CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: zadzamusa

Ku sangkakan hantu.... tapi rupanya....

Reply 299# mrbotak

kalau dah yang terkibai2 tuh jenis kaler pink bunga2 purple memang xde ape nak heran ler hahahahhha

Reply 255# mauminumapa

lebih kurang cam kes kawan aku la
mase kat skolah dulu
semua orang ingat die histeria nampak antu almari sebab bukak2 almari je trus jerit
guling2..menggelupur x tentu arah...
budak2 lain kat situ semua dah cuak gile..ade yang menangis ketakutan...
ustaz plak trus g kat budak tuh bace2 ayat sembur2 air bagai tapi sket pun x jalan
ustaz siap cakap "degil pulak jin ni...xde respon langsung"
kawan aku tuh di lempang berkali2 ngan ustaz tuh sebab geramkan kat jin yg merasuk tuh
menjerit2 la kawan aku ni
pastu tetibe je...diorang nampak ade sesuatu melompat kuar dari kawan aku nih
and serta merta kawan aku ni normal balik..
so semua pelik la..takkan cam tuh je dah baik kot..senang plak jin tuh kuar
tadi bukan main degil
ustaz tuh pn tanye la kat kawan aku tuh ape sebenarnye yg die nmpak dalam almari tuh
sampai menjerit tak hengat dunia

"mase saya bukak je almari tuh ade CICAK sket punye besar melompat masuk dalam baju saya..saya geli tuh yang saya menjerit2 tuh..bukan kena rasuk"

ustaz tuh tanye nape x ckp tadi..
kawan aku : x sempat nak cakap ape2 ustaz dh sembur2 air

kuikuikuikuikuik...x pasal2 kena lempang kawan aku ni

nak share cite jugak la..heeee

dulu ms aku darjah dua, heboh cerita pasal kes gadis bunuh diri ka ...
korporat Post at 13-4-2011 22:54

waaahhh...aku gelak kuat gielr kat opis baca citer nih...
sampai diorg tanya kenapa...bila aku citer balik..diorg gelak jgk..tp diorg gelak sbb aku gelak takbenti2....ahahahahaha....

Reply 303# putrimontel

sila... sila putrimontel... share cite dengan kami... tengah tunggu nih...

Post Last Edit by zadzamusa at 15-4-2011 18:24

Rumah arwah tuk zad rumah papan... pastu rumah tu tinggi... di bawah rumah ni ada kepuk padi, dengan reban ayam... bangsal simpan baja pun ada kat bawah rumah..Malam tu arwah tuk, mak dengan mak teh ada kat rumah.. pak lang dengam pak ngah macam biasalah kat bandar.. dan masih tak balik lagi..

Mak baru sahaja sudah pasang kelambu.. tunggu masa nak tidur sementara mak teh masih lagi kat dapur... arwah tuk pulak tengah duk godek2 sireh dia...Waktu dulu mana la ada hiburan... tv pulak pada orang yang mampu sahaja...  Elok tuk baru nak merebahkan badan dia terdengar bunyi ayam kat bawah rumah... ada dua kemungkinan sama ada orang nak mencuri ataupun satu lagi... Tapi takkan nak mencuri pulak.. padi kat kepuk tu dah tak ada... mak zad dengan mak teh pulak dah berpelukkan... ketakutan...

Tak lama lepas tu ada bunyi benda melanggar tiang rumah.. kuat sungguh impak dia sampaikan terasa gegaran.. lagilah mak dengan mak teh seram... dah macam nak menangis... tuk marah... dia suruh baca ayat dan jugak surah2... jangan berhenti... Tuk pulak pergi ambik penyapu lidi... dah jadi amalan orang dulu-dulu nak menghalau hantu syaitan dengan melibas-libaskan penyapu lidi.. sambil libas penyapu lidi arwah tuk kata " pergi dari sini jangan kacau anak cucu aku.." mak cite kuat sungguh suara tuk.. pastu diabaling parang... bunyi gedegang!!!...lepas tu dengar kat bawah rumah macam ada orang lari... pastu bergegar lagi rumah 3, 4 kali jugaklah... lepas pada tu senyap....dan tak dengar apa2. Mak punyalah berdoa bagi Pak Lang dan Pak Ngah balik cepat-cepat... kesudahannya mak dengan mak teh tidur berpelukkan....

