CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Lagu raya ‘main’ awal gara-gara Fazura - "Para suami ingatlah start raya tahun depan tolong bagi duit raya pada isteri"

Biarlah faz cari bahagia di hati bersama nyamma
Semoga one day ada jodoh yg betul2 boleh sayang faz seadanya. No rush faz.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

yayauh replied at 21-10-2024 06:38 PM
Nak juga

Maaf chuols baru beklog dan tak perasan. Udah jumpa ke jekfer off punya video?

Seronok baca komen2 kat post fazz yg terbaru tu..semua bagi kata2 semangat.
Mana2 acik keledek komen abis kena cantas..
Tengok ennie tu komen bekap fazz dgn angah

Whitney72 replied at 21-10-2024 05:27 PM
Mohon kerjasama semua utk screensht artikel2 atau gosip fitnah dlm ni utk further action. Kawan2 En  ...

Buat macam tok rosyam publishkan kat ig screenshot tu, ig lawyer atau staf2 faz. Baru ada akal dorang ni. Melampau sgt. Ni manusia yg mmg hati jahat. Apa yg faz buat kat dorang ek sampai gigih macam tu. Biasa macam2 ni kat korea je. Dan pernah dorang publish kan muka2 yg komen2 jahat ni kt korea, mmg hodoh sama macam mulut dorang jugak

salam semua.

saya forummer baru. baru register bbrp hari lepas (kalau tak de account dan tak log in tak boleh tengok sesetengah content rupanye). sebelum ni jadi silent reader, kadang2 masuk jenguk topik berkaitan faz.

saya faz sympathizer. bukan kipas susah mati. tak pasti kenapa I have a soft spot for faz. 3 Malaysian celebrities whom I'm not a die hard fan of, but I have a soft spot for - fazura, misha omar & shila amzah. again, I don't know why.

anyway, sejujurnya saya kecewa atas macam2 kejadian yg berlaku beberapa minggu ni.. 7th Oct court day being the lowest. i think we all agree that faz could've handled things better on that day.. but........... what's past is past. we can't erase what has happened unfortunately.

I see some of you being upset and questioning why aib2 dan hal2 lama faz diungkit. jawapan mudah - sebab faz mengungkit hal2 berkaitan, dan juga 'menodai' kesempurnaan dan kesucian, 'dewa' 'panglima melayu suci' mereka - jadi mereka balas lah dendam. simple as that.

then bila u all dok tambah perli2 & kecam 'dewa' 'panglima melayu suci' mereka, pasti lah diorang balas lagi.

sama lah kita. bila diorang perli & kecam faz, sebelah kita pun membalas. balas dan balas dan membalas.... sampailah ajm (puas jugak nak figure out terma 'ajm' ni.. hahaha akhirnya berjaya decode sendiri)

am I saying it's ok for them to do so? no. for our side? no.

what I am trying to say is - udah2 ler tu.. at least from this side, tak perlu lah asyik dok perli2 / kecam mereka dan 'dewa' 'panglima melayu suci' mereka.. let them be. let them go.

don't stoop to their level.

tapi - macam tak meriah pulak ye tak mengecam? haha.. berpada2lah.. beringat2lah.. bersederhanalah wahai umat manusia. ingat, apa yg kita dok tulis/taip/kata, malaikat kat kiri kanan pun dok monitor dan catit sama

dan apa2 yang kita tulis/taip/kata, faz pun dapat tempias juga. kalau tempias yg baik, alhamdulillah.. kalau tempias yg buruk? siapa yang tanggung? faz jugak yg menanggung nanti..

uuiiihh first time berforum kat sini terus panjang lebar ye saya menulis.. haha

oklah, saya ni sebenarnya banyak kerja, dan sewajibnya fokus pada kerja. tapi beberapa minggu ni memang saya tak keruan dengan hal faz ni. asyik masuk IG & forum tengok update terkini. over kan saya? haih.. again, bukan kipas susah mati.

akhir kata... (ok saya memang over haha.. mungkin bukan akhir) -

saya doakan kesejahteraan dan ketenangan untuk faz, dan untuk semua pembaca forum ni. dan saya doakan semoga nur fatima aisya sentiasa dalam lindungan Allah SWT..

may all truths and justice prevail.

peace

Rate

2

separasedar replied at 21-10-2024 09:33 PM
Meols terpikir, kalau one day jeslina hashim tu bertudung, adakah org akan buat bendanyg sama mcm  ...

Tp kl jes tu kawin dgn abutah pastu ceraikan abutah..mmg kena kitai jgk lah..pendek kata mmg betul la sajat panggil diorg keledek sbb otak diorg beso keledek..nampak jantan helok terus hilang pedoman.

