CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

[MERGED]Ouija Board/Spirit of the Coin

aku sendiri pernah main game ni masa aku kat kolej dulu....  pada pendapat aku yg datang bermain dengan kita tu sebenarnya bukanlah roh yang kononnya kita seru... sebenarnya yg datang bermain tu adalah setan2 yang berada disekeliling kita... maksud aku yg sentiasa berada disekeliling kita di tempat tu.  Kenapa aku cakap cam tu?... setiap soklan yg dia berjaya jawab adalah benda2 yg kita biasa atau at least pernah suarakan pada kawan2 kita di situ... walaupun dah seminggu atau sebulan.. tapi perkara yg pernah kita bualkan... so, bila kita tanya, dia berjaya menjawab... aku pernah test benda ni... aku tanya dia benda yg tak pernah langsung aku citer pada dorm mate aku... memang tak leh jawab...

aku masih ingat lagi, game yg paling akhir aku main masa tu nama the 'so called roh' tu adalah Elizabeth... as usual diaorang ni mesti lah mati bunuh diri sebab frust bercinta (macam tak ada alasan lain)... dengan si Elizabeth ni aku sampai maki hamun dia sebab 'skema' sangat jawapan dia sampai aku jadi bosan.... mungkin sebab aku kerap main, so aku expect something yg more interesting la kut... bila aku maki hamun dia, dia tak suka aku....  tiap kali main kami letak 2 jari... memang confirm coin tu move sendiri sebab jari kami tak kena pun dia dah jalan dulu, kami terpaksa kejar pulak... punya laju..(dorm tu banyak setan la kuttt)...tapi memang kekadang kami main kat dorm kawan yg kami kenalpasti agak keras...(berani betulkan masa dengan muda remaja...) so,  bila si Elizabeth tu tak suka aku, bila aku letak jari dia stop... puas suruh gerak dia tak nak gerak.. bila kawan lain letak jer  jari dia gerak... kawan aku tanya kenapa dia tak nak gerak kalau aku letak jari, dia kata dia tak suka aku sebab aku tak percaya pada dia dan aku jahat...... hahahahaha....  yer la.. mana aku nak caya cakap dia sebab dia pembohong... kawan aku gilerkan arwah sudirman, kawan aku tanya dia sudirman tengah wat aper (kami main malam masa tu)... dia kata tengah jalan2 ambil angin malam ngan kawan dia ... walhal sudirman masa tu ada live on TV... tak ker mengarut nama nyerrr...  kalau ada sesiapa antara forumer ni geng aku kat dorm dulu... mesti deorang tau siapa aku dan recall our last game tuu.....  

tapi pengalaman aku main game ni, buat aku so confidently said, bukan roh yang diseru tu yg datang... sebenarnya adalah setan2 yg sentiasa berada di sekeliling kita....  bila kita dah mati, tak sempat pun roh kita nak bergentayangan betul tak.. mana yg banyak amalan... leka dengan nikmat di alam barzakh sementara menunggu akhirat... mana2 yg kurang amalannya pulak... sedang terseksa.. jadi macamana kita nak kata 'mereka' tu yg menyahut panggilan kita...???.. wallahu'alam..

Rate

1

Ternampak aku sekujur badan berselimut pulit...muka putih, pastu ada cam darah meleleh, menitis dari mulut.... Aku dah geram, aku ckp la "Kalu ngko nak penumbuk aku, skali lagi ngko kacau, aku bagi betul2!!"

Dan2 tu gak, 'mender' tu ckap "Sori Mer, kawe gurau jah.. demo gak! bekeng sungguh!"

Rupa2nya member aku wak dajal, gi selimut ngan cadar, pakai bedak sejuk, pastu sirap pekat letak kat mulut...
Chek_am8848 Post at 2-3-2010 18:17

aku suker part member dier jawab tuh...

aku sendiri pernah main game ni masa aku kat kolej dulu....  pada pendapat aku yg datang bermain dengan kita tu sebenarnya bukanlah roh yang kononnya kita seru... sebenarnya yg datang bermain tu adala ...
twins Post at 6-3-2010 01:01

kita setuju sangat dgn apa twins tulis tu esp yang part para terakhir tu ...

twins, kiranya uols ni jaman dolu2 lg la...jaman sudirman tu bokan jaman aku
mmg betoi apa yg ang abaq tuh...tp kalu uols tejumpa setan yg advanced, depa buleh la jawab soalan2 yg besh...