Esok tu riuh la satu kampung pasal Pak Cik Mizi patah tangan... arwah tuk pergi la tengok... lawak jugak la cite arwah tuk... kepala dia benjol sebesar telur ayam... bila tanya kenapa... Pak Cik Mizi kata jatuh basikal... Tak pelah kalau macam tu... Balik pada rumah Pak Cik Mizi arwah tuk terus ke kedai... sampai kat kedai baru diaorang cerita... malam tu polis ambush diaorang nih main judi... tu yang lari bersembunyi bawah rumah tuk... ada yang terlanggar tiang rumah... salah seorang yang dikenal pasti ialah Pak Cik Mizi.. adalah 2, 3 orang lagi yang kantoi.. sampai lebam2 dan juga benjol...

Rate

1

Kisah ni... bukan terjadi pada zad la... adik zad yang cerita... ntah kat mana dia baca pun tak tahu....

Lebih kurang macam nilah... ada seorang lelaki nih... nama mat dan kawan dia nama man... Man dan mat ni dalam perjalanan pulang dari satu khursus. Dah tengah malam.. tiba-tiba sahaja kereta yang baru dibeli mat meragam... macam mengalami kerosakkan... start punya start berulang-ulang kali tak jugak hidup... Mat dan Man ni menolak kereta mereka sehingga ke bahu jalan.... sesekali mereka memandang ke jalan raya mana tahu ada kenderaan yang lalu.... tapi memandangkan keadaan yang gelap nih... haruslah... makin tipislah harapan mereka....

Secara tidak sengaja mereka terlihat sebuah bas sekolah yang datang dari arah bertentangan. Bas tersebut bergerak terlalu perlahan walhal jarak bas tersebut dengan mereka tidaklah jauh, tetapi bas tersebut tidak jugak sampai-sampai. Sudah la bergerak macam nak makan angin ja... takkan kot memalam macam nih nak makan angin... gelap plak tu...

Lagilah menakutkan apabila Si Man terperasan.... bas tu tak ada pemandu... dalam fikirannnya macammana boleh bas tu bergerak sendiri... Cepat-cepat Si man menyiku SI Mat sambil mulutnya menunjukkan ke aras bas tersebut.....

Mat terkejut sehinggakan terkencing di dalam seluar..... manakala Man pulat mulut terkumat-kamit membaca ayat2 yang dia ingat...Dua2 dah jadi lemah lutut... tak berdaya nak bergerak....hanya mampu berserah diri. Bila bas semakin hampir... sah tak ada pemandu... mat dan man hanya mampu bersandar pada kereta menantikan bala yang akan menjelma...

Tiba-tiba............."Bang, boleh tolong tolak bas ni tak, rosak la bang" Terdengar suara dari belakang bas, mereka ternampak dua orang lelaki India sedang menolak bas tersebut dalam keadaan yang termengah-mengah. Cis... tertipu lagi...

Rate

1

Follow Us
Reply 305# zadzamusa

hehe..elok gak tu..dpt balasan sbb bjudi..

Reply 307# chicmushroom
baru hukum dunia...

Reply 306# zadzamusa
Mak aihh! Sampai terkencing? Takut giler la tu ye?

Reply 309# HOTlips
ha..ah... menurut cerita adik zad... macam tulah... sure cuak gila punya..

ni kes terjadi 3hari yang lalu,kejadian ni kat rumah akak aku dia tinggal rumah kondo,kadang2 aku balik rumah dia kalau penat sangat dan malas nak drive balik rumahku,rumah dia ni dekat je dari ofis kami dalam 15minit camtu berbanding rumahku jauh nun dicheras sejam kalau balik rumah.
berbalik pada cerita kesengalan sendiri,kebetulan malam tu aku lapar sangat agak2 dalam jam1 lebih la camtu pagi tau.jadi dipendekkan cerita keluar la aku ni pepagi buta nak g kedai makan,keluar je dari rumah aku nampak kelibat lembaga perempuan berjubah hitam rambut panjang depan pintu rumah jiran akakku.
aku pun mula la baca ayat2 kononnya nak lawan lembaga tu sambil berjalan mulutku terkumat kamit membaca surah2.
tapi lembaga tu tetap gak berdiri disitu x bergerak,dalam hati aku apa jadi pun jadi la,da la aku lapar,kena pulak camni.aku jalan lagi perlahan2 selipar aku x kasik bunyi,semakin dekat dengan lembaga tu semakin kuat semangatku membaca ayat2.sekali kebetulan aku lalu dekat lembaga tu,pintu rumah tu terbuka,maka.......
keluar la si somi arab ni marah2 sambil campakkan beg bini dia keluar, hadoihhh yang xle blah tu time aku betul2 dekat dengan pompuan tu somi dia bukak pintu...hampeh punya arab

Reply 311# ailoveusomuch

uish... ganasnya main campak2 beg...

pompuan tu pakai purdah la ek?

