CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Magika

Gabungan Gereja Berang Dengan Ustazah Siti Nor Bahyah

aku x trasa terhina pun bila hari valentine dibuat pesta sex bagai...janji ia bukan dianjurkan oleh mana2 pertubuhan Kristian....

Tapi aku rasa sedih ler...bila sex..mabuk etc etc dikaitkan ngan tradisi Kristian...tp..benda dh blaku..nk buat mcm mana...mbe tsasur ckp kot...hope pceramah tu x ulang lg ksilapan tsebut..

sama juga babi dikaitkan dgn Cina dan Todi dgn Hindu

mcm yg dah disebut oleh bbrp org sblm ni...ini semua sbb dlm benak kita dah ditanam yg isle=melayu, melayu=isle...omputeh =kristian, kristian=omputeh
ajaran agama=tingkahlaku penganut, tingkahlaku penganut=agama

dia sorang penceramah....kita expect level pengetahuan dia tinggi sket lah dr kita2 ni...tapi kalu bagi dia isle=melayu, melayu=isle...omputeh=kristian, kristian=omputeh....hhhmmmmmm....susahlah.....

ostazah tlg mintak maaf secara terbuka ye nanti...klau dah silap, better ngaku kesilapan kita...

off topik!saya peminat ostzah...suka dgr ceramah ostazah yg pnoh semangat smbil tangan gerak2 sana sini+baju yang cantik

sendir mau ingat...anda buat, anda dapat..

aku memang kurang gemar dengan ustazah ni, bukan tak gemar ilmu dia tapi cara penyampaian dia ketika ceramah. nampak terlalu beriya

Follow Us
aku memang kurang gemar dengan ustazah ni, bukan tak gemar ilmu dia tapi cara penyampaian dia ketika ...
bobby2008 Post at 12-2-2011 12:05

ya..betulla tu...cara penyampaian.....

yg kristian nih berang satu hal lah since nama dia terang2 naik. Tapi pelik, yg asal jawa, minang2 ulu bagai pon turut melenting sama bila isu celebrate v day nih di hilite ... iskkk iskkk

ini bukan salah ustazah pun dah memang dr dulu lagi ceramah2 dok sebut Kristian, Yahudi segala

ini bukan salah ustazah pun dah memang dr dulu lagi ceramah2 dok sebut Kristian, Yahudi segala
DTECCONAN Post at 12-2-2011 12:38

abih yg bagi ceramah dulu tuh kalu bukan ustaz ustazah jugak sape lagi? mat rempit? hmy3:

Kristian2 baru rasa terhina
dah berkurun2 pun agama Kristian di sebut sebagai salah satu ancaman kpd org Islam

30. Orang-orang Yahudi berkata: "Uzair itu putera Allah" dan orang-orang Nasrani berkata: "Al Masih itu putera Allah." Demikianlah itu ucapan mereka dengan mulut mereka, mereka meniru perkataan orang-orang kafir yang terdahulu. Dilaknati Allah mereka , bagaimana mereka sampai berpaling?

ada yg nak terhina tak?

120. Orang-orang Yahudi dan Nasrani tidak akan senang kepada kamu hingga kamu mengikuti agama mereka. Katakanlah: "Sesungguhnya petunjuk Allah itulah petunjuk (yang benar)". Dan sesungguhnya jika kamu mengikuti kemauan mereka setelah pengetahuan datang kepadamu, maka Allah tidak lagi menjadi pelindung dan penolong bagimu

habislah, lepas ni nak suruh siapa minta maaf?

Si nor bakyah nie aku perhatikan kalau kasi ceramah..... kalau urat kentut tak putus laung sana laung sini...memang tak sah......

ustazah ni tak berapa pandai.. aku rasa semua ni berpunca drpd penyebaran info berantai tak kira la dlm internet atau edar kat masjid2. org melayu kita terlalu mdah percaya dgn benda2 mcm ni.

kalau kau facebook tu mcm2 ada. bukan takat hal agama je. contoh: yg ppuan tu bila pakai pad expired blh mengandung anak tikus la.. tak boleh guna word 'salam' la, 'bye' la, 'di bawah naungan pope' la, upin& ipin agen yahudi la, mcmc2 lg benda yg tak logik.

'sejarah' valentine's day ni ada byk versi cerita. kat ostolia lain, kat jepun lain. kat us pun lain. tp org kita ni asyik percaya bulat2 je. pastu tlg sebarkan pulak..

bila mak aku tengok ustazah ni punye rancangan kat tv,  aku gi tempat lain. Ntah la.. tak berapa berkenan cara penyampaian dia. tapi tak dek la aku cakap kat mak aku yg aku tak berkenan, nak makan penampar le jawapnya. mak iols no one fan

Reply 313# DTECCONAN

tu la pasal...dtecconan je org berfikir kat sini ... maybe sbb dah biasa siasat kes kot

tahniah kpd forumer muslim yg pakat ramai2 kutuk ustazah ni. bagusla tu. dahla kat dunia ni dah teruk masyarakat islam kene tindas n hina oleh non muslim. org muslim sndiri plak yg join nk hina ustazah.pndai2 ckp ustazah ni bodo la, x blajar sejarah la, buat suami mcm lembu la. korg ni tergolong dlm binatang tunggangan kafir sbnrnya!!!

ustazah ni tak berapa pandai.. aku rasa semua ni berpunca drpd penyebaran info berantai tak kira la  ...
MinyakAngin Post at 12-2-2011 13:17

ko ni dh ckup pndai ke? kalo ilmu ko pon x seberapa jgn ckp org lain x pndai. dia tu ilmuan islam. sekurang2 nya aku tau ilmu dia jauh lg tggi dr ko yg pndai ckp je tp mcm tong kosong

'sejarah' valentine's day ni ada byk versi cerita. kat ostolia lain,kat jepun lain. kat us pun lain. tp org kita ni asyik percaya bulat2je. pastu tlg sebarkan pulak..
MinyakAngin Post at 12-2-2011 13:17

ya macam2 versi
akhirnya katholik buang ia sebagai perayaan agama pada .... 1969.
sebelum2 itu mereka terima dan amal kot...
btw itu kata gerejalah, tapi org kristian ada gak yg percaya ia ada kaitan dgn agama mereka kerana nama valentine tu
malah ada jugak yg berusaha nak kaitkan juga ia dgn kristian... paling tidak sebagai sesuai dgn ajaran kristian..

btw wajar atau tidak org Islam ikut merayakannya walaupun paderi kritian tu cakap ini adalah perayaan sekular...
kalau tak wajar kita diminta cari alasan2nya, jadi sepatutnya sesapa yg kata ia wajar itu kenalah jugak cari alasannya jugak..

atau kita nak bebaskan jer... suka2 koranglah... nak sambut ok taknak pun ok...
kalau nanti jadi budaya org2 islam pun tak kesah...