CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: monxys

Sidang Media Shilalat dan Nd lalat tidak berjaya.. Wartawan Boikot deols katanya

eddysheddy posted on 26-9-2014 07:20 PM
bangsa lain pun sama je
mana ada org boleh tahan bangsa dia disentuh.. cuit pun tak boleh

aku cool saja...nak rasa terhina mendanya dgn menda remeh sebegitu?
akhlak sapa yg kau ikut? kena cuit sikit mengamuk? kena cuit sikit kluar parang?
sedang bilamana ISLAM dihina si kapir hok dok tau gosatu pun tiada izin utk balas balik penghinaan yg sama...ada tatacara utk handle menda2 sebegitu....itu sangat jelas dlm quran
ni BANGSA kena kritik sikiiiiiiittttttt pun dah meroyan keliling kampung...spesifik kpd kelompok terlalu amat kecik pulak tuh....WARTAWAN HIBURAN MELAYU....menda yg betul lak tuh...truth hurts mungkin, in denial tak mampu terima kebenaran
tapi tatau lah kot bagi org macam ko bangsa lagi penting dari agama...dan wartawan hiburan penyebar citer lam kain retis tu ummah mulia tahap2 wali...kutuk wartawan hiburan melayu = hina bangsa melayu....aku berlepas diri saja dr orang2 macam ko

ResellerMaxis posted on 26-9-2014 04:26 PM
ND LALA-Tunjuk Bukti saya berhutang

eh. kalau ko yang kena fitnah, kau la report polis?

orang yang buat fitnah pulak kena report? apakah?

eddysheddy posted on 26-9-2014 07:20 PM
bangsa lain pun sama je
mana ada org boleh tahan bangsa dia disentuh.. cuit pun tak boleh

akhlak sapa yg kau ikut? kena cuit sikit mengamuk? kena cuit sikit kluar parang?
sedang bilamana ISLAM dihina si kapir hok dok tau gosatu pun tiada izin utk balas balik penghinaan yg sama...ada tatacara utk handle menda2 sebegitu....itu sangat jelas dlm quran
ni BANGSA kena kritik sikiiiiiiittttttt pun dah meroyan keliling kampung...spesifik kpd kelompok terlalu amat kecik pulak tuh....WARTAWAN HIBURAN MELAYU....menda yg betul lak tuh...truth hurts mungkin, in denial tak mampu terima kebenaran
tapi tatau lah kot bagi org macam ko bangsa lagi penting dari agama...dan wartawan hiburan penyebar citer lam kain retis tu ummah mulia tahap2 wali...kutuk wartawan hiburan melayu = hina bangsa melayu....aku berlepas diri saja dr orang2 macam ko

aku suka shila. hopefully benda ni dpt settle cara baik.

dani-rox posted on 26-9-2014 12:18 AM
wartawan mesia pefeeling berpengaruh dlm industri hiburan kononnya. lg satu derang jah spesis report ...

nak like 100 kali....teringat kes Natasha Hudson kne boikot psl x jmput wrtawan on second wedding, smpi mnangis kwn tu...

abadi84 posted on 26-9-2014 09:22 PM
nak like 100 kali....teringat kes Natasha Hudson kne boikot psl x jmput wrtawan on second wedding, ...

kesian sheols kan. majlis kawen yg mungkin dia nak raikan hanya bersama ahli keluarga dan sahabat handai jd isu besar dek wartawan2 samdol tuh. sama gak lah dgn kisah yasmin hani kot, terpaksa sembah ratu kat jubir psl tak jemput heshe melantak nasi minyak wedding dia dulu.

Follow Us
Wartawan meleis selayaknya kena cerca..kerja diorang smakin senang..follow smua artis dkt ig pastu cetus fitnah sini sana,lagakan orang itu ini..tanya pendpt artis lain pasl perangai taik artis sorang lagi.pastu bergaduhlah dua2 artis bimbo...wartawan lgbtq pon bersejud syukur gamaknya dpt buat fitnah...ummah wartawan lgbtq nih ditimpa bala lagi baik.

all the best to shila amzah

Industri hiburan Msia kecik jah, tapi dimonopoli oleh wartawan2 berhati tisu. Kalo retis pandai amek hati, selamatlah sampai bila2. Tapi sekali retis tuh menyentapkan hati derang, siap jah... dijatuhkan sampai terduduk tak bangun2 lg. Nyenyak kot tido malam2 lepas habis kisah org tuh ko telanjangkan. Tingat kisah macit Aishah and the Fan Club dulu, sakit hati tak kena jemput ke wedding sheols punya psl, cerita yg dia menyanyi kat nite club di NZ pon didedahkan. Pakai baju seksi2, menyanyi utk org2 mabuk kata reporter tuh. Keji tak keji laporan cenggitu. Pendek kata, menjatuhkan seseorang retis terutamanya yg tak sebulu dgn wartawan ketika mereka di puncak dah jd kebiasaan di Msia yg tercinta ini. It's in the blood.