Follow Us
Saya setuju, kreativiti orang di Malaysia sangat menakjubkan! Video tentang wang raya ini memang memberi banyak pemikiran. Fakta bahawa ia muncul awal menunjukkan betapa cepatnya kita menyesuaikan diri dengan trend. Bergurau tentang topik ini pasti melegakan dalam masa yang stres!
Tidak boleh dilupakan, media sosial mempunyai kesan positif dan negatif dalam hidup kita. Penting untuk menjaga jarak yang sihat dan tidak ambil pusing komen orang. Lebih baik santai!

nottyyuni replied at 21-10-2024 09:47 PM
Tp kl jes tu kawin dgn abutah pastu ceraikan abutah..mmg kena kitai jgk lah..pendek kata mmg betul ...

Means mana2 waniterrr dgn abutah yg tak direstui keledek, mmg jadi mangsa lah ni

Awas waniterr di luar sana yg ada hati nak halalkan abutah. Langkah mayat keledek dulu

Harry723 replied at 21-10-2024 09:49 PM
Saya setuju, kreativiti orang di Malaysia sangat menakjubkan! Video tentang wang raya ini memang mem ...

Mcm chatgpt pulak

Saya setuju, kreativiti orang di Malaysia sangat menakjubkan! Video tentang wang raya ini memang mem ...

Chatgpt ke meta ai ni

adakah kamu gosipan dengan fazura.. untung la tuan badan serah diri

basikalmudanya replied at 21-10-2024 09:55 PM
Chatgpt ke meta ai ni

separasedar replied at 21-10-2024 09:50 PM
Means mana2 waniterrr dgn abutah yg tak direstui keledek, mmg jadi mangsa lah ni

Awas wanit ...

Ye kt doakan abutah kawin 4 sekali supaya isteri2 blh berdiskusi utk menutup mulut acik keledek.

LizP replied at 21-10-2024 09:45 PM
salam semua.

saya forummer baru. baru register bbrp hari lepas (kalau tak de account dan tak log i ...

Thanks for your advice. Sayangi dirimu

Madam_H replied at 21-10-2024 06:10 PM
Klu abdol nk citer aib faz..as a wife buruknye ke ape..aku bleh akur la..kburukkan faz

Tp klu abd ...

yg aku nampak masa Faz isteri Fattah, dia takde buat perangai, menggatal dgn lelaki lain ke.
selalu dia bersama Fattah kecuali kalau ada hal kerja/ shooting

kalau nak cerita pasal Faz masa muda n single, ramai lagi artis mcm dia. Fasha, ND, The Celepets semua tu berparty masa muda. LS pun pernah ada gambar kat party. Org biasa pun selalu clubbing, apa lagi artis.

tapi Faz di keji sampai skrg sbb ex laki dia punya peminat senget ( dan dah takde modal )

Nozot replied at 21-10-2024 09:56 PM
adakah kamu gosipan dengan fazura.. untung la tuan badan serah diri

Prince Harry dah mencemar duli. Ini calon skandal kakafaz ni

aisyah16 replied at 21-10-2024 11:56 AM
Faz dah tau dah pasal ni. Saya ada DM faz. Dan dia reply..dia agak kecewa sebab fattah biarkan cir ...

Alaaaa iols pun ada dm faz tp kenapa dia x reply

Incanto replied at 21-10-2024 09:59 PM
yg aku nampak masa Faz isteri Fattah, dia takde buat perangai, menggatal dgn lelaki lain ke.
selalu ...

Ada yg pegi belajo lakunan kat indon sana..alih2 balik ada anak angkat..diorg ni hidup siang malam nampak faz je ke..awat jeles sgt nti faz jadi bini j1 padan muka kena sembah ratu kat faz.

Edited by separasedar at 21-10-2024 10:10 PM
nottyyuni replied at 21-10-2024 09:58 PM
Ye kt doakan abutah kawin 4 sekali supaya isteri2 blh berdiskusi utk menutup mulut acik keledek.

Laju lah benang abutah nanti nak cover gosip 4 isteri sekaligus

noorhairiahma replied at 21-10-2024 02:31 PM
Iyaaaa, ni i paling ingat. Rancangan apa entah. Orang tu tanya pasal siapa ngorat siapa, dengan mu ...

Ye ke tv3?

Time tu heols memang da putus diam2 ngn ceri. Heols ni memang sejenis bila nak tu beria (kecuali ceri) bila da tak nak tu dia buang gitu je. Buat2 busy bila ada masalah, amik la job sampai ajm eh sampai jumpa cinta baru