yg angpa jumpak tu jenih cikai yg cepat tesentap kot...kesian dia.
samapi merajuk dibuat ang

twins, kiranya uols ni jaman dolu2 lg la...jaman sudirman tu bokan jaman aku
mmg betoi apa yg ang abaq tuh...tp kalu uols tejumpa setan yg advanced, depa buleh la jawab soalan2 yg besh...

yg angpa jumpak tu jenih cikai yg cepat tesentap kot...kesian dia.
samapi merajuk dibuat ang

Dia dok bawak syilling tu ulang -alik pada 2 huruf yang sama...Tapi dah lupa huruf apa...contoh huruf K dengan S..Syilling tu berulang kat 2 huruf ni berulang2 kali sampai tangan my fren dah lenguh dan dok pandang each other...Tanya nak balik tak? Dia pergi 'NO'..Puas pujuk..akhirnya dia balik..Dan semua tersandar muka penat+ pucat.. Takut arr
princessmarli Post at 10-11-2006 23:41

spirit tu buta huruf kot...

Follow Us

Spirit Of The Coin

Bebenang pasal spirit of the coin ada lg ke?
aku dah carik..mcm tak jumpa...kalu dah ada tlg merge...TQ
benda2 spirit dlm coin(duit siling) tuh mmg wujud ke?
masa aku fomr 4-5 dulu2...kwn2 aku selalu main menda nih...
aku penah tgk jer la..tak penah main...
korang ada pengalaman pasal emnda ni dak?

Reply 1# tekken

allo tekken..

Penah tingok kawan main mase2 form 3-4 cegitu la..Pakat pas balik skolah g umah sape line clear..
Dok dalam satu bulatan jari dok letakkan coin pastu bace mentera cegini la lebey korang spirit..spirit of the coin..pastu hape tah lg x hengat dah..
Dalam bp menet salah sorang kwn yg main ni rebah kat bahu member seblah...member tu ckp punye la berat bdn pompuan nih..upanyer antu omputih udh masuk dlm bdn kawan tu.. (mmg igt lg sampai skang kawan tu rebah w/pon 11 tawun berlalu)..
Takut woooo...

Rate

1

versi 2004 dan 2007 dah bukak

kiranya 2010 belum saper bukak lagi

nih versi 2004 http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=112063

nih pulak versi 2007 http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=314813

nih org panggey ouija board

main la...kalau setan tuh tak mo balik...siap ko

Reply 3# sepaileman

mod skrg kasi versi tahun lak yea.... bagus gak idea ni ..selain drp merge ..letak link tred lama ... so tak delah nmpk mcm tred zmn dedulu ... klu merge ...tred dah jadi tahun 2007 .... cete tahun 2010

Ada tambahan ke dgn version baru spirit of the coin ni?..

Ada tambahan ke dgn version baru spirit of the coin ni?..
yenil95 Post at 29-6-2010 10:18

crita lama...jin jer version baru

suka betul budak2 yg duduk asrama main mende ni yea...tak kira yg dulu ...sampai skrg ...

klu zmn dedulu mesti nak tanya result periksa....

suka betul budak2 yg duduk asrama main mende ni yea...tak kira yg dulu ...sampai skrg ...

klu zmn ...
ea208964 Post at 29-6-2010 10:22

tuh mujor lagik...kawan aku siap mintak spot question lagik...bodo ka hapa...dia ingat jin tuh prepared soklan peksa kut

keluaq result tak score pun...

Reply 5# ea208964

2004-2007 3 tahun

2007-2010 3 tahun

kira kena la tu kalau saper ada kongsi cerita boleh la kat topik ni kalau beku je takde saper nak kongsi cerita maka terpaksa laa merge dengan thread lama tahun 2007 punya

Reply 9# noell

siapakh ' kawan' yg mintak spot question tu ....

aha ...selalu je untuk spot questions ..lps dah exam ..tanya results lak...tah pape je zmn2 dulu ...

Reply 10# sepaileman

aha..mod bagi peluang tred ni hidup dulu ...dah sebulan dua tak de respon ...baru merge ...

Reply 7# noell

..
ntah2 jin pun sama..
teringat kat frank swettenham..

Reply 9# noell

Noell,
dulu main gak..siap mintak jawapan peksa besar lagik..
tapi tak cek pun betul ke jawapan dia bagi tu..