CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: humairaqadri

Musykil dengan caj perubatan Islam!

kena bayaor jugak laa tu. kesian. tulah dari dulu lagik aku dah kate, perawat yg ikhlas tk akn tetapkan harge. ni semer perawat perawat jenis.....dot dot dot...

Reply  eyansss

habis tu yan bayar tak?.....
jazaa Post at 5-10-2011 10:36

kak jazaa. semalam ok tak? aku kena seranglah.. tengkuk panas. tp tak ade ape ape.

Post Last Edit by eyansss at 5-10-2011 20:41
Reply  eyansss

habis tu yan bayar tak?.....
jazaa Post at 5-10-2011 10:36

terpaksa bayar kak sebab orang2 dia ada kat sekeliling...  ada satu staff tu dok kat meja tepi pintu...  kompem ah takleh lawan...  tapi ati membara je la...

paling tak puas ati bila dia aibkan yan n suami (masa tu tunang)...  tapi bukan aib pasal tuut or toot...  kang ada yang ingat kitorang ni bukan2 plak ...  dia lebih kepada cara dia herdik...  pastu punca nape orang tu tanak lepaskan yan...  pastu cakap pasal yan ni ramai boipren tapi asek tak jadik sebab kena buatan...  perlu ke cite menda tu?  then bukak kisah orang yang menghantar menda tu...  memacam la...  pastu siap takut2kan suami...  nak ke kawen ngan yan ni...  padahal masa tu lagik 3 ari nak nikah...  sebaek suami kuat...  pastu dia bongkak n bangga dirik tentang pencapaian dia...

siap leh herdik jin setan dalam badan yan ni...  pastu bangga cakap sume jin setan takut ngan dia...  siap soh panggil dia engku n isteri dia mak engku...  sebab diorang tu la raja dan pemaisuri...

kalo orang tu berubat cara yang btol, yan tak kesah nak kuarkan duit...  pernah je yan hulur banyak kat sorang bidan ni walaupun dia cakap kasik je bape yang yan nak...  yan bagi banyak sebab puas ati dengan cara dan attitude dia...  pastu dia mengurut pun ok walaupun yan tak elok sepenuhnya...  yang penting, bidan tu perawat yang OK!

tak kisahlah nak bubuh nama pusat rawatan Islam, tapi biarlah betul2 Islam. bkn yg campuran...
nak tetapkan bayaran pun bg aku bkn satu kesalahan, asal sahaja pesakit tahu...dan bersedia dari awal lagi untuk membayarnya....
ini memberi pilihan kpd pesakit samada mahu yg mahal atau yg murah...
kan kesembuhan dan peratusan kesembuhan dari Allah...bkn dari mahal atau murahnya perkhidmatan....
ciklahcute Post at 7-9-2011 18:04

aku setuju bangat dengan statement ko nihh... heheh.... paling setuju laa dalam topic bayaran perawatan yang tak habis2 nihh... kan senang.... biarkan perawat atau pusat rawatan dah tetapkan charge nya... kita sebagai pesakit boleh pilih mana yang terbaik... asyik nak cari perawat yang kata 'tak payah laa duit2 ni, saya ihklas' ajerr... pusat rawatan pun boleh bungkus.... sebenarnya bukan perawat yang salah... pesakit yang taknak 'survey' dulu charge rawatan di sesuatu tempat tuhh... lepas tuh salahkan perawat pulak kena charge memahal.... aku jenis open jerr... kalau dekat2 boleh laa aku kata takpe ikhlas... tapi kalau yang dah melangkaui beberapa daerah atau negeri, aku cakap terus terang jerr pasal bayaran... habis cerita.... apa nak dikusut-kusutkan....

masalah pesakit melayu... asal charge jerr tak ikhlas... asal charge jerr tak ikhlas... tak ikhlas, tak ikhlas, tak ikhlas.... itu ajerr lerr... kenape taknak survey dulu... harapkan kesembuhan dan hanya keihklasan si perawat.... hurrmmmm.....

Reply 323# eyansss

Owh....memang kurang ajarlah perawat mcm tu kan yan.....
Blh tanya tunang Yan mcm tu....
kalau orang lain, mungkin tarik diri. mau tak di kira menganiaya orang tu.....

