CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: pseudo_kl

"Bukit Putus"

Reply 317# kikyou

mak oih.. gila punya horror. masa dia melekat dekat tingkap tu, TT nampak ke dia? and kenapa pulak suami TT ikut bukit putus, kan highway dah ada?

bukit putus ni tmpat budak2 main drift tau!syok 2 tmpt 2

hihi, tengku djan pun siap dah test bukit putus ni. memandangkan rumah aku pun dekat dengan bukit putus, aku cadang nak jadi macam takumi initial D la, hari2 practice drift dekat bukit putus

anyway, ni nak bagitau sikit keadaan bukit putus. last sekali aku lalu sini ada lah dalam 8-9 bulan lepas, masa tu dah pukul 2-3 pagi jugak. saje je bosan malam-malam takde apa nak buat. so lepas lepak minum dengan member aku lagi 2 orang, aku ajak la naik bukit putus tu, kira 3 orang la dalam kereta. masa lalu situ memang terasa ngeri la sebab sebijik kereta pun takde lalu, kecuali ada la sekali selisih dengan kereta polis tengah meronda dekat situ. banyak daun kering atas jalan, so bila kereta meluncur laju dekat situ, dah macam kat overseas pun ada aku rasa sebab effect daun terbang tu haha.

tapi masa dah sampai pertengahan bukit tu kitorang dah rasa semacam, sebab time tu tiba-tiba je keadaan jadi berkabus, boleh tahan tebal jugak la. aku dah seriau dah ni, member aku yang duduk kat seat belakang tu pun dah start senyap je. nasib baik member sebelah aku jenis yang rilek dan tak penakut. tengah drive dalam kabus tu, sekali ada pulak ranting kayu bukan main besar kat tengah jalan, sipi kereta aku nak terlanggar benda tu. aku sempat la elak ranting tu, kira makan jalan la masa elak tu, kalau time tu pulak ada kereta memang sia-sia je. alhamdulillah takde apa kejadian mistik dekat situ walaupun sepanjang drive tu rasa lain macam hehe. ada jugak aku usha2 dekat sign KUALA PILAH tu, mana la tau kot jadi PILAHI sign tu, sebab member aku pernah cerita ada kes mcm tu pernah jadi. nak tergelak pun ada jugak, pandai pocong tu "meninggikan" diri dia jadi sama tinggi dengan sign PILAH tu ye hahaha... tapi macam mana pun, aku still rindu kenangan balik kampung dekat kuala pilah masa dulu2, mesti lalu bukit putus. sekarang sebab highway dah ada, tu semua tinggal kenangan je, dan hantu pun boleh bermaharajalela dekat situ kekekeke...

thread ini akan bersambung ke thread.....

BUKIT 'SAMBUNG'.....awwwww

salam..

nk share sket psl ape yg toet2 taw psl bukit putus ni..kg mak toet2, kat area jelebu..tp adela sedare mare kat area k pilah nun..so, kami slalu la jugak lalu jln ni dl2 klu nk p k. pilah..klu nk tros blk kg kami ikot kuala klawang je..tp klu naik bus bru kami lalu ikot bkt putus..so far toet2 xpnh alami bnde2 cmni..biasenye klu lalu bukit putus mmg toet2 cpt tdoq..sbb xthn jln die yg bengkang bengkok tu..sbb ade skali mase naik bus, ntah cmne rase saket sgt kepale n rase nk muntah..time tu tbe2 terlanding kat mamat sebelah..ensem plak tu....nsb baik die diam je..kikiki

tp fmly auntie toet2 dl klu nk blk kg suke sgt lalu bukit putus..byk la bnde yg dorg alami..tp ade 1 yg plg toet2 igt..tu pon sbb die baru je cite minggu lepas..bende ni jd beberape taun yg lepas..before jln baru tu siap..diorg ni mmg suke blk kg mlm2..uncle toet2 ckp blk mlm2 bes..tenang je..so, adela satu mlm ni..da lewat jugakla..dorg tgh ondaway nk blk kg, so sakan la bercerite kat dlm kete..smbil gelak2 cmtu..time tu plak dorg tgh lalu bukit putus tu la..tp tbe2 je, smue tdiam..rupe2nye semue dlm kerete tu dengar bunyi ngilai..sayup2 je..apelagi, trosla diam..smpai kg bru cite psl tu blk..

yg ni plak cerite dr auntie toet2 gak..tp yg lain la..jadi klu xsilap awal taun 90an..bukan kat bukit putus tp area kuala pilah..die ni jenis tomboy2 sket time mude2 dl..so, geng die ramai lelaki..klu kawan2 ppuan adela dlm 2,3 org..auntie toet2 time tu keje kat kg..so, satu hari ni ade konsert kat kuala pilah klu xsilap..bknla konsert besar2..konsert kecik je..n klu xslp, time tu ade konsert ella kot..

