dah banyak criter pasal alien nak takluk bumi thru war kan...

aku rase diorg make big mistake laa buang watak mikaela... watak carly tuh serius buhsann dowhhhh... dan ade satu scene....( trademark micheal bay... kl uollss selalu nengok movie dia mesti pasan style dia ni..)... in a middle of battle action with a heroin overshadow in front in slow motion scene......  

dlm TRANFORMERS 3 ni pon ade... dlm 10 saat... carly in the middle of battle.. aku rase separuh dari penonton dlm panggung agak konpius.. sbb tak paham ape motif tiba2 ade scene tuh......  aku ngan kawan aku tergelak dan berpandangan sesame sendiri time scene tuh,,,    ......dlm T1 & T2 pon ade... mikaela slow mo action in the middle of battle.... tp nampak cantik dan bermotif jugak laa......

dan paling cheesy... boleh pulak ade scene carly bg ceramah kt megatron.. kasi tune megatron nyer thinking... mcm batu api la konon....:re:...... at least mikaela cantik dan ade gurl power.. she did jump into action,... carly ni kire cam kasi tampal supaya ade feminin side in this masculine testosterone drive action movie ... sam-carly.. mmg "menyedihkan: lagi movie ni

ok masuk part action
honestly criter ni full of action.. . camera angle superb... mikel bay mmg bijak laa bab2 ni.... slo mo scene sam di lambung keluar dari BB dan masuk diselamatkan oleh BB ketika  battle kt higway tuh mmg wat aku ternganga gak laa...... scene diorg slide kt bangunan Trump tuh pon wat aku ngeri gak... huhuhuuh... menjadi laaa

bab2 musnahkan bangunan mmg hancur abih la... [tp scene ni,sekali lagi aku intoxicated agaknyer,...... dah banyak sgt criter bandaraya musnah seabis2 abisnyer thn ni disebabkan oleh alien.... soo jadi boring jugak...)

CGI animation superbb.... aku rase mmg abih la mikel bay kerah tenaga pakar animasi kot... real abih... u can see their tranformations sooo real u dont even think it was a computer generated.... very detail..... very komplicated....

but sumhow,,. bile too komplicated... aku pon dah tak nampak diorg tuh cam robot mechanical.. dah nampak cam organic form.... dah nampak cam Predators..... soo where r the robots?... they r suppose to be robot rite?:re:

kesimpulannyer,... akiu FRUST ngan TRANSFORMERS 3 ni

sooo to TRANSFORMERS out there,,, jgn marah ye ngan review buruk aku ni.... mebi sbb aku ni dah makan banyak sgt criter alien takluk bumi.... kater org kl dah klenyangg sgt... nak makan lagi sampai muak dah tak nak dah...

advise aku... kl nengok 3D... paling cantik... seat tengah2 hampir ke depan....

utk 3D...seat tengah2 x best,,, seat belakng esp kaple seat... mmg x sesuwei... yg hadapan 2-3 row ke depan pon x sesuwei...

dah beli tiket on line tadi

punya ler jam traffic nak masuk TGV punya website...
dapat movie showed at 9:15 malam jumaat

ini conclusion aku :
TF 1> TF 3 > TF 2

biasala... yang first always da best ...  

TF paling stylo .. Shockwave

unsung hero.. 2 ekor TF kecik sam.. bynk ckp TF ni

TF paling hina .. Megatron & starscream (sbb mati dgn hina) kehkeh

cite nie ...walau pun x berape paham...

Follow Us
aku pun dah tengok semalam....
sat lagi aku review,k...

geng2 autobot dgn decepticon tu bukan robot...diorg adalah alien la...

taraf bangkai punya storyline lerrrr....

aku listkan benda yg memang merpu tahap mak bapak gaban.

1st kalau human race boleh intervene utk hantar angkasawan cepat2 ke bulan, kenapa takde langsung peperangan large scale utk lawan invasion robot ni?

yg duk asyik lawan autobots ngan askar berapa belas org aje. At least dalam TF2 walaupun lawan tengah2 padang pasir, banyak melibatkan tentera seluruh dunia utk lawan invasion decepticon ni.... dengan rail gun, jets attack, tentera yg ramai. ini tidak, makhluk asing masuk bumi dengan lenggang lenggok... tembak org sana sini.. mcm tu je..

2nd watak heroin yg cukup mangkuk.... langsung tak kena dengan citer transformers... memang betul2 tempelan... siap boleh gi dekat megatron bagi ceramah motivasi lagi... hahahahaha.... bengong...

3rd.. aksi yg terlalu meleret2 tapi lompat sana sini.... kejap sutobots tengah lawan... kejap kena tangkap.. pastu bunuh dengan senang2... sekali tembak terus kiok...

banyak lagilah benda yg terlalu loose dalam cerita ni...

mcm menyesal pun ada..

terlalu begaye...