Follow Us
Post Last Edit by eyansss at 5-10-2011 22:43
masalah pesakit melayu... asal charge jerr tak ikhlas... asal charge jerr tak ikhlas... tak ikhlas,  ...
edy137 Post at 5-10-2011 21:11

aku tatau la yang lain...  cam aku, bayaran tu aku letak ketepi dulu...  aku pun paham perawat dah tolong, takkan nak menyombong bayar sepuluh hengget... cuma cara n attitude tu la...  tu yang jadik isu aku...

tapi kalo ditekan harga kalah doc pakar, terkedu jugak

tapi aku la...  yang lenlain aku tatau...

Post Last Edit by eyansss at 5-10-2011 22:45
Reply  eyansss

Owh....memang kurang ajarlah perawat mcm tu kan yan.....
Blh tanya tunang Yan mc ...
jazaa Post at 5-10-2011 22:38

tu la pasal...  kuar je darik tempat tu, yan dah membebel2...  suami yan cakap, takpe la...  kita ikhtiar...  nanti Allah yang tentukan segalanya...

tapi tetap la nampak muka dia berkerut tak puas ati...  apa taknya, kena herdik sentiasa...  pastu asek diaibkan...  pastu cara sedikit menyimpang dari islam...  suami yan ni particular sket...  ye la, tanak bersubahat dengan menda khurafat...

Reply 324# edy137

... asyik nak cari perawat yang kata 'tak payah laa duit2 ni, saya ihklas' ajerr... pusat rawatan pun boleh bungkus.... sebenarnya bukan perawat yang salah...

Aku tak setuju dengan pendapat edy yang ni.....
Tak semua pesakit mcm tu....harap nak free je....
mcm HK tak kenakan apa-apa bayaran, aku jadi malu nak mintak tlg beliau....aku pernah mintak tlg sekali, tapi nak ulang sampai ke dua tiga kali, aku dah serba salah....terus tak teruskan....walaupun aku rasa memang ada perubahan setelah aku dapatkan pertolongan beliau (dengan izin Allah)....
Jadi kalau edy kata, pesakit nak free & ikhlas saja, saya rasa tak benar....tapi apa yang pesakit maksudkan, biarlah charges tu tak "menyakitkan" pesakit yang dah sedia sakit.....

masalah pesakit melayu... asal charge jerr tak ikhlas... asal charge jerr tak ikhlas... tak ikhlas,  ...
edy137 Post at 5-10-2011 21:11

bersemangat edy....perawat kena bykkan puasa...
      sian plk aku kat perawat2 nih...ada yg cukup2 mkn je...
      dok pun kat umah sewa yg umah murah....

pesakit ada yg dok kat banglow tapi kalu mahal sikit je...
      bisingnya mengalahkan er...guruh di langit. sakit bertahun2 tapi nak sembuh dan2 tu gak...
      perawat ckp cara lain, dia buat cara lain..byk plk soalan cepumas dan songehnya...
      ni aku ckp tabiat buruk aku le...sat agi ada org marah plk kalu aku kutuk owg laen....

p/s..ikhlas ke aku?hehehe...bkn aku yg bayar.. mak aku...(mmg mak aku ni sesenpun berkira)
                kami kata kat mata dia ada $-$

hehe saya tak setuju perawat kenakan charge ni.. kecuali mmg dia ada bukak premis untuk merawat.. yelah kena cover cost etc.. tapi kalau dah buat kat rumah je.. part time pulak tu.. nak caj mahal2.. nampak benor nak duit je lebih.. yang tak tahan tu.. ada jugak yg jenis caj pesen 333.55 sen.. sen sen kat belakang tu.. katanya buat pengeras. Pengeras apa.. ni mesti yg pakai khodam jin...

apa pun semuanya berbalik pada nawaitu.. sebenarnya kalau niat nak tolong orang, ikhlas tak begitu mengharapkan balasan duit semata.. maknanya org bagi ye, orang tak bagi tak de hal... pintu rezeki perawat tu Allah akan bukak seluas-luasnya.. pahala pun berkaching kaching.....