so, pakat la ramai2 nk p tgk konsert tu..kwn2 ppuan auntie toet2 pon ade skali..dorg konvoi naik motor..bape byk toet2 xigt..tp lebih dari 4 motor la..so, ondaway nk p tu xde masalah..sakanla smue nengok konsert..bile abes konsert, blkla dorg..tgh bwk moto tu, ntah cane dorg terperasan ade pocong meloncat kat tgh jln..dorg tros jela jln even smue pun kecut..bile lepas je pocong tu, auntie toet2 pndang la belakang..tengok2 pocong tu tgh race same2 dgn die..

ape lagi, tros auntie toet2 bwk laju2..tp makin laju gakla pocong tu melompat..bile auntie toet2 perlahan, pocong tu pun plahan gak..keadaan tu tros la berlarutan utk beberape lame..bile da lame sket, dtg kereta dr arah bertentangan..time tu, bile terkena je cahaya dr kereta tu, pocong tu hlg sekelip mate..brula dorg blh bawak motor dengan had laju yg ditetapkan..

ni jela cite yg toet2 igt..byk lagi cerite dr auntie toet2 yg ala2 tomboy tu..tp xkene mengena dgn bukit putus, so simpan jela cite tu dl..soryla klu cite xbape nk seram..sbb xalami sndr..tu yg care penyampaian pun kureng seram..

Rate

1

Reply 319# sulan01

ntahla...bukit putus ke bukit apa, yg penting jalan tu berliku2 gak la.
apa yg aku tau ade signboard hutan lipur cuma aku tak berapa nampak signboard tu coz jalan gelap giler...kiri kanan hutan je.

Follow Us
Post Last Edit by kenzou at 24-12-2011 02:53

aku penah lalu sekali je bukit putus tu. tyme tuh tgh ari, aku ngan kwan2 aku dari ulu bndul. naa gi ke p.d. so, ikut la bukit putus tuh. waktu kitoang lalu tuh tgh hari, ingatkan kete bole tahan laa.. skali amik kau, clear jee mcm laluan vip. slekoh dye tajam, klu laju confirm lajak ke gaung.. jalan penuh batu, kwan aku hmpir eksiden dsbabkan batu tersebut. tar peno ksan sagat, taa tau la ksan lap sagat side mirror ke orng eksiden ke. view situ boleh blah laa.. tpi tuh laa, bhaya. bagi rossi main kat situ pun dye surrender.

kek kg sri pilah.
Kambeng_Gurun Post at 22-12-2011 10:08

sekampung kito..

Reply 321# benn7

alhamdulillah dia tunjuk muka kat saya. eh saya bukan TT, saya menumpang cerita umah TT je. huhu. suami saya gatai nak p ikut situ. tapi memang menariklah jalan malam2 kat situ.

Dulu, masa jalan baru tu takde, EB lakibini selalu balik ikut bukit putus nih. (org n9 panggey bukit putuih)
Tak kira ah nak balik Moncheh ko, nak balik Pilah ko, nak balik Ineh ko... mesti kena lalu situ punya. Jalannya kecik, banyak belok2. Klu driving belakang lori lar kan... slow giler lar jadinya, nak motong kena hati2.

Nak jadi citer, satu malam tu kami nak balik kg sebab ada kenduri besoknya.
Kebetulan ada eksiden yg agak ngeri, rasanya dah lebih sejam kot pasal ambulan dah sampai.
Ble nampak ah org2nya dah bertutup. Elok kami lintas jer kawasan kemalangan tu... anak sulung EB (masa tu dia baby lagi) atas pangku EB terjaga dari tdo ketawa mengekek2 macam ada org agah dia. Mata my son ni pandang kat luar cermin keta uoals.
EB lakibini pun apa lagi, tindakan refleks n secara automatik bukak CD Ayat kursi n baca sekali.
Tapi this thing happen few minutes jer... Alhamdullillah tak lama lepas tu, my son tdo balik...

Hish! Macam2...
Moral kepada citer ni, jangan travel memalam klu ada anak kecik...

Rate

1

Post Last Edit by tekken at 28-12-2011 10:46
lobih kughang duo petigo boto, ese bulih boghi 77.5843%. ok lah tu, dah bulih dapek gred B+  heh ...
sulan01 Post at 22-12-2011 22:53

MUAHAHAHA....tq tq.. spelling ese tak berapo pass laei...ahahah

bukit putus mmg keras satu ketika dlu...skrg da ade jalan baru..lagi la keras..sbb xde org lalu..tapi jalan baru ade jugak ceritanye...pakcik aku ade cite mse jalan tu baru siap..seminggu baru siap kot mase tu..pakcik aku n bini die lalu la situ...balik dr pilah kot..then if uols ade perasan..1 tmpat tu..tanah die lebar...menghadap bukit bukau tu kan..mase tu pakcik aku lalu dlm kol 11 mlm cmtu..die nampak kt situ...ade cm umah org n terang benderang cm ade kenduri kendara..meriah la...then pakcik aku borak la ngn makcik aku...ish..meriahnye kenduri org tu...sekali bila die da smpai bwh..die trpk lg..ehhh...setahu dia mana ade umah kt situ..kan tanah kosong ajeee....hmmm...mayb ape yg die nmpak tu..org bunian kot...wallahualam...scaryyy....