Reply 313# want2bhappy
teringat lak cerita hantu kum kum

Reply  want2bhappy
teringat lak cerita hantu kum kum
zadzamusa Post at 15-4-2011 20:55

tu bukan kum-kum tu hantu purdah.... ekekekek...

ye ke...... yang muka buruk tu?

Cite korang kat sini memg kelakar... Aku pun ada cite gak.. x tau la seram ke x...

Citenya mcm ni... Dulu masa study kat kolej, aku selalu ternampak tuju2 ataupun bebola api yg org kaitkan dgn sihir tu...Bila dah byk kali tgk, aku dh macam lali la...Itu cerita 4 tahun lepas...

Nak dijadikan cerita, awal tahun ni, ada satu malam tu aku ngan hubby nak kuar g beli barang... Tibe2 aku tgk kat langit ada bola api tgh terbang dalam separas pokok kelapa gitu.. terbang perlahan je...

Aku yg tgk dah cuak pasal dah takut... Bukan satu tapi ada la dalam 5-6 bola api aku nampak sekali mlm tu...  

Aku yg kat dalam kete dah nangis2.. Kebetulan mlm tu bulan mengambang penuh, mlm jumaat.. org kata jumaat keliwon...  Aku ckp kat hubby, biasa jumaat keliwon org akan hantar santau dan sihir sbg syarat ilmu...

Hubby dah mrh2 aku pasal aku tgk benda tu, then nangis2... Aku tunjuk kat hubby bola api tu,aku nampak muka dia memg dah cuak...  Aku siap ckp kat hubby nak tido umah MIL, takut nak tido umah sendiri.. Kang x pasal2 terkene santau angin org nak cuba ilmu...

Sampai je kat rumah  MIL, kitorang decide nak tido situ je la... Tgh mlm tu adik ipar kejut aku suh tgk kat langit...Dia kata banyak tanglung api naik kat langit...

Rupa2nya mlm tu mlm Cap Goh Mei... Biasanya org cina akan  naikkan tanglung ke langit... Ceh, bola api tu dari tanglung rupanya.. patut la aku tgk byk kat langit... Suspen tol... Meriah mlm tu dengan cahaya dari tanglung tu...

Esoknya aku bagitahu hubby, dia pakat gelakkan aku pasal takut x bertempat, siap nangis dalam kete asyik cakap takut... Hampes tol.. Aku ditakutkan dgn tanglung api rupanya...

Rate

1

Reply 317# UmmuRifqii

huhu..lappyku ni nape arr?ni masuk kali ke3 aku taip reply..asik2 off sdri..taip lg off lg..

okla..sbb aku gigih aku cuba lg ni..

tanglung api ek?aku xpenah tgk pun tanglung api...mesti meriah kn..
tuju2 tu pun aku xpenah tengok...mintak2la kekal begitu.amin....

tp kan pasal tuju2 ni..aku ada cite nak share..tp kuar tajukla so anggap sbagai iklanla ye..(bleh ye zad??)
so citenye kawan aku ni asal dr sabah..dia cite kt kg dia..nampak tuju2 tu kt kg dia da kira benda biasa
cuma kwn aku ni cite kecik2 dia xpenah nmpak plak n tak penah taula pasal tuju2 ni...
1st dia nmpak ms dia da remaja....kisahnye cmni..
biasala remaja kn..sukala tgk pilem2 romantik...pastu tpengaruhla kn...
ada satu mlm tu...dia menung tepi tingkap..tgk view malam sambil angau kat bopren.
tgh2 angau tu tiba2 dia nmpak ada 1 cahaya terbang kat langit..masa tu dia tpike...oh...shooting star la...
bleh wat wish ni..so dia watla wish..(omputehla sgt kn...hehe)
sambil2 wat wish tu tiba2 dia tgk shooting star tu da tukar arah..mcm patah balik n terbang menuju ke arah tingkap dia...
masa tula dia naik seram n tutup tingkap bilik dia n pastu larik pi bgtau mak dia..
pastu mak dia bgtaula pasal tuju2 tu...lepas kjadian tu ada dua tiga kali gakla kwn aku tnmpak tuju2 tu...
tp selalunye nmpak melintas gitu je...jadik dia kata yg paling seram ms mula2 nmpak tu jela..
kiranya kwn aku punye kes..tajuk nye kena alter sket.."kusangkakan shooting star..rupanye...tuju2"..hehe...