p/s- saya mmg elak jumpa perawat yg ada charge sekian-sekian yg mahal... tak tau lah kenapa. macam bisnes oriented sgt pulak rasanya...

aku agak waswas jugak ler kalo charge2 nehh..tatau ler kan..sbb yg mana "bg seikhlasnya" tu bese part time sajer..bukan kerjaya asasi mereka la kan...pakcik kire ada jugak merawat mcm dak2 kecik ske menangis ke haper..dia tak penah ler minta baper2 charge..cuma kalo yg kaya tu of course akan bg byk..mcm ok jah rezeki pakcik aku...sbb dia bleh belanja kami n selalu beli lauk best2 kat arwah nenek..

Jadi kalau edy kata, pesakit nak free & ikhlas saja, saya rasa tak benar....tapi apa yang pesakit maksudkan, biarlah charges tu tak "menyakitkan" pesakit yang dah sedia sakit.....
jazaa Post at 5-10-2011 22:44

errr... btol.... btol....

perawat kena bykkan puasa...
ciklahcute Post at 6-10-2011 02:52

Insyaallah, saranan yang baik untuk perawat... dan ramai yang perawat buat mcm tu rasenye... itukan ibadah kepada Allah... apa ada hall...

salam semua....aku nak cakap ni berdasarkan pengalaman aku yg baru2 ni...kami sekeluarga p dua2 kaedah rawatan islam dan moden...memang ada setengah pengamal ni dia tak suka la campur2 bila berubat ni...tapi last kami ni alhamdulillah dia kata tak apa kita pakai kaedah satu kaedah islam lebih kepada  kerohanian dan moden lebih pada jasmani...

1. Darussyifa - bagi atas keikhlasan..sebab masa kami p ke pusat tu dia sediakan tabung kita masuk aja...

2.Pengamal Kedua - tang ni family aku terkena dia minta Rm1000 untuk pagar umah katanya....

3. Darul Hikmah (Terapi Al-Quran) - yang ni bagi aku la berpatutan dan rawatan dia pun bagi aku puas hati.

pagar rumah sampai RM1000 memang melampau.... kenapa tak tanya dulu berapa charge yang perawat kenakan untuk pagar rumah??? kan pilihan di tangan pesakit atau keluarga pesakit...

Post Last Edit by darkharis at 6-10-2011 16:11

perghhh pagar je sampai 1000.... itu yg org ramai cakap ada perawat memang kenakan pesakit.... then ada yg suka/suruh tambah2 beli air itu ini, ubat itu ini dan lain2.....

rasanya kalau kita dah cakap awal2/listkan kos nya ramai pesakit tak bising2....

tapi agak2 lah kalau bila ikhlas... jangan lah kasi $10... ape boleh buat pun.... atleast minimum 20-30 lah.... nnt perawat nak makan ape pula

kalau panggil perawat dtg umah... lain gak....kena bagi duit kos minyak, toll dll.... min 50 ka...itupun tgk jarak.....

seribu??
dia bina pagar konkrit sekali kuttt..  2 in one.. hehehehe

yelah kalau ikhlas tu biarlah sesuai dgn pendapatan dan apa yg perawat tu buat.. min RM50 tu ok lagi.. ada lebih bagi la seratus ke.. lebih ke... duit banyak bleh la bagi byk.. sian perawat dah la satu hal nak buang jin segala...

aku tau tmpt ni ktne.....aku pon da terkena..sbb tu skrg pegi darussyifa je...byr pon ikhlas..

perghhh pagar je sampai 1000.... itu yg org ramai cakap ada perawat memang kenakan pesakit.... then ada yg suka/suruh tambah2 beli air itu ini, ubat itu ini dan lain2.....

rasanya kalau kita dah cakap awal2/listkan kos nya ramai pesakit tak bising2....
darkharis Post at 6-10-2011 15:04

kan... betul kan... nak salahkan perawat ke pesakit.... pesakit yang taknak tanya dulu perawat berapa charge pagar rumah... nampak tak kat situ.. nanti disalahkan perawat pulak sebab tertipu.... walhal pesakit dan keluarga nya yang taknak tanya dulu... jeng... jeng... jeng...