Rate

1

Post Last Edit by mizsela at 30-12-2011 19:32
bukit putus mmg keras satu ketika dlu...skrg da ade jalan baru..lagi la keras..sbb xde org lalu..tap ...
missyqaldina Post at 28-12-2011 11:25

hmm mungkin la jin or bunian..jin2 islam tak silap ak..mmg kawasan bukit tempat tinggalnya.tempat tinggi2

tapi kan...mmg actually ade rumah besar kt situ pemiliknya seorang india...tak tahu la masih berpenghuni tak..sbb mmg tak nmpk isi dalam kalau dr arah depan.(jalan lame).bertembok..lagipun ak dah tak igt cmno bentuknya..lame dah tak lalu..

ada sape2 pernah dengar Kisam Seram kat Radio THR masa Ismahalil Hamzah on air sekitar tahun 2003 dulu? masa tu aku student matriks kat Bahau, tiap2 minggu mesti dengar Kisah Seram THR sorang2 dalam bilik pukul 2 hingga 3 pagi.

ada satu cerita yg berlaku kat Bukit Putus ni. cerita panjang tak ingat, cerita pendeknya lebih kurang macam ni...

sorang wanita ni keje kilang kat Seremban, nak balik ke Serting rumah mak dia. kebetulan kawan dia (tukang cerita) nak balik Serting dengan suami dia, wanita ni pun tumpanglah diorang balik sekali.

sampai kat Serting, wanita ni mintak berhentikan dia kat simpang nak ke rumah dia. si tukang cerita nak hantar dia ke rumah tapi wanita ni menolak. sebelum beredar, wanita ni serahkan sekeping kertas kepada si pemanggil. dia pesan kalau mak dia call tanya kenapa dia tak balik2 lagi, cari dia kat tempat yg tertulis dalam kertas tu.

si pemanggil pun mengiyakan jelah tanpa tengok kandungan kertas tu.

esoknya mak wanita tadi call si pemanggil. si pemanggil baru teringat pasal kertas tu. bila dia baca kertas tu dia rasa pelik sebab dalam kertas tu tertulis satu kawasan sekitar Bukit Putus.

dipendekkan cerita diorang ke Bukit Putus dengan beberapa orang polis sebab dah dikira kes hilang. pihak polis cari sampai ke bawah gaung sampai terjumpa dua mayat dengan sebuah motor RXZ kat bawah tu. mayat tu sorang laki sorang pompuan. bila diselidik, yg pompuan tu adalah wanita yg menumpang kereta si pemanggil kelmarin. lelaki tu pulak disahkan oleh mak dia sebagai tunang si wanita tu.

gitulah lebih kurang ceritanya setakat yg aku ingat...

Rate

1

seraaaam nyeee....

ada sape2 pernah dengar Kisam Seram kat Radio THR masa Ismahalil Hamzah on air sekitar tahun 2003 du ...
...masa tu aku student matriks kat Bahau..
amirezu Post at 1-1-2012 00:19

matriks kat Bahau? bukan kat pilah ke?  biar betul...

Reply 336# sulan01

eheh..ramai yg tak kenal matriks kat Bahau sebab dah tutup tahun 2003...saya adalah batch yg terakhir. nama matriks tu Kolej Chermai. yg kat pilah tu Kolej Matrikulasi Kuala Pilah. dulu kat Seremban pun ada satu tapi dah tutup jugak sejak matriks-matriks KPM yg baru dibina antaranya matriks Gambang pada masa tu.

Reply 334# amirezu

wow seram gak cerita nih.....ni la namanya cinta sehidup semati...

Reply  sulan01

eheh..ramai yg tak kenal matriks kat Bahau sebab dah tutup tahun 2003...saya adal ...
amirezu Post at 2-1-2012 00:45

gitu kesahnya.... ingat kat pilah jer sbb suma orang asyik dok citer matriks kat pilah jer. ok, thanks for the info.

Reply 339# sulan01

matriks bahau ni kecik je..student pun sekitar 450 untuk 1 sesi pengajian. tapi matriks bahau ni kalau tak silap masa tu adalah matriks yang paling besar kalau dikira dari segi keluasan tapak. bukan luas dengan bangunan akademik, tapi luas dengan kebun buah hehe. belakang matriks hutan, katanya ada harimau. sebelah kiri ladang kelapa sawit yg ada babi hutan. kiri lak padang dengan kebun buah. depan seberang jalan bukit. orang kata situ kawasan jin bertendang. selalu je ada kes gangguan hantu.

eh, sori TT off topic lak