Transformer 1 paling mengujakan. Selepas tu saya tak sabar-sabar menunggu part 2, tetapi ia menghampakan dari segi storyline. Jadi part 3 ni, I tak tengok pun tak kisah. Bagi saya, Transformer ini dah kehilangan fokus. Penerbit cuma fikirkan keuntungan semata-mata dengan mengorbankan sebuah cerita yang sepatutnya ikonik.
Situasi ini sama dengan Matrix series. Patut part 1 sahaja perlu stop, tak perlu buat part 2 and part 3 kerana jalan cerita sudah lari dari cerita original.

Reply 309# Cakkkk....aaaa

ingatkan aku sorang jer rasa bengang tengok transformers 3 ni...rupanya, ada gak geng aku..hehehehe..

aku nak bagi komen tapi sebagai penonton tahap bawahan jer la...nak review canggih2 tu tak pandai gamaknyer...so apa yg aku tulis mungkin ada sedikit spoiler..tapi tak banyak kot..sbb aku pun malas nak review pasal cite ni sebenarnya....keje aku banyak ni haaa...tapi semalam rasa cam kena tipu kaw2 jer ngan pembikin filem Hollywood...

ok..petang semalam aku pi tgk ngan anak aku..full house tu...mula2 cite start jerk dah ada minah kt sebelah kitorang tu tido...mula2 tu cam nak gelakkan kan jugak la....pastu lama2, aku pun rasa nak tido gak...punya la boring.....mmg dil uar jangkaan aku...anak aku lagi best...tak smpai half way, dah tertido sampai cite habis.....

lembab giler nak tunggu klimaks....so, nasihat aku pada sesiapa yg bercadang nak bawak budak2 kecik tu, bawak ler bekalan makanan secukupnya...takut budak2 jadik boring dalam panggung sementara nak menunggu action scene bermula...karang dorang pulak buat action sendirik...kang ada plak yg mengamuk dalam panggung...

kalau sape tengok 3D tu lagi kesian kot...sbb bayaq mahal...tapi action banyak kt ending jer...

pastu, aku baca ramai yg rasa watak heroin tu tak ada pun tak ape kan...aku pun ada gak rasa camtu jugak..tapi biasa la...watak tu untuk eksploitasi wanita...iye la..nak menambah perisa kt dalam cite ni...bubuh la sorang awek cun lagi seksi...hehehe...itu aku tak kisah lah...dah filem Hollywood namanya...tapi,apa yg menjadi persoalan aku ialah :

Cemana kasut tinggi awek tu boleh tak tertanggal masa jatuh dari bangunan tu erk?????

Siap leh berlari ngan kasut tinggi tu masa kena kejar bagai..pastu sikit luka pun takde...kebal ke apa???...Kalau iye pun nak kelentong biar la berpada2....memang la cite ni tak logik sbb ada robot bagai tapi this is way too much laa...

Tu la selalu kita kutuk cite Melayu je kan....tapi bila dikenang2kan, cite Hollywood ni pun patut gak kena kutukan ablasa adanyer....

actually, aku pun tak tau la nak review cemana...aku bagi 2 bintang jer kot...itu pun 2 bintang kesian...

Wah..terbantut hasrat aku nak tengok lepas review korang..semalam member2 aku yg dah pegi tengok pon ada cakap menda ni..

lepas baca review korang kat sini rasa cam overrated lak citer ni ...
aku dah beli tiket utk esoknya show.... mau tak mau kena la tgk gak
harap2 anak-anak aku tak tido lam panggung nanti

aku dah tgk.. aku suka jer citer nih.. fav masa kecik tapi mmg kawan aku dah tertido dah.... sebab lambat nak klimaks...

Masa menonton T2, halfway the movie aku tertido, tak pernah dalam sejarah. Harp2 T3 ni akan tidak menidurkan aku la..tapi bila baca review forumer yg mennton T3, mcm kurang best jalan ceritanya. Tapi yelah, org menonton transformers kena letakkan akal lojik di luar pintu, sebab its for the boom boom and actions of the robots..

Reply 301# True-X

yg kau kata teleport tu space bridge, dlm TF generation 1 katun versi asal ada je teknologi space bridge ni, bukan tiru star trek ke apa

Reply 309# Cakkkk....aaaa

tulah, patut setiap robot yg ternama mcm ironhide, megatron ada lawan masing2 dan part lawan masing2 tu agak lama, ni tembak je terus mampus. megatron, soundwave, starscream mati dgn hina

TF 1 dan TF 2 ada heavy artilleri nak gempur robot2 ni, bnyak kelengkapan tentera usa guna, tp kenapa dlm TF 3 cuma ada peluru tomahawk? mana keta kebajl, jet pejuang, meriam dll

tf 1 punya konspirasi memang menjadi jalan cerita dia
-tf 2 plak konspirasi dia kuat sangat smpai jadi mcm cerita ala2 indiana jones, ada cari artifak, pegi mesir, pegi tanah2 ancient
-tf3 punya konspirasi hanyalah berkisar sekitar manusia ke bulan dulu, pastu ada part angkasawan rusia, tu je, tak tally dgn jalan cerita akhir