Rate

1

Reply 318# chicmushroom

Tanglung api ni sbnrnya dah diharamkan sebab membahayakan kapal  terbang...  Tp kt sini, diorang masih berdegil gak nak nyalakan tanglung tu... Aku penah nampak bola api tu lalu betul2 atas kepala, setinggi pokok kelapa, time dia lalu tu bulu roma naik... x laju dan x lambat... org kata kalau nampak bola api, kita cepat2 tegur n tunjuk. nti dia jatuh dan mati, which mean santau/ sihir tu x jadi.. oleh kerana biasa nampak, tanglung api ni pun ku sangkakan tuju2,huhu...

Post Last Edit by chicmushroom at 16-4-2011 15:35

ok..ni nak cite pasal yg bkaitan ngan tajuk...

cite ni jadik kat atuk kazenku.kira aku ngan dia share atuk seblah ayah..atuk seblah mak diala ni..ok..atuk kazenku ni ada satu beskal tua tau..kira mana2 pegi dia duk kayuh beskal tuanye tula..

kazenku cite ada satu malam tu atuk dia nak pi surau...bawak beskal dia cam biasala.tapi xdan smpai kt surau..dia da lari mengah2 patah balik...beskal dia tinggal ntah kat mana..masa tu kazenku n abg2 dia ada dtg bmalam kt umah atuk dia tu...jadi bisingla dorang tanya atuk dorang..pasal apa lari..apa yg kejar?atuk depa ni ckp ntah apala malang dia mlm tu...kena kejo ngan antu bomoh pak de.

sebnarnye kt kg atuk dia ni..jaman2 dulu punye citela..ada sorang bomoh tu..nama pak de.tp da lama arwah pun.tp da jadik cam cite legendla kt kg atuk dia..kalo apa2 nak takutkan bdk2 cakap je pasal antu bomoh pak de..mesti bdk2 takut..
yg atuk kazen aku ni cite camne dia tau antu bomoh pak de yg kacao dia...pasal dia dengar bunyi tongkat pak de tu.arwah bomoh tu seblum sakit xleh bangun..dia gi mana2 pakai tongkat,da bongkok tiga kn...

jadik..atuk kazen ckp antu bomoh pak de ni follow dr rumah lg.dia dengar bunyi tongkat pak de ni ikut je beskal dia dekat2..tgk belakang mmg xnmpakla tp dia dgr bunyi tongkat tu jelasla sgt.mula2 pelan...tp makin lama makin laju plak dia kejar.atuk ni da takut sgt trus terjun beskal n larik balik rumah...

so mlm tu jenuhla atuk n kazens ku semua diselubungi ktakutan.kazenku yg laki sorang tu dia sekolah agama tau..so kiranye brani sketla.dia ngan atuk dia xtido mlm tu..nak guard rumahla..dahtu pg2 pas subuh dia ajak adik2 laki dia turun amek beskal tua atuk.(3 org semuanye..)jumpala beskal tu tepi semak tak jauh dr rumah..depa pun sorong jela nak balik umah.pastu depa dengar bunyi.tap..tap..tap....aisy...xkan antu bomoh tu ada lg kot,da pg kan...

kazenku tengok kt rim..korang tau apa yg depa tgk?ada batang eskrem terikat kt ctu...aku xtaula kalo kat tempat korang ada x dilanda trend cam kt tempat aku ni...tp masa tu mmg jadi trend bdk2 kat tempat kitaorg..ikat batang eskrem kat tepi rim beskal...so bila kayuh and tayar beskal tu pusing,batang eskrem tu akan sentuh dawai2 rim beskal tu and akan adala kuar bunyi tap..tap..tap..tap...kalo kayuh laju..bunyinye lajula kalo kayuh pelan..pelanla bunyinye.

depa ni siang semalam masa main2 beskal tua atuk dorang..depa pi ikat batang eskrem tu kat ctu...masa tu dorang da taula,bukan antu pak de yg punye angkara tp dorang buang jela batang eskrem tu..haremmm nk cite kt atuk yg smalam tu bukan bunyi tongkat antu pak de tp dorangla punye keje..hehe sian atuk dorang..rasanye pastu demam kot.lgla kazens ku xberani nak wat confession..hehe

Rate

1