Parasit posted on 26-9-2014 06:12 PM
Bukan peminat, bukan juga pembenci tapi cuma nak cakap yang POPULAR itu tidak selamanya bertahan. sa ...

dato ct xpudar sebab ada dato k

hzln posted on 26-9-2014 08:54 PM
akhlak sapa yg kau ikut? ken ...

aku tanya bangsa apa yang cool ajer?

Kau tu menggambarkan org melayu je yg kuat sentap..

Tapi kau tak jawab... kau konar kata ko cool pulak.. aiseyyyy.. adakah kau sejenis bangsa?

Ko tak payahla nak cakap macam kau tu kuat agama..kononnya pentingkan islam.. kalau org islam sejati yg betul2 menjunjung Islam.. ko tak layan gosip bende2mengumpat ni.. bertenggek kat forum camni citer hal org.. kita semua sama je

Pandangan aku jelas.. aku menganggap semua bangsa sama aje.. semua meloncat kalau hal bangsa mereka disentuh.. kalau aku backing bangsa tak bermakna aku ketepikan agama.. ko tu bercakap macam ustaz ke ustazah ke konon.. konon2 lebih mulia drp org lain sebangsa ngan ko yg ko hina kononnya tak penting agama..eh sedar sikit ye manusia.. ntah2 semua pahala ko tuhan dan tongsampahkan dah sebab suka mengumpat dan rasa ujub kononnya ko manusia lebih baik, mulia lagi beramal soleh Last edited by eddysheddy on 26-9-2014 11:17 PM

CiliPadiSedap posted on 26-9-2014 10:15 PM
dato ct xpudar sebab ada dato k

Apa peranan Datuk K?

ResellerMaxis posted on 26-9-2014 04:37 PM
sebab tu dalam quran suruh buat kontrak dan ada saksi kalau nak berhutang or beri hutang..wajib wa ...

ha ah.
I ni baru berjinak2 membaca tafsir.
sekali kau..terkejut Mak..sebegitu detail dalam quran menunjuk ajar kekdah mencatat hutang.

pinkzara posted on 27-9-2014 05:48 AM
ha ah.
I ni baru berjinak2 membaca tafsir.
sekali kau..terkejut Mak..sebegitu detail dalam quran ...

hahaha..memang paling detail kan..berapa muka surat berterusan menceritakan cara berhutang, syarat saksi, kontrak bagai..ehe

eddysheddy posted on 26-9-2014 11:09 PM

Typical emotional meleis.low class.

Lolz.

Duit 15k berbelas tahun lepas sama ker 15k zaman skrg nih???
Aku cukup xske org yg pandai berhutang tp tak pandai nak bayar.
Nak bawak hutang sampai mati kot

cerca sahaja lah wartawan hiburan melayu pundek sentap ala ala ratu pondan itu..

time mereka laga lagakan orang, mereka xigt tuhan itu ada..

sekali kena cerca sebegini, terus menggelupuh..selayaknya lah!

jika saya ditempat shila amzah sekalipun saya akan hencap sebegitu "if you dont have a nice thing to write about me, then don't write at all"

pada zaman sekarang ini wartawan hiburan duduk d depan komputer membelek isi porum lepas itu ulas apa yang diperkatakan di forum.. hanjeng sangat perilaku berbuat kerja sebegitu.

sila turun ke lokasi cari bahan berita utk tulis pasal kerjaya artis lah. bukan cerita dalam kain

mommymonster82 posted on 26-9-2014 03:43 PM
Nanaz sebelum ni malu pon sbb dihina oleh family shila.. Skrg org lainlak kea tempias... So pd me  ...

so apa point sebenarnya yang wartawan mahu buat dengan hilite tajuk seperti itu?

tunjuk apa mereka boleh buat tentukan retis mana nak up retis mana nak down?

selayaknya lah kena cerca kak jika budaya kerja macam hanjeng sebegitu.

mohon lebih ramai lagi retis tampil carut wartawan2 pprt nih. Sikit2 ugut boikot, boikot la sampai kau menopos nyah, tak luak pun duit orang tu. Kau je yang rugi...sangat tak profesional

eddysheddy posted on 26-9-2014 11:09 PM

Aku pun baca macam dia hina orang melayu ...

"melayu ni bangsa suci
silap besar lah silalat gi kritik2 melayu
habih kluar segala keris pedang tombak
jangan sekali2 kritik melayu bangsa istimewa lagi terpilih di sisi ilahi"

apa kes tetiba hina melayu ni ...

kalau dinyatakan secara spesifik itu untuk wartawan hiburan melayu ... boleh diterimalah .... tp wartawan hiburan mana2 negara pun ... lebih kurang je ... yg lebih dasyat pun ada ... seorg actress cina ni diculik dan diambil gambar separuh bogel .. gambar itu pula disiarkan di frontpage paper .. kesian artis tu .. gambar kumpulan Twin tengah salin baju pun diletakkan di frontpage paper ...  banyak career artis  luar negara musnah di tangan wartawan ....

Ada sorang hamba Allah ni , berhenti jd wartawan ... sebab sewaktu bertugas sebagai wartawan ... dia rasa seronok lihat kesusahan orang .. ada bahan untuk ditulis ........

Last edited by kontang on 27-9-2014 06:18 PM